siodło ujeżdżeniowe

Livia   ...z innego świata
30 czerwca 2012 13:35
Czeggra, podpytaj forumowej Nigny, ona ma nowszą wersję Isabellki 🙂 Ja jeździłam w tej starszej wersji i byłam całkiem zadowolona. Sprzedałam ją, bo przerzuciłam się na bezterlicówkę.

A teraz - mam wielką prośbę do bardziej doświadczonych osób - miałam okazję wsiąść dzisiaj w Lucky Dressage. Odczucia dla tyłka super, miękko, tybinka wydaje mi się być idealnej długości. Czy moglibyście powiedzieć, czy to siodło dobrze do mnie pasuje? Czy siedzisko nie jest za małe? Bo odczucia to jedno, a fakty drugie 😉 Będę wdzieczna za opinie :kwiatek:



Livia, dla mnie super, siedzisko nie jest za małe, tybinka trochę krótka, ale w takich strzemionach ok, nie wiem jak byś je wydłużyła
Livia   ...z innego świata
30 czerwca 2012 17:13
Fantazja, dziękuję za opinię 🙂 Strzemion już raczej wydłużać nie będę - one na tych zdjęciach są i tak dłuższe, niż mam do Freemaxa. Ta tybinka to jest coś, co mnie naprawdę "ujmuje" - mam krótkie uda,a każde moje dotychczasowe siodło (łącznie z Freemaxem) miało tak długie tybinki, że kolano mi wypadało w połowie klocka...
(tu Isabell: http://re-volta.pl/galeria/foto/32230
tu Freemax: http://re-volta.pl/galeria/foto/64234 )
Mimo, że Freemaxa bardzo lubię, w Lucky po prostu bardzo wygodnie mi się jeździło. Czułam się lepiej usadzona, łatwiej było mi ułożyć nogę, no i nie latałam po siedzisku.
Słuchajcie, ujawniam się 🙂

Od tygodnia testuję ujeżdżeniówkę bogdanówkę 😅

Będę miała na dniach sporo zdjęć, bo dziś dużo fotografowaliśmy i nagrywaliśmy. Wiecie co? Będę obiektywna do bólu, bo jeździłam już na wielu najwyższej klasy siodłach i w sumie mogę kupić moim koniom dowolną ujeżdżeniówkę. Bogdany mnie też nie sponsorują, więc nie jestem zobligowana nad czymkolwiek się tu roztkliwiać 😁
Ale wiecie co? Uwielbiam to siodło 😜

Ma idealne siedzisko, miękkie, ale bez efektu poduchy, jeśli potrzebujesz mocniej rozjechać, to się w nim nie zapadasz, tylko działasz konkretnie dosiadem na konia. To jest monoflap - w zasadzie pod nogą nie ma nic, to znaczy jest koński bok, bo skóra tybinki nie jest gruba i sztywna i absolutnie nie daje efektu izolacji od konia. Ten typ poduchy kolanowej jest dość wymagający, boleśnie pierwszego i drugiego dnia jazdy pokazał mi, że szybciutko wybije mi z głowy pomysły na jakąkolwiek asymetrię w dosiadzie 😁 Jak tylko się wjeździłam w siodełko, to dostałam taki efekt, jaki mieć chciałam - czyli wtedy, kiedy potrzebuję wsparcia (np. dodania w kłusie na pełen gwizdek), to mi pomaga, a poza tym go nie ma za bardzo 🙂

Konie ruszają się w siodle bardzo dobrze, są otwarte, obszerne, rozblokowane (nawet złoty, który w zasadzie domyślnie najchętniej poruszałby się w schemacie - ja jestem pan i władca, niech mnie pospólstwo nawet nie próbuje dotykać, bo pospólstwo pożałuje). Nie czuję żadnych blokad czy usztywnień. Jeśli chodzi o reakcje koni, to pracują tak samo dobrze jak w moim Devoucoux (które jest pod tym względem naprawdę siodłem wybitnym, otwiera i odblokowuje wszystkie konie, na które do tej pory siodło mogłam założyć, a z naście sztuk by się uzbierało).

