preparaty na stawy

Juliaaa, o kwasie nie pisałam w odniesieniu do przypadku twojego konia, tylko ogólnie, więc też nie wiem po co wyolbrzymiasz sprawę? o kurkumie napisałam co wiem - jeśli masz swoją wiedzę to Twoja rzecz.
A ile czasu utrzymuje się efekt po HCC Mobility u waszych koni ?

Ja właśnie skończyłam kurację http://www.fuetternundfit.de/Pferde/Gelenke/VeyFo-Arthro-Plex-Mulgat-500ml.html . Efekty widoczne w trakcie stosowania i jakiś tydzień po , naprawdę wyeliminowana sztywność już od początku jazdy ale niestety po tygodniu powrót do sztywności . Czy po HCC efekt jest utrzymany dłużej?
Dziewczyny poszukuję czarciego pazura w dobrej cenie i nie wiem , który wybrać. Możecie mi coś polecić, który kupujecie swoim koniom ? Z góry dziękuje za pomoc  :kwiatek:

czy taki się nadaje :
http://allegro.pl/superoferta-czarci-pazur-makana-i5054755481.html
martkagd, u mnie po tym środku był długo odczuwalny efekt (kilka tygodni). W sumie to nie wiem czy przestał działać, bo koń miał zastosowaną terapię komórkami macierzystymi i od tego czasu w ogóle jest sporo lepiej 😉
epk , coraz bardziej zaczynam rozważać terapię komórkami macierzystymi. Czy mogłabyś mi przybliżyć koszt i czy koń w trakcie tej kuracji musi stać w boksie przez jakiś czas? Jak miał podawany do stawowo  kwas hialuronowy to musiał stać tydzień . I czy jest to podawane jednorazowo czy jakoś etapowo?
Ja proponuję zadzwonić do dr. Kemileva https://www.facebook.com/Kemilew?fref=ts
To bardzo otwarty i pozytywny człowiek. Odpowie Ci na twoje wszelkie pytania.

Koń nie musi stać w boksie, właśnie powinien ruszać się a nawet lepiej, jak jest w treningu. Komórki są podawane dożylnie.
Mój 2-3 dni po podaniu zaczął być mocno senny, jakby bez sił 😉 - trwało to 2 dni a potem wrócił do normy. W tej chwili mija 2 tygodnie od podania. To co obserwuję to luźność w ruchu od samego początku, od pierwszego kroku kłusa (zazwyczaj te pierwsze kroki były sztywniejsze). Pod siodłem także luźny, chętnie się rusza.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
09 lutego 2015 09:34
epk w końcu podaliście? Super! Ja jestem mega fanką komórek i myślę, że starszakowi będę je dalej podawać jeśli zajdzie taka potrzeba.

Dla osób które rozważają - Btw. nie wiem czy wrzucałam, ale myślę, że warto przeczytać tekst o komórkach u koni i obejrzeć mojego starego w akcji- bo doktor zrobił z jego harców film i zamieścił na swoim FB.

Martagd u nas dwa konie otrzymały- mój rocznik '89 i 18=letnie folblutka, otrzymały jeden dożylny zastrzyk i wszystko. Następnego dnia poszły do roboty i tak cały czas
bjooork, tak, podaliśmy 🙂. Ciekawa jestem efektów w dłuższym czasie. W tej chwili widzę luuuźność - co bardzo pomaga w pracy 🙂
Ja podając VeyFo-Arthro-Plex-Mulgat-500ml  przeżyłam złote czasy z moim koniem, był tak luźny, łatwy do jazdy naprawdę nie schodził mi uśmiech z twarzy, ile bym dała z taki długotrwały efekt... dlatego chyba czas zainwestować w coś co da jednak dłuższy efekt bo teraz wiem co mogę mieć...
Juliaaa, o kwasie nie pisałam w odniesieniu do przypadku twojego konia, tylko ogólnie, więc też nie wiem po co wyolbrzymiasz sprawę? o kurkumie napisałam co wiem - jeśli masz swoją wiedzę to Twoja rzecz.


Grace, chodziło mi o to, że rozmowa była o kurkumie, więc podanie za przykład kwasu było dla mnie bezsensowne. Nieważne, nie ma co zaśmiecać wątku 🙂

Komórki macierzyste dostawał koń mojego kolegi - 22 latek, z tego co wiem, bardzo mu pomogły.

