Styl western (dawniej kącik)

.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 13:08
Muchozol, no i?
Mnie się zdaje, że w tej dyskusji troszkę się miesza "jazda w stylu west" z "jazdą w rzędzie west" i "uprawianiem dyscyplin west".
I w zasadzie tylko w trzecim przypadku aqh jest potrzebny, chociaż są przykłady koni nie aqh, które sobie radzą.
Tak szczerze (bez urazy) to fryz mi nijak do rzędu wet nie pasuje, ale rasa go absolutnie nie wyklucza. Wydaje mi się, że rząd klasyczny lepiej go eksponuje. To kwestia mojego subiektywnego odczucia.
A na temat: ja pamiętam początki west w Polsce, gdzie aqh był tylko Miles Orima i ludzie jeździli na różnych koniach i czerpali z tego wiele radości. Jednak w sporcie, reiningu, gdzie się inwestuje dużo to lepiej mieć aqh.
.
Tania, tak, miesza - moze dlatego te "zgrzyty😉 "
ale czy coś w tym zlego? uważam, ze nie - to jak z klasyką - róże ścieżki, różne możliwości. 🙂
jesli ktoś zmieia styl, ma juz konia - to oczywiste, ze nie bedzie na półce zawodowców na specjalnych koniach. ale nie wyklucza to go z funu, czy trenowania, doskonalenia, czy malych zawodów (dla ludzi na tym samym poziomie)- czyli znów dokladnie to co w klasyce (tylko ciężej z trenerami)i nic zlego w tym nie widzę. jesli ktos chce sport-sport musi kupić dedykowanego sport konia i miec sport trenera - jak w kazdej dyscyplinie...
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 13:58
no ani żadnego swojego wniosku nie sformułowałaś, ani pytania nie zadałaś... więc pytam, no i? 😀

kwestia nieaqh była poruszana kilka stron temu, opisywałyśmy z Tuffy araby, miałopolaki i haflingery (i ich krzyżówki z aqh/aph) które startują z sukcesami 🙂
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 14:24
Muchozol, zależy co znaczy 'wysoko'
jak ma fryza czy wielkopolaka i chce jeździć na +70 reining no to może zapomnieć... te konie nie dadzą rady. Ale wlkp w trailu już prędzej


a ja tak robię sobie przerwy w nauce... tablet to super sprawa 😀
[img]https://scontent-a-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10696419_754576844628109_7281974265555531220_n.jpg?oh=e2a03f738131d7d48beaa9bde11b790a&oe=54AB05B2[/img]
Mam jeszcze pytanie, bo początków westu w Polsce nie pamiętam, bo wtedy dla mnie to było dziwactwo i jak najdalej od tego 😉. W początkach (kiedy był tylko Miles), na tych nie aqh, chyba przejazdy nie dorównywały tym dzisiejszym? Nie chcę nikogo urazić, po prostu nie wiem i nie mam jak pamiętać.

Oczywiście, że nie dorównywały w sensie sportowym. Ale za to bardzo przerastały w towarzyskim.  😉
Poszukaj w archiwach tej strony: http://www.westernsport.pl/
Tu masz od 2004:
http://www.westernsport.pl/indexarch.html
A ja pamiętam od 2001.
.
smartini, to twoje projekty? oj juz wiem gdzie bede zamawiac :P

Tania, o wlasnie... i mu ty chyba wlasie na takim poziomie - ze towarzysko milo i fajnie, dla kazdego 🙂 kiedyś zrobilismy zawody i trail wygralam na isladerze hehe 😉 byly treingi na powaznie, ale zabawa, klimat byly przednie - tak bez spiny i w ogóle... 🙂

Muchozol, no jak smartini pisze - nidy rydy na nie dedykowanym równac sie z mistrzami na prof. poziomie i koniach, ale...zawsze mozna zostac (dążyć) do mistrza w swojej "klasie" (rasy i mozliwości)

w pl w ogóle są jeszcze takie zawody dla nie profesjonalistów?
smartini wysoko, powiedzmy, poziom MP. Wiadomo, że reiningu nie pójdą, ale może właśnie techniczne - jest w czym wybierać.


Jeśli w czymś innym niż w reiningu, to możesz wystartować na czym Ci się przyśni i jest duża szansa, że - w niektórych konkurencjach - będziesz na podium. A to z uwagi na frekwencję. Ubolewam, że w Lidze jest tak mało zawodników/czek.

