magnetoterapia

deborah   koń by się uśmiał...
19 czerwca 2011 14:36
taggi, trudno mi się wypowiadać na temat innych urządzeń. te które stosuję/testuję wytwarza wolno zmienne pole magnetyczne, którego siła i natężenie  jest regulowana za pomocą odpowiedniego sterownika. Czas jest tu ściśle określony, podaje się tez inne parametry jak kondycja zwierzęcia, cel terapii (leczenie,profilaktyka) czy nawet pora dnia (dzień/noc) całość zasilana jest z akumulatora więc to zapewne pole elektromagnetyczne w przeciwieństwie do magnesów na stałe wszytych w ochraniaczach czy derkach. te emitują stałe pole i nie można regulować jego mocy.

edit: udało mi się zasięgnąć języka i wiem już że moje przypuszczenia okazały się  zgodne z rzeczywistością. Ponadto Magnesy stałe neodymowe nie są akcesoriami medycznymi tylko raczej paramedycznymi w przeciwieństwie to urządzeń emitujących regulowane zmienne pole.
znalazłam w sieci coś takiego
http://www.magnesy.eu/magnesy-neodymowe-plytkowe-duze-g1-236.html
ciekawe czy wszyte do zwykłych ocieplaczy spełniałyby swoją rolę. ceny są bardzo zachęcające 😉

szuwar, a po co Ci mocniejsze magnesy? mocniejsze nie musi znaczyć lepsze w tym przypadku magnesy "stałe" o dużej mocy musiałyby być krócej stosowane. nie wiem czy były robione jakieś badania na ten temat ale uważam, ze skoro moc magnesów w Torpolach czy Veredusach jest ściśle określona, to ktoś kto je projektował musiał mieć jakąś wiedzę na temat konsekwencji działania takim polem na organizm zwierzęcia.
Mam pytanie do użytkowników Torpoli, czym się różni wełna nelson od wełny mix? Którą wybrać? Czy lepszy polar?
Jestem kompletnie zielona w kwestii ochraniaczy magnetycznych a dostałam zalecenie, żeby takowe zamówić dla mojego konia  😵
wybaczcie, że nie ogarnęłam całego wątku - czy są jakieś teraz na rynku magnetiki na staw stępu?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
24 lipca 2011 11:18
Endurka - kilka postów wcześniej wstawiałam link - ochraniacze firmy Professional's Choice. polecam.
są problemy, żeby dostać je polsce, ale 1,5 miesiąca temu kupowałam w www.sklep.horses.pl i sprowadzali z Niemiec
a torpol nie uszyłby hmm

poszukam na ebayu dzięki
znalazł ktoś przypadkiem Veredusy magnetic stable boots Evo (nowszy model) taniej niż 469zł w PL lub za granicą?
przeszukałam trochę internetu ale za granicą wychodzą drożej niż w Polsce (dziwne  😁 )
używa ktoś kaptura magnetycznego?
czy te z Torpolu duże to rzeczywiście są  duże?
zamówiłam Equine Magnetic Therapy, a mój porfel zawył z bólu

oby coś były warte.... o takie:



foto ze strony producenta
Uzywam przed startem i na codzien po treningu back on track. Efekt taki zauwazylismy ostatnio na zawodach ze konie byly rozluznione  🤔
Dramka wex kiedyś na oklep wsiądź i pojeździj na nim to zobaczysz jak tyłek ci przygrzeje  😁