Oczywiście, musimy jeszcze na miejscu zrobić finalne dopasowanie (coś mi Skwaruś przypakował od końca kwietnia, a wtedy go mierzyłam do siodełka). Trzeba będzie poszerzyć trochę front siodła. Na chwilę obecną i tak leży bardzo, bardzo stabilnie (to nie jest łatwe w przypadku dziwnych pleców Skwara). Poniżej foto po całym treningu:



No i złoty:



Jednym słowem, to siodło na pewno zostaje u mnie 🙂

Jak jakieś pytania, to chętnie odpowiem 🙂
Powiem tak.
Siudło jest wizualnie bardzo ładne, eleganckie, widać że dopracowane. O odczuciach się nie wypowiem. Jestem bardzo ciekaw jaka cena takiego siodełka robionego na miarę, pod jeźdźca i konia. ....
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 czerwca 2012 22:09
Quanta siodełko ( bo widać ze maluteńkie) wizualnie bardzo ładne! I te jasne wykończenia!  😜 Widać (dla laika) że siodło jest zrobione "pod Ciebie" .
Powiedz mi, na jakich modelach siodeł się wzorowałaś? Bo pewnie bloczek z innego, siedzisko w typie innego coś tam jeszcze z innego. Bo to mnie bardzo ciekawi  😉  :kwiatek:
Wygląda genialnie, no i ten nietypowy bloczek -widziałam taki tylko w Heningu i Albionie Platinum Ultima 🙂 Właśnie taki mi się marzy.
Ale siodło chyba za mocno do tyłu przechylone- jak poszerzysz przód powinno być lepiej, wstaw foty wtedy.
Petit., ale o jakich odczuciach, z siodła? To dopiero trzeba wsiąść i trochę pojeździć 🙂

O cenę to pisz PW do Bogdana.

juliadna, bloczek z Bogdana głowy i mojej nogi 🤣 Każdy ma jakieś preferencje, mi się najlepiej jeździ w siodłach, które nie trzymają i nie zakleszczają nogi, nie lubię mieć szeroko pod kolanami i rozkroku w udach - mam za mało za krótkich nóg na takie akcje 😁
To nie jest siodło składak - coś z tego, coś z tamtego. Przegadaliśmy na telefonie naprawdę dziesiąt godzin, konsultując swoje wrażenia na temat różnych ujeżdżeniówek. Nie wiem, do czego porównywać siedzisko - Mendia, Hulsebos WB4, Hennig Sofa? Tybinka i tak zawsze będzie custom, to znaczy można sobie wybrać taką, jaka pasuje jeźdźcowi. Monoflap, ale i klasyczne dwutybinkowe, z normalną poduszką itd.

karolina_, no przecież o tym pisałam wyżej, podnosi się za bardzo przodem bez dwóch zdań. Generalnie siodło powinno przyjechać od razu z Bogdanem i taki był pierwotny plan, żeby pasować do konia finalnie na miejscu. Ale że to jest prototyp, to zw końcu uznaliśmy, że najpierw pojeżdżę i zobaczymy, jakie będą wrażenia, może jeszcze coś będzie potrzeba zmienić, jak Bogdan przyjedzie.

Tu Skwaruś - dopiero się uczymy takich rzeczy, chyba z 2 tygodnie będzie, jak w ramach eksperymentu spróbowałam go rozbujać 🙂