.
wystarczy otworzyć sobie np wyniki ostatnich Mistrzostw Ligowych: quotrów jak na lekarstwo :-)

http://plwir.pl/

do pozostałych technicznych (mam na myśli orócz reiningu) nadaje się praktycznie każdy koń, każdej rasy. Liczy się włożona praca i umiejętności. No i jest tych dyscyplin na tyle dużo, że można znaleźć coś dla siebie, co się komu podoba :-)
Przy okazji

tu są filmy z ostatnich Mistrzostw, całe konkursy. Co prawda głównie te w których my startowaliśmy ale zawsze :-) Można sobie popatrzeć też na konie.

a startujących bywało sporo więcej
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 15:47
młpk po wkkw, Bohun, objeżdżał aqh na Americanie w Pleasure, WHS i Superhorse. Arab Decaho w Pleasure również. Tak więc jak najbardziej się da 🙂 w reiningu swego czasu startował hucuł i to z całkiem niezłymi wynikami.


🙂

Horse_Art, moje 😉 'po godzinach' zajmuję się szeroko pojętym digital/graphic design 😉
jak jesteś ciekawa, to więcej tutaj: https://www.facebook.com/reiningzone?fref=nf (nie wiem, mam nadzieję, że nikt tego jako reklamę nie potraktuje...)

Taniu, myślę, że jesteś trochę niesprawiedliwa mówiąc, że dawne lata były dużo lepsze towarzysko. Na ostatnich zawodach na Janiowych bawiliśmy się przednio. Z resztą, na każdych na Janiowym. W RR również było sympatycznie, aczkolwiek w głównej imprezie nie brałam udziału.
Nawet jak się pojedzie do Happy Hour np to również na towarzystwo nie można narzekać.
Taniu, myślę, że jesteś trochę niesprawiedliwa mówiąc, że dawne lata były dużo lepsze towarzysko (...)

Było INACZEJ. Pooglądaj sobie galerie. Ale oczywiście to moja subiektywna ocena. I kwestia (mojego) wieku. Odpowiadałam/opowiadałam Muchozol na pytanie czy bez aqh można. Można.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 18:35

Oczywiście, że nie dorównywały w sensie sportowym. Ale za to bardzo przerastały w towarzyskim.  😉



No tu wyraźnie sugerujesz, że było dużo fajniej... Trochę, jakbyśmy my teraz na zawodach nie funkcjonowali towarzysko a to nieprawda.
Zdjęć nie muszę oglądać, znam galerie, znam opowieści.

Ale która sytuacja przerasta którą? Nie mnie to oceniać, na pierwszych zawodach byłam w 2006 roku.
🙂😉

Tak więc ja uzupełniam, teraz też mamy wesołe imprezy, uśmiechy na każdym kroku i wspólne spędzanie czasu. Tylko zdjęcia z tych spotkań nie lądują w sieci 😉


a wracając na chwilkę do radosnych, spontanicznych tworów komputerowych

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10676318_754665731285887_8796498765982319271_n.jpg?oh=b06ac9a3d749f132ed2733968dcbc1b1&oe=54F1BDB0&__gda__=1425525000_7bb1d51005796b2139feca2db56d1381[/img]

coś czuję, że bluza doczeka się realizacji w rzeczywistości ;D
Smartini- z uporem nadinterpretujesz, ale trudno. Napiszę inaczej: tak, była inna atmosfera. I Ty jej nie znasz ani nie możesz pamiętać. Odsyłam do zdjęć, gdzie widać i konie i sprzęt i odzież. Inną niż teraz. Innych ludzi.
Środowisko jakie Ty opisujesz to całkiem inna grupa. Z całą pewnością zżyta i świetnie spędzająca czas.
Licytowanie się kto wie więcej o west nie ma sensu. Oddaję Ci głos we wszelkich sprawach, którymi się zajmujesz, ale "prapoczątków" nie znasz. I nawet ja nie znam. Bywała tu na forum osoba, która pamięta więcej niż ja, ale już chyba nie zagląda.A szkoda.
A ja już milknę i znikam z tego wątku.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 18:55
Przecież napisałam, że nie mnie to oceniać 🙂
nie kłócę się, nie licytuję bo na nic mi to.

