siodło ujeżdżeniowe

croopie:
KLIK
😉
Mam pytanie, poczytałam na forum, ale chciałbym się upewnić, czy faktycznie siedziska w siodłach Prestige wypadają większe? Jak jeżdzę na 17,5 to spokojnie mogę przymierzac się do 17? Byłabym baaardzo wdzięczna za pomoc, wybieram siodło, czas na zmianę i już łep pęka, od nadmiaru informacji 😉. Dlatego będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc  :kwiatek: :kwiatek:
Jakiś czas temu poszukiwałam informacji o siodle Gerlach, model Alfirie LS. Nie znalazłam, ale miałam okazję przed kupnem potestować. I po testach zdecydowałam się kupić używane. Poglądowo wrzucam jego zdjęcie, gdyby ktoś był zainteresowany.
Coco to chyba wszystko zależy od modelu
GosiaG, napisz coś więcej o tym siodle. Ono jest dla krótkonogów? Wydaje się jakby krótkie tybinki miało 🙂
Coco to chyba wszystko zależy od modelu


Dramka mam na oku Prestige top Dressage, Modema , do tej pory miałam Isabell Werth 17,5 i albiona skokówkę 17,5  masz jakieś doświadczenie z tymi modelami?
Z góry dziekuję  :kwiatek:
Coco w moim odczuciu jest jak mówi Dramka. Przymierzałam się do kilku 17' prestiża i we wszystkich czułam się dobrze poza venus k. To siodło wg moich czterech liter jest nieco płytsze i może mieć lekko krótsze siedzisko ale znowu na pewno nie brałabym przy tym siodle 18' bo odczuwalna różnica w siedziskach między venuską a pozostałymi siodłami to nawet nie pól rozmiaru. Trzeba siadać w siodła moim zdaniem, ale jeżeli jeździsz w 17 to celuj w 17. Prestige z resztą nie ma połówek.
Dziekuję Junona  :kwiatek: :kwiatek: już mi łep pęka od czytania, sprawdzania, a najgorsze jest to, że w okolicy mało jest osób z siodłami ujeżdzeniowymi tak żeby można było się przymierzyć do któregoś. to rozmiar już mam, jeden problem z głowy. A jeśli chodzi o Prestige top Dressage , Modena i sujeżdzeniowe siodła Albiona, macie jakieś opinie?
Coco, jak przymierzałam się do zakupu siodła to na tapecie był też Prestige. Z obserwacji: Dressage Dream ma "zaniżoną" numerację: znaczy 16'' było dla mnie dobre, choć np z Sommera (Opus) testowałam 17.5, czy z mojego obecnego 17, albo Prestige (VenusK) bardziej pasowała 17, choć była ciut mała, a skolei 18 za duża. Potestuj...

aniaagre z informacji, które udało mi się uzyskać o firmie Gerlach, to dość mała manufaktura rodzinna, gdzie siodła są robione na wymiar konia i jeźdźca. Od sprzedawcy słyszałam, że do poprzedniej właścicielki przyjechało dwóch panów i 4 godz mierzyli ją i konia. Wg mnie ma skróconą tybinkę (38cm), ale nie wiem czy wszystkie takie są, czy poprostu poprzednia właścicielka należała do krótkonogów, tak jak ja 🙂
Wg nie siodło nie jest bardzo głębokie (b głęboka jest dla mnie Ratomka), ale nie jest też płytkie, dla mnie ciut głębsze niż VenusK, a porównywane do Dressage Dream Prestige. Na pewno nie jest ortopedyczne i daje swobodę ruchów. Jest też bardzo bardzo miękkie.
Po zakupie ciut dopasowywałam je na konia (wypełnienie wełną poduszek), więc jakieś tam możliwości przepasowania daje, ale małe - jak każde siodło na wymiar.
Ponoć jest robione na terlicy Passiera. 

edit: literówki
Dziękuję  :kwiatek: no własnie trzeba testować, a w okolicy kiepsko, gdzie nie dzwonie, to za daleko i nie przyjadą, więc problem polega na tym, że pewnie skończy się na testowaniu tylko tych, które przejdą już ,,wstępną selekcję" bo będe musiała wpłacic kaucję 🙁, a jeździłyście a ALbionie, co o nim myslicie? Ja ze skokówki jestem strasznie zadowolona, choć używam jej bardzo sporadycznie, top dressage jest wygodnya ?
Coco - jestem absolutną fanką Albiona, do dziś przeklinam dzień, kiedy znajoma wsadziła mnie w swojego  😁 Z tego powodu mam kosmiczny problem z kupnem ujeżdżeniówki, bo po Albionie większość jest "nie taka". Niestety nie stać mnie na nówkę, a rozmiary zarówno moje jak i konia są tak nietypowe, że ciężko dostać coś używanego i obecnie szyje nam się coś innego, ale jak będę miała możliwość to na 100% kupuję Albiona. W żadnym innym siodle nie czułam się tak dobrze, idealne czucie konia, wygodne, z gatunku tych co zostawiają dużo swobody jeźdźcowi, ale jednocześnie pozwala utrzymać stabilny dosiad, no po prostu och i ach  💘
Dziękuję  :kwiatek: no własnie trzeba testować, a w okolicy kiepsko, gdzie nie dzwonie, to za daleko i nie przyjadą, więc problem polega na tym, że pewnie skończy się na testowaniu tylko tych, które przejdą już ,,wstępną selekcję" bo będe musiała wpłacic kaucję 🙁, a jeździłyście a ALbionie, co o nim myslicie? Ja ze skokówki jestem strasznie zadowolona, choć używam jej bardzo sporadycznie, top dressage jest wygodnya ?


