preparaty na stawy

bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 stycznia 2015 11:32
Dla stawowców ciekawą opcją mogą być komórki macierzyste- swoijemu staremu podałam je ekpserymentalnie- a teraz dodatkowo zaczęłam zgłębiać temat w prasie weterynaryjnej i wydaje mi się,  ze znalazłam bardzo ciekawe publikacje na ich temat : belgijski pilotaż1, i 2 oraz eksperymentalne połączenie komórek macierzystych i niesteroidowych leków przeciwzapalnych
bjooork, bardzo ciekawe i  wydaje się wiarygodne. Badania  przy jednym z tych projektów trwały od 2002 r, więc wyniki są rzetelne. A możesz podać koszt, liczbę  injekcji i kto to robił? może być na priv. dzięki.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
31 stycznia 2015 16:52
Grace już skrobie- stary dostał jeden strzał 😉 z komórek 6-latka
Bjooork ja tez poproszę o więcej informacji na priv :kwiatek:
Czy jako że czarci pazur jest substancją naturalną, to można go podawać w formie 'surowej' takiej jaką można kupić u Podkowy?
Czy lepiej zainwestować w gotowy środek jak Devils relief z NAFu?
Cenowo różnica jest duża, a tak sobie myślę, że ziółka często przyjmujemy w formie niezmienionej i nie potrzebują specjalnych nośników, żeby zachować swoje działanie. Mylę się?
W jakiej dawce podajecie kurkume? Można ją stosować przez dłuższy czas czy w kuracji?

A dlaczego kurkumę 🤔??
'Ostryż długi (kurkuma) - ma działanie żółciotwórcze, rozkurczowe, bakteriobójcze oraz przeciwzapalne. '

ze strony Cortaflexu
imbir też jest przeciwzapalny, a nie słyszałam aby ktoś leczył stany zapalne ścięgien imbirem...
Sądzę, że jedynie preparaty kompleksowe mające w składzie kilka różnie działających substancji mają szansę powodzenia
Nie wiem, nie podawałam więc się nie wypowiem... jedynie wyszukałam z ciekawości. Z gotowych preparatów jest w Cortaflexie, ale nie na stawy tylko na układ immunologiczny.
Co do imbiru - Makana ma w ofercie imbir+czarci pazur. Swoją drogą takie preparaty przecież nie mają leczyć konkretnych, rozwiniętych stanów zapalnych - raczej niwelować sztywność u staruszków lub koni w ciężkim treningu.
Lee Holen poleca kurkumę, aby wspomóc funkcjonowanie stawów, stąd moje pytanie. . .

Kurkuma ponoć pomaga na zwyrodnienia, reumatyzm oraz zapalenia stawów.