Zacytowałam fragment i wyjaśniłam, jak go odebrałam. Tyle 🙂
Livia   ...z innego świata
28 października 2014 18:57
Taniu, spoko, mnie też fryzy w sprzęcie west się nie podobały 😉 A teraz po prostu ten styl jazdy nam bardziej odpowiada, jazda na luźnych docelowo wodzach, kierowanie dosiadem i łydkami - wolę pracować nad tym niż nad klasycznym kontaktem i zebraniem 🙂

smartini, piękny projekt! I na bluzie już masz poprawioną literówkę 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 19:06
poprawiona poprawiona ;D tak to jest, jak się coś na szybko bazgra  🙄
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
28 października 2014 22:41
Muchozol, ciągnąc to co podlinkowałaś (post Dodofon). Jeśli o mnie chodzi: lepiej się czuję w siodłach west (lub w stylu McClellan; psychicznie dużo lepiej - bezpieczniej, fizycznie uwielbiam), kobyle z tego co widzę też pasuje większa terlica. W samym stylu podoba mi się po prostu sposób jazdy oraz sylwetka jeźdźca i konia, no i uważam to za mega ciekawe. Jestem z natury osobą lubiącą luz - a z tym mi się kojarzy west (takie 1. skojarzenie jedynie jeśli chodzi o odczucia). Nie czuje się dobrze w białych bryczesach, fraku itd. - zgroza jak dla mnie (choć pięknie się prezentuje taka klasyka). Jak już bym miała startować to właśnie dżinsy, fajna koszula itd. do mnie duuużo bardziej przemawia 🙂 Dopóki nie miałam własnego konia to nie było za bardzo jak spróbować westu.. Jak już kupiłam Darganę to trzeba było ją odrobić po wyścigach + rekreacji, a że byłam tyle lat klasykiem to jakby nie bardzo rozważałam zmianę. Teraz mogłam sobie pozwolić na taki krok - i powoli tuptam, żeby nie tylko się wozić w sprzęcie. Do startów mnie nie ciągnie (ani w klasyce, ani w west), chociaż może się to kiedyś zmieni. O to chyba chodziło 😉

smartini, faaajny projekt 😀 Chociaż ta niebieska (na fb) ze "Stop Harder".. 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 października 2014 22:45
Viridila, dziękuję 😉 a co do 'Stop Harder', zimowa bluza narobiła trochę zamieszania na stronie, będzie więc można zamówić i 'Cocaine' i wszystko z 'Rules of Reining'...  🏇
smartini, uchyl rąbka tajemnicy.. czy te śliczne bluzy można gdzieś kupić? Daj cynk🙂




.
jako, że nie śledzę tego wątku szczególnie, a padł mój nick (dopiero ktoś na PW mnie poinformował) - o jaki post chodzi? Może ktoś go wkleić?
Taniu, spoko, mnie też fryzy w sprzęcie west się nie podobały 😉 A teraz po prostu ten styl jazdy nam bardziej odpowiada, jazda na luźnych docelowo wodzach, kierowanie dosiadem i łydkami - wolę pracować nad tym niż nad klasycznym kontaktem i zebraniem 🙂



HE, HE wiesz ile razy ja slysze  jak siodłam swoją fryzię w diamonta " no coś ty Fryz w westówce, to profanacja Fryza" ehhh ludzie (zawsze mówiłam ,że sa ludzie i parapety) a mojej Fryzi nic zlego w owym siodle sie nie dzieje i ja zdecydowanie wole west niz klasyke. Szczególnie w dlugie tereny.
smartini   fb & insta: dokłaczone
29 października 2014 09:48
[quote author=Złota link=topic=27.msg2211609#msg2211609 date=1414570951]
smartini, uchyl rąbka tajemnicy.. czy te śliczne bluzy można gdzieś kupić? Daj cynk🙂

[/quote]

Idzie PW, bo tu zaraz dostane bana za reklamę  🙄
Smartini ja tez poproszę szczegóły dotyczące bluzy na PW  :kwiatek:
to mi tez :P szczegolnie te z futrem od srodka 😉

a...i juz wiem skad te zdjecia, ze sie chodzi w dress code - to twoje rzeczy :P

a jakk juz wtemacie - to aczelam robic westowe naczolki, nauszniki i oglowia :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się