preparaty na stawy

Windziakowa, ja stosowałam Osto i go uwielbiam, miałam zdecydowany efekt WOW przy tej pierwszej uderzeniowej dawce. Teraz jest trochę trudniej dostępny więc bede chciała spróbować Equmins Flexi Joint. Ale Foran cały polecam dwoma rękoma.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 maja 2017 17:40
Pytałam już w wątku szpatowym, ale tu chyba więcej osób zagląda :kwiatek:
Zdiagnowowano u mojego konia szpat w jednej nodze, jest liza kości. Mam do was pytanka dwa.
1) Czy ktoś z was podawał Osphos na szpata? Wet. proponował to lub Tildren, podobno Osphos jest nowszej generacji i nieco tańszy, ale jak się sprawdza w praktyce?
2) Kupiłam czarci pazur z Dromy, mam pytanko jak go podajecie (ogólnie czarci)? Z tego co wiem należy robić przerwy. Macie może jakiś plan podawania? Miesiąc na miesiąc? Dłużej?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
27 maja 2017 23:16
Zembria Osphos wygodniej się podaje, bo Tildren to wlew. Działanie podobne.
Co do Dromy Czarciu Pazur to ja podaję jedno opakowanie do końca i potem przerwa. Nie przekraczam dwóch opakowań rocznie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 maja 2017 20:56
lusia722 Dzięki 🙂 Tzn. ze podajesz 1 miesiąc 2x w roku? Czy na Twojego kuca to 2 miesiące? Ktoś Ci tak zalecił, czy w praktyce wyszło, że się taki system sprawdza?
zembria, ja podaję 19 leniej klaczy czarci z Dormy 3 miesiące potem 3 przerwy i tak w kółko. Zalecenie lek weta. Działa. Staram się trafiać z podawaniem w okres największego ruchu, oraz najzimniejszy czas zimy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
29 maja 2017 20:53
Dla kucyka to wychodzi jakoś trochę ponad 2 miesiące, potem podają Boswellię, MSM+Acerolę, czasem robię przerwę.
Dromy zamieszcza taką informację (dotyczy ona kilku preparatów m.in. Devil's Flex, Artro, Hyaluronic, Matrix)
Uwagi do stosowania preparatu:
W związku z zawartością substancji należących do  grupy SYSADOA (symptomatic slow acting drugs for osteoarthritis) - wolno działające leki zwalczające objawy choroby zwyrodnieniowe stawów, zaleca się dawkowanie leku  2 x rocznie przez okres  60 - 90 dni.

Dzięki suplementacji przesuneliśmy w czasie konieczność ostrzykiwania stawu. Stan zapalny został zatrzymany i nie kuleje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 maja 2017 21:22
Dzięki dziewczyny :kwiatek: To zobaczymy jak koń się na ten temat "wypowie", ale myślę że jakiś pogląd na sprawę już mam 🙂
A wiecie może czy przy podawaniu tylko glukozaminy i MSM też należy robić przerwy czy można podawać cało rocznie?
Ta z Dromy również wymaga przerwy.
Czy możecie polecić coś dla mojej 14 letniej kobyły, ze strzelającymi 😉 stawami przy rozruchu? Przeszła już trzy miesięczne kuracje z Glucosamine Plus 15000 Gold Label 900g, efektu praktycznie nie zauważyłam, cykanie 😉 jak było tak jest.
Zapytaj weta o Noltrex podawany z kwasem hialuronowym dostawowo, może to będzie opcja dla Twojego konia. Myślę, że lepiej zainwestować niż w suplementy.
Ta z Dromy również wymaga przerwy.



