odrobaczanie

Ada   harder. better. faster. stronger.
05 marca 2010 13:31
jest, normalnie od weta albo w hurtowni weterynaryjnej
ciekawe czy na Podlasiu jest podobnie. Mam wrażenie, że ostatnio dostanie czegokolwiek z prazikwantelem graniczy z cudem. Olałem hurtownię wet. i zamówiłem środki via eBay. I co? I wyszło 30zł na 1 tubie taniej - już z przesyłką. Oczywiście jednej nie opłaca się brać, bo wyjdzie drożej, ale 5-6 tub i jesteś do przodu. Equest jest po $15 😉

wet na to  🤔 a hurtownia na to  🤔
wiec sie pytam
rozumiem ADA ze twoim zdaniem tę konkretną pastę pomimo to powinnam w którejś z hurtowni wet dostać  ... podlasie  😵
Ja kiedyś polowałam na Equest Pramox żela, ale niestety u nas niedostępny a sprowadzanie dwóch tubek średnio opłacalne 🙁
jasne o taką wiedzę mi chodzi
cuż poszukam w necie
dea   primum non nocere
05 marca 2010 14:12
wawrek, a abamitel bądź abamitel plus można tam też dostać??
Z tego co pamiętam abamitel+ został jakiś czas temu wycofany ze sprzedaży
Ada   harder. better. faster. stronger.
05 marca 2010 14:54
777, ale dlaczego od razu atakujesz ?
Zadałaś pytanie to odpowiedziałam, u mnie w Łodzi można dostać, wiem bo sama ostatnio Equestem odrobaczałam konia.
A to że ty mieszkasz na podlasiu to już nie moja sprawa.
dea   primum non nocere
05 marca 2010 15:12
Że się abamitelu w Polsce nie sprzedaje to wiem, ale w sieci wisi tak jakby...
http://www.lekarna.cz/abamitel-plus-a-u-v-pst-30ml/
Niespecjalnie kumam czeski, ale ten czerwony napis wyglada na coś w stylu, że na podst. ustawy z roku 2007 wycofano sprzedaż internetową i można dostać tylko w aptece fizycznie istniejącej, na podstawie recepty od weta. Myślałam, ze moze w jakimś innym kraju można ten środek kupić. Szkoda że go nie ma, wolałabym podać abamektynę niz moksydektynę... a samą iwermektynką ciągnąc bez przerwy nie można. Mówię o środkach skutecznych na gzy oczywiście.
morwa   gdyby nie ten balonik...
16 marca 2010 07:16
A czy ktoś widziała może Equest Pramox w jakieś warszawskiej hurtowni (skoro już na Podlasiu nie mam co szukać)?

Wawrek - a możesz podać link od kogo zamawiałeś? Bo szczerze mówiąc nie mogę nigdzie trafić na ebayu.
Może w razie czego zebrałaby się jakaś grupa do zamawiania? Bo jednej tubki to mi się raczej nie będzie opłacać ściągać w razie czego 😉
Equest Pramox jest w ogóle niedostępny na polskim rynku...
Jedynie można kupić na zagranicznych stronach - jak w googlach się wypisze, to cała masa stron wyskakuje
Ja jestem za tym żeby przed odrobaczaniem zrobić badanie kału u swojego konia. My jesteśmy właśnie po... wyszły nam tylko nieliczne strongylusy... I teraz będę dobierać odpowiedni środek.
Dodam tylko że kupkę zbierałam przez 3 kolejne dni bezpośrednio z dupki (mało przyjemne gdy to trzeba zrobić samemu :emoty327🙂...
Podobno badanie kału jednodniowego i zebranego ze ściółki nie jest wymierne

Poszukując informacji o odrobaczaniu na stronie http://www.caballo.pl natknęłam się na te tabelki, może komuś się też przydadzą:

Przykładowy schemat odrobaczania


Preparaty przeciwpasożytnicze stosowane u koni


Preparaty dwuskładnikowe działające dodatkowo na tasiemce u koni


Tu można zanleźć kilka ciekawych informacji o ODROBACZANIU
http://caballo.com.pl/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=10&id=34&Itemid=69
morwa   gdyby nie ten balonik...
16 marca 2010 08:42
Equest Pramox jest w ogóle niedostępny na polskim rynku...
Jedynie można kupić na zagranicznych stronach - jak w googlach się wypisze, to cała masa stron wyskakuje

Aha, z postu Ady zrozumiałam, że jest dostępny, tylko nie wszędzie.
W google wpisywałam, jestem tylko ciekawa, gdzie wawrek znalazł na e-bayu, bo ja nie umiem.
bo Ada chyba nie do końca zrozumiała o jaki equest pytam
z mego rozeznania wynika ze go nie ma w Polsce - tak jak pisała Cobrinha
wiec skoro jest w tej łodzi to ja bardzo poproszę o namiary do hurtowni która go rozprowadza
tak wiec morał taki mamy jak na podlasiu czegoś niet to i nie ma co szukać w pozostałych zakątkach polski  😁
Jeszcze należy pamiętać że jest EQUEST (dostępny u nas normalnie) i EQUEST PRAMOX - niedostępny - żeby nie mylić tych dwóch środków

