Ochraniacze

Przyszły te kavalkade (XL) i są petarda!
Dziś przetestowane na placu. Idealnie leżą na długą pęcinę, nie okręcają się, paradoksalnie nie łapią brudu a szliśmy przez błocko no i robota na zalanym od zimy kwarcu też "pryska".
I co mnie b. pozytywnie zaskoczyło - chłodna noga pod spodem. W dotyku jak po pracy bez ochrów.

Nawet jak się okażą mało trwałe to trudno (Gretta #sorrynotsorry) bo przy tej cenie (dałam coś koło 100 za parę bo akurat była jakaś promka) to i tak nie będę miała poczucia straty (mój wewnętrzny skąpiec się teraz głaszcze z zadowoleniem po brzuszku).

Oczywiście nie obyło się bez fukcupów... tyle się zastanawiałam czy jednak te czy inne, że wymiotło rozmiary i mam XL na zady... i czekam na L z innego sklepu🙂 😂
czy miał ktoś kiedyś styczność z tymi ochraniaczami i może powiedzieć coś więcej? :kwiatek:
anetakajper   Dolata i spółka
26 lutego 2021 07:49
czy miał ktoś kiedyś styczność z tymi ochraniaczami i może powiedzieć coś więcej? :kwiatek:



Jednorazówki :/ materiał wierzchni drze/pruje się jak stara szmata i wygląda to tragicznie  🙄
miałam przeczucie, że skoro jest dość niska cena, to szału nie będzie 🙂 w takim razie od razu kolejne pytanko, jakie ochraniacze do pracy na płaskim? jestem totalnie zielona i nie wiem co i gdzie szukać 😡
polecam trizone equilibrium, te tańsze. Moje po 2ch latach dobiegają żywota, ale tylko ze względu na potargany neopren dookoła. Ta "skórzana" wstawka nawet się nie zarysowała, a koń kuty na 4nogi. Rzepy trzymają 1 klasa. Tej droższej wersji nie polecam, bo jest bardzo sztywna i krawędziami obcierała nogi.
borkowa., - a zwyczajnie skorupki? Mój sobie śmiga w skorupach mimo tego, że "skacze" coś raz na kwartał. Jednak jeśli chodzi o trwałość i wygodę obsługi mało co im dorównuje.
miałam przeczucie, że skoro jest dość niska cena, to szału nie będzie 🙂 w takim razie od razu kolejne pytanko, jakie ochraniacze do pracy na płaskim? jestem totalnie zielona i nie wiem co i gdzie szukać 😡


Ja ci polecam te Kavalkade, które zakupiłam właśnie niedawno i kilka postów wyżej i na poprzedniej str. o nich było.

Dawno nie byłam tak pozytywnie zaskoczona jakością tak taniego produktu.
Futro syntetyczne powoduje to, że ochraniacz tak niedolegoa do skóry i nie grzeje ścięgien. Słabo łapie brud. Jeździłam już na mokrym kwarcu i przez błotko i wystarczy otrzepać.
Nie wiem jak z trwałością zewnętrznej warstwy (bo za krótko mam) ale już widzę, że lepiej niż z ujeżdzeniowymi schockomolle, które się rozwaliły po uwaga 3-4 użyciach!
kotbury, mówiłaś coś, że kupowalaś w promocji XL, dasz linka? Ja XL potrzebuję na tyły.
keirashara mogą być i skorupki, tylko chodzi o to, żebym nie wtopiła i nie wydała pieniędzy na coś, co nie posłuży mi zbyt długo 😉
kotbury piękne są 😜 tylko, że czytałam stronę wcześniej, że szukałaś czegoś wysokiego, więc nie wiem czy dadzą radę na moim mikro koniu 😁
to może od razu dodam, że szukam czegoś na ślązaka, niskiego (161 cm), z dość szeroką nogą (nadpęcie 23,5 cm), jestem zieleńsza niż wiosenny szczypior, nie wiem co będzie najlepsze, co będzie solidne i porządne, nie chcę po prostu wyrzucić pieniędzy w błoto 😉
borkowa., - ja mam veredusy olympus na swojego ślązaka. No swoje kosztują, ale to najbardziej obszerne, niewysokie skorupy, jakie znalazłam, mam je od 2013 roku w codziennym użytku 😉
Z tańszych, to mam futrzane fair-play cadence na zawody i odświętne treningi. Są bardziej żółte niż białe, futro nie powala jakością, ale na trwałość nie narzekam (fakt, jakoś super intensywnie to ich nie użytkuje). Koleżanka ma czarne i sobie chwali, ja mam mieszane uczucia.
keirashara dzięki :kwiatek: te pierwsze obecnie ponad budżet, za to drugie fajne, tym bardziej, że na razie szukam czegoś "średniej klasy" i raczej nie będę ich bardzo maltretować 🙂
borkowa., - dodam, że mam M+L, L na przodzie układały się słabo, przez krótkie nadpięcia. M się spokojnie dopinają 🙂
keirashara cenna wskazówka, dziękuję :kwiatek:
przepraszam za post pod postem 😡 ale wygląda na to, że obecnie FP nie znajdę w rozmiarze mniejszym niż XL, a szkoda 🙄 więc kolejne szybkie pytanko: Horze Laval, Waldhausen Soft Dressage czy może Busse ST. Georges? :kwiatek:
kotbury, mówiłaś coś, że kupowalaś w promocji XL, dasz linka? Ja XL potrzebuję na tyły.


