siodło ujeżdżeniowe

Nie bardzo wiem w jakim wątku pytać, więc napiszę tutaj. Znacie kogoś sensownego sprzedającego siodła ujeżdżeniowe nowe/używane w kujawsko-pomorskim? Zaczynam się rozglądać za siodłem, bo moje średnio pasuje moją koninę. Szukam, szukam i nic nie znajduje. Ostatnio, jak u nas w stajni był przedstawiciel kieffera ze sklepu konik, to aż ręce opadły w związku z tym, co opowiadał. Zależy mi na tym, żeby to był ktoś znający się na rzeczy. A u Bogdana terminy za następny rok dopiero 🙁
Mam pytanie na temat siodeł ujeżdżeniowych Ratomka.
Czy ktoś kiedykolwiek korzystał ze strony www.germida.com ?
Chcę kupić siodło z tej strony ale nie wiem czy jest to do końca bezpieczne.
Bardzo proszę o odpowiedzi 🙂
Ja swoją Ratomkę kupiłam z ogłoszen RV, także uważam że warto szukac tutaj i na allegro  🙂
Mam okazję jeździć w Euroridingu Achat i czuję się w tym siodle znakomicie. Może dlatego, że siedzisko i tybinka jest ok:

Generalnie siadam w to siodło i po prostu siedzę. Nic mi nie lata, jest bardzo miękko, naprawdę łatwo mi się odnaleźć w tym siodle i mam wrażenie, że pomoże mi ono w osiągnięciu prawidłowego dosiadu ujeżdżeniowego. Może jest trochę ortopedyczne, ale czuję, że w tym momencie takiego siodła potrzebuję. Wszystko mi ładnie przylega, nawet moja niesforna prawa łydka, która w Diamancie, czy innych siodłach, na łuku w lewo wesoło powiewała na wietrze niczym chorągiew nad średniowiecznym zamkiem. Na razie robimy testy, ale myślę, że jeśli rymarz podejmie się zrobienia kilku zmian w poduchach żeby dopasować je do mojego dość niewymiarowego konia, to siodło zostanie, bo w niczym lepszym do tej pory nie siedziałam 😉.
No i skóra, marzenie.
Achaty sa bardzo przyzwoite i wcale nie takie ortopedyczne jak ci sie wydaje ankers 😉
jaki rozmiar przymierzalas?🙂
Niewiele ujeżdżeniówek miałam pod tyłkiem i prawdę mówiąc średnio się na tym znam. W każdym razie dobrze mi się w nim jeździ.
To 17', mam 170 cm wzrostu i dość długie nogi. Moim zdaniem jest idealnie.
Zostawiłam sobie po testach Kieffera Lecha. Mam świadomość, że to nie jest jeszcze dla mnie siodło idelane (rozmiar 0 na pewno byłby lepszy), ale na razie dobrze mi w nim, na koniu leży ok. Wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia i za jakiś czas pewnie go zmienię. Zresztą, na razie idziemy trybem - jedno siodło na rok, więc przestałam się przywiązywać 😉
Z ciekawosci- Cobre jeszcze produkuja?

Produkuje  😎

tak? a gdzie? w jaguarze, equipe czy amerigo?
...a powiedzcie mi na jakim etapie rozwoju jest 'projekt Q'? Czekam, czekam.. i doczekać się nie mogę 😉
Q ma obydwie tybinki i nawet w weekend przy okazji wyjazdu na zawody w tym siodle siedziałam 😁 Czekamy tylko na poduchy spodnie pod siedziskiem i wiśta 😀 Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że Bogdan praktycznie nie wstaje znad skokówek, których jest zamówiona cała kolejka. Ujeżdżeniowe siodło powstaje w tzw. międzyczasach, więc zgodnie z planem w lipcu razem z ekipą HBC przyjedzie do Warszawy finalnie przymierzać się na konia.