    DOSTĘPNY
  NIEDOSTĘPNY
montana   małopolskie
16 marca 2010 10:24
i zamówiłem środki via eBay. I co? I wyszło 30zł na 1 tubie taniej - już z przesyłką. Oczywiście jednej nie opłaca się brać, bo wyjdzie drożej, ale 5-6 tub i jesteś do przodu. Equest jest po $15 😉




jakby ktoś jeszcze tak zamawiał, to chętnie sie dołącze, kilkanaście sztuk past ciągle potrzebne
a szkoda bo to jedyny środek z prazikwantelem i moksydektyną w jednym , czyli najbardziej wszechstronny i skuteczny ze wszystkich środków odrobaczających , swoja drogą ciekawe z czego to wynika, że nie ma go na Polskim rynku ??
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
16 marca 2010 10:36
[quote author=wawrek link=topic=292.msg509993#msg509993 date=1267796388] i zamówiłem środki via eBay. I co? I wyszło 30zł na 1 tubie taniej - już z przesyłką. Oczywiście jednej nie opłaca się brać, bo wyjdzie drożej, ale 5-6 tub i jesteś do przodu. Equest jest po $15 😉



jakby ktoś jeszcze tak zamawiał, to chętnie sie dołącze, kilkanaście sztuk past ciągle potrzebne
[/quote]

Ja również bym się chętnie podłączyła do zamówienia jak ktoś znajdzie dobrą "metę", potrzebuję na pewno 6 tub.
ja też
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 marca 2010 11:02
I ja 🙂
ciekawe czy na Podlasiu jest podobnie. Mam wrażenie, że ostatnio dostanie czegokolwiek z prazikwantelem graniczy z cudem. Olałem hurtownię wet. i zamówiłem środki via eBay. I co? I wyszło 30zł na 1 tubie taniej - już z przesyłką. Oczywiście jednej nie opłaca się brać, bo wyjdzie drożej, ale 5-6 tub i jesteś do przodu. Equest jest po $15 😉



biorąc pod uwagę cenę - mocno zastanawiałabym się, co tam jest w środku.
Tym bardziej, że żadnych leków nie można sprzedawać przez internet, nigdzie, nie tylko u nas w Polsce.
Pasty odrobaczające są ogólnie dostępne na stronach weterynaryjnych np. w Anglii
z tym ze wawrek nie pisze (chyba) o  żelu equest pramoks a o paście equest
Zwykły Equest jest normalnie dostępny u wetów (ten zielony)
morwa   gdyby nie ten balonik...
16 marca 2010 17:28
A tylu chętnych jest na Equest Pramox czy na Equest sprowadzany po niższej cenie? Bo może warto jednak pokombinować z zamawianiem?

Jeśli gel znaczy żel to wawrek pisze o żelu 😉 Jeśli będziecie chcieli zamówić i będzie problem to służę pomocą.

pokemon - można tego typu środki sprzedawać via net. Owszem, nie wszędzie, ale np w Australii czy na Wyspach można - eBay to nie tylko USA.
Może by jakoś wspólnymi siłami Equest Pramox (ten niebieski niedostępny) zamówić?
Na pewno wyjdzie taniej niż pasty u nas a skuteczność też samego środka wyższa...
Tak się zastanawiam, dlaczego u ans na rynku go brak, skoro zapotrzebowanie jest...  🤔wirek:
morwa   gdyby nie ten balonik...
17 marca 2010 16:05
Ja bym była chętna na zamówienie Equest Pramox. Tylko ze wstępnego rozeznania mi wyszło, jest on chyba niedostępny przez ebay i trzeba by było zamawiać z jakiegoś sklepu z Anglii -> koszt ok 14-15 funtów tubka + wysyłka. Byliby chętni?
Próbowałam dostać Equesta (zwykłego zielonego) i niestety w hurtowni brak (do tej pory nie było z tym problemu) - dzwoniłam do dwóch wetów - nie ma 🙁 a to jedyny środek dostępny u nas na moksydektynie - ostatnio bazowałam na inwermektynie i chciałam uniknąć podawania preparatu opartego na tej substancji, jak widzę, jednak będę zmuszona 🙁

Co do zamówienia EQUEST PRAMOX (niebieskie opakowanie niedostępne w Polsce), czy będzie ktoś robił zagraniczne zamówienie żeby się podpiąć?

EDIT: chyba tu mają najtaniej
http://www.nutrecare.co.uk/special_detail.asp?prod_id=1836
Cobrinha,
nigdzie nie ma Equestu, też chciałam kupić, obdzwoniłam Kraków i nie tylko-nie ma i zamówić też nie można. Podałam Panacur w paście.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się