Styl western (dawniej kącik)

damarina - dzięki 😉

Euforia- popatrz na allegro. Wiem ze nie pomacasz wodzy przez komputer, ale mozna trafic swietne ogłowie z wodzami za nieduzą cenę. Trafilam w zeszłym tygodniu kompletne oglowie z wodzami i wędzidłem za 130 zł. Wodze okazały się rewelacyjne! Cięzkie, lejące i dłuzsze niz nasze kupowane wczesniej. Grzech było nie kupic. Na innej aukcji ta sama osoba miała (wyglądajłce na fajne) siodło z ogłowiem tez kompletnym. Widac ze robi wyprzedaz...

Ale trafiło mi sie jak slepej kurze ziarno🙂

a to link do ogłowia, ktore kupilam
http://allegro.pl/oglowie-western-dlugie-wodze-i2782299190.html


Euforia

Jeszcze jedno. Przy zakupie linki -  każda wodza (oddzielnie) powinna mieć ok. 230 cm długości ( o ile pamietam)
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 listopada 2012 17:55
Złota ależ okazję wyhaczyłaś, ja już od dłuższego czasu ślędzę allegro i jakimś cudem tej aukcji nie wyłapałam. Może wstrzymam sie jeszcze i będę polować na allegro na coś ciekawego.
Ja bym napisała do tej osoby z Allegro.
Sprzedaje jeszcze to siodło i dokłada ogłowie.
Napisać czy nie sprzeda samego ogłowia i wodzy np. Za 150 zł.
A nóż sprzeda- a widać na focie ze sprzęt "godny"
Fajne ogłowie trafiłam tez kiedys tu na re-volcie od forumowej Tuffy 😉 Mission w nim pomyka🙂

Tak naprawde jedno kupilam w sklepie w Milanowku nowe, z wodzami- i najmniej mi sie podoba i chyba jest najgorsze z tych co mam. A najwiecej kosztowało- bo za komplet dałam chyba cos ok 350 zł 😤

Dodofon- masz rację, napisac albo zadzwonic zawsze warto 🙂

Euforia możesz zadzwonić do sklepu toruńskiego "konik.com.pl" i zapytać co mają z używanych ogłowii/wodzy, często sprowadzają z niemiec używany sprzęt westowy.

Ja dałam do zrobienia wodze mojemu rymarzowi, na wzór zostawiłam poprzednie i jakościowo - jak zawsze przebił oryginał - za 100 zł.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
26 listopada 2012 21:02

Ja dałam do zrobienia wodze mojemu rymarzowi, na wzór zostawiłam poprzednie i jakościowo - jak zawsze przebił oryginał - za 100 zł.


a może zrobiłby jeszcze jedne takie wypasione jak twoje  🤣
kasiasci   www.alfahorse.pl
27 listopada 2012 08:14
Mistrzowie z 2012

Pleasure


Horsemanship


Western Riding


Trail

Euforia, zrobię dziś zdjęcia, sama ocenisz 🙂
My tak z przymrużeniem oka
prawie westowo 😉
Ostatnie moje konisko manifestuje pewną przynależność do Paint horse'ów
i najchętniej porusza się w pozycji jak na zdjęciach
Jakby ktoś miał wątpliwości to jest koń ujeżdżeniowy  😵
Sznurki na glowie zostały założone od "wielkiego dzwona" 😉
Epikea, precyspozycje macie, reszta należy do ciebie 🙂

moje wodze zrobione przez rymarza - jeszcze nie naolejowane


Pinesska dzięki 🙂
chociaż mnie te jego predyspozycje trochę martwią, ja całym sercem pingwin...
A on ostatnio MÓWI mi, że on chce tak. Ja mam jakieś blade pojęcie o pojęciu westowym i na tyle na ile umiem to go "testuję" a on po westowemu odpowiada idealnie.
I co zamiast fraczka i owijek mam nabyć kowbojki i kapelusz  😵
Epikea, ja sie nie znam, ale dla mnie to żaden westowy wygląd konia, żadne westowe podstawienie, po prostu koń na luzie, tropiący ku ziemi, ani ustawienia, ani podstawienia, ani pracy westowej, ot luz blues,

