Styl western (dawniej kącik)

Było tylu chętnych, że im się nie opłacało organizować zawodów.
Livia oj to tym bardziej gratulacje, bo całość prezentuje się wyśmienicie 😀.
Dziękuję, przyda się. Mamy już wszystkie papiery do pozwolenia, tylko tym razem architekt nie odbiera 🙄. Jak nie urok to...
Jeżeli ktoś jeszcze nie widział, tegoroczne "A Judge's Perspective":
horsemanship

WR

trail:
A ja z depresji sama się nagrałam i zrobiłam sobie zdjęcia ze stóp klatki  😁  I już od dłuższego czasu nie miałam zdjęć z jazd, więc coś już mam ;-)
Przepraszam, że nie wspomnę o wierzchowcu, ale ta hala spędza mi sen z powiek. Naprawdę jest zjawiskowa!
Wichurkowa- hala marzenie! My właśnie zakończyliśmy budowę, jestem w siódmym niebie, jednak naszej do Waszej daleeeko  😂
A ja dzisiaj pierwszy raz od dawna w westowym siodle, bo przestawiam jednego z koni u nas w stajni na rekreacyjny west.
Młody koń z wyjątkowymi problemami z koncentracją, niecierpliwus. Ale po 2 "trochę innych" jazdach już widzę, że bardzo mu ta praca pasuje, zupełnie inny koń.


maluda co u Was słychać?
Wichurkowa piękne konie, piękna hala. U nas będzie drewniana (przez moją astmę tylko taka wchodzi w grę).
kasiakliczkowska gratuluję hali - w taką pogodę pewnie sporo ułatwia Wam życie. A co to za konik? Na pierwszym zdjęciu arabkowo wygląda.
To jest małopolskie (lubelskie) dziecię 😉 Niestety z podwójną dolewką Huzara (hodowcy zdarzyła się wpadka- ojciec i matka po Huzarze). Znajomi sportowcy jak słyszą pochodzenie to śmieją się, że jezdność minus 100. Cóż... generalnie jest grzeczny tylko potrzeba mu trochę ogłady i- co najważniejsze- skupienia. Ja z nim pracuję dopiero miesiąc i to średnio regularnie bo mieliśmy sporo niedoróbek w hali i pogoda mi nie pozwalała. Wrzucę jakiś filmik za miesiąc- dwa jak już będzie można coś pokazać 😉
Hala to spełnienie marzeń- czekam jeszcze na bandy i na podłoże Reitex- do końca miesiąca powinno już być porządnie 🙂
nie edytuję postów, bo już jakiś czas minął. Wesoły Pan 😉
On sobie pocofał, a ja jak dorwałam się do regularnie jeżdżonego konia (bo nasze jeden na emeryturze, a drugi na wakacjach), to jak zaczęłam galopować to nie mogłam przestać 😁. Następna jazda pewnie w przyszłym roku.
Właśnie wróciliśmy ze szkolenia z Guy-em Robertsonem. 10h roboty, tyłek mi pewnie jutro odpadnie z uwagi na stosunek ilości czasu spędzonego w siodle do długości przerwy od jazdy ale polecam bardzo jak będzie następna edycja. Dużo fajnych ćwiczeń na kontrolę poszczególnych partii ciała konia, wstępne ćwiczenia do cuttingu.



krysiex213 pozazdrościć. Macie więcej zdjęć? Może podrzuciłabyś jakieś ciekawe ćwiczenia.

A ja w temacie padowym - ma ktoś speca co by podszył stary wełniany blanket reluganem i jeszcze wrzucił pomiędzy wypełnienie?
krysiex zazdroszczę. Ja miałam okazję, ale nie skorzystałam. Był pod nosem, bo w Wielkopolsce.
krysiex zazdroszczę. Ja miałam okazję, ale nie skorzystałam. Był pod nosem, bo w Wielkopolsce.



maluda - ale był??? bo mi sie wydawało, że w końcu odwołano.... sama się interesowałam
Dodo, ale na pewno to nie było tego roku.
Bodajże w poprzednim, pierwszy cykl spotkań z nim i był.