Na żywo siodło widziała Anaa - może się wypowie jak wrażenia 🙂
dobrze że Bogdan nie wstaje od skokówek bo ja czekam na drugą 😂

Czy ujeżdżeniówka też będzie monflapem?
Perlica, masz pełną dowolność, ja będę mieć mono 🙂
..więc będę oczekiwać nwes'ów, tudzież fot 😜 ze zniecierpliwieniem  😀

..a moja uj dopiero w marcu 😕 ale już konisku szepczę na uszko, że będzie miał najlepsze siodło jakie tylko pani może koniowi zapewnić  😀
Quanta, wstaw foty jak siodło już będzie u Ciebie. 🙂
A jak to jest z tym Panem?
Np zamówię u niego siodło na miarę - on mi je zrobi, ja zapłacę a okaże się że na koniu kompletnie nie leży ...... i co dalej
przecież wirtualnie nie da się poprawić siodła ..... trzeba by na koniu dokonać poprawek ...... Czy ten Pan w ogóle w celu poprawek dopuszcza coś takiego jak dojazd do klienta w ramach rękojmi za wady .......... w celu dopracowania siodła, czy po zrobieniu żegna się z klientem na zawsze i to że siodło np nie leży dobrze to już problem kupującego ....
tak czysto teoretycznie pytam
Bym się skusiła na zakup takiego siodła ale ten Pan jest aż w poznaniu więc wolę wiedzieć jak to z tymi poprawkami w rzeczywistości jest
karolina_, nie omieszkam 🙂

777, siodła są robione na miarę do konia, wklejałam nawet wyżej w wątku model grzbietu, który powstał do mojego siodełka. Finalne pasowanie i tak się będzie odbywało na miejscu, w stajni, przy koniu. Jest też możliwość przyjechania na kilka dni z koniem do Pleszewa - tuż obok pracowni HBC jest bardzo przyjemna stajnia. Kilka dni na miejscu pozwoli dopasować siodło już naprawdę na tip-top, ocenić konia przez kilka dni treningów itd. Jeśli ujeżdżeniówka zda testy praktyczne, to nie omieszkam zapakować szkap do przyczepy i wybrać się w trasę przy kolejnych siodłach, albo kolejnych dopasowaniach, jak się koniska rozrosną 😎
quanta dokładnie przeczytałam wcześniejsze twoje posty
i zastanowiło mnie jedynie te finalne pasowanie o którym piszesz - czy się ono odbywa pod okiem ów Pana Bogdana ?
777, a kogo innego? Do mnie Bogdan przyjedzie. Na pewno do wszystkich siodeł to można zorganizować, aczkolwiek pewnie trzeba się zgrać czasowo z wizytą HBC w danym rejonie, bo z przejechaniem np. 450 km z jednym siodłem pewnie może być problem, Bogdan jest naprawdę zarobiony robotą. Byłam w sobotę w pracowni - dwa siodła skokowe w trakcie roboty, moja ujeżdżeniówka w trakcie roboty, dwa siodła ujeżdżeniowe na wieszaku czekające na poprawki tybinek... Przydałyby mu się dodatkowa para rąk, albo ze dwie.
quantanamera, 😎

no widziałam projekt Q
szał ciał miód malina 🙂 na mój tyłek 2 razy za małe hihihi 😉
ale piękne jak z obrazka, wykończenie przecudowne.
Macałam angielskie terlice do ujeżdżeniówek, macałam skóry tak przepiękne że szok.
Jestem pod wrażeniem Bogdanowego warsztatu 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
13 czerwca 2012 17:15
Mogłabym prosić jakiekolwiek opinie o siodle Wintec 500 Dressage? Na zdjęciu wygląda mało ujezdzeniowo. Jak z długością tybinki?
Szkoda,  że to  HBC terminy takie ma odległe ... nie mogę tyle  czekać , bo moje aktualne siodło kończy dramatycznie swój żywot . A drugie drenuje mi koński grzbiet !
Do tej pory jedyne , które pasowało mi i koninie  i lezało naprawdę jak ulał, kosztowało niestety więcej niż mój koń: (
A gdzieś czytałam ostatnio przysłowie : "jesli stać Cie na konia , stać Cię i na siodło ", co za ironia ...