EDIT: znalazłam coś fajnego 🙂 w preparacie Audevard Ekyflex ARTHRO w składzie występuje kurkumina i piperin. Piperin to alkaloid z pieprzu czarnego.
epk, a na co podawaliście komórki macierzyste?
Co myślicie o tym preparacie cortaflex    http://new.cortaflex.pl/equine-corta-454g-zapas-p-10.html?cPath=2_13
Czy dawał wyraźne efekty w przypadku waszych koni, po jakim czasie?
koniara19 ja również chciałabym się dowiedzieć coś o tym preparacie. Osobiście podawałam go kiedyś profilaktycznie , bo koń nie dawał żadnych znaków obecności szpatu tylko na rtg było widać. Więc efektów nie widziałam . Teraz chcę  znów podać, bo koń zaczął znaczyć. Ktoś stosował ? Jesteście zadowoleni ?
Witam.
Czy ma ktos doswiadczenie z tymi preparatami??
Chodzi mi konkretnie o EquiFlex and EquiMSM.
http://www.vetvits.co.uk/horse-supplements/Moj kon ma problem ze strzykaniem jednej tylnej nogi.
Po nocy musi ja rozchodzic i wtedy jest ok, ale rano wydaje sie ta noga bardzo sztywna. kiedy ja przesuwa wydaje taki koszmarny dzwiek strzelajacy.
Nie wiem czy to nie jest jakis wiekszy problem.
Co myslicie?
Dascola, może zamiast pakować w konia nie wiadomo co - warto skonsultować się z lek wetem?
[quote author=_Gaga link=topic=28369.msg2308526#msg2308526 date=1425635532]
Dascola, może zamiast pakować w konia nie wiadomo co - warto skonsultować się z lek wetem?
[/quote]
Jasne, ja nic innego nie robie jak wspolpracuje z nimi. Ostatnie dwa miesiace weterynarze byli u mnie raz lub 2 w tygodniu.
Przeswietlenia nic nie wykazaly ani RTG ani USG. Juno mial olbrzymiego wrzoda pomiedzy kolanem a dolnym stawem w tylnej nodze niewiadomego pochodzenia
Teoretycznie ( opinia weta) powstal poprzez kopniecie przez innego konia ( brak bylo symptomow ze cos nie tak poza drobna ranka) i poprawce po ok 2 mieiscach w to samo mijsce.
Inna teoria , kolec wbil sie powedrowal , rozpuscil.
Brak odlamkow jakichkolwiek , a przynajmniej niewidoczne na przeswietleniach.
Unusunieto go za pomoca strzykawki. Mial 10 cm dlugosci i prawie tyle samo przekroju. Olbrzymie paskudztwo niewiadomego pochodzenia przy samej kosci.
4 antybiotyki i ostatni spedzil dopiero calkowicie owo zapalenie.
Kon z czystymi stawami , kiedy go 8 miesiecy temu kupowalam.
W tej chwili idzie mu 9 rok wiec tez stosunkowo mlody kon.
Weterynarz wlasnie zasugerowal ten zestaw glukosaminy i ten drugi preparat w towarzystwie do tego , podobno razem daja wlasciwy efekt.
Reszta nog juz sie nasycila tym preparatem , ale z ta jedna jest caly czas ( od czasu powstania i usunicia wrzoda ) ciagle cos nie tak.
2 razy dzinnie jest na spcerowniku - karuzeli. Tez zalecenia weta.
raz dziennie wyjazd na bardzo spokojny teren ( stemp i troszeczke klusa, zero ujzdzenia bo nie wono mu na kole chodzic)
Jest to moj pierwszy wlasny kon, stad chetnie wyslucham waszych doswiadczonych opinii.
Poszukuję preparatu głównie na ścięgna (uelastycznienie, wzmocnienie). Czy momoglibyście coś polecić?
jak najlepiej podawać hcc mobility? w broszurce po polsku nie ma nic , po angielsku że przed lub z jedzeniem. Lepiej strzykawką do paszczury czy z papką? (kobył dostaje  moczone otręby z gotowanym siemieniem)
Akatash, tak, żeby mieć pewność, że cała dawka została zjedzona, a nie np. wysypana wraz z owsem ze żłobu. Osobiście preferuje podawanie strzykawką bezpośrednio do pyska.
Akatash, tak, żeby mieć pewność, że cała dawka została zjedzona, a nie np. wysypana wraz z owsem ze żłobu. Osobiście preferuje podawanie strzykawką bezpośrednio do pyska.


