Palec Mahometa

trzynastka   In love with the ordinary
16 maja 2009 13:02
[quote author=xx_0_xx link=topic=2794.msg174373#msg174373 date=1234530516]

piętno Mahometa
- to ciemne plamy na sierści, choć bywają i jaśniejsze, ale Mahomet nie ma nic do "dołków", natomiast...
pchnięcie lancą czy kciuk Proroka - właśnie są to te zagłębienia w mięśniu...
[/quote]

planki bend or zostały po raz pierwszy opisane u og. xx o imieniu Bend Or. Najczęściej występują u kasztanów właśnie - mają zdecydowanie ciemniejszy kolor od maści zasadniczej. Mogą występować na całym ciele i są wielkości dużej monety

wątek ma całe i w dodatku strasznie długie 3 strony, ciężko cokolwiek znaleźć...  🤔
edit: teraz 4.. huhu...
Ponia   Szefowa forever.
16 maja 2009 13:06
wybacz zmęczenie,przeoczyłam.

a taką ma Złocisz ( ta niżej bliżej ogona)
vissenna   Turecki niewolnik
16 maja 2009 17:58
A ktoś wie może jak powstają takie przebarwienia?
To wpływ jakiegoś recesywnego genu?
No u srokacza mojego to już w ogóle zaskakuje mnie takie znamię...
Pursat   Абсолют чистой крови
16 maja 2009 19:13
Mamy w stajni taką srokatkę, co na zadzie ma tarantowatą plamkę z obwódką.  😉
pchniecie lanca widac u mojego po (jego) prawej stronie

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
12 lutego 2011 22:29
Zair tez miał pchnięcie lancą, spotkałam sie też z nazwą palec proroka
Według arabskich podań konie z palcem proroka zostały wybrane.
Czyli masz wyjątkowego konia.  😁
(ja też,nawet 2  😁 )
nie tylko na szyi i zadzie, moja kobyła na dokladnie na żebrach takiego wgniota  😁

kasztan u nas ma i pchnięcie lancą i piętno Mahometa...to dopiero wybraniec 🙂
Mój koń też w kilku miejscach naznaczony 😉 może załóżmy o tym wątek, bo nas tu zjedzą zaraz modzi. A ja jestem próżna i bardzo lubię sie chwalić tym, że mój koń jest naznaczony  😀iabeł:
PumCass   zachowaj zimną krew!
20 maja 2011 10:07
Niedawno zauważyłam, że i mój koń został pchnięty lancą  🏇


pozdrawiam  😉

ash   Sukces jest koloru blond....
20 maja 2011 10:10
ej... mojemu Karemu też się to pojawiło!
Wcześniej na 100% tego nie miał!!!!! 🤔
galopada_   małoPolskie ;)
20 maja 2011 10:22
naszemu rudzielcowi siępowiększająplamy i ciemnieją  😵

tutaj rok temu:



i sprzed kilku dni:

on sie po prostu psuje😉
kurcze ale  sie facet zrobil 😜
slawny Viaczyk mial ogromna plame na dupsku🙂 teorii bylo milion od zartow, ze przy prasowaniu sie przypalil na grzybie konczac😀eh a dzieciaki to lykaly😀
galopada_   małoPolskie ;)
20 maja 2011 11:20
nic nie mow. skacze głupek przez wszystkie ogrodzenia dla zabawy  😵 ma trawe pod nosem a się sam trenuje  😁
nasz jeden kasztan ma na szyi piękny okaz wduszenia :P
Moja też ma od urodzenia dwa takie wgłębienia. Jedno na szyi z lewej strony i drugie, takie sexy, na zadzie 😉
ooo... moj tez ma pchniecie lanca... zauwazylam dopiero na jakims zdjeciu, bo zakrywa je grzywa, no i jak jest luzny to nie widac...jak napręży szyjsko to bardzo ostre krawedze ma... az sie przestraszylam jak zobaczylam jak biegal podjarany pierwszy raz 🙂


przodków arabskich ma (matka młp. w koncu:P ) wiec moze pochodzi od tych świetych? 🙂😉)

znak został opisany w paszporcie (powiedziałam panu opisujacemu o tym, bo pewnie by nie zauwazyl), u waszych tez jest to zaznaczone?
A jaśniejsze plamy? Siwy w miejscach gdzie ma skarpetki (wiem to ze źrebięcych fotek i z paszportu oczywiście) ma różową skórę. Na reszcie ciała czarną. A na klacie 5złotówkę o różowej sierści - kiedyś się przestraszyłam, że to jakieś oparzenie. Piętno czy z łaciatego mi siwiał? (bo myślałam, że z karego)😉

W międzyczasie był lekko jabłkowity, miał czarną dolną część szyi i nogi, a teraz w wieku 7 lat ma hreczkę, którą od roku hoduje sobie z coraz większym rozmachem a z czarnych plam już tylko nadgarstki i stawy skokowe pozostały... ja już nerwowo tego z nim nie wytrzymuję 😉

Szkoda, że Berberys padł bo miałam szansę zobaczyć co może z Siwego wyrosnąć...
kujka   new better life mode: on
21 maja 2011 10:42
orangebay, a co to za problem w internecie Berberysa znalesc? taki arab co to za duzo wyrosl 😉
kujka, ale on padł w wieku chyba 12 lat... znaleźć znalazłam ale raczej już nie poobserwuję jak u niego ta hreczkowatość postępuje z wiekiem, nie?

Znam też jednego arabka, który w wieku nastu lat jest tak hreczkowaty, że wygląda jak kasztan w siwiźnie. Ja bym jednak wolała zachować siwego 😉
U nas w stadninie kobyłka ma takie wgłębienie na szyi:


Pursat   Абсолют чистой крови
06 lutego 2012 18:11
Posmański też jest naznaczony, na łopatce:

Wojenka   on the desert you can't remember your name
06 lutego 2012 18:22
Mój ma dwa kciuki proroka, a właściwie, to kciuk i palec wskazujący  😉 , bo wgłębienia są dokładnie tak rozmieszczone, jak się przykłada rękę  🙂
Kasia Konikowa   "Konie mówią...po prostu słuchaj..." Monty Roberts
06 lutego 2012 18:41
Mój kłusak ma dwa "znaczenia" - na piersi i na zadzie  🙂
mój także ma kciuka na klatce piersiowej, oraz takie "wygryzienie na szyi" (taki jakby ubytek mięśnia) nie pamiętam jak to się nazywało  😉
Napotkany przypadkiem 🙂
jakoś niedawno ktoś w wątku o kupnie przypomniał mi o piętnie Mahometa.
Czy ten pan też ma znamie - pchnięcie lancą (czy jak to się zwie?), tylko w rozmiarze XXL?? czy to jakiś inny ubytek? Nigdy z czymś takim się nie spotkałam, ten podobno ma to od zawsze (8 letni kf)



-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
01 września 2014 15:18
Mnie to akurat wygląda jakby dostał porządnego kopa w mięsień w przeszłości.
ash   Sukces jest koloru blond....
01 września 2014 15:55
azzawa, to wyglada na uszkodzenie mięśnia
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się