Końskie przepisy, końskie dania! :D

Czyli jak sama nazwa wskazuje - końskie przepisy, końskie dania np: tort urodzinowy dla konia, ciastka dla koni, przysmaki. Różne tego rodzaje. 🤣 Znacie coś?

Przepis na ciastka:
CIASTKA
500 g platków owsianych, trochę mleka, 2 średnie jablka, utarte na wiórki, 2-3 marchewki utarte na wiórki, trochę miodu

-płatki owsiane wymieszać z niewielką ilością mleka, by otrzymać konsystencję pasty
-dodać utarte jabłka i marchew, na końcu miód
-masę równo wyłozyć na blachę wysmarowaną tłuszczem, lub wyłożoą pergaminem
-piec w temp. 180 – 220 stopni C okolo poł godziny
-po wystygnieciu połamać na kawalki

zamiast mleka można dodać trochę wody i mąki.
majeczka   Galopem przez życie!
08 sierpnia 2010 14:08
Matko, otworzyłam bo "końskie dania", myślałam że mamy pisać o "przysmakach" z koniny i prawie zeszłam na zawał.
Ja jak byłam mała robiłam moim koniom torty urodzinowe.
W tortownicy na dole układałam suchy chleb, zalewałam przygotowanym wcześniej meszem, na środku stawiałam duże jabłko i odchodzące od niego marchewki pokrojone w paski pomiędzy marchewkami układałam kostki cukru.
W jabłko wbijałam świeczki w zależności ile koń miał lat tyle świeczek, jak podchodziłam fukały na te świeczki i tym samym je gasiły.
Jak dopadnę skaner to wstawie zdjęcia bo mam tylko takie "na papierze"
Szukam przepisu na "koński tort urodzinowy". Zastanawiałam się nad papką z meszu ale może ktoś ma jakiś lepszy patent?  :kwiatek:
aniapa   Niedobre zwierzę wierzchowe nieznanego gatunku.
15 marca 2013 09:12
Może nie był to tort "pieczony", ani nic ekstra wymyślnego, ale mój były dostał taki torcik



Na dole był mesz, potem warstwa marchewek, trochę musli, trochę sieczki, jabłka, suchy chleb, znów warstwa meszu, trochę siana - nie pamiętam już wszystkich składników, ot taki przekładaniec 😉 I chłopak zjadł z apetytem, "zdmuchując" najpierw zębami jabłkowe "świeczki" ;D Oczywiście było to zamiast obiadu.

Londstreet   Biszkopt z czekoladą
15 marca 2013 15:54
U mnie konie obowiązkowo dostają na urodziny torty, które zostają od razu skonsumowane. 🙂

Londstreet, ale ładny 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
15 marca 2013 18:29
Londstreet - nie bądź taka, daj przepis  😉
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
15 marca 2013 18:53
Dziękuję. 🙂 Zazwyczaj robię na oko. Do płatków owsianych dodaję startą marchew i jabłka, mieszam dolewając wody. Czasem daję łyżkę miodu. Może się rozpadać, ale całość powinna być "wilgotna" i trochę kleista. Układam na blaszce i wstawiam do rozgrzanego piekarnika na 30-40 min. Przed podaniem ozdabiam owocami i warzywami, w tym przypadku również cukierkami dla koni. 😉
A tutaj inny torcik, już w trakcie konsumpcji.
O jak się kącik kulinarny rozruszał!🙂😉) Dziękuję za fajne pomysly! Jakoś mam stracha przed PIECZENIEM... Nie wiem dlaczego. Może dlatego, że zazwyczaj SPALAM ciasta? 🙂😉)
A sezon urodzinowy trwa więc kącik jak najbardziej na czasie🙂
[quote author=milenka_falbana link=topic=29805.msg1715889#msg1715889 date=1363337354]
Szukam przepisu na "koński tort urodzinowy". Zastanawiałam się nad papką z meszu ale może ktoś ma jakiś lepszy patent?  :kwiatek:
[/quote]