dzięki, owsa nie dostaje tylko własnie papkę , w małej ilosci ,więc żłob wylizany, ale spróbuję najpierw jak piszesz, strzykawką 🙂
Akatash, moje dwa konie nie przepadają za MObility. Danie im w strzykawce kończy się własnie tym że próbują to za wszelką cenę wypluć. Ja podaje z niewielka ilością musli i jabłkami, konie same robią sobie papkę i wylizują wszystko 😉 Jak twój dostaje papkę to ja bym podawała normalnie w jedzeniu, wygodniej.
Koń jest po ostrzykaniu kwasem (zwyrodnienia w stawach) i tfu tfu na razie jest czyściutki jak łza, wdrażamy się do pracy. Pytałam weta o suplementy na stawy, polecił tylko HCC Mobility, ale ze wskazaniem że jest to silny środek.
Aktualne finanse nie pozwalają mi na zakup tego plus nie jestem pewna, czy jest sens juz podawać Mobility, skoro jest dobrze?
Zastanawiam się, czy nie podać od przyszłego miesiaca Cortafexu HA Solution, słyszałam same dobre opinie...
słuchajcie ja podawałam HCC i jakiś spektakularnych efektów nie zauważyłam... podawałam profilaktycznie na szpat i sztywność stawów u starego konia, który nigdy przez jakieś zwyrodnienia nie kulał... Teraz podaję gelapony fast i widzę poprawę, także polecam. Jak kończę gelapony fast to daje arthro a potem przerwa. Wróciłam teraz na wiosnę z powrotem do gelapony fast, bo widać efekty a i cenowo też nawet przystępny.
Wlasnie jestem ciekawa jak z tym hcc w przypadku innym niz wspomaganie kontuzji. Bo ja podawalam i moge powiedziec ze w procesie regeneracji po kontuzji i po operacji pomogl bardzo. Z konia którego mialam uspic mam konia który zasuwa i bryka jak głupi (oczywiscie glowna zasluga to operacja ale po hcc szybciej sie zaczął regenerowac)
Ja również podawałam hcc i jestem z niego zachwycona,efekt utrzymuje się u mojego konia coś koło roku,właśnie niedługo zaczynamy kolejną kuracje bo minął już prawie rok a co dłuższy czas robie jemu kuracje na jego lekką ,,nieregularność" która jest spowodowana tym że ma w prawym przodzie za mało mazi w stawie-nie wytwarza mu się tyle ile powinno,jest kuty ortopedycznie dodatkowo i nie pokazał żadnej najmniejszej nieregularności od huhuh..miał to od zawsze więc to nie jest spowodowane jakąś kontuzją czy coś w tym stylu 🙂 to drogi suplement to prawda,ale jako jedyny który daje efekty klinicznie stwierdzone jak i widać odrazu po koniu(bynajmniej moim)również jest idealny dla koni które mają osteochondrozę,po operacjach/kontuzjach itp. w każdym bądź razie polecam z czystym sumieniem 🙂 a podaje swojemu normalnie do obiadu czy też kolacji,leje go na marchewki bądź jabłko i zaraz nie ma po nim śladu 😉
Nie podawałam hcc, ale orling fast + chondro i też widziałam poprawę, a u nas była kulawizna.
Niedługo pasuje powtórzyć kurację, zapobiegawczo i myślę czy nie spróbować tym razem cortaflexu ha solution.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
17 marca 2015 22:06
Ja podawałam Apto- Flex, Orlinga Fast, Forana Ost-o-flex.
I z tych trzech najsłabiej wypadał Orling.
Ja rownież polecam hcc. Podawałam 2 razy i za każdym razem kobyla zareagowała na niego bardzo dobrze.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 marca 2015 22:38
Zamawia ktos moze teraz mobility? Chce sie zlozyc? Albo ma dojscie do jakiejs mega promocji? 😉
A skad będziesz sciągać ? ja własnie zamówiłam ale 1 opakowanie, a planuje zużyć kilka 😀 ostatnio jak sprawdzałam to w czechach jest najtaniej ale nie wiem jak z przesyłką.

My mobility podajemy na regeneracje chrząstki , gołym okiem chyba trudno będzie zauważyć efekty bo kon nigdy nie kulał, może strzykanie w stawach ustanie 😀 Mam nadzieje że wet efekty potwierdzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się