ogier Jurand ( Arcus/ Jutrznia)

Witam,

czy ktoś z forumowiczów orientuje się jaka jest cena stanówki tym ogierem i czy można zostawić klacz?

A może ktoś jest w posiadaniu jakichś zdjęć ogiera, ciężko o nie w sieci  🙁
Zdjęcie Juranda jest w styczniowym KP ( str 40 )
a na stronie www.koniemalopolskie.pl jest jego zdjęcie z ZT
http://elita.com.pl/koniemalopolskie/index.php?id=zaklady_treningowe_boguslawice2005
dziekuje bardzo.

montana a wiesz może coś więcej na temat tego ogiera?
skończył ZT z oceną dst (ostatni og. z pozytywną oceną)
jego potomstwo w Białce udanie zadebiutowało

Aszantka od Ajsza Dahomanka/Dabur Dahoman o była I w klasie klaczek rocznych, z bdb oceną 90,33

a Amurat od Asturia/Lubań był III w klasie ogierków rocznych

ponadto Jurand ma bardzo dobry rodowód, o którym za chwilę 😉
bardzo ciekawe potomstwo zostawil u jego dzierzawcy i w okolicy Zamoscia, teraz stoi <chyba ciagle> u Marka Kolcona
rodowod o tyle ciekawy ze mamy i slynnego Elsinga oo i Aruca xx, no i  sama Jutrznia dala Jasnego Poranka, zdany ZT,a w polaczeniu z Milione dala niezle biegajacego Juniora,no i Jasna Zorze ( zdany ZT Boguslawice)
sam Jurand prezentuje sie niezwykle elegancko i lekko w ruchu, do tego ma kapitalny charakter, zrebaki niezwykle urodziwe, z przyjemnym charakterem, ladna szlachetna glowa, zazwyczaj dlugonogie.
To tak po krotce🙂
Jasna Zorza chyba nawet wygrała 😉
a jest jeszcze Jasna po Dzielżan, która troszkę skacze, ale poszła do szkółki więc nie wiem co z niej będzie 🙁
dzięki dziewczyny 🙂 każda informacja na wagę złota.
A swoja drogą, wypowiadacie się o nim pozytywnie, z tego co czytam potomstwo też niczego sobie więc skąd taka słaba ocena na ZT?
Z tego co mi wiadomo, to miał tam jakiś wypadek.

"prawdopodobnie na ZT miał jakiś wypadek lub coś w tym stylu,możliwe że wpadł w okser albo coś podobnego,po powrocie z ZT był bardzo chory i ledwo zipiał jak trafił do łojów,w początkowych miesiącach miał problem z ustawieniem i ze zganaszowaniem,reagował bardzo  przy najmniejszej próbie ustawienia głowy,nawet w stajni,możliwe ze miał jakiś poważny uraz kręgu szyjnego"

Wypowiedź użytkownika duke z forum o koniach małopolskich, teraz już normalnie pracuje pod siodłem. 
slaba kondycje potwierdzil Doktor Loj, pieknie wyprowadzil tego konia! wielkie brawa Mu sie naleza🙂
kon w kapitalnej kondycji, zadbany, porzadnie kopytka zrobione, ladny w harmonii, bez oznak jakiejkolwiek kontuzji🙂
teorie o wypadku tez slyszalam od 1 hodowcy🙂 wiec pewnie to prawda
rozumiem... myślę, że faktycznie coś jest w tej teorii z kontuzją skor koń pokazuje się teraz z dobrej strony. a nie macie może informacji ile kosztuje krycie nim?


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się