siodło ujeżdżeniowe

czy ktos zna siodlo tekny?
szukam siodla do 2 tys max,uzywanego 16-17",usadzajacego

na chwile obecna mam na oku stubbena tristan,avalon  i wlasnie z wygladu tekne rarytas

mozecie mi doradzic :kwiatek:
wyszukiwarka? wypluwa ladny opis siodla w tym watku.
maga2007, szukanie nie boli 😉 w wątku jest już sporo o tym siodle. wpisz w wyszukiwarce "tekna"
Stubben Tristan - bardzo wygodne siodło, ale absolutnie nie usadza, nie narzuca pozycji w siodle 😉
Stubben Tristan- stosunkowo płytkie siedzisko.
kto ma lucky dressage? jakie opinie?
p.s. gdzie moge kupić niedrogo dobre siodło ujeżdżeniowe (używane)? odrzucając allegro czy tutejsze ogłoszenia
Moonlight, jakbyś tylko raczyła wrzucić w wyszukiwarkę lucky dressage, to na dzień dobry masz ponad 20cia postów użytkowników, którzy to siodło mieli, jeździli i piszą o własnych wrażeniach. Marne szanse, żeby wszystkie te osoby kupą rzuciły się do wątku, żeby po raz drugi to samo napisać.
jezu quanta przepraszam  😡 oczywiście na to nie wpadłam
Gdybyście decydowali się na zakup siodła, a kryterium byłby serwis, jego sprawność, fachowość i dostępność, co byście wybrali? Ja już mam mętlik 🙁
Jakie firmy PL oferują realną, kompleksową 'opiekę' nad siodłem i jego dopasowaniem? Które nie kręcą nosem na siodła używane, lub gdzie ceny za nowe nie zaczynają się od 10 tys?

wydawało i się, że jednym z łatwiejszych tematów będzie zadbanie o Prestiga, jednak dzwoniąc do serwisanta usłyszałam, że gdybym siodło kupiła 'u nich', to mielibyśmy inną rozmowę, a tak to spadam na koniec kolejki, klienci priorytetowi mają pierwszeństwo, może kiedyś do mnie dojadą. i tak od hohoho czasu. A mi witki opadają, bo czuję że jestem na tego Prestiga skazana..
Nie mam kokosów do wydania na nowe siodło. Tym bardziej żeby się wkupić w łaski przedstawicieli.

Gdzie serwisujecie swoje siodła? U producenta w PL, za granicą? U Bogdana?

Moje wymagania nie są wygórowane 😉. Na pewno większość marek ma taki model, w którym bym się odnalazła*. Chciałbym mieć w końcu dobrze dopasowane siodło do konia.

* wyjątek, Wintec 😉
disco - miałam ujezdzeniowke stubbena i nigdy nie narzekalam na serwis (choć był dość drogi). No a jeżeli szukasz siodła idealnie dopasowanego - może hb contact?  😉
hedonistka a gdzie konkretnie serwisowałaś? Do HB Contacta bardzo się uśmiecham 🙂 Ale nawet zakładając rychłe uzbieranie kwoty to potrzebuję również siodła gotowego do jazdy na czas oczekiwania 😉
disco, HB-Contact. Zapisać się można już teraz, a przez czas oczekiwania można spokojnie nazbierać sobie na siodło. Dopasowanie i serwis też polecam. Moja Siwa również 🙂
disco
Odradzam branie nowego Prestige, bo z serwisowaniem jest u niech mega duzy problem.
Ja jestem w podobnej sytuacji co ty - do wymiany oba siodla, jedno moze sprobuje jeszcze Bogdanu podrzucic ale nie wiem czy da rady z nim cos zrobic.

hedonistka
a mozesz cos wiecej opowiedziec o tym co robilas, jakies koszty, jak dlugo dojezdzaja zeby sprawdzic siodlo i jak dlugo robia? I kto ci dopasowywal? 