_Gaga wszystko zależy od zaawansowania problemu, nie ma co generalizować. Ponadto wspomaganie a leczenie to dwie różne rzeczy.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 lutego 2015 08:04
W naszej stajni koń z ewidentnie spracowanymi stawami dostawał kurkumę z zalecenia Lee- niestety po kilkunastotygodniowej suplementacji praktycznie nie było widać jakiejkolwiek poprawy.
Ja teraz testuje equistro flexadin. Ktos ma jakies doswiadczenie? Zauwazyliscie jakis negatywny wplyw po srodkach na stawy u swoich koni typu nadpobudliwosc, problemy z koncentracja? My podajemy od 1.5 tygodnia i kon sie zrobil... Dziwny. .. Troche sie juz znamy, dlatego pytam.  Bede wdzieczna za opinie 🙂
bjooork , normalka :-) na jednego podziała, na drugiego nie. Wydaje mi się, że tego typu wspomagacze jak kurkuma czy imbir są zawsze tylko wspomagaczami, więc jak się coś dzieje poważnego to trzeba zastosować odpowiednie leczenie.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 lutego 2015 10:26
Juliaa koń był leczony, ale przyznam, że podniesienie tematu jeszcze bardziej mnie zaintrygowało i poszukam- czy ktoś w prasie weterynaryjnej podjął się badania wpływu kurkumy na stan stawów- niestety zdanie Lee mnie nie przekonuje ale to wynika z zupełnie innej sytuacji :/
Ramires ja podaje Czarci pazur od podkowy i kolejny raz uratował nam d..... a raczej staw przed podawaniem leków, a raczej przed ostrym stanem zapalnym. Mam szpatowca, który świetnie reaguje na podanie czarciego. Ewentualnie by wzmocnić działanie daje czarci+ żywokost.
bjooork , na pewno zgłębienie tematu będzie pożyteczne.  Ja nie szukałam bardzo wnikliwie informacji na temat kurkumy, tylko ogólnie, było sporo pozytywnych opinii. Zależało mi też na informacji czy nie szkodzi wrzodom i okazało się, że "pomaga" i na wrzody. A to, że Lee Holen coś poleca to nie znaczy, że jest to jedyna poprawna opcja. Lee bardzo cenię, niemniej jednak wierzę w to, co pomaga, a nie w to kto poleca.
bjooork , na pewno zgłębienie tematu będzie pożyteczne.  Ja nie szukałam bardzo wnikliwie informacji na temat kurkumy, tylko ogólnie, było sporo pozytywnych opinii. Zależało mi też na informacji czy nie szkodzi wrzodom i okazało się, że "pomaga" i na wrzody. A to, że Lee Holen coś poleca to nie znaczy, że jest to jedyna poprawna opcja. Lee bardzo cenię, niemniej jednak wierzę w to, co pomaga, a nie w to kto poleca.
kurkuma uaktywnia się o obecności pieprzu. I teraz pytanie czy można taka mieszankę podać koniowi? u człowieka działa, ale kto odważny aby zaaplikować koniowi?
Witam! Miałam nadzieję nie dołączyć do pewnych wątków ale cóż....życie postanowiło napisać inny scenariusz.
Mamy 11letniego araba, który w wieku 5lat przeszedł artroskopię stawu skokowego (nie był wówczas nasz). Operował dr Golonka. Kupiliśmy go pół roku po zabiegu. W wieku 8lat doznał kontuzji, ten sam staw- zerwanie torebki stawowej. uniknęliśmy operacji, leczyliśmy konia polem magnetycznym. Tydzień temu zauważyłam lekką kulawiznę. Wezwaliśmy weterynarza. Na rtg wyszły ubytki chrząstki w tym osłabionym stawie, oraz czip w stawie pęcinowym (ta sama noga). Znieczulenia diagnostyczne oraz próby zginania jednoznacznie wskazały, że to staw skokowy jest problemem. Siwy obecnie dostaje leki przeciwzapalne ale to nie leczenie jego osteochondrozy.....I teraz moje pytanie: czy polecicie nam jakieś suplementy o działaniu potwierdzonym zdjęciami rtg?? Jestem lekkim niedowiarkiem. Rynek jest pełen suplementów cud tylko co wybrać??
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
02 lutego 2015 18:23
[quote author=Juliaaa link=topic=28369.msg2282424#msg2282424 date=1422888624]
bjooork , na pewno zgłębienie tematu będzie pożyteczne.  Ja nie szukałam bardzo wnikliwie informacji na temat kurkumy, tylko ogólnie, było sporo pozytywnych opinii. Zależało mi też na informacji czy nie szkodzi wrzodom i okazało się, że "pomaga" i na wrzody. A to, że Lee Holen coś poleca to nie znaczy, że jest to jedyna poprawna opcja. Lee bardzo cenię, niemniej jednak wierzę w to, co pomaga, a nie w to kto poleca.
kurkuma uaktywnia się o obecności pieprzu. I teraz pytanie czy można taka mieszankę podać koniowi? u człowieka działa, ale kto odważny aby zaaplikować koniowi?
[/quote]

Dokładnie- to mnie niezwykle interesuje - dodatkowo domyślam się, że uzyskanie efektu leczniczego wymaga podania większej ilości przyprawy - co dodatkowo może utrudniać sprawę.

kasik myślę, że pytanie o suplementy powinnaś skierować do weta - możesz jeszcze poszukać w zagranicznej prasie wet. (ja w ten sposób ostatnio wzbogacam wiedzę)

