magnetoterapia

Ciach
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] Proszę przeczytać regulamin!
Rejestrowanie się na forum tylko po to, aby spamować wszystkie możliwe wątki reklamą. Ponieważ ostatnimi czasy manewr ten staje się coraz częstszy i coraz bardziej uciążliwy, za takie zachowanie będę rozdawała dwutygodniowe uciszenie.
[/center]
Sporo informacji na tematy weterynaryjne związane z końmi oczywiście - można znaleźć tutaj - http://www.galopuje.pl/jak,weterynaria,9385
Odkopuję. 😉
Zastanawiam się nad zakupem ochraniaczy magnetycznych dla mojego konia i mam wątpliwości, czy lepiej stosować je np. na całą noc, czy np. na 2-3 godziny przed treningiem?
No i drugie pytanie, czy jest sens stosowania ochraniaczy np. tylko po jakiś bardziej intensywnych treningach? Czy to już jest tak, że jak zacznę używać, to powinnam codziennie?


Ja stosuję na jednego ze starszych koni od nie całego roku.
Kupiłam Veredus 4h, ponieważ wydawały mi się najlepsze (po rozmowie z wetem, z rehabilitantem ludzkim i po pytaniach na forum  😉 )
Obecnie koń po zimowej przerwie wraca do treningów, stosuję sporadycznie, nie codziennie. Jesienią tak samo.
"szczyt" formy mieliśmy na przełomie lata i wczesnej jesieni, wtedy treningi były najintensywniejsze i zostawiałam ochraniacze na noc.

Obecnie w zależności od tego jak pracuje. Jak spokojnie to nic. Jak średnio to różnie, czasami 2-3h, czasami wcale. Jak ciężki trening - zostawiam na noc.
Ochraniacze 4h cechują się tym, że dają dobry efekt już po 4 godz! Ale oczywiście można je zostawić dłużej.

I widzę różnicę. Napewno lepsze są magnetiki niż różnego rodzaju wcierki. Przynajmniej dla tego konia  😉
zielonaroza dziękuję za odpowiedź! 😉 ok, czyli jeśli już rozpocznę używanie ochraniaczy magnetycznych, to nie jestem zobligowana do używania ich codziennie, chciałam właśnie po takich mocniejszych jazdach. a te 4-godzinne to po tych 4 godzinach przestają działać czy jak to jest? można je zostawiać na całą noc?
Z tego co ja zrozumiałam pełen efekt leczniczy uzyskujemy po 4h, potem owszem, działają, ale w sumie wiele nie zdziałają, bo "szklanka nie może być pełniejsza niż pełna"
Jednak jak zostawię na noc, to pełen efekt działania mam aż zdejmę ("szklanka jest pełna do rana, mimo, ze co chwilkę ktoś z niej odpija"😉

Tak mi to tłumaczył lekarz, do którego sama jeździłam na rehabilitację po wypadku.

Dlatego po intensywnym treningu zostawiam na noc. A po mniej intensywnym czasami na 2-3 godz.
Wybrałam ten model właśnie ze wzgledu na to szybsze działanie oraz fakt, że ma wiele więcej magnesów, które działają na "całą" nogę, także np trzeszczki  🙄

Oczywiście możesz stosować, kiedy widzisz potrzebę codziennie,  raz w tyg, a i raz w miesiącu.
Super! Bardzo dziękuję! 😉  :kwiatek:
Teraz pozostaje tylko liczyć na cud, że ktoś będzie chciał sprzedać używane w dobrej cenie, bo cena nowych, no jest dla mnie zbyt wysoka. 😉
Przeglądając ofertę sklepu natknęłam sie na czapraki i podkładki pod siodło z magnesami. Ma to w ogóle sens ? Jakąś szansę faktycznie zadziałać ?
http://konik.com.pl/potnik-skokowy-torpol-mg-summer-brazowy
http://konik.com.pl/podkladka-pod-siodlo-nelson-mg-torpol
Kontuzja mięsień międzykostny. Wet zalecił stosowanie ochraniaczy magnetycznych Torpolu. Torpol ma parę różnych modeli. Czy ktoś stosował, który i z jakim skutkiem ?
Iza, mój po międzykostnym. Stoi w torpolach grandprix. Wydaje mi się, że torpole przyspieszyły leczenie. Ja w każdym razie, wierzę w ich super działanie, szczególnie jak jest zimno. Latem nie zakładam, ale pozostałą część roku, koń stoi ubrany na 4 łapy, na noc.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
16 kwietnia 2015 19:51
Klami, jakbyś się zdecydowała, to tu bezpośredni link: http://shop.torpol.com/
Ktoś, oooo nie wiedziałam, że mają własny sklep internetowy. Dzięki.
Jakby ktoś korzystał z takich czapraków i mógł potwierdzic ich jakikolwiek wpływ to pewnie bym sie skusiła.
Czy torpol używa magnesów neodymowych ?? Ile gausów mają ich magnesy ? Jeżeli to są zwykłe magnesy to szkoda kasy , bo raczej nie działają . 😉

