kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

ElMadziarra dzieki, od kregosłupa raczej nie bo znam ten ból aż za dobrze i to nie to.
Mialam kiedys neuralgie miedzyżebrową, moze to tez cos na tle nerwowym, tak mi sie przypomnialo. Do lekarza w wolnym czasie pojde.
Evson Oskrzela moim zdaniem, spróbuj może mucosolvan i inhalacje z soli fizjologicznej (ogólnie przy wstrętnych papieroskach przydatne, bo nawilżają) ale zrobiłabym też badania odnośnie żył i ekg dla pewności. Poza tym ogólnie witamina c ma mega dobroczynne działanie więc profilaktycznie dobrze jest zażywać, ewentualnie witaminy dla kobiet w ciąży, mnie osobiście fajnie wchodziły falvit mama, po wielu chorobach pomogło wrócić do formy.
Miałam podobnie właśnie przy oskrzelach, wystraszona poleciałam do lekarza zrobiono ekg, w normie. Diagnoza zapalenie oskrzeli i zaostrzenie objawów astmy oskrzelowej. Zdrówka życzę  :kwiatek:
Kłucie w klatce piersiowej zwiększające się podczas nabierania oddechu prawie na pewno nie jest związane z sercem. Jest to właśnie objaw, po którym się ból sercowy odróżnia. Może to być neuralgia nerwów miedzyzebrowych powiązana ze wcześniejszą infekcja, kaszlem, albo sprawy odkregoslupowe. Do lekarza wybrać się można, ale niekoniecznie pod hasłem "umieram na serce"😉
Evson obstawam nerwobóle, zjedz trochę magnezu z potasem 🙂
Zdarzają mi się jak nie łykam magnezu.
Kochani, czy ktoś z Was miał doczynienia z epizodem padaczkowym, który pojawił się nagle w wieku mocno dorosłym (34 l.)?
Zdarzyłą mi się nieprzyjemna sytuacja trzy dni temu. Całe szczęście, że byłam akurat u rodziców. Jedyne co pamiętam to, że siedzę przed komputerem a później już budzę się w szpitalu.
Mama, która weszła do pokoju zobaczyła mnie nieprzytomną, przewieszoną przez fotel, sztywną z szeroko otwartymi oczami i krwią spływającą z ust. Co bylo wcześniej - nie wiemy. Tomograf, EEG, rezonans czyste. Podejrzewają, że mógł to być pojedynczy epizod np polekowy ale też, ze może się powtarzać.
Jestem przerażona.
Mamy tu jakiegoś "padaczkowca" ?
Hexa, moze byc taki epizod jak najbardziej. Padaczka ujawnia sie w kazdym wieku.
Moze to byc następstwo urazu ( upadek, wypadek samochodowy,  itp.)
Zalezy jakie leki brałaś i ile czasu po lekach nastąpił epizod.
Sa ludzie którzy mieli dwa trzy napady w ciagu calego swojego zycia.
ashar dziękuję za odpowiedź  :kwiatek: Ehhh, czyli mocno niefajnie  🙁
Hexa, spokojnie moze byc " jednorazowy" epizod.
A jezeli sie powtórzy, wtedy dopiero trzeba sie z neurologiem konsultować.
Znałam kolegę, który miał jednorazowy (wg niego i jego rodziców) napad padaczkowy, praktycznie całkowity (słyszałam zza ściany okrzyk, upadek, dobijałam się kilka chwil do drzwi, a jak usłyszałam uderzanie o podłogę w drgawkach, to już wparowałam do pokoju). Mieliśmy kontakt jeszcze parę lat i wg jego relacji nigdy więcej się to nie powtórzyło. Również przed komputerem.
Hexa,  każdy może  mieć taki napad w życiu,  i nie będzie on leczony. A jakkolwiek napad. Powinien być widoczny w zapisie eeg,  padaczka ma bardzo specyficzny zapis.  Jeśli chciałsbyś o tym pogadać,  zapraszam na pw, ja miałam w żyć 2 przypadki
niezależnie od tego co to piszecie, po takim pierwszorazowym napadzie padaczki w starszym wieku, obowiązkowo tomografia głowy!!!
kenna, crazy - bardzo dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek: :kwiatek:

