Ochraniacze

A jak wyglada sprawa rozmiarow Veredusow na pietke ?
Co zmierzyc itp. itd. ?
Czy ktoś używa może tych ochraniaczy? :

http://www.gnl.pl/ochraniacze-pessoa-protech-p-2326.html

podobno lekkie, przewiewne, dobrze chronią przy swoim "ażurowym" kształcie. zastanawiam się jak jest w realu  ?
Klami - ja na 'oko' kupilam Lki.
Mój koń jest 'standardowy' i wszystkie ochraniacze ma Lki:
Hampy Pro, Eksadrony Piaffe Evo / Flexi Softy / kalosze z futrem, Horze i tak daleej 😉
tulipan, dzieki. A moglabys zmierzyc te ochraniacze?? Jaka maja szerokosc na pietke te L ??
Sie zastanawiam, bo kalosze nosi L. A z ochraniaczami roznie. Bezrozmiarowe skorupki nosi full (Hampy pro / Eskadrony) natomiast Veredusy ma M.
Lki powinny być dobre, M mogą go obetrzeć.
Postaram się jutro je pomierzyć 😉
tulipan, dziekuje bardzo. Bede wdzieczna !  :kwiatek:
😉
Monny   bez odbioru .
02 marca 2010 08:27
Jakie polecacie ochraniacze z wysokimi tyłami? Zeby były w rozsądnej cenie 🙂
Komplet Veredusów Pro Light kupilam miesiąc temu tutaj:
http://www.starymlyn.com.pl/sklep/pokazProdukt.php?produkt_id=674
jeszcze wtedy cena była 199 zł :P Teraz juz zmienili.

Ostatnio dosłownie wszędzie widze pro lighty, na allegro caly czas się pojawiaja 😉
Ja polecam Eskadrony zwykłe najtańsze, bodajże Protection Boots. Po wielu przejściach (między innymi wywalenie się z koniem, skoki przez gałęzie itp) nadal się trzymają świetnie, wyglądają jak nowe i tylko na lewym tyle mam dwie ryski. Tak to wszystkie gładkie jak dupa niemowlęcia  🙂 neopren też jest w dobrym stanie, nie odrywa się i nie odparza konia.  😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
02 marca 2010 14:29
Czy ktoś miał możliwość porównania ochraniaczy Eskadron Pro Dressage



i Eskadron Allround




które lepsze? Bardziej wytrzymałe? Podoba mi się jak Pro dressage układają się na nodze.
http://www.allegro.pl/item939048345_cavallo_koszalin_ochraniacze_eskadron_szare_kpl.html

Te eskadrony, na konia 160 w kłębie z bardzo drobnymi nóżkami (chudzinki, na codzień ma canter cluby M - cob) brać pony czy cob/full? Zastanawiam się czy cob/full nie będą za duże (z tego co zrozumiałam to rozm jest cob/full, czyli uniwersalny. Chyba że to jest do wyboru, coby albo fulle  😡 )
Ja mam folbluta, chodzi w M-kach, a eskadrony full są dobre. One nie są jakieś wielkie, więc ja bym się w pony nie bawiła.
koleżanka ma folblutkę, ale z suchymi nogami dość i ma eskadrona pony.
caroline   siwek złotogrzywek :)
02 marca 2010 15:59
ale przeciez pro dressage to miekkie neoprenki a allroundy to masywne pełne skorupy. jak cos tak róznego można sesnownie porównywać? 🤔
a co sadzicie o ochraniaczech HKMu??
dokladnie o tych: http://sklep.bergo.pl/ochraniacze-skokowe-p-566.html
oplaca sie??
akzzi cena mega zachęcająca, ja chyba się do tego sklepu wybiorę bo normalnie mega promocje mają 😀

Ale Ci dobrze, ze masz sie jak tam wybrac...
Spojrz prosze na ich wykonanie i czy moglabys ocenic czy by bordowe pasowaly do eskadrona brillanta wine  :kwiatek:
ok, no problem 🙂
Klami, najlepiej jakbyś ochraniacze miała na próbę. Mój koń jest dość spory, ochraniacze full normalnie nosi, a w ochraniaczach na piętki rozm. L pływał. Emki idealnie leżą. Dodatkowo te ochraniacze mają dużą regulację. Warto też zachować rachunek, gdyż dość szybko się zużywają...
Ada   harder. better. faster. stronger.
04 marca 2010 13:04
Papi, mój nosi M-ki a Eskadrony mamy właśnie full i są dobre.
Tak jak pisała Lena nie są te fulle duże.