Ja nie pytam o Dromy tylko o samą glukozaminę i samo MSM podawane. Nie w suplemencie tylko samodzielnie, w czystej postaci.
Nada się dla 8 letniego zwyrodnieniowca? Może ktoś stosował?
https://sklep.hippovet.pl/pl/p/Kieselgur-Krzem-4-kg/154
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 czerwca 2017 12:36
Polecicie coś na stawy dla 25 letniej klaczy ze zwyrodnieniem stawów?
Weterynarz doradził, żeby to było coś z glukozaminą bez MSM i czarciego pazura ( dostawała dwa miesiące ii producent po tylu zaleca przerwę).
https://dromy.pl/DROMY-BOSWELLIA-SERRATA-1000ml,p,14 to się nada? Zależy mi na czymś w płynie bo kucynka dość wybredna 😉
Robaczek M. to co zalinkowałaś jest bez glukozaminy.
Wg mni jednak suple z glukozaminą i chondroitną są najlepsze na stawy. No i oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta od kątem cynku i miedzi.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
13 czerwca 2017 15:43
Jeju faktycznie  😡
A możecie polecić coś? Czy można podać  czystą glukozamine taka od Podkowy? 🙂
Glukozaminę najlepiej podawać razem z chondroityną - przynajmniej na ludziach były badania, ze wtedy najlepsze efekty dawała terapia).
Wg mnie najlepsze sa suplementy o złożonym składzie, którego składniki wzajemnie się wspierają. Nic po samej glukozaminie, jesli nie będzie w diecie odpowiednich aminokwasów, wit C itp.
Wg mnie właśnie z powodu diety wyniki badań dotyczące suplementów na stawy tak się różnią (od działających cuda do nie działających w ogóle).
ja polecam  BOSWELLIA-SERRATA , moja trzydziestka dostaje i widać efekty.
ganasz ten suplement działa głownie przeciwzapalnie  -  przynajmniej tak wynika z opisu. W składzie masz Boswelię (działanie przeciwzapalne) plus wit E, C i magnez.
Ja opisałam suple mające wspomagać odbudowę chrząstki stawowej i regenerację całego aparatu ruchu.
Zalezy kto czego szuka.
k2arola, dokładnie zależy co kto szuka, spektrum działania kadzidłowca jest o wiele szerszy niż w ulotce ;-) jeżeli klacz Robaczek M. ma 25 lat to wiele się tam nie odbuduje- prawo wieku,  Każde zwyrodnienie powoduje stany zapalne i gorsze odżywianie tkanek. Jest też stosowany u koni z COPD
Swanson Boswellia Serrata  na 20%-ową zawartość kwasu boswelinowego i 70%-ową zawartość organicznych aminokwasów, który łagodzi dolegliwości towarzyszące przeciążeniom i stanom zapalnym aparatu ruchu.

Ekstrakt Boswellia Serrata (kadzidłowiec) wykazujące właściwości przeciw zapalne, dzięki czemu skutecznie zwalcza stany zapalne będące główną przyczyną bólu w urazach stawów. Znany jest też ze swojego ogólnego działania wzmacniającego organizm i właściwości antyrakowych. Wywiera silny efekt immunomodulujący. Ekstrakt Boswellia stosowany wewnętrznie ma także działanie antyarytmiczne, wykrztuśne oraz wspomagające przy w przewlekłych zapaleniach jelita grubego lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Swanson Boswelia Serrata ekstrakt przynosi ulgę przemęczonej tkance chrzęstno-kostnej   Ekstrakt z boswelia sterrata działa przeciwzapalnie, wzmacnia i regeneruje tkankę chrzęstno-stawową zapewniając wsparcie narządom ruchu.

Udowodniono, że kwasy boswelliowe wykazują wyraźne działanie przeciwzapalne, porównywalne z przeciwzapalnym działaniem Ibuprofenu. 
obniżają procesy kataboliczne tkanki łącznej i chronią chrząstkę stawową przed destrukcyjnym działaniem niektórych enzymów. Poprawiają ukrwienie stawów dotkniętych zapaleniem. Wspomniane działanie prowadzi do wyraźnej poprawy klinicznej!!! Zwłaszcza zaś do zmniejszenia obrzęków i porannej sztywności, do złagodzenia bólu, poprawy ruchliwości stawów i obniżenia kortykoterapii, 
chondroidyny, glukozaminy słabo się wchłaniają, chyba że dostawowo. MSM Dromy też jest ok. Imbir, kurkuma.