Wygląda fantastycznie  😍 Nie za długa jak na ujeżdżeniówkę tybinka i duże bloczki, to jest to co lubię.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 czerwca 2012 22:44
Quanta to WIELKI szacunek dla Ciebie i oczywiście dla Bogdana! Za przestrzenną wizualizację,pomysł. Wyszło Wam to! Oj wyszło. Dzięki za odpowiedź  :kwiatek:
A na Enusia też próbowałaś?  😎 nie mogę się doczekać kiedy zasypiesz nas ogromem zdjęć  😜
juliadna, ujeżdżeniówka jest zrobiona na Skwarka, Eno jest zdecydowanie za szeroki na to siodło, więc raczej w nim nie pojeżdżę, bo zakładać węższe siodło to by była skrajna głupota 🙁 Kary zresztą pakuje w tempie zawrotnym (nawet zaczęłam się tym trochę martwić), o bardziej docelowym siodle pomyślę pewnie za rok, może się wpiszę na kolejną Bogdanówkę 🙂 Dziś go jeździłam ostatniego, osiodłałam w Devoucoux, wsiadłam, no i myślę sobie, no fajnie wszystko, ale jakoś tak 🙄
W przyszłym tygodniu powinien jeszcze do mnie dotrzeć Hennig, w tym samym typie tybinki/klocka jak Bogdanówka, jeśli będzie dobrze leżał, to zostanie jako siodło na częste zmiany i poszerzanie.
W ogóle jeśli miałby do mnie za jakiś czas trafić rudy, albo przynajmniej gościnnie przyjeżdżać, to ja jakoś dużo tych siodeł potrzebuję 😤
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 czerwca 2012 23:04
Quanta to powinnaś mieć dla siebie jedną wielką siodlarnię a w niej ścianę z samymi wieszakami na siodła, drugą ścianę  z ogłowiami, kolejną z czaprakami i derkami.


karolina_, no przecież o tym pisałam wyżej, podnosi się za bardzo przodem bez dwóch zdań.


Sorry, za dużo wina dzisiaj wieczorem  😡

W ogóle jeśli miałby do mnie za jakiś czas trafić rudy, albo przynajmniej gościnnie przyjeżdżać, to ja jakoś dużo tych siodeł potrzebuję 😤


Aż tak są wszystkie niepodobne, że żadne podkładki nie pomogą? Devocoux też na rudego nie pasuje?

Chyba mnie skusiłaś, chociaż chciałabym na żywo zobaczyć skórę przed podjęciem decyzji - muszę dorwać Ktosinę na jakiś zawodach latem, o ile skokówki są robione z tej samej skóry.
ash   Sukces jest koloru blond....
01 lipca 2012 07:32
Quanta, czy będzie możliwość podjechać do Ciebie i to siodło dokładnie obejrzeć? Wygląda fajnie 👍
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 lipca 2012 10:39
siodło samo w sobie wizualnie mi się nie podoba. ale to jak quanta w nim wyglądasz - bardzo! do tego to jest ogólnie mój typ z tego co mówisz. duże kloce z przodu, ale swoboda pełna nogi. fajnie, że jest takie głębokie. jeśli kiedyś w przyszłości będzie mi dane poważniej zająć się ujeżdżeniem to bogdanowa ujeżdżeniówka wydaje się być ciekawą opcją 🙂 czekam na więcej zdjęć!
Quanta, czy będzie możliwość podjechać do Ciebie i to siodło dokładnie obejrzeć? Wygląda fajnie 👍


ash, oczywiscie -już jedną forumkę do siebie zaprosiłam, może zrobimy re-voltowy siodłowy spęd u mnie w stajni, tylko najlepiej po wizycie Bogdana 🙂

siodło samo w sobie wizualnie mi się nie podoba.

I dzięki Bogu każdy ma swój gust 🙂 Mieliśmy tutaj naprawdę mega trudne zadanie - przy małej terlicy zrobić jak najmniejsze siedzisko, walka była o każdy cm, bo standardowy rozmiar siedziska przy 16'' (40cm) jest na mnie za duży 🙁 W ogóle to najlepiej by było zrobić olśniewające siodło w lekkich liniach, z długimi, smukłymi tybinkami, ale niestety, siodło nie dość, że na karła, to jeszcze z krótką kością udową. Daleko mi do modelki 🙁 Za to po odpowienim dobraniu rozmiaru, różnica w łatwości poprawnego dosiadu jest dla mnie olbrzymia, tutaj podobne ćwiczenia w Mendii:



ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
01 lipca 2012 12:31
quantanamera,
a jak się ma sprawa z anglezowanym kłusem, bloczek nie przeszkadza?