siemie lniane,ot nic lepszego chyba nie ma,jak dla mnie ofc 🙂
Ja boki tradycyjnego tortu "meszowego" podsypuję po bokach płatkami owsianymi - tak, jak robi się to z ludzkimi i wiórkami kokosowymi.
Warto też po uprzednim sprawdzeniu preferencji konia dodać do tortu posiekane albo nawet pokrojone w kawałki banany (1-2). Można je zmieszać z meszem na papkę albo położyć talarki na wierzchu. Banany wbrew pozorom nie szkodą koniom, są smaczne i zdrowe 😉
Czy do tortu trzeba dodawać mąkę ? , bo moja mama mówi że nie upiecze mi się bez mąki ...
Składniki : siemię lniane , spłatkowany owies , słonecznik, rodzynki , i do dekoracji marchewka i chleb ususzony . Czy dodawać mleko , czy wodę .
Z góry dziękuję  :kwiatek:
mitbah   arabskie szczęście
04 maja 2013 00:21
Ja mojemu zrobiłam z siemienia taki. Smakowało mu 🙂
Czy do tortu trzeba dodawać mąkę ? , bo moja mama mówi że nie upiecze mi się bez mąki ...
Składniki : siemię lniane , spłatkowany owies , słonecznik, rodzynki , i do dekoracji marchewka i chleb ususzony . Czy dodawać mleko , czy wodę .
Z góry dziękuję  :kwiatek:

a dajesz do tego tortu surowe siemię? Jak ugotujesz i dasz czas żeby zastygło,to nawet piec nie trzeba 🙂

edit: torcik Iskry z 14.05.2012r. :

o,i jeszcze torcik z 2011:
(czyste ręce mam!)
tortami urodzinowymi należy poczęstować też inne koniki więc ma być duży.
u mojego na 1 urodzinach była szarlotka i strucle drożdżowe
przepis
2 kg jabłek złota reneta  (takich mącznych niezasłodkich)
kruche ciasto i utartą marchwią bez jajek lub z jednym i cukru.
warstwa kruchego ciasta ok 1cm
warstwa jabłek ok 10 cm
kruszonka z masłem i płatkami corn flakes
do piekarnika na 45 min aż się zezłoci
strucla
ciasto drożdżowe jak na babke+ reszki jabłek z szarlotki +zagnieść upiec
wysuszyć na twardy kamień że młodziak  chrupał sobie wyrastającymi ząbkami.
Iskierkowa, dałaś arbuza na ten tort z 2012?
Iskierkowa, dałaś arbuza na ten tort z 2012?

Tak,młoda szaleje za tego typu owocami 😉 jednakże nie kupnego,a wyhodowanego przez mamę w przydomowym ogródku i niepsikanego chemią.Ze sklepu bym nie dała,z resztą sama mam jakiś wstręt do kupnych truskawek,jabłek,arbuzów etc.
wszystko jest na chemii nawet jabłka🙂

takie tam moje ciasteczka 😀 koń je uwielbia
Ktoś próbował zrobić coś na kształt lizawki Horslyx?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
26 lutego 2017 10:53
Przepis na ciastka dla koni: płatki owsiane, trochę mąki pszennej i prażone jabłka (jak do dżemu).
Biorę płatki, troszkę mąki, dżem (bez cukru). Wszystko na oko, staram się dawać jak najmniej mąki. Zagniatam w wałek, kroję na pożądaną wielkość i piekę w 180[sup]o[/sup] do zrumienienia.
Potem wkładam do puszki. Ciastka mogą w niej leżeć bardzo długo.
A ja szukam czegoś w stylu dużego „ciasta” ale z samej suchej trawy i np w środku marchew itd? Ktoś wie czym to „związać” by np zrobić dziurę przez srodek i sie nie rozpadło? Coś al’a na kształt babki🙂
Glut z siemienia.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się