ja bym chciała, żeby zaczeli kaptury robić z tego materiału bo potrzebuję,
są derki widziałam siatkowe i polarowe z tym materiałem
a ja czekam na kaptur
Szkoda tylko ze nie jest wyprofilowany i sie zsuwa do tylu  😤
Czy magnesy mogą pomóc przy zapaleniu mięśnia międzykostnego? Jeśli tak, to jakie kupić? Która fima ma najlepsze?
rtk, stosowałam owijki magnetyczne jako wspomaganie leczenia międzykostnego. Moim zdaniem pomaga, przyśpiesza
leczenie, choć chyba nie były robione kompleksowe badania n/t efektów takiej terapii wspomagającej. Gdzieś czytałam opinie dr M. Przewoźnego o magnetoterapii, była  pozytywna.
Ja używam owijek magnetycznych Torpolu z podszyciem wełnianym, w przypadku mojego konia świetnie sprawdzają się również przy lekkich opuchliznach przeciążeniowych.
nie miałaś problemów z fiksowaneim torpolowych? One mi zawsze zjeżdzaly w dół. Veredusowe wydają się być trwalsze. Ma ktoś porównanie? Które naprawdę działają?
sama miałam dylemat tarpol vs veredus . Dzwoniłam do weta - powiedział żebym brała veredusy bo podobno po tarpolach nie ma efektów . Nie wiem ile w tym prawdy bo nie mam porównania , veredusy są mocne wytrzymałościowo (mówie o tym nowym modelu). Moja kobyła nosi je na noc już od paru miesięcy +  kaloszki proffesional choice  , robimy przerwy kilkudniowe raz na miesiąc średnio .  W porównaniu  do moich kaloszy , ilość magnesów w veredusach jest znikoma 🙂 Jak zakładasz kaloszka P-Choice na rękę to po chwili czujesz działanie magnetoterapii na sobie - po zalozeniu ochraniaczy takiego efektu nie ma . Co oczywiście nie wyklucza że nie działają na koniu 😉
ktory to wet napisal ze po torpolach nie ma efektu?
ja mam odmienne obserwacje, po kilku znanych i mniej znanych firmach efektu brak lub mizerny, po torpolach efekt zadowalajacy-Dra po uszkodzeniu miedzykostnego i glebokiego stal wlasnie w torpolach-pomogly
w kwestii niekonwencjonalnych metod leczenia polecam TYLKO konsultacje u osob ktore od lat to stosuja i na prawde sie znaja np. dr W.Piekalkiewicz
z grupy wymienionej przez szuwar i znanych mi osobiscie polecam torpol ,prof choice🙂 i jedne i drugie jak sie zalozy na reke lub plecy  daja fajny,mily efekt🙂 na korzonki w sam raz 😉
Karla, rtk,  zgadza się, ochraniacze torpolowe  wytwarzają o wiele silniejsze pole niż veredusy. Międzykostny leczy się długo, ale np. przy leciutkich opojach u mojego konia efekt działania owijek magnetycznych był od razu, po nocy noga bez śladu opuchlizny.
Co do zsuwania się - nie miałam problemu, przy dobrze dobranym rozmiarze i właściwym założeniu, rzepy trzymają jak należy. Z tego co wiem, można dogadać się z Torpolem w spr. indywidualnego rozmiaru.
Torpol ma też kaloszki magnetyczne.
opojki i "gulokopniaka" takze leczymy torpolem🙂 szczegolnie polecam na seniorow po sporcie🙂
nam sie zsuwaly, bo Drapcioszek  wedruje po boksie, tarza sie,kladzie,wstaje znow sie tarza itp. rzepy wymieniam  srednio co pol roku badzo intensywnego uzywania.
A czy w Torpolach da się wymienić magnesy?
edk, w owijkach nie, w derkach tak. Owijki mam od 1,5 roku - działają 😉
epk, ja mam swoje od mniej więcej roku, ale kupiłam używane - mam wrażenie, że nie działają 🙁
Jestem je sobie w stanie rozpruć i pozszywać - musiałabym wiedzieć tylko co to za magnesy trzeba dokupić.
epk, może skonsultuj się z torpolem? Napewno mają jakiś "serwis" 🙂.
ale ze magnesy sie wymienia??
zostawiacie konie na noc czy jakos na krocej w magnetikach?
zależy🙂 Drap całą noc stał jak go popsuli na padoku
Polek stoi 2-3h jak nie wychodzi na padok
w UK koniska stały 4 h przed startem (wkkw), a dziadki na noc pozawijane -kołnierz,derka,kalosze i ochraniacze😀
zalozylam dzisiaj na noc, moze za dlugo na pierwszy raz 🤔
jak mi je zje to go zabije
a co z tymi magnesami? przeciez producenci powinni pisac, ze to sie wymienia. ja takiej informacji nigdzie nie moge znalezc, jedynie co sie wymienia to wklady, a raczej podklady..
ciekawska, najlepiej konia stopniowo przyzwyczajać do działania pola magnetycznego, od 30 min stopniowo do 10 h.
W torpolowskich owijkach po 10 h pole nie działa.
Karla, też bym chciała mojemu kopytnemu zafundować pełen komplecik magnetyczny, chociaż nie dziadek 😉 Ale to niestety parę tysiączków kosztuje.
Owijki magnetyczne torpola z podszyciem wełnianym gorąco polecam. Mój przestał w nich całą zeszłą zimę i po wypraniu są jak nowe... nie było problemu ze zsuwaniem,  Stosowane właśnie na zwyrodnienie międzykostnego. Ciężko stwierdzić czy działają, ponieważ były łączone z innymi metodami leczenia, ale obecnie koń nie kuleje🙂😉 
przyszly moje veredusy. zapakowalam konia na noc. czytam, ze sie nie powinno od razu na tak dlugo. leciec zdjac?
najpierw się konia przyzwyczaja, ja przez tydzień wydłużałam czas zanim dałam na całą noc
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się