siodło ujeżdżeniowe

Jesu. Po latach zdradziłam Passiera.  🤬  no ale nie było wyjścia, mój GG potrzebuje przerwy. Mam firmowego Prestiga D1 Engelke. Rozmiar 17. Nawet muszę przyznać, że zadowolona jestem. Dobrze się siedzi, dobrze leży na koniach. Potestuję go teraz trochę 
Donia Aleksandra, niestety nie. To tak nie działa. To duża firma działająca w oparciu o strategię zarządu a nie wpisy na forum. Jeśli by musieli zrobić podwyżkę to po pierwsze nie jedną o kilka tysięcy na siodle - bo coś takiego to szok na rynku i automatyczna utrata klientów. Takie podwyżki robi się stopniowo, po 500-1000zł przez dłuższy czas. Po drugie jeśli już jest to firma się z niej nie wycofuje bo przez parę dni na forum się pokazało kilkanaście wpisów. Bez przesady.



Brzydka ta strategia skoro zamiast napisać do ludzi otwartym tekstem: "hej, pod starym adresem mamy nowy silnik i wujek google nas nie kocha już tak bardzo a przecież kupę kasy walimy w reklamy online i teraz przez to jest jeszcze drożej - poklikajcie proszę", to taki chwyt poszedł.
Dalej przyznać się ilu z was jak przeczytało, że siodła poszły w górę to od razu kliku, kliku i dalejże samemu sprawdzać? 😀iabeł:
To każdy w was powinien teraz zniżkę od equishopu dostać za zrobienie pracy, za którą oni by musieli normalnie zapłacić.
Już kurde mogli jakiś konkurs na otwarcie wysmażyć, żeby chociaż durne owijki do wygrania były to to by było bardziej fair.
kotbury, toć przecież jest "konkurs", możesz wygrać bon na 50 albo 100zł - na ile dokładnie, who knows, bo się zdecydować nie mogą... 😂
Ceny Prestige'y wróciły do normy 🙂 To wiadomość Equishopu z facebooka:

"Informujemy, że z powodu błędu nowego systemu do obsługi sklepu internetowego wyświetlane były zawyżone ceny siodeł Prestige. Błąd ten został już naprawiony i obecnie ceny wyświetlają się prawidłowo. Przepraszamy za utrudnienia i kierujemy specjalne podziękowania w stronę Pani Martyna Jarczewska, która zauważyła tę zmianę i napisała o niej na naszej tablicy."


Hmm Lucky Dressage
przed podwyżką- 4500
po podwyżce z pomyłką- 6090
po poprawionej pomyłce- 6700

LOL 😀
Livia   ...z innego świata
14 sierpnia 2013 12:55
ashtray, ceny lekko się zmieniają cały czas, Lucek wrócił do ceny 4900 - podwyżka jest, ale już nie taka miażdżąca 🙂
potrzebuję opinii o ujeżdżeniówkach bodajże hiszpańskiej firmy GZS. czy ktoś ma/użytkuje?
W wątku ktos juz pytał, ale chyba nie uzyskał odpowiedzi. Słyszeliście może o siodłach firmy Merano? Ktoś jeździł?
Mam taką wielka prośbę. Jeśli macie dane siodło i dzielicie się opinią o nim to proszę
- wstawiajcie fotki konia w danym siodle (bez czapraka)
- zdjęcie (przynajmniej zbliżone do zootechnicznego) bez siodła
- zdjęcie zrobione (bez siodła) od przodu klatki piersiowej
- opis własny budowy konia
To jest strasznie ważne

Pisanie że dane siodło jest super extra mija się z celem, dlaczego:
w moim optimum zajebiście się siedzi (dosiad wręcz książkowy) i zajebiście leży na koniu o wąskiej klatce (rozmiar siodła 27(32) z miękkimi ale b. płaskimi panelami)
na koniu szerszym nie mogę w nim się odnaleźć - choć i tak najlepiej (mimo że nie jest szerokie) leży na mojej babie
- Prestige Lucky - siedzi mi się b. dobrze ale mimo rozmiaru 34 , podczas jazdy przedni łęki leci o dziwo do góry (nie zjeżdza na szyję ale opiera się na łopatce, blokując ją i leci do góry)

Juz zupełnie nie mam pojęcia o co biega
Dotychczas przetestowałam z 7 siodeł i wszystkie są jakimś mega koszmarem
777, no ale to jasne, że jeśli siodło nie jest dopasowane do konia to w życiu Ci się nie będzie na nim dobrze jeździć. Dopasuj optimum do drugiego konia to też zacznie CI się na nim dobrze jeździć.
Chcę kupić jakąś ujeżdżeniówkę ale właśnie wszystko nie pasuje
jestem chyba na etapie załamania 😉 juz kompletnie nie wiem jaki rozstaw łęku itp
chyba będę musiała ściągnąć kogoś kto się tym profesjonalnie zajmuje
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 września 2013 10:07
777,
No mi tez sie rzucilo w oczy, ze siodlo 32 wrzucasz na konia 34 i sie dziwisz, ze Ci sie zle jezdzi.
Masz zaburzona rownowage siodla a i koniowi specjalnie wygodnie nie jest-ma prawo byc sztywniejszy,
bardziej wybijajacy, ogolnie niewygodny.

