ROZMIAR ZDJĘĆ WSTAWIANYCH NA FORUM

Przypominamy wszystkim, że punkt 9-ty regulaminu forum mówi:  Zamieszczaj zdjęcia, które nie przekraczają swoją wielkością [b]960 na 960 pikseli. Usprawni to działanie forum i nie będzie sprawiało, że forum się "rozjeżdża"[/b]. Bardzo prosimy o stosowanie się do niego. Wszelkie odstępstwa będą od tej pory karane ostrzeżeniem na 3 dni.

Moderatorki
polecam do tego celu- bardzo prosty program działający w sieci stworzony przez mojego kolegę

http://www.edytujfotke.pl/
ohir   -- wszędzie dobrze ale w stajni najlepiej --
24 lutego 2010 20:38
----------------------------------------------------------------------------------------------
ZMNIEJSZANIE OBRAZKA PROGRAMEM PAINT Z WINDOWS.
----------------------------------------------------------------------------------------------
1. Otwieramy obrazek w programie Paint (Start->Akcesoria->Paint).

Będzie widać jaki ten obrazek jest duży. Teraz trzeba popatrzeć oczyma
tego kogoś kto go będzie oglądał na forum i zadecydować ile go zmniejszamy.

Pamiętaj że coraz więcej ludzi używa przeglądarek w komórkach
a jeszcze więcej malutkich tanich netbooków.

Szczególnie jeśli masz ekran typu HD, Tobie obrazek może wydawać się mały,
ale na Twoim ekranie 1980 x 1050 mieści się ponad SZEŚĆ ekranów netbooka.



----------------------------------------------------------------------------------------------
2. Wybieramy z menu programu Paint: Obraz->Atrybuty (lub naciskamy CTRL i E).

Z ekranu odczytujemy ile pikseli ma obrazek. 

=== patrz: atrybuty1.JPG ===

Teraz szacujemy ile procent mniejszy powinien być obraz żeby osiągnął ok 300
pikseli wszerz.  Na przykładzie oryginalny obrazek ma jakieś 950 pikseli. A chcemy
ok 300. Więc wychodzi że po przeskalowaniu obrazek powinien mieć jakieś 30% oryginału.
Zapamietujemy ten procent.
Z "Atrybuty" wychodzimy przez naciśnięcie [ANULUJ].

----------------------------------------------------------------------------------------------
3. Wybieramy z menu programu Paint: Obraz->Rozciągnij/Pochyl (lub naciskamy CTRL i W).

W oba pola rozmiaru wpisujemy 30. Naciskamy OK.

=== patrz: zmniejsz1.JPG ===

Obrazek się zmniejszył. Jeśli jest coś za mały albo jeszcze coś za duży, można nacisnąć (CTRL i Z)
żeby cofnąć zmianę. I znów CTRL-W i na nowo dobrać procenty.

----------------------------------------------------------------------------------------------
4. Wybieramy ponownie z menu: Obraz->Atrybuty (lub naciskamy CTRL i E).

Z ekranu odczytujemy ile teraz pikseli ma obrazek.
Jak ma mniej niż 400 w każdą stronę to już może być.
Z "Atrybuty" wychodzimy przez naciśnięcie [ANULUJ].

----------------------------------------------------------------------------------------------
5. Zapisujemy obrazek pod nową nazwą.

=== patrz: zapisz1.JPG ===

Uwaga: w starszych wersjach Paint trzeba ręcznie ustawić typ zapisu jako JPEG.

----------------------------------------------------------------------------------------------
6. Możemy teraz obrazek wysłać na forum.

Polecam przed wszytkimi tymi operacjami zrobienie osobnego katalogu na obrazki
przeznaczone do wysłania i zapisywanie (zapisz jako) ich w tym katalogu.
Latwiej potem wybierać i nie pomylimy wersji dużej z małą wysyłając.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Mały obrazek cieszy oko. Duży obrazek tylko irytuje!

W miastach może i jest szybki net, ale windy są za małe żeby z końmi mieszkać.
Dlatego dużo koniarzy mieszka tam, gdzie są lasy i łąki, ale internet jest tylko przez
komórkę. Bardzo wolny, bardzo drogi i w dodatku z limitami.

Zalecany przez modów rozmiar 800x600 przez modem GPRS ładuje się ok TRZECH MINUT.
A właściwie to się nie załaduje, bo zostanie zatrzymany po kilkunastu sekundach.

Jeśli chcecie, żeby wszyscy obejrzeli zdjęcia - zmniejszcie je do ok 300 pikseli wszerz,
wtedy ładują sie tylko ćwierć minuty.


----------------------------------------------------------------------------------------------
Ohir
Tekst ten jest w domenie publicznej.
mam dużo szybszy i łatwiejszy sposób 😉

Zakładając, że mamy zdjęcie lub obrazek na komputerze otwieramy go w " podglądzie " (nie wiem czy w innych systemach jak Windows jest podobna opcja) pomniejszamy okno aby obraz był widocznie mniejszy i klikamy magicznym przyciskiem Prt Sc (Print screen) który kopiuje nam wszystko to co widzimy na monitorze. Teraz wchodzimy w painta i wycinamy zdjęcie z reszty monitora 🙂 Mam nadzieję, że idzie coś zrozumieć i komuś to pomorze.
darolga   L'amore è cieco
20 lipca 2010 09:13
A ja mam takie pytanko.
Jeśli ktoś wstawił za duże zdjęcie i forum się rozjeżdża tak, że nawet nie można kliknąć "zgłoś do moderatora" i takich tam, to pamiętam, że był jakiś skrót klawiaturowy, żeby móc zobaczyć całą stronę? ctrl z "+" lub "-" tylko zwiększa/zmniejsza, a ctrl + f10 nic nie daje.
Coś się złego dzieje z wstawianiem zdjęć w postaci linków.
Wyglada na to, że można dodać zjęcia z własnego komputera a linkowanie nie działa.
Tak ma być ?
Może mi ktoś poradzić? Co robię nie tak? Chcę wystawić zdjęcia w ogłoszeniach, zdjęcie 800x600, zdjęcie normalne, uchwycony cały sprzęt, ale jak wstawiam do ogłoszeń, to wychodzi mi takie ucięte, boję się zatwierdzić ogłoszenie, bo nie wiem czy to tylko tak jak się je pisze, czy tak już zostanie. 
Watrusia, mi w edycji ucina, jeśli zdjęcie jest wyższe niż szersze, a potem jest w ogłoszeniu jest ok.
zoriczkowa, dziękuję :kwiatek:
Dzięki za poradnik, teraz wiem jak pomniejszyć łatwo zdjęcie!


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się