Ja już się dowiadywałam o cenę, jest spora ale przy takiej możliwości dopasowywania elementów
+ serwis,  wydaje się mocno konkurencyjna 🙂
Kurde, ciekawam jak się w takim siodle siedzi 🙂 
sei   . let's grow old together & die at the same time .
01 lipca 2012 12:33
nie no. quanta ja mówię, że wizualnie na sucho tak sobie. ale z twoim tyłkiem w nim wygląda już bardzo fajnie. a różnica w dosiadzie w jednym, a drugim siodle jest OGROMNA - in plus dla siodła Bogdanowego 😉 swoją drogą czy ten model ma jakąś nazwę?  😀iabeł:
quantanamera, Bardzo mi się podoba spasowanie tybinki do twojej nogi, i klocek, że jest tak fajnie wysunięty do przodu a nie pionowy - też tak wolę, da się jeździć na ugiętej nodze a nie sztywno wyciągniętej na prosto. Wizualnie nie mój typ - ale każy ma swoje gusta 😉 - zresztą to jest fajne, że możesz sobie praktycznie wizualnie "zaprojektować" siodło. Fajnie, fajnie, że w końcu ta ujeżdżeniówka powstała 🙂
Quanta a ja mam pytanie z innej beczki, to siodło ma (jak dla mnie) nadzwyczajnie krótkie panele za siodłem w zasadzie kończą się w raz z tylnym łękiem cy to nie powoduje ze siodło może się wraz z jeźdzcem przechylać do tyłu (hipotetycznie gdy jeździec zostanie za koniem albo innych awariach) w wyniku mocniejszego obciążenia tylnego łęku? bo wygląda to trochę jakby siodło miało zrobić "fikołka" do tyłu, jakby mu brakowało podparcia.
mam nadzieje że dobrze zobrazowałam o co mi chodzi 🙂
(ps dostałaś moja wiadomość na pw?)
ekuss   Töltem przez życie
01 lipca 2012 16:37
W jakim przedziale będzie się mieścić? Bo się powoli zastanawiam nad zmianą siodła i co prawda póki co zmierzam w stronę Stubbena Maestoso De Luxe (+Biomex) to nie powiem,że ta Bogdanowa ujeżdżeniówka jest całkiem ciekawa 🙂
O odczuciach się nie wypowiem, bo nie siedziałam.
Siodło Quanty bardzo mi  się podoba - wygląda jak  jak wypasiony nowy sommerek . A co do zestawu noga  plus klocek - mega zachęcająco to wyszło  ( co za ulga dla moich kolan by była .... ) 
Małymi kroczkami przymierzam się do zmiany siodła. Siedzisko jest dla mnie za duże. W związku z tym znowu mam dylemat-co wybrać. Raczej skłaniam się ku nówce niż używce. Potrzebuję siodła z głębokim siedziskiem i większymi klockami z przodu, ale nie jakaś mega ortopedia. Mam problem z podciąganiem kolana. Tybinka nie za długa, bo mam 168. Przyglądałam się siodłom Euroridinga np. Achat, Diamant Move-ktoś z was testował? Marzyło mi się Bogdanowe siodło na miarę, ale chyba finansowo nie dam rady. Wiem, że cena nowego Diamanta też niczego sobie, ale łatwiej uzbierać taką kwotę. Macie jakieś propozycje?
apsik, Kentaur-cenowo lepiej a jakość fajna. Np.model elektra
Perlica, a jaki sklep wysyła testowe siodła Kentaura? Bo okser np. nie ma testowych siodeł.
Norviva dojeżdża i przywozi testowe i mierzy konia.
epk, a ta firma istnieje jeszcze? sama właśnie się rozglądam za sensowną ujeżdżeniówką i szukałam ich na stronie, ale strony już nie mają  🙄
apsik:

http://www.horsehouse.pl/
sama już byłam z nimi umówiona; i na raty można wziąć😉
A macie porównanie jeśli chodzi o jakość, wykonanie i trwałość oraz wygodę (pewnie rzecz gustu) Euroriding/Kentaur?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się