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
01 listopada 2017 17:04
Dodo, ale na pewno to nie było tego roku.
Bodajże w poprzednim, pierwszy cykl spotkań z nim i był.




był w ostatni weekend w EZ Ranch

https://www.facebook.com/guyrobertsonhorsemanship/videos/1743887879253859/
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 listopada 2017 08:05
Spatatino w formie ;D
2017 European Open Derby Champion
Natomiast w lvl3 na trzecim miejscu Łukasz Czechowicz i Hollywannashine

kolejne wieści, tym razem z Futurity w Cremonie (Włochy)
Mamy w finale  futurity 3yo Łukasza Czechowicza na Winchesteratomic (219) w Open i młodziutką Wiktorię Stańco (youth!) na Remy Rooster SG w Non Pro 😀
W piątek finały non pro, w sobotę open 😀
Pamięta ktoś jeszcze małego źrebaka po Jo Jo, o nietypowym umaszczeniu 😁?

Jak ten czas leci - mi youtube w propozycjach wyrzucił tego, jeszcze niedawno małego, pod siodłem - klikamy.
Muchozol on niestety nadal jest mały... 2015 z tego co napisano. Ale łapię przekaz, mi też czas leci w zupełnie niezrozumiały sposób.
kasiakliczkowska tak, z 2015, chyba z wiosny jakoś, więc 2 lata już ma. W ogłoszeniu było, że to "futurity prospect", więc spodziewałam się zajazdki w tym wieku. Co nie zmniejsza faktu, że chodzi super 😜. Kupić i tak nie kupię go, ale popatrzeć mogę 😁. I chyba zawsze będzie mi się podobał, bardzo wpadł mi w oko 🙂.
Jak ja sobie pomyślę, że Musze już zaraz 21 stuknie, Pielgrzymowi 12, to mam wrażenie, że część tych lat przespałam 😁.
Muchozol on niestety nadal jest mały... 2015 z tego co napisano. Ale łapię przekaz, mi też czas leci w zupełnie niezrozumiały sposób.

Też pierwsze na co zwróciłam uwagę to rocznik, ale on w ogóle pod tym facetem wygląda... może nie jak szczypior, ale jak kucyk.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2017 17:30
Fururity prospects mają właśnie 2 lata jak idą do zajazdki, startują jako 3latki (sezon futurity zaczyna sie w okolicach konca wakacji, tzw. prefuturity, na których startuje się na dwie ręce).
A Gennaro jest postawnym facetem, tym bardziej jak na Włocha. Wysoki, a aqh to z zasady trochę większe kucyki
Ciekawe czy źrebole po nim (bo obstawiam, że będą kryć) też będą z takimi odmianami 😀. W ogóle raz znalazłam "odwrotnego Gunnera" jak go roboczo nazwaliśmy 😁.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2017 18:06
Muchozol, raczej nie. Będzie przekazywał white splash ale takie umaszczenie to raczej genetyczna wpadka niż zasada. Bubel genetyczny
Na genetyce się nie znam, ale szkoda. Chociaz trafiają sie ciekawie umaszczone Gunnery (nawet jak na Gunnery, bo one w ogóle są ciekawie umaszczone).
U Roleskich był (i chyba jest?) Flash Those Chex - jak go zobaczyłam, to stawiałam, że jest po Jo Jo. A tu niespodzianka. Papier ciekawy - jego prapradziadek to też dziadek Gunnera. Z drugiej strony jego dziadek (z tej samej strony) to jednocześnie pradziadek Gunnera. Sporo dalsze pokrewieństwo niż myślałam po wyglądzie 🙂.
Ale zagmatwałam 😁.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 listopada 2017 18:36
Flash jest w Happy Hour Ranch w Czechach od ostatnich zawodów pod Łukaszem, czyli chyba od dwóch lat?
A umaszczenie ma klasyczne overo jak to paint. Wiele w tym gunnera nie ma, gunner był czystym aqh więc przekazywał white splash, nie overo
Mi się skojarzył po maści (kasztan) i głowie, ale jak wcześniej pisałam - na genetyce sie nie znam, a ona gra dużą rolę przecież w maściach. I tego pewnie nigdy nie ogarnę. Wstyd, ale cóż - tak pozostanie 😁.
Ja już przywykłam do widoku dwulatków pod siodłem, choć ten faktycznie jest drobny. Bulwersują mnie natomiast roczniaki które idą na tor...  🤔wirek:

smartini pochwal się co tam u Twojej bułki? Bo coś tu cicho ostatnio...

smartini   fb & insta: dokłaczone
22 listopada 2017 13:58
Nique, Buła tyje wciąż pod Toruniem, chwilowo brak perspektyw na przywiezienie do Krakowa 🙁
Ojej 🙁

No za to Ty masz ręce pełne futrzanej roboty :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się