Coco, ja siodła do testów brałam z Equishopu: wpłacałam połowę ceny nowego siodła i przychodziło kurierem w ciągu kilku dni. Potem odsyłałam, miałam zwrot pieniędzy za 2-3 dni. Brałam też od ludzi z okolicy, najczęściej na dowód na 1 dzień. I brałam najróżniejsze (Equipe, jakieś francuskie le luck coś tam 🙂😉  Obdzwoniłam też sklepy końskie w okolicy, takie które sprzedają siodła,  czy mają jakieś siodła używane na sprzedaż (czasem ktoś zostawia w rozliczeniu - tak udało mi się moje obecne kupić) . Obdzwaniałam też dalsze sklepy, takie jak X-horse, które na większą skalę handlują siodłami, (koniec  końców nie spotkałam się z panem z Xhorse, ponieważ w międzyczasie kupiłam swoje, ale wyraził gotowość podrzucenia mi siodłą jak będzie w okolicy).
I Xhorse, i Equishop mają też używane siodłą na sprzedaż więc w lepszych cenach. Możesz też do Hidalgo uderzać.

keirashara, jak mam tak z Hennigiem  😍
Ja również mam Albiona i stwierdzam,że po pierwsze dobrze usadza,po drugie jakość skóry w porównaniu z nawet Prestige to niebo a ziemia.
Dziękuję, dziękuję, dziękuję.  :kwiatek: Muszę coś wybrać, będe szukać 🙂 gosia G, a czemu u Ciebie odpadł Prestige? Jakie masz teraz siodło?
Dziękuję, dziękuję, dziękuję.  :kwiatek: Muszę coś wybrać, będe szukać 🙂 gosia G, a czemu u Ciebie odpadł Prestige? Jakie masz teraz siodło?


Sidło Gerlach, model Alfirie LS; na górze strony zamieściłam zdjęcie a kilka postów niżej krótki opis. Czemu nie prestige pójdzie na prv.
też mam Albiona K2 Legend i jestem w nim zakochana 😉 dodatkowo jak dla mnie skóra jest genialna 😀
jankesiara, a siedziałaś w ujeżdzeniówce? (ja mam deep control) i fakt skórka mega 🙂 zastanawiam się czy z ujeżdzeniówkami będzie tak samo.  🙂
no to mam ujeżdżeniówkę tego albiona 🙂 w skokówce też jeździłam ale już nie mam takich fajnych odczuć.
Czy ktoś jeździł w kentaurze young dressage?
jankesiara, a w SL jeździłaś?
niestety nie. Ciężko w okolicach krakowa znaleźć kogoś kto będzie posiadał jakiekolwiek siodło albiona
Ja mialam kilka miesiecy kentaura yd, co potrzebujesz?🙂
jak się w tym jeździ? jest mocno ortopedyczne? i jaka jest mniej więcej dłuość tybinek?
usadzajace, ale bez przesady🙂 dla mnie bylo troche za male, fajny klocek na rzepy, glebokie. jak dla mnie - nieco za twarde, ale ja po prostu wole siedziska z lateksem zamiast welny. tybinka ma 38cm.
Można zamówić z lateksem 😉
mozliwe, ja mialam z rynku wtornego🙂
keirashara dziękuję 🙂  :kwiatek: własnie dziś Pan mi wysłał do testów Albiona i Schumachera no i Prestiga, w którym pokładam nadzieję 🙂 zobaczymy jak będzie wyglądało na młodym i jak będzie się w nim jeździło. Dziś chyba też zajadę do znajomych pożyczyć kiffera na testy, jestem pełna nadzieji i powiem , że się nie mogę doczekać. Moja przekochana trenerka będzie miała na nas oko i nowe siodło także mam nadzieję, że będzie dobrze, a jakby nie patrzeć poszukiwania ciężkie, dobrze, że jest ten wątek i jakiś obraz się rysuje  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
łęk 4 w County to jaki?  :kwiatek: pilne  :kwiatek:
Ja jakiś czas temu zakupiłam Top Reiter Junior, dla mnie bomba! Koń nie chodzi skrępowany w nim, świetnie reaguje na wszystko i co najważniejsze nie lata w przód, tył i na boki, mięciutkie w dotyku jak poduszka i póki co jak dla mnie bez porównania z innymi siodłami pod względem wygody  💘
Miał ktoś do czynienia z tym siodełkiem również? 😉


od dwóch dni jeżdżę w Passierze chyba Grand Gilbert, nie jest źle, siedzisko za duże, ale przeżyję (bo wszystkie 3 siodła Prestige pojechały na zawody)
a we wtorek próbuję Hennig 🙂 dziewczyna ze stajni wzięła na próbę, właściciel chce za to siodło połowę ceny, a siodło jest praktycznie nowe, tylko że rozmiar to 17,5

Może ktoś chce posadzić tyłek w luksusie? 😀
Siodło Maybach jedyne 10400€ netto
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się