Tak działa magnes neodymowy .
Resztę mozna sobie w buty wsadzic .  🤣
Smok10, przecież na stronie Torpolu jest dokładny opis.
Smok10, zgodnie z opisem na stronie Torpolu magnesy są neodymowe. Moc magnesów: ok. 2400 gaus/szt.
Zakładając, że takie magnesy działają zastanawiam się jaką mają szansę wpływać na grzbiet konia znajdując się w czapraku, czy podkładce futerkowej, a więc będąc oddzielonymi od skóry konia kilkoma warstwami materiału /podszycia itd.
Wiecie może jak takie ochraniacze magnetyczne można czyścić? Mogę je bezpiecznie w misce z wodą wyszorować?
Ja prałam w pralce na 30 stopni na programie delikatne
Veredusy w instrukcji mają info, że pranie tylko ręczne. Bez problemu się odmaczają same w ciepłej wodzie.
Mam ochraniacze premier equine i tam nigdzie na opakowaniu niestety nie ma jak można je czyścić dlatego się pytam bo się chce ich zniszczyć. Tanie nie są.
Mi też zawsze mówiono, że wkład można prać w pralce, a tę część z magnesami ręcznie.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 maja 2015 10:46
Karoszata masz te ochraniacze z premier equine gdzie jest wkładka + ochraniacz?
Ja mam takie i póki co prałam je raz w pralce na 30 stopni i mają się świetnie 🙂
Karoszata masz te ochraniacze z premier equine gdzie jest wkładka + ochraniacz?
Ja mam takie i póki co prałam je raz w pralce na 30 stopni i mają się świetnie 🙂
  Mam ochraniacz z wszytymi magnesami więc jakbym go prała to bym musiała prać cały bo ich się nie da wyjąć.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 maja 2015 16:55
Czy ktoś się orientuje magnesów jakiej mocy stosuje się u koni? Bo wyżej Klami pisze ze ok 2400 maja te z Torpola. U ludzi stosuje się 400-800 gausów. Jest aż taka równica miedzy koniem a człowiekiem?
armaquesse, ze strony Torpolu:
Ogólnie: "Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznaje stałe pole magnetyczne do siły 20.000 Gauss (2 Tesla) za całkowicie nieszkodliwe. Nie zaleca jego stosowania w przypadku ciąży, świeżych ran, ostrych chorób zakaźnych oraz u osób stosujących rozruszniki serca oraz inne implanty elektroniczne. "
W opisie ocieplaczy stajennych: "Wewnątrz neodymowe biostymulatory magnetyczne NMB o mocy powyżej 2500 gaus/szt., umieszczone wzdłuż ścięgien, pomiędzy warstwami materiałów w sposób stały"
Hej! Zakupiłam torpolowskie ochraniacze magnetyczne magneticfield THERAPY  😉 . Ma ktoś może? Chciałabym się zapytać o kilka rzeczy  😡 . One są podszywane wełną? Jak to prać? [jakieś specialne proszki/ płyny? Od babci mogę podebrać trochę czegoś do prania wełny  🤣 chyba nie można prać ich w pralce, prawda? Jak wyczyścić to futerko z kłaczków? Można odwirować? ] po jakim czasie widać efekty? [robił ktoś może przed i po jakieś szczegółowe badania?  😀 ] zakładacie na noc i raniutko zdejmujecie czy mogę sobie spokojnie o 11 zdjąć? Mogę czasami założyć przody na tyły? [wiem, że koń ma inaczej zbudowaną przednią i tylnią nogę ale tak patrząc na zdjęcia w internecie to różnią się tylko jednym rzepem i długością] . Jak z aktualnymi temperaturami i zakładaniem tych ochraniaczy?

Przepraszam, że tak truje  😡 . Od kilku dni czytam o tych ochrach i pytam się kogo mogę i już mam taki mętlik... 
Posiada ktoś derkę magnetyczna Veredusa? 
Pytałam się czy mogę zakładać przody na tyły [dodaje zdjęcia]
przody na przodach: [url=http://C:\Users\Toshiba\Desktop\11391404_841217172630820_7305998731617729238_n.jpg]C:\Users\Toshiba\Desktop\11391404_841217172630820_7305998731617729238_n.jpg[/url]
przody na tyłach: [url=http://C:\Users\Toshiba\Desktop\1780699_841217189297485_8242319381058603501_n.jpg]C:\Users\Toshiba\Desktop\1780699_841217189297485_8242319381058603501_n.jpg[/url]
Żeby magnetyczne ochraniacze coś dawały muszą leżeć na stawach czy nie ma to znaczenia?
Używał ktoś ochraniaczy magnetycznych do trzeszczek stawowych? Serio dużo pomagają? Koszt sporawy i myślę czy warto inwestować.. I czy opłaca się kupić same tyły czy lepiej od razu komplet?
Mam dylemat między ochraniaczami torpol grandprix a torpol Nelson. Ktoś mógłby powiedzieć które są lepsze? Bo wiem tyle ze Nelson droższy o 70 zł.. Ale różnicy na obrazku nie widzę..


Przepraszam ze post pod postem ale telefon nie chciał edytować :/.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się