Wszystko do twarzy-czyli pudry,kremy etc.

Smarcik polecam brzozowy krem z Sylveco, stosowalam go pod koniec brania antybiotyku gdzie mialam bardzo sucha skore a teraz mam sucha lekko miejscami  sie przetluszcza i krem sie sie super sprawdza na noc jak i w dzien 🙂
A mi na suche skórki w ogóle nie pomógł wszędzie zachwalany Sylveco 🙁 za to strzałem w dziesiątkę okazały się produkty Cetaphil. Najpierw używałam dermoprotektora, teraz przerzuciłam się na Restoraderm, niby dla dzieci i niemowląt 😉 nie widzę różnicy między nimi, Restoraderm jest wygodniejszy ze względu na pompkę.
Dziewczyny, macie jakiś godny polecenia krem do skóry, która jest jednocześnie sucha, szybko przetłuszczająca się na nosie i czole, ze skłonnością do zaskórników? Potrzebuję na dzień i na noc, teraz na noc nie używam niczego, bo rano budzę się z nowymi zaskórnikami  🙄 No i nie ukrywam, że cena ma znaczenie.. Ratunku!  😡


Mam podobny problem i na dzień używam Cetaphilu DA Ultra a na noc olejku z Bielendy Argan Face Oil z kwasem hialuronowym.
A zaskórników zaczęłam mieć coraz mniej od kiedy regularnie stosuję peeling i maseczkę z węglem/ peel off.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
07 września 2016 06:17
Jejku, tyle opcji, że nie wiem na co się zdecydować  😡 Przyznam, że bardzo pasowały mi kremy Lierac, ale 300zł za dwa kremy to dla mnie troszkę za dużo obecnie.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
17 stycznia 2017 07:44
Zachęcona postami o koreanskiej pielęgnacji twarzy  kupiłam olejek do mycia twarzy mincer http://www.rossmann.pl/Produkt/Mincer-Pharma-Anti-allergic-kojacy-olejek-do-mycia-twarzy-cera-wrazliwa-150-ml,381328,6673
Poczatkowo miałam obawy, czy nie zacznie mnie zapychać, zwłaszcza , ze mam  cerę mieszaną do tego naczynkową. Jednak nic takiego się nie dzieje. Mam wrażenie, ze skóra jest lepiej oczyszczona niz przy użyciu tylko żelu do mycia. W strefie T nie robi bałaganu, a na polikach uspokaja nadreaktywną skóre. Skład całkiem przyjemny. Robi robote!
Faktycznie skład w porządku. Niestety 75% olejków są na parafinie, więc trzeba bardzo uważać i czytać składy. Olejki jednak, moim zdaniem, najlepiej radzą sobie ze zmywaniem makijażu i innych zabrudzeń i nie wysuszają cery.
Korzysta któraś z produktów firmy Mixa? Są może gdzieś na internecie taniej dostępne niż stacjonarnie?
flygirl ja używałam płynu do demakijażu do skóry suchej Mixa i byłam zadowolona, miałam bardzo suchą skórę, szczególnie po nawet lekkim makijażu, płyn nie podrażniał, nie wysuszał, ja polecam, nie stosuję już tak często, bo przestałam się malować, ale swoją rolę spełniało fajnie, do tej pory w szafce na powroty z umalowanych wyjść jest 😉
Ja wiem, dlatego nie pytam o opinię, tylko czy dostanę to gdzieś taniej. 😀
A ja mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenie z paletą do konturowania Douglas? Wymaziałam się póki co dwa razy i mi wyszły jakieś czerwone suche plamy. Ostatnio zmieniłam trochę kosmetyków więc nie jestem pewna czy to akurat od tego. Nie chciałabym tego :/
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2017 01:29
Polecacie coś skutecznego na zaskórniki?
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
02 lutego 2017 16:18
Miałam z zaskórnikami ogromny problem.
Różne kremy, różne cuda , podziałał tylko peeling kawitacyjny.
Nie dość ze używam z płynem antybakteryjnym  Pharmaceris to efekty są kosmiczne już po pierwszym użyciu.
Otwieram pory ciepłą parą  i jadę tym  ustrojstwem po twarzy razem z płynem lub wodą.
Polecam kupic sobie takie urządzenie do domu, swietna sprawa.
Jako, że sam demakijaż i krem nivea na noc przestaje wystarczać mojej cerze, to poszukuję kremu (serum? maski? sama nie wiem...) pod oczy, który nawilży i rozjaśni cienie. Fajnie, gdyby przy tym działał ujędrniająco, bo niestety czas przestaje być łaskawy dla okolic oczu. 🙁 Cena do 100 zł, ale gdybyście miały coś mega sprawdzonego, co zadziała, jestem w stanie wydać więcej. Doradzicie coś? :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
10 lutego 2017 19:12
zabeczka17, a polecasz jakieś konkretne urządzenie do peelingu kawitacyjnego? Kiedyś chodziłam do kosmetyczek i dosłownie NIC nie robił z moją skórą, ale coś się odmieniło i w połączeniu z kwasem migdałowym działa dużo, dużo lepiej, niż mikrodermabrazja. Planuję na przyszłą jesień kupić właśnie takie urządzenie (ale nie wiem, jakie konkretnie) + zestaw do robienia kwasu migdałowego z Bielendy.