U mojego starego, zdiagnozowano szpata w wieku 17 lat. Przez blisko 5 lat z przerwami na detoksykację podawałam mu cortaflex i przy RTG w 2013 roku okazało się, że szpat jest nieaktywny.
Grace ja bym się nie podjęła zrobienia domowej mieszanki kurkumy i pieprzu i podawania jej koniowi. Jeżeli któraś firma wiodąca zrobiłaby jakiś super preparat z pieprzem i kurkumą to mogłabym spróbować, o ile by na wrzody nie szkodził. Któryś z preparatów Nafa wspomagających układ oddechowy zawiera paprykę, która IMO "dość dziwnie wygląda" w składzie takiego preparatu. Może pieprz też byłby zatem zasadny w składzie preparatu na stawy.
bjooork ile kurkumy dostawał ten koń u Ciebie w stajni? Podobno podaje się około 25 g dziennie. Mój koń jest strasznie wybredny i przemycenie czegokolwiek było zawsze problemem, ale teraz to już mam kilka sposobów, które zawsze działają.
Czytałam kiedyś artykuł o witaminie C. Wskazano w nim, że wit. C rzeczywiście pomaga w wielu przypadkach, ale musi być podana w bardzo dużej dawce, czyli nie 1000 mg tylko w zależności od potrzeb w dawce 5000 mg i więcej. Może tak samo jest z kurkumą?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 lutego 2015 13:51
Juliaaa Opakowanie kilogramowe schodziło w około miesiąc- ale możliwe że w przypadku tego konkretnego konia kurkuma nie działała z powodu zaawansowania zmian; sprawdzałam wczoraj publikacje i w kilku pojawił się temat tej przyprawy, ale przyznam, że muszę je na spokojnie i ze zrozumieniem przeczytać.

