Ochraniacze

Frans może pokaż zdjęcie  :kwiatek:

mam fotki  😉
paski kiepsko się zapinają, ni jak mi nie pasują dziurki więc myślę aby zamienić je na rzepy. macie jakiś pomysł  :kwiatek: ?

Bardzo pilne pytanie: Czy ochraniacze kolekcyjne Schockemohl Full to małe/ Srednie czy duże full. Np euro star na moje gniade nózki tak na styk  😉
A.kajca   Immortality, victory and fame
27 stycznia 2016 17:45
Dziewczyny, proszę, wybawcie mnie z opresji, zdradźcie jak prać ochraniacze BR pro mesh country boot? Wrzucić do pralki? Jeśli tak to jaki program ustawić? Rzepy się nie zniszczą? A przy praniu w rękach? 😀
A.kajca, swego czasu prałam je bardzo regularnie (były jako padokowe) i wstawiałam na 40 stopni, wirowanie 800/1000. Prane z kapsułką, albo w proszku 😉 Rzepy się nie zniszczyły. Teraz służą jako karuzelowe, i nadal spełniają swoją rolę.
A.kajca   Immortality, victory and fame
27 stycznia 2016 17:57
Olson a zapiąć rzepy przed wrzuceniem do pralki?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
27 stycznia 2016 18:02
A.kajca ja staram się zapinać, bo później wyciąga się z pralki jedną wielką kupę pomieszanych ochraniaczy i próbuje się ogarnąć jak to rozłożyć na części pierwsze  🤣 a jak są mocne rzepy to już w ogóle problem później to ogarnąć 😉
A.kajca, ja nie zapinam, bo wtedy ten brud ze środka się nie dopiera. Ale tak jak pisze xequus - potem wyjmuje kulę posklejanych ochraniaczy.
A.kajca   Immortality, victory and fame
27 stycznia 2016 18:15
xequus, Olson dziękuję wam, dobre kobiety :kwiatek: niech wam Bóg wynagrodzi w... czym tam sobie chcecie byle w jakości nie ilości 😀
A.kajca, rozsądnie jest prać ochraniacze z rzepami w siateczkowych workach na pranie. Wówczas w razie przypadkowego odpięcia rzepa nic się do niczego nie przyklei. Ponadto rzepy w pralce niszczą ochraniacze i nne prane w danym momencie rzeczy czepiając się do nich i je hm... kulkując (?) rysując (?) nie wiem jak to nazwać... niszcząc ogólnie rzecz biorąc 😉
deborah   koń by się uśmiał...
28 stycznia 2016 08:34
rzepy powinno sie też zapinać ze względu na fakt, że niszczą się w praniu. W ostre części rzepa wchodzą zabrudzenia i rzep przestaje "łapać"
To tak samo ważne jak zapinanie zamków w odzieży przed praniem.
Widział ktoś ochraniacze zapinane na kółki, ale w rozmiarze pomiędzy cob a full...? Do 150-200 zł.
Nie ma to jak mieć niewymiarowego konia.
Sankaritarina, - najtańsze do głowy przychodzą mi Lami-Cell Elite, M to taki cob-full, ale one ok. 200zł za przody, a nie cały komplet.
Sankaritarina, York sporviva fulle wydawały mi się jakieś takie małe (jak na fulle) no i nie są drogie 🙂
O, to się przypatrzę 🙂
W ostateczności zrezygnuję z tych kołków. Ponoć Tattini ma taką mniejszą rozmiarówkę - ktoś coś wie? 👀
Odpadł wam kiedyś kołek od ochraniacza? wypadł mi z tyłu, kołek zalazłam, ale nie mam pojecia jak go przymocować, bo nie ma żadej śrubki od spodu, ani nic. Na jakis bardzo mocny klej?
Libeerte, bywało, że odpadał, w Yorkach Sportivach. Pod spodem był jednak gwint, taki jak w śrubkach i wystarczyło przykręcić nowego knopika.
Czy ktoś wie co to za jednostka miary "hh" ?

służy do oznaczenia obwodu nogi konia, aby dopasować ochraniacze
np. rozm. L = 16.2 hh
ile to cm?
chyba dłoń, ale pewności nie mam  👀
tez tak myślałam, ale to nie pasuje - obwód nogi konia 17 dłoni?
edyta, to wzrost  konia. Niektórzy  producenci ochraniaczy  podają  rozmiary ochraniacza wg wzrostu  koni. 16.2 hh to 167
anai, na to bym nie wpadła  😲 tym bardziej, że na stronie podana jest tez instrukcja jak mierzyć i właśnie pokazano obwód nogi konia.
chodzi mi o stronę Premier Equine

dziękuję bardzo!  :kwiatek:
quantanamera, nie wiem jak to możliwe, ale to chyba tez mi wypadło 🤔 została mała milimetrowa dziurka w ochraniaczu i tyle. W kołku widać ze mozna jakos przykręcić.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
06 lutego 2016 22:17
Czy ktoś wie czy w PL dostanę gdzieś ujeżdżeniowe Horse Guardy? Unicorn-skrzypczak który je miał ma ostatnią, żółtą parę i więcej ponoć już nie będzie 🙄 😕
Bardzo pilne pytanie: Czy ochraniacze kolekcyjne Schockemohl Full to małe/ Srednie czy duże full. Np euro star na moje gniade nózki tak na styk  😉

Nie wiem, czy to nadal aktualne, ale to raczej mały full. Owszem, dają radę na większym (wyższym) koniu, ale cienkonogim. Na konia na nieco mocniejszej nodze - ni hu hu, tzn. rzepy może i by się dopięły, ale brakowało ochraniacza, żeby dobrze objąć staw po bokach.
A wie ktoś może jak się sprawują Hkm Air?  I czy mają wymienne wstawki z tymi kolorami?  Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź 🙂 :kwiatek: http://www.animavet.pl/hkm-ochraniacze-air-przednie.html
jak wypadają rozmiarowo kentaury?
wypatrzyłam ostatnio fajne właśnie na kołki - Kentaur mega jump
Sankaritarina - zerknij, może akurat Ci podpasują, bo cena super - komplet w GNL ze zniżką lekko ponad 200zł. Tylko właśnie nie wiem jak rozmiarowo.
deborah   koń by się uśmiał...
11 lutego 2016 09:07
ae, ae, fule to takie mocne fule. polecam bo sa naprawde fajne. tylko kolorystycznie są dziwne...
Deborah, dziękuję  :kwiatek: czyli jest szansa, że coby będą na mojego dobre. A kolory faktycznie szału nie robią, ale kołki + cena przekonują 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
11 lutego 2016 14:48
ae, białe i czarne w miarę ok ale w brązowych czarny neopren i zapięcia rażą bardzo. spodziewałam się jednokolorowych .. w białych tyły są na czarnej skórce i biała jest tylko guma
https://cdn.myshoptet.com/usr/www.profiequis.cz/user/shop/big/2050(1).jpg?51d860f7
Czy ktoś mógłby wyrazić opinię na temat ochraniaczy  Pro Mesh Multisport Boot http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-mesh-multisport-boot/produkt/1210/
Jak sprawują się w terenie?Czy po zamoczeniu w wodzie nie zsuwają sie z końskich nóg?
Jest jeszcze opcja w futrem.Ktoś ma?Jakie wrażenia🙂
Będę wdzieczna za opinie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się