Musisz po prostu zmierzyc porzadnie swojego konia. Nie da sie na oko tego zrobic.
Miarka wintec lub inne urzadzenie miernicze: drucik albo ten kreslarski przyrzad, do tego szablonik Bogdana 😉
i na poczatek cos bedziesz wiedziala.
ale koń jest teoretycznie 😉 szeroki - siodło węższe (ale stare to się może rozklepało) niby lepiej leży na koniu ale dla mnie źle się siedzi
w szerszym - siodło leci do góry - ale mi się siedzi wygodniej
w obu siodłach - jak i w pozostałej 6 szt tył siodła się klepie po grzbiecie
Sam krzywik raczej nie wystarczy - dopiero doczytałam na stronie equishopu ze duże znaczenie mają panele
cóż pewnie będę potrzebowała "płaskie"
niestety sklepy mają do przymiarki tylko siodła w rozm standardowym i tylko niektóre modele - co za kraj

dzięki - bedę szukać dalej
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
02 września 2013 10:41
ale koń jest teoretycznie 😉 szeroki - siodło węższe (ale stare to się może rozklepało)

jeśli mówisz o passierze to raczej bym tego nie podejrzewała 🙂.
A na pewno nie w temacie rozstawu łęku, no chyba że terlica uszkodzona.
Zaczęłabym od dobrania odpowiedniego rozstawu, potem możesz pokombinować z
wypełnieniem paneli, skorygowaniem podkładką itp., może się okazać, że
będzie konieczna wizyta saddlefittera...
dzięki za wszelkie info tu i te na pw
wychodzi na to że bez wizyty  saddlefittera (nawet nie wiedziałam ze to sie tak nazywa) się nie obejdzie
Jako, że w wątku temat tego siodła przewijał się kilka razy wrzucam foty Elektry "na żywo":
Jeździł ktoś w ujezdzeniowkach siiodlarza? Ceny są dość zachęcające i możliwość dopasowania siodła do konia i jeźdźcca ale nie maja testowek 🙁
RioBrawo, w życiu nie słyszałam tej nazwy, a już trochę w hiszpańskim światku siedzę.  👀
GFZ to podobno skrót od Greenfieldsaddle , nie wiem czy prawidłowo napisane i znalazłam e necie tylko jedną wzmiankę, że to hiszpańska firma, ale mógł to być błędny wpis. W takim razie, może ktoś wie jaka to firma?

A gdzie można znaleźć "szablonik Bogdana"?
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
04 września 2013 13:20
RioBrawo, miałam siodło tej firmy, wydaje mi się, że była to angielska firma ale nie dam sobie głowy obciąć, miałam siodło wszechstronne o profilu ujezdzeniowym i było mega wygodne, super skóra, siedzisko rewelacja. Sprzedałam głownie dlatego, że urósł mi zadek a to było 16,5.

takie tylko zdjęcie wygrzebałam:
dzięki za odp. i zdjęcie
Mocno wypadłam z obiegu, a zaczynam się rozglądać za siodłem ujeżdżeniowym. Mam w związku z tym pytanie:
czy w okolicach Warszawy działa ktoś handlujący używanymi siodłami, kto dojeżdża do stajni i ew. pomaga w dopasowaniu? Kilka lat temu korzystałam z takich usług, a teraz nie bardzo wiem, gdzie szukać.
ash   Sukces jest koloru blond....
06 września 2013 08:17
Libella, equimag funkcjonuje i ma taką ofertę z tego co wiem.
Mam pytanie i ogromną prośbę
Po wielu godzinach spędzonych na forum postanowiłam zakupić sobie siodło Kentaura, tylko przeraża mnie fakt że nie ma siodeł testowych. Przymierzałam skokówkę na mojego konia i wiem że powinnam celować w łęk nr 3
i Tu moja prośbą - czy może mi ktoś pożyczyć na jazdę próbną siodło Kentaura  Elektra, Medea, Andromeda, Afrodité, Kassiopeia ( wszechstronne). Rozmiar 17,5
Oczywiście zrewanżuję się finansowo, zostawię dowód pod zastaw. Chodzi mi tylko o to żeby sprawdzić jak się siedzi i który model wybrać.
w okolice Katowic, Tychów, Sosnowca, Mysłowic, Chrzanowa, Trzebini, Krakowa podjadę osobiście. W ciągu jednego dnia oddam.
Będę bardzo, bardzo wdzięczna
nakarzynka, equi.dream, jak widzisz kilka postów wyżej ma Elektrę do testów, a sklep ma na Śląsku 🙂
kujka   new better life mode: on
06 września 2013 11:41
equimag raczej teraz nigdzie nie dojedzie ze wzgledu na macierzynski
Ponawiam pytanie o siodła ujezdzeniowe firmy siodlarz? Ktoś takowe posiada?
Dzięki za info. A komuś przychodzi do głowy cos jeszcze? Ew. Bez opcji dopasowania,  tylko ktoś handlujący, kto dostarczy kilka modeli do przymiarki?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
07 września 2013 07:53
Libella,
może Allesiodła (Krzysiek Aniołek)?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 września 2013 08:19
Libella mi Magda z equimagu dała na wiosnę kilka siodeł do przymiarki, pasowałam z trenerem, potem tylko podjechała po resztą z mężem i skonsultowała czy nasz wybór był trafny
Czy ktoś posiada jakieś info nt. Pawła Kostrzewy ? "ihaha" nie działa, nie odbiera telefonów  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się