Styl western (dawniej kącik)

Tak, Janiowe to raczej Reining. No i zdecydowanie nie Dolny Śląsk 🙂 myślę, że w naszym województwie Magda zdecydowanie będzie dobrym wyborem 🙂
A przy okazji muszę się pochwalić, konik trenowany od początku przez nas w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu okazal się najlepszym w Green Trail w Niemczech (PHCG HighPoint Horse ) <3


dziękuję i gratuluję

Jaworzyna masz na myśli Marka i Meta Ranch? Oni tez w tej chwili bardziej na reining są nastawieni
Tak, Meta Ranch. Reining, ale mają też nie-quartery w treningu, więc wywnioskowałam, że reining to dodatek. Może mylnie 😉 A pamiętam też czasy, kiedy trail jeździli.
Pani z kolei ma stajnie ciut dalej. O ile z zawiezieniem konia nie ma problemu to z jeżdżeniem do niego już tak. A do Meta Ranch siostra jeździ czasem i chyba też się przymierza do wstawiania tam konia, byłaby to zawsze jakaś oszczędność 🙂
[quote author=ontaria link=topic=27.msg2829869#msg2829869 date=1544546634]
Troszkę odkopuję. Nawiązując jeszcze do tematu zajeżdżania. Kogo możecie polecić w tej kwestii w okolicy Dolnego Śląska? Koń nie zapowiada się na sportowca, ale chciałabym, żeby miał solidne podstawy, bardziej w kierunku konkurencji technicznych. Na reining jest zbyt wysoka, zbyt szczupła i z charakteru też nie ta. Co prawda mam jeszcze rok, ale zdaje sobie też sprawy, że dobrzy trenerzy niekoniecznie mają miejsca "od zaraz"  😉


hmmm zapraszam do kontaktu :-)
[/quote]
Magdę mogę polecić. Od roku ze sobą współpracujemy i jestem, wraz z koleżanką, bardzo zadowolona z rezultatów.
[quote author=Magda Pawlowicz link=topic=27.msg2830297#msg2830297 date=1544646432]
[quote author=ontaria link=topic=27.msg2829869#msg2829869 date=1544546634]
Troszkę odkopuję. Nawiązując jeszcze do tematu zajeżdżania. Kogo możecie polecić w tej kwestii w okolicy Dolnego Śląska? Koń nie zapowiada się na sportowca, ale chciałabym, żeby miał solidne podstawy, bardziej w kierunku konkurencji technicznych. Na reining jest zbyt wysoka, zbyt szczupła i z charakteru też nie ta. Co prawda mam jeszcze rok, ale zdaje sobie też sprawy, że dobrzy trenerzy niekoniecznie mają miejsca "od zaraz"  😉


hmmm zapraszam do kontaktu :-)
[/quote]
Magdę mogę polecić. Od roku ze sobą współpracujemy i jestem, wraz z koleżanką, bardzo zadowolona z rezultatów.

[/quote]

Tobie też dziękuję za polecanie ale chyba Ontaria juz się zdecydowała na Marka.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 grudnia 2018 19:18
Ja nie jestem fanką stylu Marka, już z resztą pisałam tu 😉 zdecydowanie wolałabym dac konia na Janiowe do Rafała albo Bogdana. I oni i jego team (Michał, Ewa i Karolina) są świetni i robią koniom bardzo fajną podstawę i pod reining i pod techniczne 😉 widziałam przy pracy, pracowałam z nimi także z ręką na sercu mogę polecać 😉
Dziękuję Wam bardzo. Jeszcze nie zdecydowałam i okazuje się to trudniejsze, niż początkowo myślałam. Zwłaszcza, ze jestem ciężkim człowiekiem pod tym względem: dla mnie koń zawsze był czymś więcej niż tylko koniem, więc nie oddam pierwszej lepszej osobie. Z jednej strony dobrze, że mam conajmniej rok, z drugiej niekoniecznie, bo będę się rozmyślać co pięć minut. Dzięki Wam mam na pewno jakieś punkty zaczepienia  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 grudnia 2018 20:30
ontaria, jak masz tyle czasu to nie głupia by była wycieczka po potencjalnych stajniach 😉 sobota tu, jakiś wypad weekendowy tam. Uprzedzić, że chce się podejrzeć pracę z końmi bo się szuka trenera na przyszłość, na pewno nikt nie powinien odmówić 😉 może nawet wsiąść na coś dadzą żeby poczuć? Czas tu na twoją korzyść gra 😉
Dziękuję Wam bardzo. Jeszcze nie zdecydowałam i okazuje się to trudniejsze, niż początkowo myślałam. Zwłaszcza, ze jestem ciężkim człowiekiem pod tym względem: dla mnie koń zawsze był czymś więcej niż tylko koniem, więc nie oddam pierwszej lepszej osobie. Z jednej strony dobrze, że mam conajmniej rok, z drugiej niekoniecznie, bo będę się rozmyślać co pięć minut. Dzięki Wam mam na pewno jakieś punkty zaczepienia  :kwiatek:


Ontaria, zależy czy odległość dla Ciebie ma znaczenie - jeśli podczas zajazdki chcesz również jeździć i w niej uczestniczyć - to ma znaczenie, ja oddałam konia ponad 300 km od siebie i nie jeździłam do niego.
Oddałam konia do Eweliny - bo kiedyś z nią jeździłam i widziałam jak traktuje i jeździ powierzone jej konie - pracowała z nimi solidnie i regularnie - a nie w stylu "jutro przyjedzie właściciel, przez 3 tyg nic nie zrobiłem wiec dziś koń dostanie wpierdol by jutro był OK" = takie zajeżdzanie i trenowanie też się zdarza! Więc trzeba uważać. Poza tym dostawałam filmiki i zdjęcia z różnych etapów.

