siodło ujeżdżeniowe

Alona a to być nowe siodło czy używane? Jeśli nowe to można przez sklep korzystać z testowych modeli i samemu/ z życzliwą osobą znającą się coś wybrać. Ja mam testowe siodła HdR 4 modeli, w tym jedno ujeżdzeniowe. Ale jest to 1 model tylko i w standartowym wymiarze. Pasuje na ok 40% koni. Niestety to tylko/aż 40%. A pozostają jeszcze preferencje właściciela 😉

Pan Kostrzewa z powodów rodzinnych i duza iloscia pracy niestety nie moze przyjechac. Szukam siodla używanego. 
Kami   kasztan z gwiazdką
02 czerwca 2009 19:03
A ja dzisiaj zostałam szczęśliwą posiadaczką Ratomki  💃 siodełko kupione jako używane, ale konia widziało może ze dwa razy  😁

Mam w związku z tym pytanie - siodło chyba nie było konserwowane, możecie polecić coś dobrego do konserwacji  👀 mam olej do skóry Pfiffa ale nie wiem czy wystarczy  🙄
Kami   kasztan z gwiazdką
02 czerwca 2009 19:45
Już się przenoszę  🏇
Wyszukiwarka nic nie znalazła więc pytam.
Czy ktoś miał przyjemność/nieprzyjemność jeździć w siodle OTTO SCHUMMACHER, model Dynamic? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.
Olenka, jest kilka modeli Dynamica. Różnią się klockami z przodu. Fajne siodełka, ale jak dla mnie to bardziej dla osoób powiedzmy długonożnych.
Stronka z siodłami http://www.os-sattlerei.com/pdf/sattel.pdf
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 11:05
olenka, ja mam Dynamica 🙂 i zgodnie z tym co pisze Apsik - zaliczam sie do dlugonogow.
jedyne zastrzezenie jakie moge miec do tego siodla, ze siedzi sie dosc wysoko nad koniem, jesli wiesz o co chodzi. jesli cos chesz wiedziec to pisz 🙂 moge wstawic zdjecia w razie potrzeby 🙂
Apsik, Kujka - dziękuję :kwiatek:
I jeśli mogę prosić o zdjęcia  🙂
Przetestowałam chyba z dziesięć różnych siodeł i jedyne co mi w miarę pasuje to Hubertus. W planach zakup własnego, więc zbieram opinie.
kujka   new better life mode: on
04 czerwca 2009 19:45
hmm tutaj chyba calkiem niezle je widac (po godzinie na zakurzonym placu)


edit: moze przyda sie informacja ze mam jakies 180 cm wzrostu, rozmiar siodla to 17"
Jeśli chodzi o siodła uj to od lutego miałam sporą roszade 😉
I tak na dzień dzisiejszy mam Otto Schumachera i siodło przez niemców robione na miare ora Devocoux do odstrzału.

Otto


I to na miare. Nie mam zdjęcia co ukazuje samo siodło, ale za to widać jak koń sie pod nim rusza i jak fajnei usadza.
Różnica jest kolosalna i do tego sama wybrałam każdy detal tego siodła
jak dla konia, który wiecznie ''wyrastał'' z siodeł i miał zapalenie mięśni grzbietu - rewelka.
Z tym, że co 6 miesięcy przyjeżdżają i dopasowywują.
tulipan, mając możliwość co pół roku ściągnąć DOBREGO pasowacza który na bierząco poprawi co trzeba, a samo siodło na miarę pod siebie skroić przy zakupie to KAŻDE dobrej marki siodło będzie ekstra

choćby caroline i kasza który miał problemy z grzbietem i to spore - pasują regularnie siodło do konia i koń ma rewelacyjny grzbiet, siodło zaś do jeźdźca też dobrze jest dopasowane  - a niedopasowanie siodła pod jeźdźca to zaraz przy niedopasowaniu do konia jeden z największych problemów przy doborze siodła

zwyczajnie ludzie kupując używane na to nie zwracają uwagi, choćby kostka im tylko zza tybinki wystawała, kolano w połowie poduszki lądowało czy "topili" się w siedzisku..
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
05 czerwca 2009 09:29
Tulipan jakie Devocoux masz? Chcesz sprzedac? Ja sie wlasnie stalam posiadaczka Devoca ktore od paru miesiecy bylo juz w moim uzytkowaniu. Jestem nim zachwycona i tak jak wczesniej mowilam: pozbede sie swojego ukochanego siodla jedynie na rzecz devoca  😜
Czy ktoś z was korzystał z usług Sklepu Jezdzieckiego "Elit" (sprzedawca na allegro Eurosiodla126). Wystawiają siodła na allegro ale widać ze przez allegro nie sprzedają. Troche dziwne.
k_cian - ale przy siodle marki np.Prestige nie miałabym mozliwości wybrania głębokosći siedziska, dł.tybinki, rodzaju skóry, czy ma być jedna tybinka czy dwie, nie ma też klocków na rzepy (a w moim mam możliwość przestawiania jak mi sie podoba) oraz jest dopasowane niesymetrycznie (bo mam konia niesymetrycznego), czego w siodłach innych nie ma 😉
tulipan, co jak co ale długość tybinki jak najbardziej

