Styl western (dawniej kącik)

mila   głęboka rekreacja
06 grudnia 2015 15:52
Mirinda - trzeba wykupić kartę zezwalającą na jazdę wierzchem - i mogę jechać po okolicznym obszarze przyrody chronionej. Do samego Szwarcwaldu mam 10 km, w lesie są szutrowe drogi, zapytam czy mogę na tę kartę też nimi jeździć. W Szwarcwaldzie czuję się jak w Szklarskiej Porębie  😁 takie same głazy, lasy i nawet potoki 😂
Mila śliczny koń  😍 i w dodatku rówieśnik mojego Pokiego 🙂 zazdroszczę warunków jakie macie w stajni.
Pisałaś,że jeździsz klasycznie, ale przestawiasz się na westa- dobrze zrozumiałam?  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 16:47
dla zainteresowanych
Casey Deary i ShesOuttaYourLeague w section 2 (przejazd z dogrywki pewnie będzie niedługo)
https://vimeo.com/147977476
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/12346490_10156382111030599_8814738869216353166_n.jpg?oh=1632cc7fd99a1be2e4b871125469deb5&oe=571CFD7F[/img]
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/12347604_10153514635851284_2435820361607602304_n.jpg?oh=745e0701ffa2848c4ec66b2028ec0fbb&oe=56D576B9[/img]


w tym roku kamerę GoPro od InsideReining dzierżył Craig Schmersal na Caching Black Chex
tak wygląda przejazd na 221pkt 'z pokładu' 😉

a tu z zewnątrz (jeszcze nie oficjalne nagranie)


za to Bogdan Czarnik pokazał Charlotte na 210 pkt w finale co dało mu 9te! miejsce w lvl1 na 128 koni które wystartowały w 1go  😅
mila fajna sprawa z kartą, przynajmniej wszystko jasne, nie tak jak w Polsce że w sumie nie do końca wiadomo gdzie można "legalnie" jeździć
Livia   ...z innego świata
06 grudnia 2015 17:36
mila, witaj w wątku 🙂 Ten temat to bardzo dobre miejsce, żeby się sporo dowiedzieć 🙂 Fajnego masz konia, a stajnia robi wrażenie!

My pozdrawiamy dzisiaj mikołajkowo i przy okazji świętujemy ósmą wspólną rocznicę 🙂


Livia gratuluję z okazji rocznicy i muszę wyrazić swój zachwyt  🤣 piękny mikołajkowy obrazek 😅
Mam prośbę- przy okazji możesz zrobić fotkę popręgu z jednej i drugiej strony? i widzę,że masz pad taki -inny jakiś  😉
Bo to pad robiony na zamówienie - Caball, jeżeli mnie wzrok nie myli.
.
Livia   ...z innego świata
06 grudnia 2015 18:41
Mosewa, dziękuję bardzo 🙂 Pad to Haf, model okrągły, upolowałam go na Ebayu 🙂 Tutaj fotka z boku. Jasne, zdjęcie popręgu zrobię - mam nadzieję, że nie zapomnę i uda mi się jutro 🙂

maluda, to akurat Haf jest - Caballe mam tylko w tym "prostokątnym" kształcie 🙂

Muchozol, dziękuję :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 18:54
😉
Charlotte przylatuje do Polski jeszcze w grudniu i tak, Bogdan będzie ją pokazywał w kraju i Europie na pewno, tak jak Texa w tym roku 😀

akurat, NRHA wrzuciło juz oficjalne top runs na stronę 😀
miłego oglądania
http://nrhafuturity.com/videos
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 19:07
owszem 😉 do dotychczasowej puli dojdzie Charlotta i 2 lub 3 trzylatki po KS Whizaway które ma w treningu od zera takze... bedziemy miały co robić na zawodach jako groom team xD
.
Mosewa, dziękuję bardzo 🙂 Pad to Haf, model okrągły, upolowałam go na Ebayu 🙂 Tutaj fotka z boku. Jasne, zdjęcie popręgu zrobię - mam nadzieję, że nie zapomnę i uda mi się jutro 🙂

maluda, to akurat Haf jest - Caballe mam tylko w tym "prostokątnym" kształcie 🙂

Muchozol, dziękuję :kwiatek:

To pardom, nie wiem dlaczego pomieszałam. 😉
mila   głęboka rekreacja
06 grudnia 2015 19:49
Stać będę w west stajni to grzech nie skorzystać. Nie jeżdżę na wysokim poziomie. P klasa zaledwie, nie żal zostawiać. A poza tym Enzo przypomina trochę QH 😀 z budowy.
.
Stać będę w west stajni to grzech nie skorzystać. Nie jeżdżę na wysokim poziomie. P klasa zaledwie, nie żal zostawiać. A poza tym Enzo przypomina trochę QH 😀 z budowy.

Enzo-ładne imię  🙂 a jaki ma charakter?
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 21:41
Jeszcze 😲? Ojoj, to będzie sporo koni?
A mam takie dziwne pytanie. Jak wygląda sytuacja z tymi końmi i właścicielami? Właściciele jeżdżą na nich? Czy Bogdan robi całą robotę?
Bo nie umiem się postawić w sytuacji takiego człowieka. Ja uwielbiam jeździć, ale w zupełności rozumiem oddawanie konia w trening np. na kilka miesięcy. Ale na dłużej, to bym chyba ześwirowała 😁.