Na ihaha pojawiła się testowa ujeżdzeniówka Bates Innova . Opinii na jej temat za duzo nie znalazlam , moze ktos sie wypowie ?  Plus takiego siodła jest taki , ze mogę je  dopasowac do zmieniajcego się grzbietu mojej młodej kobyły . Te 17 cali w Batesie to standard 17 , czy moze nieco mniej?
Warto je rozważyc ?
dominoxs, a co mierzyłaś takiego drogiego i pasującego? Co do Batesów, mam wrażenie, że wypadają ociupinkę mniejsze. (przynajmniej Isabelka którą widziałam)
dominoxs, całkiem niedawno znalazłam pasujące siodło w ciągu tygodnia w bardzo dobrej cenie. Używek jest w tej chwili naprawdę sporo, warto się rozejrzeć.
olaela   Klub Różowego Jednorożca
14 czerwca 2012 13:29
Mogłabym prosić jakiekolwiek opinie o siodle Wintec 500 Dressage? Na zdjęciu wygląda mało ujezdzeniowo. Jak z długością tybinki?


Płaska terlica, trudno dopasować do wykłębionego konia. siodło nigdzie nie trzyma i nie pomaga, niski tylny łęk, płaskie siedzisko, nie ma praktycznie żadnych klocków.
ja mam 170 i dość długie odnóża i tybinka mi się zdawała za długą

Poza tym jest bardzo wygodne i miękkie i super lekkie. No i konio lubił system Air 🙂
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
14 czerwca 2012 13:43
A Wintec pro Dressage? Lepszy?
olaela   Klub Różowego Jednorożca
14 czerwca 2012 14:37
A Wintec pro Dressage? Lepszy?


Nie miałam do czynienia, nie wiem. 
Nirv , mierzyłam Amerigo , które pan z ihaha przywiózł razem z Diamantem
No i  zarówno cena , oraz sam sprzęt nie  przystają raczej do takiego rekreacyjnego jak moje uzytkowania konia
Ten Diamant tez b. dobrze leżał na koniu , ale ja się w nim  nie odnalazłam . To było 17 cali i jednak dla mnie trochę za duże .

Izydorex , ja tak intensywnie to  szukam od miesiąca i wszystko,  co było w odpowiednim rozmiarze obczaiłam ....z ogłoszeń , allegro i sklepów , i czaję się dalej .
Limituje mnie : 16 -16,5 cala,  i możliwośc łatwego dopasowywania do rozbudowującego się wciąż  konia .

Przy okazji mierzenia pan pokazał tez innego Batesa - wyglądało porządnie , wprawdzie o innym przeznaczeniu i malutkie , ale naprawdę sympatycznie wykonane .
Stąd teraz ta Innova mnie zastanawia, no nic trzeba chyba sprawdzic...
Dominoxs - ja jeżdżę w UK w Batesie Innova, siodło zdecydowanie dla długonożnych i jak dla mnie ma za płaskie siedzisko. Osobiście siedzę w nim jak na kiblu 😉 , ale daje się skutecznie jeździć mimo to.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 czerwca 2012 17:29
Bates Innova to zdaje się skózany odpowiednik Winteca Contourbloca. A Contourbloc mi wybitnie odpowiada - daje sporo swobody (tylko musi być dobrze dopasowany do nogi jeźdźca, bo bloczek jest tak wyprofilowany, że jak nie będzie pasować to kiszka), siedzi się głęboko moim zdaniem. No mi pasuje bardzo, jedno z lepszych siodeł w jakich siedziałam, zresztą właśnie mam takiego zamówionego 😉
(tylko musi być dobrze dopasowany do nogi jeźdźca, bo bloczek jest tak wyprofilowany, że jak nie będzie pasować to kiszka), siedzi się głęboko moim zdaniem.

U mnie to może być problemem, bo siodło ma i za długie tybinki, i jest o rozmiar za duże.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się