odrobaczanie

Ile placicie za opakowanie fenbenatu świnkowego?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
17 czerwca 2012 11:12
Co sądzicie o paście "worm-stop" ?
[quote author=ms_konik link=topic=292.msg1431286#msg1431286 date=1339761933]
teraz właśnie się przestawiam na moksydektynę.  [/quote]

E.P. chyba dalej nie jest dostępny w Polsce normalnie?

Equest zwykły jest na iwermektynie, tylko PRMOX jest na moxydektynie...
Cobrinha Bzdura, Equest to też moksydektyna. Pramox różni się od niego tym, że ma jeszcze prazikwantel.
tak zgadza się.. pomyliłam z innym preparatem  😡
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 czerwca 2012 11:51
[quote author=ms_konik link=topic=292.msg1431286#msg1431286 date=1339761933]
teraz właśnie się przestawiam na moksydektynę. 


E.P. chyba dalej nie jest dostępny w Polsce normalnie?
[/quote]

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem, czy jest dostępny, będę ciągnąć z USA.
Jakiś czas temu tajnaa pisała, że pramox jest już dostępny w PL .
julia 18- 20zł
dzięki, a pramox jak najbardziej jest dostępny,
Co skutkuje na gzy? nie pytam tu o informacje z ulotki tylko o wasze doświadczenia, bo mam pewne obawy że ivermektyna w growverminie i tym podobnych nie dzziała, polecono mi equimax, ale nie wiem czemu ta ivermektyna ma zadziałać, no bo chyba nie prazikwantel....

ostatnio sporo ludzi zaczyna odrobaczac iniekcyjnie.....źle się dzieje z tą ivermektyną.....
U nas na gzy nic nie pomaga, nawet Equimax.
no to jak to? przeciez gzy jakos wytepic trzeba inaczej robia nie złe spustoszenie.......

Tzn pomaga, ale nie wytępi w 100%.
W equimaxie ivermektyny jest nawet chyba mniej niż w "iwermektynie", więc co wytępi to wytępi.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
18 czerwca 2012 14:19
U nas na gzy nic nie pomaga, nawet Equimax.

Może się mijacie z gzami tą iwermektyną?
Ważny jest czas tłuczenia.
U mnie działa elegancko.
Gzy morduje również telmin+T (trichlorfon, czy tak jakoś temu zagzajerowi).
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 czerwca 2012 12:02
Equimax dostane jedynie u weterynarza czy w jakimś jeździeckim również?I w jakiej jest on obecnie cenie? Zastanawiałam się nad http://allegro.pl/iwermektyna-jablkowa-pasta-do-odrobaczania-koni-i2434942807.html ale ostatnio koń był przez wetkę odrobaczany equimaxem i sama nie wiem 🙄
czy spotkaliście sie zeby konie zaczely wycierac ogony na drugi dzin po odrobaczeniu a przed tego nie robiły? czy to tylko zbieg okolicznosci?
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
21 czerwca 2012 13:00
incognito ja wczoraj odrobaczałam equimaxem, i płaciłam 69zł u weta 🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
21 czerwca 2012 13:06
lizzy-zobacze ile mi wet powie, postaram się znaleźć wiadomo jak najtaniej, dzieki za odp
Equimax dostane jedynie u weterynarza czy w jakimś jeździeckim również?I w jakiej jest on obecnie cenie? Zastanawiałam się nad http://allegro.pl/iwermektyna-jablkowa-pasta-do-odrobaczania-koni-i2434942807.html ale ostatnio koń był przez wetkę odrobaczany equimaxem i sama nie wiem 🙄