Pinesska, jednak obstaje przy wodzach "firmowych" na Twoich widać ze sie "siepią" widać kłaczki skóry, może przyzwyczajona jestem do innej jakości - super wykończenia - nie wiem czy jakiegoś mini okraglejszszego, wygladzenia itd.
Myśle ze tez tu ma znaczenie rasa bydła z jakiej robi sie wodze...

Dodofon
ależ ja mówię, że my w tym wątku to z przymrużeniem oka 😉
Nie upieram się, że to reiningowiec pełną gębą
ot zabawa która wyjątkowo mu pasuje, a z zabawy czasem ciekawe rzeczy wychodzą
Epikea- kowbojki są naprawde mega wygodne🙂

My tam sie z Bonanzą  wozimy zupełnie na luzie, ale frajde nam sprawia jazda na sznurkach. Jemu to pasuje ( haha i juz wiem, ze z powodu wilczakow, ktore miał) i mi tez, bo kiedys musiałam walczyc a teraz nie musze wogole 😜

sama nie wiem kiedy mam wsiąsc, dam mu jeszcze odsapnąc- wczoraj wrocił ze szpitala... moze w niedziele na stępa? albo w poniedziałek?
Złota wiem, miałam na nogach 😉
ale wiesz, ma być pingwin cholibka a wychodzi ranczer  😎
Mistrzowie z 2012

Trail




WOW  😲 Obydwa filmiki trailowe (i Youth i "nie youth" odszukane 'głębiej' w trzewiach YT) robią kolosalne wrażenie na mnie. To jest coś!  😜 
Tez oglądałam ten trail...No automaty ... Wow
Dodofon, mam drugie wodze, oryginalne, kupowane przy okazji całego sprzętu, kosztowały majątek i rzeczywiście wykonane są z innej skóry - to czuć. Są jednak za krótkie (musiałam je dodatkowo obciąć przy okazji splątania końców w supeł, który koń zaciągnął nogą -  długa i głupia historia...) na mojego "nieoryginalnego" konia westowego i stąd decyzja o wykonaniu zamienników do ciurania. Na areny nigdzie się nie wybieram, bo się wstydzę, więc do jazdy "za stodołą" pasują mi bardzo 🙂

Filmiki również obejrzałam, jestem pod wrażeniem jak przedmówczynie  😜
Złota, jezdzisz u zarnawskich?  Przeniesli sie gdzies, bo nie poznaje padoku?
Złota, jezdzisz u zarnawskich?  Przeniesli sie gdzies, bo nie poznaje padoku?

Jeździ u siebie. Ale koń znajomy 🙂
bonanza... tac razem we Wloszech bylismy :-) Nie zapomne, jak utrzymywalam chlopakow przytomnych, jak start byl gdzies o 3 w nocy... prawdziwa la maniana!
Hahaha no proszę, Bonanza to jednak swiatowy kon 😜

Karolass- Bonanza jest moj od ponad roku 😉 Bardzo fajny kon, zeby nie powiedziec- kon mojego zycia 😎

ovca   Per aspera donikąd
01 grudnia 2012 19:14
Ja ostatnio odzyskałam zapał do jazdy-szkoda tylko że czas mam tylko na wsiadanie raz-dwa w tygodniu, o pojechaniu gdzieś dalej na konkretniejsze wożenie się nie ma mowy, a szkoda, bo trochę starych znajomych się przypomniało, dzwonią i ciągną żeby przyjechać na konie 😉

co do wodzy- zgadzam się z Dodo. Wodze westowe przede wszystkim muszą mieć odpowiedni ciężar-no i niestety, porządne trochę kosztują.
Ja jestem fanką kupowania sprzętu west na niemieckim ebayu, warto pogrzebać- jest tam mnóstwo sprzętu w świetnych cenach.
Karolaass napisz cos om Twojej koninie, i tej konkurencji halter? Jakieś szczegóły? Na czym polega taki pokaz? Co oceniają?

