siodło ujeżdżeniowe

Fantazja, bierz i się podziel wrażeniami koniecznie 🙂
Fantazja polecam !!
Jakie macie opinie na temat siodła uj. jorge canaves ?  😡
Fantazja i zmierz tybinkę oraz siedzisko 🙂 bo zdania były podzielone w tej kwestii 🙂
jeździłam wczoraj i dzisiaj w izabelce Winteca i.. mam nadzieję nigdy więcej tego nie powtórzyć 😉
jorge canaves

jakieś opinie ,ktoś ma ?
jorge canaves

jakieś opinie ,ktoś ma ?


Ja mam skokówkę i mogę tylko powiedzieć tak  😍  podejrzewam ,że ujeżdżeniówka też będzie super , w mojej skokówce siadziało już kilka osób i wszyscy mają już w planach kupno tego siodła .
Dziękuje 😉 a coś wiecej ? voltowicze ? :kwiatek:
Sluchajcie,ostatnio dowiedzialam sie ze dla HKMu siodla produkuje euroriding,ale nic nie znalazlam tutaj na temat siodel HKM.Czy tos mial? chodzi mi konkretnie o uj Harmonie.bo zaproponowali mi w super cenie i to nowke.Bardzo prosze was o opinie.
podjęłam próbę przeczytania tego wątku od początku... jestem dopiero na 56 str, a pobieżne użycie wyszukiwarki nie dało konkretnych informacji :/

potrzebuję siodła dla niskiej dość okrągłej osoby z krótkim udem (159/54 kg) w poprzednim siodle bardzo pasowała mi tybinka ok 37,5 cm

siodło ma być głębokie, z większymi klockami i dość miękkie (z tego ostatniego zrezygnuje jeśli tzreba, ale jak mam wybierać wolałabym z miękkością 🙂 )
w tej chwili mam na oku:

euroriding opal 16"
subben scandica 16,5
prestige Apallosa 16"
euroriding Achat 16,5"

byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki, a tymczasem wracam do 56 str i brnę dalej przez wątek.
(w trakcie robię sobie zestawienie siodeł dla krótko i długonogich wiec jak dojdę do końca wątku mogę wstawić)
Achat będzie dla Ciebie raczej kiepski, ma dość długą tybinkę i nie jest głęboki.
azzawa, kentaur joung dressage
Miał ktoś do czynienia z siodłem prestige D1 zero, jestem ciekawa opiniji na temat tego modelu 🙂
Perlica masz może jakieś zdjęcia z użytku tego siodła i wymiary? Na zdjęciu katalogowym wygląda b fajnie.
obejrzałam Kentaura YD i faktycznie wygląda bardzo zachęcająco. niestety e bay na chwilę obecną oferuje tylko nówki sztuki, na które mnie nie stać :/

i btw jakby ktoś szukał mega kolca to jest tanio 
Kentaur Andromeda

a tak na szybko: co sądzicie o opalu, bo sprzedający odpisał mi na pytanie o wymiarach i są bardzo przystępne
floo, D1 zero jest dość płytkie, bardzo mało masz z przodu. Zdecydowanie nie jest to pomagające i trzymające siodło. 🙂
kasiakliczkowska, gdzieś mam, ale za bardzo siodła nie widać jakoś z bliska, wstawiałam w innym wątku (poszukam), tybinkę ma krótką 37cm
Miał ktoś do czynienia z siodłem prestige D1 zero, jestem ciekawa opiniji na temat tego modelu 🙂



Ja miałam,zdecydowałam się je wytestować bo większość naszych czołowych jeźdźców go ma i są bardzo zadowoleni.Niestety,dla mnie to siodło jest dość dziwne- siedzisko jak w skokówce i wielkie,blokujące nogi banany.Niezbyt mi przypasowało,lubię siodła które nie trzymają,ale zdecydowanie D1 blokuje nogę,a poza ty, mają one dziwną rozmiarówkę-jak w każdym siodle mam rozmiar 17'' tak 17'' D1 odpowiada bardziej 16''
DressageLife,croopie Dzięki za odpowiedź, obecnie jeżdżę w equipie emporio i rozglądam sie za czymś na wymianę, a akurat znalazłam to siodełko w bardzo okazyjnej ofercie,ale jeśli jest tak jak mówicie to zdecydowanie nie to czego szukam 🙄
floo, czemu zmieniasz Equipa?
Perlica Obecnego Equipa mam 17 cal, chciałam wymienić na coś z większego.
Bo ja wiem, czy D1 jest płytkie? Nie sądzę. Wszystkie prestige mają niski przedni łęk co powoduje, że odczucia w tych siodłach są takie, że siodło jest płytkie w porównaniu z innymi z wyższym przednim łękiem. D1 nie odbiega od innych modeli tej firmy. Nie spotkałam się także z opinią, że jest mniejsze siedzisko. W czasie gdy jeździłam w D1 w rozmiarze 17" z innych siodeł (Equipe, Passier) musiałam mieć 17,5. Ważyłam w tamtym czasie ok 63-65kg i swobodnie się w tym siodle mieściłam. Klocek jest duży - ale jest dość krótki, co powoduje, że nie ma wrażenia blokowania nogi.

floo, widziałam na allegro D1 18" - może uda się przetestować?
właśnie testuje Equipe Emporio i jestem niesamowice zadowolona  💘
Perlica, napiszę Ci priv, bo mam kilka pytań odnośnie siodła
olaela   Klub Różowego Jednorożca
26 października 2012 16:53
podjęłam próbę przeczytania tego wątku od początku... jestem dopiero na 56 str, a pobieżne użycie wyszukiwarki nie dało konkretnych informacji :/

potrzebuję siodła dla niskiej dość okrągłej osoby z krótkim udem (159/54 kg) w poprzednim siodle bardzo pasowała mi tybinka ok 37,5 cm

siodło ma być głębokie, z większymi klockami i dość miękkie (z tego ostatniego zrezygnuje jeśli tzreba, ale jak mam wybierać wolałabym z miękkością 🙂 )
w tej chwili mam na oku:

euroriding opal 16"
subben scandica 16,5
prestige Apallosa 16"
euroriding Achat 16,5"

byłabym wdzięczna za jakieś wskazówki, a tymczasem wracam do 56 str i brnę dalej przez wątek.
(w trakcie robię sobie zestawienie siodeł dla krótko i długonogich wiec jak dojdę do końca wątku mogę wstawić)


euroriding achat - małe klocki, siodło nieusadzające, niepomagające, dość płytkie
Livia   ...z innego świata
26 października 2012 18:30
We wtorek odbieram mojego Lucka 🙂 Już się nie mogę doczekać przymiarki na konia i wrażeń 🙂
na prośbę wklejam link do siodła, nawet jest tam porównanie do skokówki-długość tybinki prawie taka jak w skokówce HBC 🙂

http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1199.msg1512991.html#msg1512991
kupiłam euroridinga opala, jak przyjedzie to zdam relację ku potomności, bo w wątku nikt o nim jeszcze nie pisał szczegółowo (przynajmniej wg wyszukiwarki).

A na KenTaura Perlica narobiła mi smaka więc się będę rozglądać 🙂

Livia- czyli jednak zdecydowałaś się ?  🙂
Livia   ...z innego świata
29 października 2012 08:47
palemka, zdecydowałam się już po jeździe testowej w czerwcu 🙂 Mierzenie konia miałam w połowie sierpnia, bo Prestige ma wakacyjną przerwę dwumiesięczną, a teraz będę odbierać gotowe siodło 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się