A tak swoją drogą to uwielbiam Eskadrony, są to moje najlepsze ochranicze.
A ja pomierzyłam pannę Reszkę i doradźcie mi teraz jaki powinna miec rozmiar z Veredusów, czy można polegać na wymiarach podawanych przed producenta, że do 24cm w pęcinie to Mki a powyżej Lki? Bo biorąc to pod uwage wychodziłoby mi, że przody powinna mieć Mki (22-23 cm), a tyły Lki (24-25 cm poniżej nawet do 26 - dopięłyby się te Lki?).
strucelka- pisałam niedawni, ze w moich pro po kilku uzyciuach zeczęła przecierać się lamówka, tulipan pisała, ze w Jej po długim czasie rozwaliły się dolne rzepy, to jest zwykły cienki neopren na całej powierzchni,
alroundy są mega twarde, dziewczyny pisały, że się przecierają  😉
Ja miałam Mki Carbon Gele i jak je sprzedałam, to dziewczyna mi napisała, że na jej konia, który ma pęcine 23cm są za małe 👀
Nie wiem jak z tą rozmiarówką w innych modelach, ale lepiej mieć ciut większe, niż za małe.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 marca 2010 19:51
Ja też uważam, że w razie czego lepiej wziąść większe, zwłaszcza, że w razie czego można upchnąć do przodów futerko 🙂

Korsik dziękuję :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
06 marca 2010 01:13
ja zapinam SL i tak pod wiatr ... źle robie? tak wydają się wyprofilowane.


"dręczą" mnie te tylne ochraniacze - już pisałam, ze nie podoba mi się, ze tak nisko z przodu nogi się kończa.
i teraz już dokładnie wiem dlaczego mnie te ochraniacze tak dręczyły - zobaczcie co się dzieje z lewą tylną noga konia na tym zdjęciu:



widać na drugiej nodze, gdzie kończy się owijka - dużo wyżej niż kpikowe ochraniacze (cały czas chodzi mi o tylne ochraniacze i ich dolną krawędź na przodzie nogi), czyli tak założone ochraniacze pracują "wbrew" nodze przy każdym kroku! 
jeśliby ochraniacz "wisiał" (nisko się kończył) z tyłu nogi, to nie miałoby to większego znaczenia, ale kiedy jest zbyt nisko na przodzie nogi to wygląda jakby ograniczał/utrudniał zgięcie obciążonej nogi. myślę, że to na motorykę nie wypływa, ale czy koniowi jest komfortowo "walczyć" z ochraniaczem przy każdym kroku...?
dziewczyny mam pytanie co do ochraniaczy HKM (http://sklep.bergo.pl/ochraniacze-skokowe-p-566.html) zastanawiam sie czy nie bedzie za mały ten rozmiar cob/full  🙄. Bardzo się różnią od zwykłych FULLi ?
kpik   kpik bo kpi?
11 marca 2010 21:50
caroline, mi to też spać nie dawało.
nie mówię, ze dobrze zapinam, bo już sama nie wiem jak być powinno (nie widziałam niestety ich opakowania jak przyszły ze skelpu, tam pewnie byla jakaś instrukcja, albo chociaż zdjęcie), ale nie widzę też żeby faktycznie na nodze ochraniacze tak zapięte pracowały wbrew ruchowi.

szukałam podobnego zdjęcia do Twojego, ale to jedyne co w miare wyraźne znalazłam:

to zdjęcie jest z tej samej serii co cytowane przez Ciebie

ja też chętnie usłyszę coś jeszcze na temat tych ochraniaczy bo jakiś czas temu sie na nie napaliłam i wciąż się zastanawiam..
Ostatnio zamówiłam tyły długie i przody żelowe Hampy. Na razie przyszły tylko tyły i niestety nie podobają mi się. Zastanawiam się czy nie dopłacic i nie wziąc czegoś lepszego.
Możecie mi doradzic, które wybrac (chodzi na razie tylko o długie tyły):
Veredus Pro Jump (tylko nie wiem czy mi się uda kupic, szczególnie, że chciałabym nowe),
Eskadron zwykłe,
Eskadron Cross Country.
🤔 A moze jeszcze jakies inne
Pro Jump Veredusa są niezniszczalne, fantastyczne do tyrania, szurania (swoją drogą sprzedałam ostatnio swoje :P)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się