Edit:

Ktoś sie wybiera?
Ciekawa jestem niezmiernie kto wymyślił tak inteligentny termin pokrywajacy sie z jakby nie bylo największym wydarzeniem konskim.
http://www.plwir.pl/

Btw, nie wiem kto jedzie do Wrocka - bo ja nie, pomimo przynależności do plwir, a pojechalabym chętnie.
Ale za to wiem ilu szacownych westowcow bedzie w Poznaniu... więc Wrocław tez im nie bedzie po drodze...
Myślicie, ze to taka strategia - zróbmy spotkanie, nikogo nie bedzie, bo termin konkuruje z wielkim konskim wydarzeniem - a pózniej lamentujmy, ze western sie nie rozwija??
Ja tu tak gościnnie po poradę  🙂. Otóż moja jazda to generalnie szlajanie się po krzakach, jednak od jakiegoś czasu mam problemy z kolanami, przerzuciłam się na ujeżdżeniówkę, jednak pożyczyłam na kilka jazd od znajomej siodło west - jakieś NN i powiem "Lubię to" 😉. Kolana nie bolą. Więc chciałabym zaopatrzyć się w takowe siodełko - po prostu na wycieczki w teren, no i za cenę taką, żeby nie powaliła. Niestety na tego typu siodłach nie znam się kompletnie, nie wiem na co zwracać uwagę, no i jak z rozmiarówką (normalnie jeżdżę w 16"😉 Znalazłam przykładowo takie na Allegro (to taka moja cena maksymalna):
http://allegro.pl/super-siodlo-western-natowa-16-i2838378268.html
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
to sobie zobacz
http://www.sklep.transterm.pl/
tu siodła
http://www.wwrshop.pl/siodla_western-k37-0-3-default.html
w różnych cenach, takich przystępniejszych też:-)
[quote author=zielona_stajnia link=topic=27.msg1604433#msg1604433 date=1354646039]
Ja tu tak gościnnie po poradę  🙂. Otóż moja jazda to generalnie szlajanie się po krzakach, jednak od jakiegoś czasu mam problemy z kolanami, przerzuciłam się na ujeżdżeniówkę, jednak pożyczyłam na kilka jazd od znajomej siodło west - jakieś NN i powiem "Lubię to" 😉. Kolana nie bolą. Więc chciałabym zaopatrzyć się w takowe siodełko - po prostu na wycieczki w teren, no i za cenę taką, żeby nie powaliła. Niestety na tego typu siodłach nie znam się kompletnie, nie wiem na co zwracać uwagę, no i jak z rozmiarówką (normalnie jeżdżę w 16"😉 Znalazłam przykładowo takie na Allegro (to taka moja cena maksymalna):
http://allegro.pl/super-siodlo-western-natowa-16-i2838378268.html
Z góry dziękuję za pomoc  :kwiatek:
[/quote]

Mam taką Natowe, leży w piwnicy bo WSTYD komuś dać za darmo...
Jak chcesz sobie konski grzbiet zniszczyć to kupuj. Naprawdę.
Nie ma dobrego siodła za 700 zł. Poobserwuj Allegro, dozbieraj i kup cos lepszego - uzywkę.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
04 grudnia 2012 20:53
Dodofon- dobrze, że o tym siodle Natowa napisałaś, bo miałam w planach je kupić kiedyś tam. Teraz wiem, że lepiej dozbierać i kupić coś lepszego  🙂
Nie wiem, czy ten filmik już tu był:
http://www.facebook.com/photo.php?v=4471922550635
Trail w naturalnym ukształtowaniu terenu...na hali 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się