Do tego dodam, że Ewelina uczciwie mi powiedziała: jeśli nie chcesz "przepłacać" i skrócić czas - koń ma przyjechać przygotowany:
= wycięte wilcze zęby (ona mogła to zrobić, ale potem koń by stał u niej i czekał aż sie zagoi)
= dawanie nóg, bezproblemowe czyszczenie, praca kosmetyczna z ziemi
= zakładanie kantara, lonżowanie
= założenie siodła, kocyka, derek, podpinanie popręgu, zakładanie padu

Ja jej oddałam konia - bez wilczych zębów (wyrwane) - NIKT INNY O TYM NIE WSPOMNIAŁ, który był werkowany regularnie, czyszczony, bezproblemowo chodził na lonży w stępie, miał szacunek dla człowieka, podchodził na pastwisku i dawał się złapać, miał na sobie wkładane derki, kocyki, worki i kilka razy zapięte siodło. Czyli koń przygotowany z ziemi pod kątem człowiek-koń = zaufanie.

Oczywiście ona przyjmie też DZIKUSA z pastwiska, który nie miał kontaktu z człowiekiem, ale potrwa to dłużej = więcej kasy.

Zastanów się wiec i zrób listę pytań i oczekiwań.

AAAA, Ewelina dokładnie wiedziała jak jeżdżę i czego oczekuję. Dobry "zajeżdzacz" wypyta Cię czego oczekujesz od konia a nawet sprawdzi Twoje umejętnosci by oddać Ci konia na poziomie takim, że sobie dasz radę. I taka jest Ewelina. Jak mi oddawała konia - byłam u niej 3 dni i pod jej okiem jeździłam na moim konisku by mi przekazała uwagi.
ontaria,
O Wasiewicz Western Horses spod Wrocławia i ich ofertę podpytaj mega5 - to jej ośrodek.
Na pewno pod kątem opieki stoją na wysokim poziomie, m. in. regularnie przyjeżdża do nich znakomita niemiecka osteopatka Christiane Bude i współpracujący z nią kowal.
ojej! Ibmoz bardzo dziękujęmy za polecenie 🙂 Ontaria oczywiście zapraszamy do kontaktu, w przypadku zainteresowania
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2018 09:50
Wpadam z wieściami jak zwykle 😉
Łukasz Czechowicz na CSG Copshot wygrał wczoraj w Cremonie Italian Futurity lvl3 a w lvl4 był czwarty 😀
Wpadam z wieściami jak zwykle 😉
Łukasz Czechowicz na CSG Copshot wygrał wczoraj w Cremonie Italian Futurity lvl3 a w lvl4 był czwarty 😀


A są gdzieś fotki z tej imprezy może?
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2018 11:35
Tulipi, na fb IRHA Italian Reining Horse Association i Italian Reining Futurity trochę jest, są też video daily diary, Roleski Ranch i Colonels Shining Gun udostepniali video z przejazdow Łukasza i Bernarda, pewnie na www Andrea Bonagi też będą albumy z poszczegolnych dni 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 grudnia 2018 22:46
[s]Wiem, że jestem świnia, ale fb już mnie zablokował i piszę bezpośrednio do Was.
Potrzebuję chociaż 8 wypełnionych ankiet i żeby moje badania były wiarygodne, potrzebuję wsparcia stajni westernowych, bo ich mam najmniej.
Podaję link do ankiety na temat występowania kolek u koni: https://link.do/ADSOL[/s]

edit: Mam już tyle, ile chciałam 🙂 Dziękuję!
wypełniłam, tyle że ja nie jestem typowym ośrodkiem west, mam też sporo klasyków.
Mam jedną uwagę: przydały by się ramy czasowe, bo przyznam że miałam problem z niektórymi pytaniami, nie koniecznie pamiętam co było 20 lat temu...Czyli pytanie powinno brzmieć np: w ciągu ostatnich 5 lat a nie czy kiedykolwiek, nie wiem czy się jasno wysłowiłam?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
19 grudnia 2018 00:20
Tak, rozumiem. Nie mam już czasu na modyfikacje- do końca stycznia muszę oddać gotową pracę. Jedyne, co mam, to te ankiety  🙄
Hej, co sądzicie o siodłach marki Deuber und Partner? Mam takie w rozmiarze semi i częściowo przestało mi pasować na konia- jakby opadło mu na kręgosłup - kon młody, przebudowuje sie. I rozważam jego sprzedaż, ale kompletnie nie wiem na ile je wycenić. Kupowałam po znajomości wiec cena jest nieadekwatna. Siodło wyposażone  w dwa pierścienie do mocowania popręgu. W stanie bardzo dobrym.
Jesteście w stanie mi podpowiedzieć jak cenowo się one plasują? Na olx znalazłam jedno za 4 tysiące i nie wiem, czy to dobra cena, czy też nie  🤔
Miałam swego czasu Deubera, bardzo je lubiłam - kobył z resztą też.