Z dawką 5000 mg witaminy C pewnikiem też trzeba uważać - szczególnie u koni z problemami nerkowymi.
Juliaaa, problem nie w ilości z kurkumą - ale w nośniku i przyswajaniu. To samo z wit C i wieloma innymi preparatami. Do kurkumy potrzebny jest pieprz, inaczej będzie to sobie jakaś przyprawa. Wit c witaminie C nierówna, a Bjooork ma rację - trzeba uważać bo można zafundować kamienie nerkowe. Jesli chodzi o stawy to czytałam, że jedynie skuteczne są i potwierdzone badaniami  : kwas hialuronowy (przede wszystkim dostawowo) i chondroityna. No i teraz  to co podrzuciła Bjooork - komórki macierzyste.
bjooork uważać trzeba zawsze. Wskazałam jedynie na dość ciekawy artykuł napisany po przeprowadzeniu badań. Chodziło mi o podanie przykładu - witamina C może działać świetnie na "coś" o ile jest podana w super wielkiej dawce (oczywiście dobierając tą dawkę adekwatnie do sytuacji 🙂 ), więc może takich badań wymagają i inne "wspomagacze", aby tak na prawdę określić co, jak i kiedy działa.
Grace mi się kojarzy, że kurkuma rozpuszcza się w tłuszczach, więc podanie jej w kombinacji z olejem zapewni odpowiednie jej wchłanianie (a przynajmniej powinno 🙂 )
Ponadto ustalmy dwie istotne rzeczy:
1) działanie czysto lecznicze a wspomagające to dwie różne rzeczy, dlatego IMO podanie za przykład super działania kwasu hialuronowego jest irracjonalne w rozmowie o kurkumie. A tak na marginesie: Grace kwas hialuronowy podawany doustnie wchłania się minimalnie, więc tylko podanie go do stawu może dać widoczne efekty.
2) jeżeli podamy "cokolwiek" w za dużej dawce i/lub koniowi, który danego składnika nie może/nie powinien przyjmować to zawsze można zaszkodzić. Podanie koniowi "czegokolwiek" musi być przemyślane i adekwatne do sytuacji.
Bjooork,  który cortaflex stosowałas?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 lutego 2015 08:03
Najzwyklejszy pod słońcem, chyba raz przez pomyłkę ze znajomą kupiłyśmy ten mocniejszy.
bjooork uważać trzeba zawsze. Wskazałam jedynie na dość ciekawy artykuł napisany po przeprowadzeniu badań. Chodziło mi o podanie przykładu - witamina C może działać świetnie na "coś" o ile jest podana w super wielkiej dawce (oczywiście dobierając tą dawkę adekwatnie do sytuacji 🙂 ), więc może takich badań wymagają i inne "wspomagacze", aby tak na prawdę określić co, jak i kiedy działa.
Grace mi się kojarzy, że kurkuma rozpuszcza się w tłuszczach, więc podanie jej w kombinacji z olejem zapewni odpowiednie jej wchłanianie (a przynajmniej powinno 🙂 )
Ponadto ustalmy dwie istotne rzeczy:
1) działanie czysto lecznicze a wspomagające to dwie różne rzeczy, dlatego IMO podanie za przykład super działania kwasu hialuronowego jest irracjonalne w rozmowie o kurkumie. A tak na marginesie: Grace kwas hialuronowy podawany doustnie wchłania się minimalnie, więc tylko podanie go do stawu może dać widoczne efekty.
2) jeżeli podamy "cokolwiek" w za dużej dawce i/lub koniowi, który danego składnika nie może/nie powinien przyjmować to zawsze można zaszkodzić. Podanie koniowi "czegokolwiek" musi być przemyślane i adekwatne do sytuacji.
tłuszcz poprawia wchłanianie kurkumy w stopniu tak minimalnym, że można powiedzieć jest to czysta kosmetyka. Wyłącznie substancja, która jest w pieprzu zwiększa wchłanialność kilkaset razy - i to jest różnica. Do tego nie należy podawać przy kurkumie pewnych produktów, m.inn niektórych zbóż.
Co do kwasu i chondroityny - to jest to wątek o stawach - a badania wskazują, że one są najbardziej skuteczne przy problemach ze stawami, więc jak najbardziej moja uwaga jest na miejscu.
Natomiast zgodzę się całkowicie, że bardzo trzeba uważać z suplementami - zioła wcale nie są tak bezpieczne, że można wszystko,  zawsze i w każdej ilości.  Kurkuma też ma szerokie spektrum działania, przeciwzapalne wcale nie jest jej podstawową zaletą i też przy niektórych schorzeniach nie należy jej brać.
kasik, ja mogę wskazać wspominane już w tym wątku Mobility HCC. Działanie widoczne na zdjęciach, ale przede wszystkim w koniu, który po wypadku był w stanie jedynie stępować (próba zakłusowania mogła się skończyć upadkiem). Po dwóch seriach podawania i wiecznych spacerów można było go bezpiecznie puścić na padok a potem na pastwisko do stada.
Grace nie dogadamy się. Uważam, że działanie wspomagające stawy a lecznicze to co innego. Mówiąc łopatologicznie - chciałam wspomóc stawy konia kurkumą (albo czymś innym), bo jest zimno, bo trochę koniowi strzyka (raz-dwa po wyjściu z boksu), koń nie kuleje, nie ma żadnych dolegliwości, więc po co wtrącać w rozmowę kwas hialuronowy i chondroitynę?? Nie widzę podstaw to podawania kwasu w mojej sytucji. Po za tym nie podaje się koniom "mocnych" leków/suplementów jak tego nie potrzebują. Jakby mój koń miał wskazania do podawania kwasu dostawowo to uwierz, że bym mu to załatwiła, nawet codziennie by dostawał, gdyby potrzebował.  Wątek o stawach - owszem, ale rozmowa o kurkumie! Mam rozumieć,  że jak ktoś szuka wspomagacza i miałby skorzystać z Twoich rad to od razu trzeba dzwonić po weta,  żeby podał kwas dostawowo?
Po za tym - skąd czerpiesz informacje o kurkumie? Możesz podać link do jakiegoś artykułu specjalistycznego?
klami bardzo Ci dziękuję za info :kwiatek:
kasik Ja również polecam Mobility HCC ! Nie wywalaj kasy na nic innego, u mnie (tzn u konia) po zabiegu artroskopii ten preparat bardzo pomogl a podawalam tylko 1 opakowanie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się