preparaty na stawy

Gillian   four letter word
05 sierpnia 2012 12:03
przeglądałam, ale o działaniu przeciwzapalnym nie doczytałam.

o, doczytałam. Tylko teraz pytanie który wybrać preparat? Siedzę już drugą godzinę w tym i mam coraz większy zamęt.
Ja zaczynam od arthro, u mlodych, gelapony chondro u starszego zima, chondro silny przy problemach, pod koniec sezonu i w trakcie startow fast...
Gillian, Z tego co pamietam to takie "typowo przeciwzapalne działanie" ma Fast.
Gillian   four letter word
05 sierpnia 2012 20:54
łoł, właśnie zobaczyłam ceny... hmmm no muszę to głęboko przemyśleć 🙂

dawkowanie Gelapony Fast - 60 gram przez 10 dni. Opakowanie ma 600gram, co kosztuje ok. 170zł. Czyli takie opakowanko starczy mi na 10 dni...  😵 o rany...
Gillian dlatego ja doszłam do wniosku że wolę kupić Moblity bo się bardziej opłaca. I wiem że to naprawdę działa. Mój koń dostanie kurację 3-4 razy w roku i wyjdzie mi to na pewno taniej i skuteczniej niż wszystkie preparaty razem wzięte.
Mysle ze ceny orlinga sa bardzo przystepne jak na to ze produkt ten naprawde dziala, Sama jem teraz ludzki fast, pies ktory nie chodzil smiga na tym.

Absolutnie nie podaje sie tego ciagle, fast na kuracje, gelapony chondro badz arthro dla podtrzymania.
Gillian   four letter word
05 sierpnia 2012 21:29
no dobra, ale ja nie wiem ile czasu muszę robić kurację. Jeśli powyżej 10 dni to popłynę finansowo, absolutnie mnie na to nie stać. Dlatego się zastanawiam. No nic, za tydzień kontrolne rtg i wtedy wrócę do problemu, jak będę wiedziała na czym teraz stoimy.


Ten starcza na dlugo , jest wydajny, zawsze mozna kupic w Czechac jest duzo taniej.
Gillian   four letter word
05 sierpnia 2012 21:41
jak dużo i jak się zamawia z Czech? 🙂
Asior zamawiala kiedys, ale jest okres wakacyjny to moze ktos sie wybiera do pragi i przywiezie?
łoł, właśnie zobaczyłam ceny... hmmm no muszę to głęboko przemyśleć 🙂

dawkowanie Gelapony Fast - 60 gram przez 10 dni. Opakowanie ma 600gram, co kosztuje ok. 170zł. Czyli takie opakowanko starczy mi na 10 dni...  😵 o rany...

Gillian też akurat jestem przed zakupem Orlinga i to Fast. Mi wet. powiedziała, że mogę kupić czysty Boswellin- główny składnik GelaPony Fast i znalazłam już w pewnym sklepie internetowym opakowanie 500 gr, natomiast co ważne, tego trzeba podawać 6 gr dziennie czyli starczy na dłużej tj. 83 dni. W dziennej dawce 60 gr proszku GelaPony Fast jest 6300 mg Boswellin czyli ok. 6 gr trzeba dawać. nie będzie tych innych składników tzn.kolagenowych peptydów, wit E i selenu, ale z tego co wiem, ten Boswellin czyli wyciąg z Boswellia serrata jest najważniejszy. masz katalog orlinga? jak nie i będziesz chciała, mogę Ci zeskanować i wysłać stronę z opisem działania Boswellinu.
Gillian, Gelapony Fast jest do krótkotrwałego podawania w zasadzie. Zaraz po urazie, bo ma działanie przeciwzapalne również. Dlatego  opakowanie jest na 10 dni. Czasami dubeltuje się. Potem podaje się  np. Chondro, po opanowaniu stanu zapalnego.
Co nie zmienia faktu że Orling tani nie jest. Ale leczenie konia tanie nie jest, niestety.
Gillian   four letter word
06 sierpnia 2012 09:50
RioBrawo, poproszę 🙂

Grace, uraz był w listopadzie, walczymy z przewlekłym stanem zapalnym i początkiem zwyrodnienia przyczepu więzadła. Dostałam zalecenie na Super Fen, ale ani ja ani wet nie jesteśmy przekonani co do Cortaflexu 😉 wiem, że leczenie nie jest tanie, w trzy miesiące zdążyłam wydać 4 tysiące i końca nie widać. Ale jak wiadomo chętnie bym gdzieś przyoszczęziła jeśli się da, bo niestety mocno naciągam budżet.
przepraszam tak troche zaOTuje , ale jak mam stwierdzony zespół sudecka (staw skokowy) to moze mi jakoś pomóc ten Geladrink Fast  🤔