mundialowa, spróbuj od najtańszego, mój ostatni ulubieniec: krem pod oczy Tołpa Green nawilżenie (nawilżający krem łagodzący pod oczy). W Hebe można czasem na niego promocje trafić. Obecnie używam 2 opakowania, pomógł nawilżyć suchą skórę pod oczami, nadaje się pod makijaż (nie wałkuje się), rozsmarowywany nie zostawia białej warstwy. Jest lekki, ale nawilżenie moim zdaniem jest odczuwalne. Jak Ci opis tego nie podpasuje, to Tołpa ma też kremy pod oczy dedykowane dla wieku, ujędrniające. Ja polecam 🙂 Nawet miałam okazję kupić ostatnio ten popularny krem z Clinique All about eyes rich, ale ponownie zdecydowałam się na Tołpę 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 lutego 2017 19:30
Scottie   nie było zmian bo to jest na zasadzie czyszczenia cery 🙂
Ale regularnie stosowany pomaga pozbyć się syfów, zaskórników, całego badziewia w porach - wychodzą one łatwiej bez podrażniania i cera jest hmm.. uspokojona.
Ja pracuję w takim miejscu gdzie jest ogromne stężenie różnego rodzaju syfu do tego stopnia, że krakowski smog to przy tym las. Odbija się to na cerze podwójnie. Oczyszczanie zawsze było moją zmorą a szczególnie w dwóch ostatnich latach. Żadne tam skrobanie , peelingi  w kremie, cukrze itp nie pomagały.  A na zabiegi u kosmetyczki 2 x w miesiacu mnie nie stac, są ważniejsze wydatki. Pozostawała wkurzajaca ręczna robota przed lusterkiem i porządny podkład, który i tak swoje dokładał.
A to ustrojstwo jest cudowne. Pryskam  wodą bądź płynem antybakteryjnym z serii ,,Pharmacerisa T". Jadę po tym kawitacją. Potem nakładam krem z kwasem kokosowym 5% na noc a na dzień stosuję z substancją matującą.
I w końcu mam błogi  SPOKÓJ ! Np nos mam tak wyjechany, że nie mam ani jednego zatkanego pora.

Urządzenie do domowego peelingu kawitacyjnjego kupisz na allegro- one wszystkie mają te same parametry. Polecam te najtańsze bo filozofii w tym nie ma. Mój kosztował 139 zł tyle co dwie wizyty u kosmetyczki.

