siodło ujeżdżeniowe

Kwestia konia tez na pewno jest istotna. Nie wiem, dzielę się swoimi, nie popartymi żadnymi naukowymi dowodami przypuszczeniami i odczuciami 🙂.
Jakie możecie polecić siodło o głębokim siedzisku, dość trzymajace (ale nie aż taki ortopedyk jak Ratomka), dla krótkonożnych -> mam 168cm wzrostu i udo dł.41cm  :kwiatek:  ? Zaczynam rozważać zamianę siodła, chociaż pewno melodia przyszłość, to warto mieć jakieś cele.
Jeździłam do tej pory w Top Dressagu i Kiefferze Wallstreet, w obydwu siedziało mi się bardzo fajnie -> jakieś propozycje jeszcze ?
Ja mam tyle samo wzrostu, taką samą długość uda i polecam Titana🙂
Kolebka ja równeiż jak Kaarina
polecam Titana II 🙂
Dziękuję equi.dream za odpowiedź. Rozglądam się za siodłem Kentaura, bo można upolować 2-3letnie siodło w super cenie, ale niestety póki co mam wrażenie, że na rynku wtórnym są same siodła 17,5 cala, czy to w PL czy niemcolandii. Mam nadzieję, że jeszcze się uda 🙂
Widziałam gdzieś ostatnio 16,5 w okolicach 2 tysięcy, bardzo zadbane, ale jak potem szukałam to już nie było, więc chyba szubko poszło. Trzeba polować 😉
CIACH
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnpmod.gif[/img] juz masz jedno ostrzezenie, dokladnie za to samo!
ogloszenie w niewlasciwym miejscu
[/center]
Do ogłoszeń z tym  🤬
Hej, czy ktos siedzial/mial/uzytkowal/macal fryso legacy?😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 września 2013 16:56
Kolebka, wymiarowo jestem podobna, może mam trochę dłuższe udo (nie wiem, nie mierzyłam) i jeździło mi się świetnie w Kiefferze Lechu, starszy model, 16". Mimo, że trochę twardy i wyślizgany (to chyba kwestia zużycia), to super mnie trzymał, nawet jak mi się zdarzyło wsiąść w śliskich dresach  😁
Dzięki za wszystke sugestie  :kwiatek:  Będę się rozgladać, a przede wszystkim odkładać pieniądze  🤣
kto ma doświadczenia i przemyślenia na temat tego siodła :kwiatek:, najlepiej na arabskim grzbiecie 🙄, http://www.equishop.com/prestige-siodlo-ujezdzeniowe-dressage-dream-d,id-3584
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 września 2013 12:35
Kolebka, no to powodzenia  😁

Gdyby ktoś miał pytania o siodło Equipe Oracle, służę pomocą. Z tego co się orientuję, są chyba dwie wersje, ja jeżdżę w tej, chyba starszej.
Szukam ujeżdżeniówki na konia z krótkim grzbietem. Co polecicie z w miarę krótkimi panelami w rozmiarze 17 cali? W 16 raczej nie upcham swoich 4-liter. No i jeszcze byłoby cudownie jakby łatwo można było kupić na rynku wtórnym  😉 Powoli załamują mnie poszukiwania siodła dopasowanego do mojego konia. Nadmiar wiedzy w tym temacie mocno komplikuje życie.
nagana, bierz pod uwagę siodła z tzw. "bananami".
nagana - miałam to samo, szukanie siodła, próbowanie, dopasowywanie, wryyy ciężkie chwile, aż do momentu jak usiadłam na Prestig Top Dressag i poczułam, że to TO 🙂 małe, leciutkie, fajne klocki, trzymające, ale nie popychające nogi, głębokie siedzisko i ta skóra - super miękka 🙂 także ja polecam Ci to siodełko, małe i zgrabne 🙂
Zna się ktoś na siodłach Otto Schumacher? Co może znaczyć wybite 30/32? Znaczy za pewne rozstaw łęku, ale jaki on w takim razie jest? Koleżanka poszukuje siodła, właśnie jedno tej firmy wpadło jej w oko, ale gdy spytała o rozstaw dostała właśnie taką informację, której nie potrafimy rozszyfrować...  🤔 HELP!!!
widocznie własciciel podał Wam przedział, bo szer łęku jest tu w cm:
http://www.os-sattlerei.com/en/saettel/saettel.php
I mam jeszcze jedno pytanie - może ktoś porównać rozmiarówkę (łęków) Kentaura? takie 2 niewiele mi mówi, będę wdzieczna za jakieś odniesienie tego do Prestiga, Winteca/Batesa lub Daw-Maga, ewentualnie Sommera.
1 odpowiada 31 Prestiga itd, aż do 5 odpowiadającemu 35 😉
Czy ktoś miał kiedyś okazję jeździć w prestigu modenie i mógłby coś o niej powiedzieć 👀 🙂?
Czy ktoś może podzielić się wiedzą jak wypada rozmiarówka Euroridinga do Prestiga? I czy ktoś z krótką nogą jeździ może w diamancie?
Rudzielc_23, diamant tylko dla długonożnych, chyba że ktoś lubi jak wystaje mu tylko pięta 😉
ale rozmiarówka siedziska czy łęków?
Dołączam się do pytania o rozmiarówkę łęków Euroridinga, bo moje pytanie w wątku o dopasowaniu siodła zostało bez odpowiedzi. Niestety szukajka mówi że mam "doprecyzować pytanie". Pytałam o to, jaki to jest łęk Fit 3 (wg rozmiarówki Prestige itp.) - 33-34?
Jeśli chodzi o długość tybinki, to jeśli ktoś jest szczupły i zmieści się w 16,5", a nie ma nóg dramatycznie krótkich, tylko normalnie krótkie, to ma szanse normalnie sięgać łydką konia, bo małe siodło, to krótka tybinka, większe siodło - dłuższa 😉 Fotki wkrótce 😀
fit 3 to bedzie pi razy oko wlasnie 33 prestiga.
faith, dziękuję  :kwiatek:
Co sądzicie o Wintec Isabel W ? Mam do kupienia praktycznie nowe w okazyjnej cenie 1100 zł jednak zastanawiam się nad jakąś ujeżdżeniówką Prestig'a macie jakieś ciekawe modele z niego, które można dostać do 3000 zł używane?
:kwiatek:
Miałam od nowości Izabelkę - fajne siodło, na prawdę, bardzo lekkie, wygodne, dzięki materiałowi fajnie się siedzi, ale się wyciera i nie wygląda po jakimś czasie za fajnie 🙁, wymieniłam ją na Prestige Top Dressage i jestem baaardzo zadowolona, wysoki tylny łęk, głębokie siedzisko, fajne klocki, bo trzymają ale nie przesuwają nogi, też jest lekkie. Także same plusy polecam 🙂
Dziękuje 🙂 Ogólnie zastanawiałam się nad prestigem, szukam siodło które będzie mocno trzymać
Izabelka trzymała rewelacyjnie 🙂 ale Prestige też jest genialny także musiałabyś popróbować 🙂 Ja polecam Prestiga 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się