To było już jakiś czas temu, więc nie podam żadnych szczegółów, bo nie chcę opowiadać głupot. zmieniałam dwa razy rozstaw łęku i pamiętam, że przebiegało to bezboleśnie. Trzeba kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem. Nikt nie przyjeżdżał, nie dopasowywał siodła i chyba nie ma takiej możliwości. Samodzielnie próbowałam to zrobić i decydowałam, co będzie z nim robione. (Na tyle skutecznie, że w końcu musiałam się go pozbyć  😂 )
Natomiast mogę jeszcze polecić daw-maga. Koleżanka ze stajni ma. przyjechał dopasować "najbliższy przedstawiciel" z naszego regionu (napisałyśmy do daw-maga i oni go wskazali). Miała jakieś niestandardowe życzenia, między innymi przedłużoną tybinkę, i nie było problemu z wykonaniem. Dopasowanie do konia chyba również ok.
hedonistka
No to troche bez sensu, no bo caly myk polega na tym zeby ktos to siodlo przyjechal dopasowal i potem umial go zmieniac (mogl dojechac na poprawki).
a z daw magem tez nie za rozowo, potrafia komus ktos ma miec tybinke XS, robic niewiadomo co ze nogi nie wystaja, troche takie na opak - nie wierze do konca ze fachowo moga wszystko dopasowac.

A ktos juz serwisowal Amerigo?

wiem, że bez sensu, dlatego dałam sobie spokój.  😉
natomiast jeśli chodzi o daw-maga - jeśli zamówione siodło nie było zgodne z wytycznymi, to czy te xs-kowe osoby próbowały je reklamować? bo to "nasze" siodło było wysyłane do poprawki, chodziło chyba o wypełnienie poduszek, i serwis nie robił problemu... jeśli życzenia były przed zamówieniem jasno określone to wydaje mi się, że nie byłoby problemu z ewentualnymi zmianami tego co się z wytycznymi nie zgadza.
edit: nie dopasowywał daw-mag, tylko człowiek, który przyjechał jako najbliższy przedstawiciel, a w każdym regionie jest inny! u nas to był pan ze sklepu Na Koń w Toruniu
wydawało i się, że jednym z łatwiejszych tematów będzie zadbanie o Prestiga, jednak dzwoniąc do serwisanta usłyszałam, że gdybym siodło kupiła 'u nich', to mielibyśmy inną rozmowę, a tak to spadam na koniec kolejki, klienci priorytetowi mają pierwszeństwo, może kiedyś do mnie dojadą.

Ja kupowałam nowego Prestige'a i kiedy po jakimś czasie potrzebowałam wprowadzenia zmian w siodle, bo zaczęło kiepsko leżeć na Siwym, Equishop mnie zbył. Nikt do mnie nie chciał przyjechać, mimo tego, że nie mieszkam na końcu świata i przypuszczam, że w Warszawie jednak bywają często. Zaproponowano mi zrobienie fotek (🤔wirek🙂, po których mieli ocenić jak siodło leży na koniu i wysłanie siodła do poprawek. W zamian miałam dostać zniżkę za wykonaną usługę. 😉
czy nowa isabelka występuję w wersji z takim perforowanym materiałem spodnim? Czy tylko gładka, a perforowane są tylko wersje PRO?
Czy ktos wie co to za siodło ?
ola8719....  wygląda jak Ratomka?
Ja obstawiam, że Ratomka
dzięki dziewczyny  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
20 października 2012 20:39
ola8719...., w razie czego wlascicielka wie na pewno.
Do mnie również przedstawiciel Prestige zawsze miał nie po drodze, a dopasowywanie przez fotki to chyba u nich standard🙂
czy ktoś zna siodła Colbert Brothers ? wyszukiwarka nic nie wypluwa
Ja miałam przez chwilę. Jak dla mnie zdecydowanie na nie - mimo, że jakość wykonania nie najgorsza (biorąc pod uwagę cenę), to siedziało mi się wyjątkowo źle. Najbardziej przeszkadzało mi to, że czułam terlicę siodła w miejscu, gdzie się opierałam "przednią częścią tyłka" 🙂  Tzn. w miejscu łączenia siedziska siodła i tybinki.
dzieki :kwiatek:
czy mówi komuś coś rozmiar starego Kieffera 8??
ola8719...., w razie czego wlascicielka wie na pewno.


Haha dokładnie - wie 😉 Tak to ratomka, potwierdzam wszystko.
chyba biorę Equipe Emporio na próbę rozmiar 17, bliski sklep ma od niedawna te siodła i dają na próby.... a co mi tam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się