Ochraniacze

juliadna   siwek czarnogrzywek <3
05 stycznia 2014 12:32
DressageLife-  widziałam je na żywo używane już jaks czas - brązowe. Rozmiarów większe wypadają niż są  bardziej  wycięte z przodu, to na + jak dla mnie 🙂  ale BR tej samej wlascicielki co te wyglądały lepiej, niej pogniecione
Dressagelife gdzie jest promocja na te cudeńka jeśli można prosić  :kwiatek:
ganasz, ja też się interesowałam tymi ażurowymi ochraniaczami Pessoa, nawet macałam je w sklepie. W lecie na padoku odnóża jednak się koniom w ochraniaczach trochę pocą, nawet Premier Equine z wywietrznikami tak w pełni się nie sprawdzają, bo pod neoprenem noga mokra (zresztą te wywietrzniki nie są zbyt doskonałe, wystarczy nieidealnie zapiąć rzepy i już dziurki na wentylację w siebie nie trafiają).
Bez ochraniaczy wypuszczać podkutych i dokazujących koni nie będę, więc coś ażurowego by było idealne. Po oględzinach jednak Pessoa odpuściłam. Po pierwsze one są z gumy i ta guma leży bez żadnej izolacji na końskiej nodze. Krótka sierść, upalna pogoda i jeszcze trochę potu i na maksa bym się bała odparzeń (i odrastającej potem białej sierści...).
Po drugie, to gumowe tworzywo zapina się na nodze na rzepy, a cały ochraniacz daje strasznie punktowy ucisk. Tutaj trzyma, tam go nie ma, robi się trochę tak, jakby obwiązać końską nogę tasiemką.
Po trzecie, chociaż na padok mogłabym to jeszcze przeżyć - te ochraniacze wyglądają jak kosz na brudną bieliznę 😁
Chyba zresztą Pessoa się z tego modelu wycofał, bo teraz o Ventilated na jego stronie ani słowa.

ja myślałam kiedyś o tych Pessoa na upalne dni (do jazdy, bo na wybieg mój gania goły), ale żeby stuningować je kupując większy rozmiar i zakładając pod spód podkładkę cienką pod owijki. Jednak ze względu na to, że wyglądają jak kupa i na to, że wtedy cena była wysoka- odpuściłam.
Dressagelife gdzie jest promocja na te cudeńka jeśli można prosić  :kwiatek:

Na niemieckim amazon za 80 euro są :-)
Mam do Was pytanie odnośnie  ochraniaczy Padokowe ochraniacze Turnout Boots angielskiej firmy Premier Equine, jak zachowują się jak jest mokro, na błocie, czy jak pada, nasiąkają wodą?
Z góry dzięki za pomoc 🙂
Czy ktoś z Was używał ochraniaczy skokowych z wypełnieniem żelowym HKM Profi ? Chciałabym wiedzieć jak się sprawują i czy są godne uwagi.
[img]http://www.albenisa.de/out/pictures/master/product/1/15fabe76f927353ff30492fb4ec30571_p1(4).jpg[/img]

Ma ktoś doświadczenie z jasnymi kolorami ochraniaczy u Eskadrona? Przerzucam się z owijek na ochraniacze,a więc kompletuję ''nożną'' garderobę konia-jednak z eskadronów mam tylko czarne i ciekawi mnie trwałość koloru.
Dressage Life ja miałam szare używałam przez ok. 2-3 lata, potem przejęła je koleżanka. Ostatnio odwiedzając ją w stajni je widziałam i nadal są w dobrym stanie, nie zauważyłam, by kolor sie zmienił. A mają spokojnie 5 lat.

Z ciekawości dlaczego przerzucasz sie z owijek? 😉
Dzięki 🙂 Mój zwierz lubi ochraniacze bardziej niż zawijanie,poza tym pojawiło się tyle ślicznych wzorów i kolorów ochraniaczy że bardziej mi się podobają  😁
I owijki tak jakoś szybko mechacieją i się kulkują że ciężko znaleźć takie dobrej jakości
Widziałam w użytkowaniu eskadrony, ale memo, z kolekcji aqaua-brown-white, błękitno-czekoladowe i nic się z nimi przez pare lat nie działo, kolor nie schodził 🙂
Dużo kolorów i całkiem niezłą jakość zwykłych skorupek prezentują też BR eventy.
Mam Eskadrony Pro Safe Memo. Mój koń je "zabił" mając je na nogach może ze 30 razy. Tzn. życ żyją i jak najbardziej wciąż nadaja się do uzytkowania, ale zdecydowanie już "nie wyglądają".
Mam wszystkie kolory eskadrona, i nic z kolorem sie nie dzieje.
Moje kolor też mają wciąż czekoladowy. Niestety każdy kontakt z kopytem kończy się strasznie głęboka rysą. Zresztą, czuc w ręku, że dużo bardziej miękka jest ta skorupa niż np. Veredus.
Klami - a ja widząc memo w użytku mocno zastanawiałam się nad nimi, może trafiłaś na jakąś wadliwą pare? Tamte po wyczyszczeniu wyglądały jak nówki, pare rysek od wewnątrz, ale zdecydowanie w normie.
Może. Te moje niewiele używane (tylko na zawodach) wyglądają gorzej niż Veredusy, które mój koń nosi już ze dwa lata na codzień.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 stycznia 2014 21:00
br pro mesh w fazie testow🙂 jestem bardzo zadowolona. fajnie, ze nie sa krotkie i wewn strona idzie po calej dlugosci od peciny do nadgarstka i w tyle do skokow🙂

strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
10 stycznia 2014 11:25
margaritka zdradzisz co to za derka?  🙄

Śliczna i w kolorze, który idealnie będzie pasował do mojego  💘
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 stycznia 2014 13:01
DressageLife, ja mam eskadrony flexi szare. już 6-7 lat mają. dalej bez zarzutu 🙂
margaritka, co one mają od wewnątrz, przeżyje lekkie strychowanie czy nie? Coś takiego jak WW Locki?
Burza, mają takie coś:


quanta, hehe od wewnątrz w sensie tam gdzie się koń może strzelić nogami 🙂 czy taką pseudo skórkę czy coś ciut mocniejszego?
To tam jest coś bardziej plastikowego niż skórzanego, ale to nie jest taki plastik skorupa. Dość pancerne (na moje konie to nawet mega pancerne).

Dziękuję. Bardzo lubię tą stylistykę WW i podobnych a te bardzo prokońsko brzmią. Może nawet zaryzykowałabym na tyły. Czym się różnią modele Brushing i Country?
Margaritka, jaki to model country?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
10 stycznia 2014 20:08
to multisporty. burza spokojnie mozesz brac! z wygladu i dotyku sa pancerne - jak w uzytkowaniu sie okaze😉

dera oczywscie jarpol 🙂
Hej wszystkim 😉 mam pytanko co do veredusów carbon gel vento opłaca się je kupować ? jak tam u nich z wytrzymałością ? a może ktoś mi poleci jakieś inne ochraniacze z wyższej półki które są warte swojej ceny ? z góry dziękuje  :kwiatek:
Co możecie polecić z ochraniaczy stajennych w dość przyjaznej cenie oprócz Horze ?
Misia zdecydowanie Jarpol  🙂
Misia, potwierdzam, moje mają już ze trzy lata, użytkowane właściwie codziennie, zdarzało im się też robić za transportery i dalej po praniu wyglądają jak nowe, a co najważniejsze - rzepy dalej trzymają 🙂
Dzięki jednak ja potrzebuje tych z 'kocykami' 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się