tunrida, zrobili mi tomograf natychmiast w szpitalu - czysty.
Hexa, ja teoretycznie mam epi.
Teoretycznie bo w zapisie eeg sa mikro wyładowania ( ja tego nie odczuwam, ot czasami sie mi w glowie kreci jak po dobrym litrze. Trwa to kilka do kilkunastu sekund ).
Ostatni epizod mialam dobre kilka lat temu.
Takie objawy wystąpiły u mnie dokladnie 6 lat po operacji glowy.
Jestem na Depakinie i bede na niej do konca moich dni na to wyglada.
A z jakiego powodu była operacja?  Mogli coś uszkodzić np?
crazy, zrosty sie porobiły.
A ja mialam naczyniaka i tętniaka.
Caly czas twierdze ze to pamiątka po Czarnobylu : D
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 marca 2016 08:20
Moja mama już dłuuugi czas ma problem z brzuchem. Był helikobakter(?), były mięśniaki, zespół jelita drażliwego(wrażliwego?), masa innych teorii. Miała robione badania, miała operację laparoskopową, a dalej boli, brzuch jest spuchnięty i nie może jeść. Za każdym razem, jak coś zje(tak naprawdę nie ważne co, a mama odżywia się zdrowo- sałatki, warzywa, lekko strawne rzeczy, nic tłustego) jest ból. Lekarze z każdą wizytą mają inną teorię, żaden póki co nie pomógł.
Mama planuje wybrać się do Polski na badania- czy są jakieś, które koniecznie powinna wykonać? Ból jest umiejscowiony dokładnie po lewej stronie, jest spuchnięta. Lekarze rozkładają ręce twierdząc, że po lewej stronie nie ma żadnego ważnego organu i oni nie wiedzą co z tym zrobić 😵
CzarownicaSa,
Od poczatku morfo, proby wątrobowe mocz.
Potem pewnie gastro i kolonoskopia.
Usg jamy brzusznej.
Mozna jeszcze markery nowotworowe okreslic.
  Moze jeszcze tomografia albo / i rezonans.
Badan jest multum. Tak samo jak multum przyczyn bolu brzucha.
Fajnie jakby mama sie na oddzial położyła na pare dni na badania.
Inaczej bedzie ciezko z terminami
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
07 marca 2016 08:33
Tak jej zasugeruję, bo męczy się i końca nie widać...
Część badań miała robioną(na pewno to z rurką wsadzaną do gardła, to kolano cz gastro skopia?), resztę zrobi pewnie prywatnie.
Dzięki :kwiatek:
CzarownicaSa, gastroskopia do gardla,  kolonoskopia tam od tylu.
Dla mnie osobiscie od razu uderzać do gastroenterologa.
Gillian   four letter word
07 marca 2016 23:59
Przy pobieraniu krwi z przegubu nadgarstka koleżanka zahaczyła mi igłą o nerw - poszedł prąd od palca środkowego i wskazującego. To było 2-3 tygodnie temu i nadal czuję ten prąd jak dotknę to miejsce po wkłuciu. Długo to tak będzie?  🤔wirek:
abre   tulibudibu
08 marca 2016 00:23
Gillian, zaciekawiłaś mnie 🙂 Jeśli nerw uległ uszkodzeniu to jego regeneracja potrwa 6-8 tygodni (zdaniem neurologa). Daj znać kiedy Ci przejdzie 🙂
Wracając do "mojej" klientki. Niestety nie może jeździć 🙁 Nie będę wchodzić w szczegóły bo na razie niejasno mi wszystko we łzach tłumaczyła. W każdym razie jest ryzyko, że poprzez jazdę spowoduje ucisk na kręgosłup i paraliż. Okazuje się, że było ryzyko, że nawet bez większych aktywności w dorosłym życiu się to wydarzy, więc w sumie dobrze, że przymusiłam ją do tych szczegółowych badań. Niedługo rozpocznie rehabilitację z jakąś nową metodą leczenia i może za dwa lata będzie mogła wrócić do tego typu aktywności. No a teraz... przykro strasznie. Bardzo to niesprawiedliwe. Naprawdę niewiele takich pasjonatów jak ona jest wśród młodzieży. Z koni nie rezygnuje, więc postaram się wszystkiego "wokół" ją dobrze nauczyć.
CzarownicaSa Ja miałam bóle po lewej stronie, często objawiające się po jedzeniu. bóle, kłucie. Lekarz stwierdził, że to zapalenie trzustki tak promieniuje. Dostawałam leki na rozluźnienie mięśni brzucha i wspomagające pracę trzustki i trawienia.
Atea, skarb taki odpowiedzialny instruktor 🙂

CzarownicaSa, w sumie moje myślenie poszło w podobnym kierunku co anil22 - że może ta zdrowa "ogólnie" dieta nie jest zdrowa dla danej osoby. Tylko się nie znam na tym, więc bym nie wymyśliła na przykład trzustki (a ona chyba może mieć na bakier z surowizną?). Tzn. nie wiem, czy to akurat będzie dobry traf... Badać, badać.
Mnie ta zdrowa, surowa dieta wykańczała niestety 😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 marca 2016 13:39
Ooo, nie wiem czy sprawdzała trzustkę. Dzięki, powiem jej to! :kwiatek:
Teodora  :kwiatek:
Można zrobić test na nietolerancje pokarmów z krwi,  bardzo dużo wyjaśnia
Ja również potrzebuję Waszej pomocy  :kwiatek: Wczoraj poleciałam z konia na twarz, zęby całe, nos chyba też. Strasznie otarłam sobie jednak skórę pod nosem. Wczoraj przemyłam wodą utlenioną bo miałam pod ręką, później posmarowałam alantanem plus bo również miałam w domu. W międzyczasie robiłam zimne okłady na opuchliznę (usta mam jak po niezłym powiększaniu 😉 ) W nocy obudził mnie straszny ból, otarcie ropieje i przy okazji 'ciągnie'. Ja to pielęgnować żeby jak najszybciej się zagoiło, a do tego nie zostawiło blizny ? Czymś przemywać, smarować? Domyślam się, że to, że pojawiła się ropa to dobrze?
vodka, trzeba bardzo dokladnie przemyć otarte miejsce.
Podejrzewam ze spadłaś gdzies na padoku gdzie piach lub ziemia.
Jezeli otarlas sobie do krwi, to wszystkie brudy z ziemii, piachu niestety zanieczyscily ranę.

Najlepiej przemywac rany sola fizjologiczna pod ciśnieniem. Moze byc  strzykawka i na serio duzo tej soli aby wyczyścić wszystkie drobinki.
Dla mnie osobiscie na tym etapie nie smarować niczym. Niech rana ma dostep do powietrza.
Przy gojeniu sie ( strup) zaczac sobie smarowac np. Cepanem.

Jezeli natomiast rana zaczyna sie babrac a Ty sie gorzej poczujesz to do lekarza w trybie pilnym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się