Bywa różnie, ale generalnie konie Open są jeżdżone tylko przez trenerów, właścicielom nawet do głowy nie przychodzi, żeby na nie wsiadać. Bo nie po to jeździ je topowy trener żeby oni psuli mu całą robotę. Niektórzy nie jeżdżą wcale, inni do jazdy mają inne konie. I Ci się dzielą na tych, którzy swojego konia 'nonpro' też oddają na ciągły trening i tylko przed zawodami wsiadają 'na gotowe', inni, jak np. ja wolą sami jeździć (w sensie własnym tyłkiem) i rzeźbić a trener pomaga z ziemi a wsiada gdy właściciel nie może. A jeszcze inni w ogóle nie startują i dla siebie mają swojego konika/i.
W przypadku Charlotte i Texa ich właściciel a zarazem szef Bogdana ma jeszcze kilka koni, w tym swojego ulubionego bladego, którego na co dzień jeździ asystentka Bogdana a jak przyjeżdża właściciel to on sobie na nim tupta. Ale na 'topowe' konie nie wsiada.

I tak się dość często zdarza 😉 mogę się założyć, że z koni, które były teraz pokazywane na Futurity to jakiś drobny procent miało na grzbiecie właściciela na kółko stępem ;D
.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 grudnia 2015 22:02
Mnie też by nie bawiło mieć konia i tylko na niego patrzeć na arenie. Nawet wsiadanie na gotowca nie sprawiłoby mi na dłuższą metę satysfakcji. Ale niektórym to sprawia frajdę, tak samo jest z resztą w innych konkurencjach, czy to ujeżdżeniu, w wyścigach itp.
Wszystko zależy od właściciela i tego, czego on potrzebuje
.
To jest mega fajne móc rzeźbić pod okiem trenera - moja Kluska wróciła do stajni pod trenerkę.
Mam tam dalej ale przy okazji jadąc na weekend - niesamowity komfort psychiczny, bo wiem,
że koń logicznie pracował jak mnie nie było i mogę wsiadać i pracować nad sobą i tym co możemy razem.
Nie jestem tam codziennie a na sobotę/niedzielę ale coś za coś. Quality over quantity.  😎
mila   głęboka rekreacja
07 grudnia 2015 12:34
mila rozumiem 😉. A oprócz budowy liczy się jeszcze charakter. Nie to, żebym Cię nie zniechęcała, tylko chcę powiedzieć, że koń musi mieć "całokształt".
Jestem za "dawaniem szansy" innym rasom (też nie wszystkim), no ale czasem koń tak odbiega od oczekiwań, że "się odechciewa". Albo zwyczajnie nie ma to sensu - np. mój mąż na swoim poprzednim koniu nie mógłby zrobić połowy tego, co na Pielgrzymie. Jeszcze zanim zaczął próbować, to go sprzedał - no nie ta budowa, nie ten charakter.


O widzsz! Tego nie brałam pod uwagę. Tak zwany upsss...

Chyba można go określić jako lewopółkulowego ekstrawertyka. Lubi się bawić, szybko się nudzi, lubi wyzwania. Jest "paszczowy", bierze w pyszczek szczotki i nimi rzuca, (ma tendencje do podgryzania, ale szybko mu wybiłam paszczowe pomysły w stosunku do ludzi). Jest też ciekawski. Lubi dominować.

Jak się nie będzie nadawał, to trudno. Jak mi się spodoba west to mogę sobie QH zakupić 😉 w przyszłości.
zaletą stylu western jest duża ilość rożnych konkurencji, jak koń się nie nadaje do jednej to może być świetny w jakiejś innej, trzeba tylko znaleźć co pasuje :-)
.
Livia   ...z innego świata
07 grudnia 2015 14:38
Ja też bym bez jeżdżenia nie wytrzymała. Fakt, że jakoś super nie trenujemy 😎 ale jednak bez w miarę częstego kontaktu z koniem byłoby mi... dziwnie 😉
Wy tu o jeździe, a ja sprzedałam swojego Big Horna. 😉
Maluda, tzn.? Bo ńie zaskoczyłam  😡
Big Horn to jedna z marek siodeł.
Powiedzmy, że średnia półka. 🙂
ale  naprodukowałyście wiadomości  😀 , zaległości już odrobione 🤣

do puli nieobcierających kantarów mogę dorzucić kantar firmy ManMat , mam dla 3 koni i jak narazie zdaje egzamin, lekki, szybko schnie, na metalowe elementy ma dożywotnią gwarancję, jedyna wada - ta siateczka mechaci się z czasem jak koń mocno wyciera , nie wiem czemu nie otwiera mi się ich strona, equifun.pl albo .com


mila witaj ! fajny konik, a jaka super stajnia  😍 , zazdroszczę hali

Livia jeszcze tylko czerwonej kuleczki na nosek brakuje i byłby Rudolf czerwononosy  😁 😁  ... i śnieg by się już przydał  👀

smartini i znowu zamiast uczyć się, oglądam filmiki  🤬

a ja mam pytania odnośnie bosalu, przymierzam się do kupna, ale najpierw chciałam się doedukować trochę,
na co patrzeć, żeby nie kupić jakiegoś badziewia?
nie pogardzę też linkami do jakichś artykułów czy skanami  :kwiatek:








Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się