siodło ujeżdżeniowe

Facella   Dawna re-volto wróć!
06 października 2013 19:08
Ajlona, ostatnio widziałam tu na re-volcie Lucky Dressage za 2700, więc mieści się w tych 3000. Wprawdzie bez osprzętu, ale za 300zł można go dokupić. I to chyba jedyny Prestige, który można używany dostać do 3000, przynajmniej ja nie widziałam innych modeli w takiej cenie.
Bzdura 🙂 Top dressage mozna bardzo czesto dostac w tej cenie, nawet do niedawna bylo ponizej 2tys na allegro, Hippos jest tez osiagalny, Leonardo, zdarza sie Modena.
Ja ostatnie 2 miesiące codziennie śledziłam ogłoszenia, bo szukałam siodła i przewinęło się trochę siodeł Prestige poniżej 3000 zł. Myślę, że spokojnie. Mi się nawet udało Doge utrafić poniżej 3000 zł.
Bywają, bywają. Isabell polecam, ale szczególnie skórzaną, jeśli siodło ma być na długie lata. A jeśli ma być trzymające  - może Ratomka? za 2,5tys. można kupić nowe, skórzane dobrej jakości siodło.
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 października 2013 15:52
faith, naprawdę? Jakoś od miesiąca przeglądam ogłoszenia i nie widziałam innych Prestige'ów w takiej cenie. Chociaż mogłam coś pominąć, bo bardziej zwracam uwagę na rozmiar... No nie wiedziałam, w takim razie cofam to co napisałam - można jednak dostać kilka modeli za mniej niż 3000.
A jeśli ma być trzymające  - może Ratomka? za 2,5tys. można kupić nowe, skórzane dobrej jakości siodło.


Jak ratomkę, polecam poszukać na wtórnym rynku. Moja nie dość, że pół tańsza, to jeszcze skóra jednak stara i lepszej jakości niż już u kilka lat młodszej siostry kupowanej jako nowa.
Tylko to siodło zdecydowanie dla długonogich!
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat Stubben'a Maestoso De Luxe? 👀
basia16816 - obtarłam w nim tyłek w ciągu jednej jazdy... to jedno z siodeł, które wcisnęłam w kategorie "już lepiej na oklep", dla mnie zdecydowanie niewygodne i próbujące zakleszczać. Z to jego właścicielka je uwielbia i nie mogła zrozumieć, czemu jej powiedziałam, że bardzo lubię jej konia, ale nigdy więcej na niego nie wsiądę  😂
Ja natomiast mam pytanie ponieważ zmieniam siodło na ujeżdżeniówkę i mam na oku dwa
pierwszy to STUBBEN SCANDIA
drugie to BATES ISABELL WERTH
miał ktoś styczność z obydwoma i mógł by mi co nieco powiedzieć o nich i w które lepiej zainwestować 🙂😉
Alaska -  no właśnie dlatego fajnie zamówić nowe, że można dostać skróconą tybinkę.
Szukam czegos trzymajacego lub nawet ortopedycznego , z glebokim siedziskiem,duzym klockiem. Pomagajacego.
Mam 161 cm wzrostu ,ale rozwazam opcje ewentualnego skrocenia tybinki. Jezdze teraz w Ratomce i czuje ze to ,to ,ale na konia za waskie a nie jest oplacalne skracanie tybinki + rozstawu leku  🙄
Szukasz na rynku wtórnym czy nowego ?
wtórnym 🙂
Alaska -  no właśnie dlatego fajnie zamówić nowe, że można dostać skróconą tybinkę.


