preparaty na stawy

Dzięki dziewczyny, zamówione 🙂
Hej, podawał ktoś z Was Osteopen? Jakie mieliście dawkowanie? Mnie wet zaleciła 4 dawki po 10 ml domięśniowo i zastanawiam się czy to nie za mało? Patrząc na dawkowanie na opakowaniu 10 ml to nie jest wystarczająca ilość? A może się mylę i to kwestia podawania że domięśniowo a nie podskórnie?
RR4, na opakowaniu masz podane dawkowanie dla psów, gdyż w PL pentosan ma tylko rejestrację na psy. Dla koni dawkowanie jest nieco niższe ja sobie przeliczałam na postawie ulotki z Cartrophenu Equine (ta sama substacja czynna), czyli 2-2.5mg/kg. Wtedy wychodzi właśnie 10 ml Osteopenu na konia 500 kg.
Używał ktoś z was Dolfos Arthrofos? Jesteśmy po kontuzji międzykostnego i nie wiem, czy on tylko na stawy działa, czy na ścięgna też się nada?
BUCK   buttermilk buckskin
13 marca 2024 09:59
Jspia na ścięgna dedykowane są 'tendon'

np.: https://sklep.hippovet.pl/produkty/hippovet-pharmacy-tendoregen/
Mieszacie msm z acerolą w całości? Czy każdą dawkę osobno?
Czy jest na polskim rynku suplement, który ma w składzie chondroityne, gkukozaminę, ewentualnie jeszcze kolagen, kwas hialuronowy, ale nie ma w składzie msm?
Luizjana, też szukam takiego cuda. Niestety nie znalazłam. Jedyne co bez msm to https://podkowa.eu/pl/p/Mieszanka-na-stawy-Flexi-typ-I/1465
a kolagen polecam z Dromy.
BUCK   buttermilk buckskin
25 marca 2024 22:43
Luizjana GELOREN
Mieszankę od podkowy widziałam ,ale na razie niedostępne. Na Geloren też zwróciłam uwagę, ale strasznie drogo wychodzi, opakowanie na 6 dni, czyli na miesiąc około 500 zł. Poza tym wszystko z msm. Jedynie sam kolaganen np dromy albo Gela pony z kolaganen i witaminami. Wydaje nie się, że już przeczytałam wszystkie składy i nic więcej nie znalazłem. Wiecie może, czy msm można podawać dłużej niż 2 miesiące? Na opakowaniu dromy jest podany czas podawania 30 do 60 dni. U mnie był podawany z boswellią. Teraz po dwóch miesiącach rozumiem, że musi być przerwa. Podajecie msm w takich cyklach dwumiesiecznych z przerwami , czy zdaża Wam się podawać dłużej?
BUCK   buttermilk buckskin
25 marca 2024 23:08
Luizjana MSM jest w SIZAROLu, gdzie w opisie jest podane minimum 60 dni

https://zoona.pl/biovico-sizarol-complex-horse-2-litry/
Luizjana, - kiedyś były badania, że niby długotrwałe podawanie MSM wali po żołądku. Obecnie badania wskazują, że wręcz przeciwnie, może nawet pomagać przy wrzodach. Także generalnie nie panikowałabym podając dłużej niż to 60 dni bez przerwy 🙂
Uspokoiłyście mnie, dziękuję
Na własnym przykładzie powiem, że MSM wali po żołądku od pierwszej dawki, jeśli z żołądkiem są problemy. Ja się zwijam z bólu jeśli wezmę coś z MSM.
(Mam przewlekły stan zapalny śluzówki żołądka, zaleczone nadżerki na granicy wrzodów)
Ale to msm czy witamina C?
Ja z kolei słyszałam, że to Wit. C daje w żołądek.
A wiadomo, że to daje się razem.
W moim przypadku MSM. Witaminę C mogę brać bez żadnych problemów. Piję też ciepłą wodę z sokiem z cytryny na czczo i też jest spoko. MSM mnie rozkłada bólami żołądka w kilka godzin po przyjęciu.
MSM to siarka, więc ma prawo być ostra dla podrażnionego żołądka.
Po pozytywnych wpisach tu na forum kupiłam na erli ludzką boswellię z ironflex. Teraz chcę kupić kolejne opakowania a tu cena z 30 zł poszybowała do ponad 500 zł. Orientuje się ktoś co się stało? Dodatkowo jeszcze w wielu sklepach niedostępna.
Fantomas, koleżanka ich pytała - są braki i podwyższyli cenę, żeby allegro i inne serwisy nie usunęli im oferty.
Fantomas, też mnie zamurowało🙃 i czekam na zmianę ceny bardzo bardzo.
Ok, dziękuję za informację. To czekam na powrót oferty.
Hej
Czy jest na rynku jakiś preparat o podobnym składzie co NAF Superflex ?
Porównywałam z niektórymi z Cortaflex, ale totalnie trafiałam na co innego.


Będę zamawiać dziś wieczorem z czeskiej strony preparaty Dromy - z wysyłką do Polski. Czy ktoś coś potrzebuje? 😀
Przykład - Dromy Artro w Polsce 219 zł, w Czechach ok 150 zł (35€)
Collagen 192 zł (45€), w Polsce 251 zł
Wysyłka 8€ do podziału (+ wysyłka w Polskę lub odbiór osobisty Warszawa/Pruszków/Beckersport). Mogą być małe różnice (kilka zł) ze względu na płatność polską kartą.

Są też inne końskie suple.
Jeśli ktoś coś potrzebuje to piszcie priv.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się