Wierz mi podtrzymuję skutecznie w dobrej kondycji aparat ruchu mojej trzydziestoletniej małopolanki. Ulotki ulotkami, a wiedza praktyczna jest ważna  😉
ganasz dzięki za szerszą perspektywę 🙂
A jak to ma się do teorii większosci wetów, iż doustne preparaty działają tylko w przypadku bardzo małych problemów, najwięcej na sumienie właściciela. Faktycznie efekty przynoszą preparaty typu Mobility HCC (podawany najlepiej bez przerwy), Pentosan, Tildren, Ospchos. Ale to zupełnie inna półka cenowa. I też należy je podawać systematycznie.
Trzeba rozróżnić suplementy diety od leków.
Trzeba tez rozróżnić działanie - zapobieganie, zatrzymanie degradacji, regeneracja, działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.
Jeśli zwyrodnienie np. ubytek lub osteofity w stawie są duże to nawet lek tu nie pomoże.

Doustne suplementy  wg mnei mają największą skuteczność, gdy są stosowane profilaktycznie, np u koni w treningu, w intensynym okresie pracy, raz na jakiś czas. Wtedy ubytki w chrząstkach, małe stany zapalne w obrębie stawów mogą być na bieżąco naprawiane, bo organizm jest nasycony odpowiednimi składnikami odżywczymi.
Zdolność regeneracji organizmu jest ograniczona dlatego, gdy dochodzi do większych zmian suplementacja doustna może nie dać spektakularnych efektów. Niestety zmiany dają o sobie znać zwykle dopiero w tej fazie.
Trzeba tez rozróżnić Boswellie od jej ekstraktu: kwasu boswelinowego ( jest min opatentowany Boswellin), oraz kurkumę od kurkuminy ( ekstrakt z kurkumy). Ekstrakty maja właściwości  lecznicze w duzo większym stopniu niz same sproszkowanego rośliny.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 czerwca 2017 13:03
A Mobility HCC nie jest do ustne?
Wszystko zależy od przypadku.
xxagaxx tak jak pisze k2arola trzeba dostosować wszystko do indywidualnego przypadku. tak weci różnie mówią ale  ja nie będę szukała potwierdzenia lub zaprzeczenia ich teorii na temat skuteczności suplementacji na własnych koniach i jeżeli to dobrze wpływa na moje sumienie, a ich kondycję to jest ok. Leczenie to inna półka, tu wet jest nieodzowny. Co do stałego podawania preparatów HCC to czy nie doprowadza to do rezleniwienia organizmu.  Mam kwas gratis, to nie produkuję własnego.
ganasz przyswajanie w organizmie przebiega na zasadzie reakcji chemicznych. Reakcje nie mogą ulec rozleniwieniu.  Jeśli jest potrzeba to reakcja zajdzie, gdy są spełnione określone warunki. Głównym kryterium jest dostępność odpowiednich "składników".
na apart ruchu bardzo dobra jest kurkuma i imbir -  w zestawie. też działanie pzapalne, wzmacniajace  stawy., przyjazne dla żołądka. W/g mnie czas podawania takich suplementów nie powinien  przekaraczać  góra 3 tygodni.
k2arola a jeżeli jest już stan nasycenia w organizmie - np. witamin i podaje się je dalej to czy zaburza to równowagę organizmu ? I dlaczego na większości preparatów HCC, MSM glukozaminy itd - też piszą żeby podawać z przerwami? Podaje się często preparaty na wyczucie nie robiąc stosownych badań krwi. Może zamiast niedoboru kwasu jest problem z wapniem i fosforem, miedzią..? Ech wiedza prawie tajemna ;-)
porządne badania krwi - to podstawa. Ale problem ze stawami to coś wiecej niz niedobory np. magnezu. To też sprawa witamin, kolagenu kwasu hialuronowego, stanu watroby  czy zmian typu zwyrodnieniowego.  A starszy koń wymaga  wspomagania profilaktycznego okresowego  - np. przed zimą i na wiosnę, wtedy te stawy doskwieraja najbardziej.  Poziom witamin, makro i mikroelementow waha sie w ciągu roku a nie ma sensu robic badan co miesiąc. Natomiast przy niedoborach to  suplementowac nalezy nie krócej jak 3 miesiące.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się