W domu mam jeszcze, masażer ,  igły do domowej mezoterapii i ,,szlifierkę" ( mikrodermo) na martwy naskórek i zmarszczki z Lidla hehe 🙂
Powiem szczerze zabiegi robię co jakiś czas, ale różnice widać gołym okiem. Szczególnie w okresie przejściowym i pochorobowym. Do tego suplementacja od środka i można żyć 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
10 lutego 2017 22:39
zabeczka17, chodziło mi o to, że teraz po peelingu kawitacyjnym widać gołym okiem oczyszczone pory, różnicę przed zabiegiem a po. A jeszcze 4 lata temu po takim samym zabiegu u kosmetyczki dalej miałam wągry na nosie i okolicach. Wcześniej działały na mnie tylko zdzieraki jak mikrodermabrazja korundowa, a teraz już wcale nie jest taka super. Dużo, dużo lepiej skóra wygląda po peelingu kawitacyjnym.
Scottie, dzięki. 😉 Zamówiłam parę rzeczy z Tołpy właśnie, bo uwielbiam ich żel peelingujący. Mam nadzieję, że coś pomoże, bo zdecydowanie nie lubię "coraz-starszej-ja". 😁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 lutego 2017 13:04
czy ktoś z Was używa bazy pod makijaż? zielonej?
Scottie   Cicha obserwatorka
13 lutego 2017 06:55
zabeczka17, ja, mam zieloną bazę z Kryolanu.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
13 lutego 2017 08:00
Sprawdza sie to to? 😡
Scottie   Cicha obserwatorka
13 lutego 2017 09:23
zabeczka17, ja akurat za tą bazą nie przepadam, ogólnie to polecam Ci kupić korektor w Rossmannie (chyba z Wibo?) zielony, taki w pisaku wykręcany. Przetestujesz sobie, a koszt niewielki, bo chyba ok 7 zł, a działanie to samo. Baza z Kryolanu mi się potrafi wałkować.
Naczynek nie mam, pomaga odrobinę na zaczerwieniony nos i jego okolice, na syfki jeszcze mniej (czerwień potrafi przebijać przez podkład). Raczej nie kupię jej ponownie...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 lutego 2017 06:47
Mam ten korektor nawet w pracy i mi sie nie sprawdza 🙁 jedyne co dziala to trojpak Oriflame ale tonie zbyt drogo wychodzi.
Nic ,zastanowie sie nad tym z Bell. Ponoc hipoalergiczny.
Scottie   Cicha obserwatorka
14 lutego 2017 09:56
zabeczka17, jeśli korektor z Rossmanna Ci się nie sprawdza, to raczej żadna z baz zielonych Ci się nie sprawdzi. Trójpak z Oriflame ma konsystencję pasty? Jeśli tak, to zaproponowałabym jeszcze kredkę ze Smashboxa, ale ona chyba jeszcze droższa.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
14 lutego 2017 12:21
Tak dokladnie. W dodatku to ustrojstwo jest tak geste, ze idealnie ,,siedzi,, pod podkladem. Tylko malo tego 🙁
Pomysle o kredce chociaz po cichu licze na to ze baza z bell sie sprawdzi 😉
A czy baza pod podkład zastępuje krem nawilżający czy powinno się nakładać krem-bazę-podkład?
Kupiłam dobry krem na dzień z Pharmaceris ale teraz się zastanawiam, że może baza by sprawiła, że podkład by się tak nie ścierał? Macie doświadczenie z jakąś bazą, która tak może zabezpieczyć? Mam Revlon Colorstay i na to puder z Krynolanu.
Używa któraś z Was kosmetyków Origins? Zastanawiam się czy faktycznie są takie "super" 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
24 lutego 2017 14:11
Ralarek, nakładasz krem i czekasz aż się wchłonie, później nakładasz bazę i znowu chwilę czekasz i dopiero podkład. Baza nie zastąpi kremu, chyba że sam krem uznasz za bazę. Fluid ściera się od pocierania ręką/chusteczką o twarz, ale też może powodować lepszą przyczepność. Ja bym na Twoim miejscu całość popsikała fixerem np. z Inglota, uwielbiam go 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 lutego 2017 17:56
Halo, jaki polecacie klej do rzęs ?
ovca   Per aspera donikąd
24 lutego 2017 20:20
JARA ja używam inglot i jestem mega zadowolona. Nie rozmazuje się przy przyklejaniu, bardzo mocno trzyma (wcześniej używałam kleju dołączonego do rzęs- bez porównania) i jest bardzo wydajny (tubkę mam już ponad 2 lata, a używam go praktycznie co weekend)
Hej dziewczynki 🙂
Słuchajcie mam problem z wągrami :/ widziałam gdzies na necie reklamę takiej czarnej maseczki co się ją nakłada a póxniej zrywa z twarzy. Któraś wie jaka to firma i wogóle stosowała ją?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się