Była promka w GNL, (105pln zapłaciłam). Teraz nie ma promki i są do sprowadzenia XL widzę:
https://www.gnl.pl/ochraniacze-kavalkade-show.html
... a Lek nie ma w ogóle 🙁
Z tego, co słyszałam Kavalkade już nie będzie produkować tych ochraniaczy, wiec to są ostatki.
na horsetack jest S, M, L i XL białe oraz czarne wszystkie oprócz L za 123 zł 😉
Przejrzałam wątek, ale nie widzę na ostatnich stronach niczego w tym temacie, więc pozwalam sobie zadać pytanie. Czy możecie mi polecić jakieś ochraniacze allaround/wszechstronne/ujeżdżeniowe z bardzo dobrą wentylacją, na upalne lato. Widzę trochę modeli z różną wentylacja i zastanawiam się czy możecie coś z doświadczenia polecić. Mam niedostępne już chyba Harrys Horse, sprawdzałam anky Climatrole i dla mnie pociły się tak samo, widzę kilka modeli Horze. Coś sprawdzonego? Podkreślam, ze nie myślę o skokowych skorupach tylko czymś kryjącym całe nadpęcie. Z góry dzięki  :kwiatek:
rudziczek   Małe i duże.
08 marca 2021 08:39
Może coś takiego?
rudziczek Dziękuję, pamiętam o PE ale trochę mnie teraz przerażają koszty wysyłki... :/ A szkoda bo kocham ich sprzęt
Muchozol one serio dobrze oddychają? Żadnych mechanicznych "wywietrzników" nie widzę i trochę mnie to męczy  😁

Wiecie coś na temat tego: http://br-konie.pl/ochraniacze-pro-mesh-x-shape/produkt/2611/
lub tego: https://www.horze.pl/ochraniacze-treningowe/ochraniacze-horze-anchor-hybrid-splint/19214.html#color=BL ?
Mam PC Elite (inny model) i mają dziurki po całej powierzchni 🙂. Na te się czaję, ale nie wiem kiedy będę mogła zacząć pracować z koniem, więc może na promocję jakąś się doczekam 😀.
Moniqa polecam Premier Equine modele do WKKW. https://www.premierequine.co.uk/air-cooled-original-eventing-boots-c2x21438636


Ja się zastawiam nad nimi. Możesz powiedzieć jak wypada rozmiarówka? Wiem że jest tam tabela, ale trochę mi się nie pokrywa z tym co nosi na co dzień 🙂 Te PE wydają się być mega wielkie.
devil nie wiem jak w tym modelu ale inne pełne jakie od nich mam wypadają duże, konia mam sporego ale tyły biorę Mki.
[quote author=rudziczek link=topic=30.msg2966593#msg2966593 date=1615192744]
Moniqa polecam Premier Equine modele do WKKW. https://www.premierequine.co.uk/air-cooled-original-eventing-boots-c2x21438636


Ja się zastawiam nad nimi. Możesz powiedzieć jak wypada rozmiarówka? Wiem że jest tam tabela, ale trochę mi się nie pokrywa z tym co nosi na co dzień 🙂 Te PE wydają się być mega wielkie.
[/quote]

Są duże. PE w ogóle działa tak, że jeśli cokolwiek na nogi ma trzy rozmiary, to są wielkie, a jeśli 5-6, to małe. Ochraniacze skokowe i kaloszki są zawyżone, a te crossy zaniżone.
rudziczek   Małe i duże.
08 marca 2021 11:13
devil Mam ten model. Mój koń nosi L na przody i na tyły, ale on ma naprawdę grube nogi. Dla porównania skorupki z eskadrona full na przody są na niego za małe.
[quote author=rudziczek link=topic=30.msg2966593#msg2966593 date=1615192744]
Moniqa polecam Premier Equine modele do WKKW. https://www.premierequine.co.uk/air-cooled-original-eventing-boots-c2x21438636


Ja się zastawiam nad nimi. Możesz powiedzieć jak wypada rozmiarówka? Wiem że jest tam tabela, ale trochę mi się nie pokrywa z tym co nosi na co dzień 🙂 Te PE wydają się być mega wielkie.
[/quote]

Mój nosi normalne Fulle, mamy Lki np. Z Veredusa. Te mam Mki na przód i są idealne.
Z tego, co słyszałam Kavalkade już nie będzie produkować tych ochraniaczy, wiec to są ostatki.


A widzisz. A ja miałam info, że będą ale w połowie marca dopiero przyjdzie transport z fabryki.
Moniqa, polecam WoofWear Double Lock, być może to tylko wrażenie, że teraz są ciut delikatniejsze, ale nadal świetne.
WW to klasyka 🙂

Ja polecam jeszcze te
https://www.gnl.pl/ochraniacze-przednie-he-horsenjoy-cross.html
https://www.gnl.pl/ochraniacze-tylne-he-horsenjoy-cross.html
Cena fajna, podszyte siateczką całe i dobrze się układają przez to "segmentowanie"
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się