zaś np w passierze także i głębokość
niesymetryczne dopasowanie zrobisz i w jednym i w drugim

albiony - wszystko na życzenie, equipe - w danym modelu wybierzesz nawet kształt poduszki nie wspominając o reszcie.. na prawdę jet w czym wybierać i komu rzucać wyzmawnia
k_cian - a klocki na rzepy i ilość tybine oraz rodzaj skóry. Za mną najbardziej przemówiło niesymetryczne dopasowanie siodła i te poduszki na rzepy 😉

Pozatym jestem bardzo zadowolona z 'obsługi'. No i renome w niemcach panowie mają (co też mnie skłoniło do decyzji).
Najbardziej mnie rozbawiło jak pan zapytał się o papier konia, na co ja mówie że po Rotsponie, matka Espri.
Zastanowił się chwile, po czym powiedział, że na pewno będą niesymetryczne łopatki i mocno rozbudowane mięśnie grzbietu.
Zmierzył - tak jest 😉
pytanie za 100 punktów. szukam siodła 17,5-18 cala, łęk 33, lub 34, i cena do 2000zł? bo mój konio wyrósł z siodełka niestety i musimy zmienić 🙁
ushia   It's a kind o'magic
05 czerwca 2009 22:28
widzialam na allegro pare ujezdzeniowek w rozmiarze 18, jakis prestige tam byl na pewno - tylko o rozmiar leku musialabys dopytac, bo nie byl podawany
Ruda_H   Istanbul elinden öper
06 czerwca 2009 11:25
Nirv, na allegro czasem się trafiają, ja też szukałam czegoś dużego na 34-35 i niestety nie znalazłam

do użytkownika 07071952, najlepiej zadzwonić i się zapytać, ma sporo fajnych siodeł
a jeżeli chcesz nowe to Daw-Mag robi siodła w granicy 2000-2500 z łękami do 35
wiecie co? ja chyba uzbieram na wintec IW, bo ma łęki wymienne i wgl.
a ja poproszę o odczucia z siodeł amerigo 😉 wsiadał ktoś kiedyś?
Wsiadał wsiadal  😉
Podobne budową do Cobry i Devoucoux, majądługie tybinki i niski tylny łęk,z tego co pamietam to lekko kwadratowy.
Bardzo fajnie sie w nich siedzi, kolano się nie podkurcza,noga swobodnie lezy na bokach konia, człowiek się nie garbi,...takie ot zwykłe siodełko,nie usadzające ale bo pozostawia dużo swobody,ale przez to siedzisko i poduszki kolanowe zacheca do prawidlowej postawy 😉
przez kilka dni od poniedziałku sama będę się woziła w takowym

pinerolo - i to zdaje się że cortina a nie alto (które jest rzeczywiście płytkie i cc - chociaż to mi najmniej robi bo raczej pasuje mi swoboda połączona z nienachalnym zachęceniem do prawidłowego ułożenia nogi - jak w passierach np)
i bardzo baaaardzo jestem ciekawa 🙂

k_cian a skąd masz takie siodełko, ja też bym takie chciała  🏇
x-horse 😉 a w wakacje mają mieć na stanie wszystkie equipy ujeżdżeniowe już  😅

p. Sebastian jak dzwonił mówił mi jedynie że jest to model pinerolo ale który nie jest pewien na 100% bo sam się nie spodziewał że przyślą mu amerigo (a nie miał przy sobie siodła żeby sprawdzić), jedynie był mi w stanie powiedzieć że jest dość głębokie - co dla mnie wyklucza pinerolo alto które jest właśnie cc



zdecydowanie duża różnica, co? 😉

a podoba mi się ze po wybraniu modelu przychodzi zabawa z dobieraniem klocków i pasowaniem do siebie całej reszty 🏇
asior   -nothing but eventing-
07 czerwca 2009 15:30
Bardzo mnie to ciesz, ze w x-horsie beda wszystkie modele uj. Equipe. Oj, cieszy  😁
asior, czyżbyś zamierzała się przekwalifikować?  😎
asior   -nothing but eventing-
07 czerwca 2009 15:49
k_cianku - raczej zamienic moje wysluzone CTD na cos lepszego  😉 Z wkkw nie rezygnuje, chociaz moze to i blad  😁
Proszę powiedzcie mi jak się ma rozstaw łęku prestige do euroridinga? jesli mam prestige 34 to odpowiednik euroridinga.... ?
k_cian,nie boisz się kupować tak w ciemno siodła? Bo z tego co zrozumiałam to nie siedziałaś w siodlach tej marki.
I dobierasz klocki sama wedlug własnego gustu czy jest jakaś "przymierzalnia"  ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się