pasty prawo mają rozprowadzać tylko weterynarze. Zastanawia mnie ta na allegro- cena bardzo okazyjna, ale czy produkt sprawdzony?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 czerwca 2012 19:10
Szkoda, że u nas tylko weci mogą pasty rozprowadzać. W uk np pasty można kupić w każdym sklepie jeździeckim etc.
derby, i nie przesadzają właściciele z tym? Fakt, że w PL koniom grozi bardziej nieodrobaczanie niż nadmierne odrobaczanie 😉 ale... pańciowate wrażliwce wszędzie się znajdą.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 czerwca 2012 07:37
a czy przesadzają to nie mam pojęcia. Tu większe stajnie odrobaczają 5 razy w roku. Ale norma to jest co pół. I to jest wygodniejsze, wzywasz weta-płacisz więcej za paste niż jest warta plus dojazd weterynarza bo nie każdy ma go pod ręką. A wygodniej jest kupić pasty przy okazji zamówienia czy paszy czy czapraka niż fatygować weta
Nie no, jasne, że to jest wygodniejsze. 🙂 Z resztą, u nas nie jest tak źle, bo znam sklep, w którym każdy może sobie sam pastę kupić, ale wypełnia taki druczek z danymi dla weta (i nie dziwię się, że każą wypełniać). Fajna sprawa. No, ale to jest jeden sklep w okolicy.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 czerwca 2012 08:04
ooo to powinni wszędzie tak zrobić- o wiele wygodniejsze
z naszymi pastami i wetami to i tak nie jest źle, najczesciej wystarczy zwykly gabinet dla psów i kotów, idziesz zamawiasz, wet ci sie wstepluje gdzie potrzeba, wypelni odpowiednie dokumenty/ ksiazki leczenia i do przodu...a spróbujcie iść do lekarza ludzkiego po środek na odrobaczenie siebie...
nie dośc ze zleci sto badan to jeszce i tak stwierdzi że nie ma takiej potzreby, o ile wogóle zgodzi sie na badania....
obawiam sie ze my ludzie jestesmy bardziej zarobaczeni niz nasze konie, przypadków takowych po kilka w miesiacu slysze...dziewczyna poszla na operacje do szpitala zrobili jej podstawowe badania i okazalo sie ze ma robaki....musi sie teraz wyleczyc z nich i czekac na nowy termin operacji...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
22 czerwca 2012 08:08
wpisujecie odrobaczanie w paszport?
W paszposrt to nie koniecznie ale często koń ma ksiazeczke zdrowia taką jak pies czy kot, to dosc wygodne jak sie ja uzupełnia bo nawet sprzedajac konia nowy własciciel ma wszytsko udokumentowane, ja osobiscie chcialabym aby kazdy kon mial taką ksiazeczkę ile problemów mniej by było dzieki temu. Kiedys mialam klacz w dzierzawie i ona taką miala dzieki temu wiedzialam czym byla odrobaczana, kiedy i mozna bylo sobie fajnie kontynuowac profilaktykę, no a jako dzierzawca musialam dbac o konia i oddac ksiazeczkę wypelnioną dzieki czemu wlasciciel wiedzial ze sie nim dobrze zajmowałam chociazby pod tym względem.
No i oczywiscie o szczepieniach i masie innych leczen tez mamy w takiej ksiazeczce.
leczy konia jeden wet podsuwamy mu ksiazeczke, a jak musimy wezwac inengo to on juz wie co kon dostal itd..nie trzeba sie prosic o info..choc w dziesiejszych czasach juz łatwiej z tym aby zostac łaskawie poinformowanym czym nam konia leczyli i na co, dawniej bylo cięzko.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
25 czerwca 2012 11:14
z naszymi pastami i wetami to i tak nie jest źle, najczesciej wystarczy zwykly gabinet dla psów i kotów, idziesz zamawiasz, wet ci sie wstepluje gdzie potrzeba, wypelni odpowiednie dokumenty/ ksiazki leczenia i do przodu...a spróbujcie iść do lekarza ludzkiego po środek na odrobaczenie siebie...
nie dośc ze zleci sto badan to jeszce i tak stwierdzi że nie ma takiej potzreby, o ile wogóle zgodzi sie na badania....
obawiam sie ze my ludzie jestesmy bardziej zarobaczeni niz nasze konie, przypadków takowych po kilka w miesiacu slysze...dziewczyna poszla na operacje do szpitala zrobili jej podstawowe badania i okazalo sie ze ma robaki....musi sie teraz wyleczyc z nich i czekac na nowy termin operacji...

Oj, mój rodzinny ma na wszystko tekst: ,,A, to nic takiego!...". Żadnego skierowania, nic. A jak chciałam profilaktycznie środek odrobaczający- dał bez problemu (bez badań oczywiście).
Podczas sprzątania boksu, znaleziono mnóstwo ruszających się robaczków, róznej wielkości. Wszystkie wyglądały tak jak ten ze zdjecia. WIelkość,hmm bardzo małe, takie żeby je wziac trzeba by pensete, ewentyalnie ja łapałam je na malenki kawalek słomy, zdjecie oczywiscie jest powiekszone, a tło to białe to taki kartonik który znajduję się w paczce papierosów.. No i więcej nic nie napisze żeby nikomu nie sugerowac niczego. Ja nie wiem co to jest, jedynie się domyślam....Pomożecie zidentyfikowac?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 lipca 2012 14:06
julia,
larwa muchy domowej, przy tej temperaturze i wilgotności lęgną się błyskawicznie!
oby....mialam dość duzy problem z nagle chudnącymi końmi, mimo odrobaczen, mialy też zmniejszony apetyt, nie jadly siana....
Odrobaczylam Equimaxem, a miesiac wcześniej ivermektyną, minęlo ok 10 dni od equimaxu, wrócił apetyt zjadają siano którego nie chcialy jesc przez tyle czasu, ciągle dopominają sie jedzenia, przytyly...

ps. robak, na zdjeciu jest mocno powiekszony, gołym okiem nie widać tego karbowania, największy ma ok 0,5 cm i grubość zapałki, inne sa mniejsz ei cieńsze.... fakt ze much ostatnio było multum w boksach i na ściółce...jednak robaczki były tylko u jednego konia.
przeczytałam cały wątek i mam mętlik w głowie 🙂

W badaniu kału mojej małej wyszło mi dość bogate życie wewnętrzne, na dodatek chude strasznie i potrzebuję zdecydowanego działania. Niestety najbliższy wet (jak wielu innych wetów) nie przywiązuje wagi do odrobaczania i nic mądrego mi nie poradził.

Ja planuję zastosować Fenbenat podwójna dawka przez 5 dni, potem po 10 dniach Equest Pramox i po miesiącu Equimax(a może odwrotnie?). Do tego czyszczenie boksów i zmiana pastwiska. I potem wdrożyć odrobaczanie co 3 miesiące Equimaxem na przemian z Equestem Pramox.

Czy to ma sens?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się