Ale zmieniałam konia więc zaszła konieczność zmiany siodła i tu zaczęły się schody 😀 Chciałam oddać do komisu (horsepassion) jednak uzyskałam odpowiedź, że na naszym rynku Deubery się źle sprzedają. Wszyscy wolą Continentale, Equiflexy... Deubery choć są bardzo dobrymi siodłami, to na rynku polskim są mało handlowe 🙂

Myślę że wyższą cenę uzyskasz próbując je sprzedać na rynku niemieckim. Wydaje mi się też, że 4 tysiące to trochę wygórowana cena jak na nasz rynek... Ale wszystko zależy od tego jakie siodło i w jakim stanie przecież, więc takie teoretyzowanie bez zobaczenia siodła nie będzie wiarygodne 🙂
Miałam swego czasu Deubera, bardzo je lubiłam - kobył z resztą też.
Chciałam oddać do komisu (horsepassion) jednak uzyskałam odpowiedź, że na naszym rynku Deubery się źle sprzedają. Wszyscy wolą Continentale, Equiflexy... Deubery choć są bardzo dobrymi siodłami, to na rynku polskim są mało handlowe 🙂


Horsepassion prowadzą komis to to wiem, ale przyjmują siodła właśnie w rozliczeniu za inne też, czy tylko pomagają w sprzedaży za odpowiedni procent?  Zainteresowałas mnie tematem, bo szczerze myślałam, ze te siodła komisowe oni sprowadzają z zagranicy i własnie tylko sprzedają🙂

Mam właśnie dylemat co z nim zrobić. Bo jezdzi mi sie mega dobrze tylko no... nie pasuje. Mogę się łudzić, ze zacznie gdy koń nabierze więcej mięśni na grzbiecie ale nie chce by do tego czasu był "oklepywany".
Nic ..chyba spróbuje wystawić je na "próbę" a jak nie to bede próbować właśnie z kimś sie zamienić na inne 😀


EDIT: Mam dokładnie to siodło 😀 -ogłoszenie nie moje
https://www.olx.pl/oferta/siodlo-westernowe-deuber-partner-CID767-IDyCS5s.html#aceb5283e1
Czy ktoś potrafi powiedzieć czy kowbojki Ariat trzymają rozmiarowkę czy wypadają ciut większe?
normalnie noszę rozmiar 41 (7-7.5 UK) i nie wiem czy trzymać się tego czy brać inny rozmiar.
Cobrinha, ja mam i sztyblety klasyczne i kowbojki Ariat i rozmiar jest standardowy.
Ok dziękuję. pytam bo natrafilam na opinie że są większe.
Odkopuje i pytam bo w szukaniu jestem słaba. Wiadomo west + bardziej kapelusz niż kask, ale czy są jakieś kapelusze robione na wzór kasku? tzn bardziej sztywne, które przy glebie jakkolwiek zabezpieczają głowę?
Ja swego czasu znalazłam tylko coś takiego 😂
Osobiście nie widziałam nic na naszym rynku w takiej formie, ale też niespecjalnie szukałam. Jeżdżę w kasku. Tych, których obserwuje częściej niż powinnam, też. Za to na pewno nie lubię jak ktoś po prostu zakłada kapelusz, bo tak "mówi" ten styl. Tak go trzeba reprezentować. Akurat nie pije do nikogo, taki wniosek mi się nasunął.
smartini   fb & insta: dokłaczone
06 kwietnia 2019 11:58
estetyczne kaskokalepusze to pewnie w DE można kupić bo tam juniorzy muszą startować w kasku, u nas tylko under13 jeśli dobrze pamiętam. Generalnir jeśli nie musisz startować w kapeluszu w wolisz bezpieczniej, to po prostu jeździj w kasku.
Ja jeżdżę jak już ti w czapce z daszkiem, kapelusz tylko na przejazdy ba zawodach. Nq młode niepewne konie np. zakładałam normalnie kask
Są też takie kaskokapelusze.
Ja osobiście nie czuję się jakoś związana, że "muszę reprezentować west na 100 %". Ma być bezpiecznie, wygodnie i schludnie. I tak jeżdżę w kasku, bryczesach i kowbojkach 🙂. Oczywiście na zawody z tego wszystkiego zostawię tylko kask, a reszta westowa. Ale na trening, to preferuję bryczesy - tylko wszystko czyste i pod kolor 🙂.
Hej wszystkim, możecie mi powiedzieć gdzie mogę zamówić tylni popręg do siodła west? Mam wrażenie, że przeczesałam pół internetu i nic nie mogę znaleźć 🙄
MW Horse Shop na FB na pewno miał.

Na zamówienie Marcin Ruda Saddlery - pewnie zrobi 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się