i żeby nie był aż taki  🚫 preparat dawałam kiedyś w wersji psiej mojej suni, rewelacyjne było i błyskawiczne działanie
Gillian, jak masz stan zapalny to Gelapony Fast jak najbardziej. Możesz poradzić się weta w przedstawicielstwie Orlinga  w Gdańsku.
Też uważam, że Cortaflex jest przereklamowany. Sama stosowałam długo tylko  preparaty Orlinga, wszystkie stawowe środki są drogie, niestety, więc lepiej wydawać kasę z głową
Gillian   four letter word
06 sierpnia 2012 12:27
ok, dzięki wszystkim 🙂 jeszcze przemyślę, bo z braku laku zamówiłam na szybko Super Fen ale jak się skończy to rozkminię jeszcze tego Fasta bo kusi 🙂
Gillian   four letter word
07 sierpnia 2012 21:20
wracam z pytaniem - znalazłam Gelapony Fast w większym opakowaniu. 10 dni po 60g a dalej jak podawać? trudno, wykosztuję się, ale nie będę na zwierzaku oszczędzać 🙂
w opisie dawkowania masz , że podawać minimalnie 10 dni, tzn. możesz śmiało dawać tyle ile ci starczy opakowanie, a potem albo powtarzać co jakiś czas, albo podawać długotrwale, jak podają także, w przypadku sztywności ruchowej i ciągłych problemów ruchowych oraz u koni narażonych na duże obciążenie fizyczne i stres.
ps. a ja jednak zamówiłam tylko główny składnik GelaPony Fast tj. Boswellin, o którym pisałam wyżej, bo wychodzi taniej i na dłużej, a tak mi poleciła wet.mówiąc, że działanie to samo...
Gillian   four letter word
08 sierpnia 2012 08:39
ale cały czas taką dawkę 60g, jo?
myślałam o tym Boswellinie, chyba go wezmę po GelaPony 🙂
poszukuję suplementu na stawy dla 8 koni rekreacyjnych w celu wspomożenia,chodzi mi oto żeby było dużo tanio i dobre i starczyło na miesiąc a nie na 3 dni,wolałbym granulat albo płyn,łatwiej się dawkuje
dużo tanio i dobre
taki preparat nie istnieje
ale może z tych o których piszecie tutaj jakiś nada się
Ja tylko zamelduję, że Glukozamina z equine na strzykanie w stawach dała zerowy efekt. Stosowałam ok. 2 tyg., bo taką akurat miałam dawkę, ale nie było widać, a raczej słychać za bardzo żadnej poprawy w trakcie i po zakończeniu podawania.
Gillian a gdzie i w jakich przedziałach cenowych można sam Boswellin kupić?
Polecam MSM i czarci pazur z Makany- bardzo wydajne i dają efekty.
[quote author=Krzykadło link=topic=28369.msg1496599#msg1496599 date=1345176250]
poszukuję suplementu na stawy dla 8 koni rekreacyjnych w celu wspomożenia,chodzi mi oto żeby było dużo tanio i dobre i starczyło na miesiąc a nie na 3 dni,wolałbym granulat albo płyn,łatwiej się dawkuje

[/quote]

Ja podaję w ramach suplementu zdrowym, regularnie pracującym koniom Glukozaminę 10,000 plus MSM & ASU z Cortaflexu. 1 opakowanie wystarcza na 2 miesiące dla jednego konia. Wydaje mi się, że nic innego tańszego, a przy okazji sensownego nie znajdzie się obecnie na rynku. Suplement ten podaję od pół roku i nic moim glucikom nie strzela, nie strzyka.
olaela   Klub Różowego Jednorożca
19 sierpnia 2012 10:07
Czy ktoś stosował preparat z małży nowozelandzkich Makany? http://www.mksklep.pl/makana-malze-nowozelandzkie-30-pro-500-p-8264.html

Koniu ma pykające stawy zaczynam więc rozglądać się za jakimś preparatem.
Doświadczenia z leczenia zajadów piwo vs. witamina B, skłaniają mnie do przemyśleń, że jednak "naturalne" przyswaja się dużo lepiej niż "syntetyczne" 😀 Ale w tym przypadku to może szukanie zbyt daleko idącej analogii  😀
olaela mój dostawał jako dodatek do flexadinu kiedy w gipsie stał , trudno mi powiedzieć coś na temat efektów ponieważ wtedy nie chodził, ale przez cały okres gipsu jego nie złamana noga miała się całkiem dobrze, więc środek spełnia chyba swoją rolę 😉
gdzie i w jakich przedziałach cenowych można sam Boswellin kupić?

500 gr boswellia serrata (Boswellin) kosztuje 196zł na www.jiaogulan.pl i starcza na 79 dni po 6,3 gr dziennie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się