Jest też model Ratomki z krótszą tybinką http://www.ratomka.ru/catalog/view?CId=2&PId=1. Sama rozważałam zakup.
Na wtórnym ciężko o znalezienie siodła ze skróconą tybinką, chociaż pojawia się co raz więcej.
Z nowości-może się komuś przyda-dowiedziałam się o możliwości zamówienia siodła z przedłużonymi wąsami łęku dla koni, które mają wgłębienie za łopatką co powoduje przesuwanie się siodła do przodu. Fajna opcja dla dużych koni, które mają ten problem-rozwiązuje kwestię podogonia i innych cudów.
Eqiu-dream, nie odbierz mnie źle ale chyba właśnie długa sztyca powoduje zakleszczanie się siodła, szczególnie dla koni z wgłębieniem za łopatką.  Taki defekt u konia (najczęściej jest to defekt czasowy, efekt nieodpowiedniego treningu lub złego siodła, które uniemożliwia zalanie się tego miejsca mięśniem, lub wieku konia, z wiekiem to zagłębienie potrafi się wypełnić) niweluje się odpowiednim profilowaniem poduszki.
Nie można też zapomnieć o tym, że przedni łęk pracuje. Im dłuższa sztyca tym mniejsza praca poniekąd.

Problem siodła, które się zsuwa jest problemem głównie koni, które nie są za bardzo spokrewnione z tymi, które na szkopskich kurungach oglądamy - araby, hucuły, koniki polskie, lub po prostu konie zapasione - często konie z bardzo małym kłębem.

Dobieranie długości sztycy do konia to żadne nowum na rynku.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 października 2013 22:41
Drodzy forumniści z Mazowsza, mam pytanie.
Czy ktoś będący szczęśliwym posiadaczem ujeżdżeniowego hbcontacta użyczył by swoje
siodło do usadowienia moich czterech liter w nim?
(na codzień jeżdżę w 16,5-17)
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć jak wypadają rozmiary łęków w Ratomce? W jaki rozmiar celować dla ślązaka, z szerokim grzbietem, szerokim, ale niezbyt wysokim kłębem? Z zaznaczeniem, że dla młodego konia, który się nieco rozbuduje, więc troszkę większe, na ewentualne futro na początek.  :kwiatek:
Poza tym, co sądzicie o wyborze siodła ujeżdżeniowego jako pierwszego dla konia- na zajazdke i później? Zwykle jeździłam na młodziakach we wszechstronnym, ale kusi mnie Ratomka.. Skakać w najbliższym czasie nie będziemy, praca na płaskim + tereny. Będę wdzięczna za opinie. 😉
Miałam okazje testować Equipa Emporio w rozmiarze 16' ze skracana tybinka.
Jak dla mnie od strony jeźdźca super siodlo bardzo blisko konia.
Byłam pozytywnie zaskoczona bo rozmiarowo jak na mnie szyte  😉
Kon wyglądał na zadowolonego i świetnie odpowiadał na pomoce.
Skóra porządna naprawdę jak na siodlo z tej półki cenowej bardzo na plus .
Pomóżcie...mam ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego siodła dla mojego konia. Ostatnio przymierzyłam siodło (niestety nie na sprzedaż) i leżało zadziwiająco świetnie! Dlatego teraz go szukam... może ktoś coś wie? poszukuję OTTO SCHUMACHER PROFI DYNAMIC 3. Prooooooszę, niech ktoś mi powie, że ma na sprzedaż  :kwiatek:
bywają dość często w ogłoszeniach i na Allegro.
Właśnie nie ma nigdzie  🙁 Jakby ktoś coś słyszał to bardzo bardzo bardzo ładnie proszę o info  :kwiatek:
ehh nawet w naszych ogłoszeniach widzę. Wyślę Ci na pv.
Nikas tylko bierz poprawkę na to, że Otto Schumachery mogą być bardzo różne. Jak szukałam siodła dla siebie siedziałam w trzech Profi Dynamic i szczerze mówiąc każde z nich to było zupełnie inne siodło mimo, że marka i model te same.
Niestety wiem. Ale będę szukać... coś w końcu kiedyś musi pasować...
kujka   new better life mode: on
20 października 2013 09:11
Nikas, bywają i na allegro i u nas.
mi sie udali wyrwać za niecale 3 tys.

wiem ze equimag mial tez jednego na stanie.
ash   Sukces jest koloru blond....
20 października 2013 14:58
[quote author=ms_konik link=topic=300.msg1900997#msg1900997 date=1381959662]
Drodzy forumniści z Mazowsza, mam pytanie.
Czy ktoś będący szczęśliwym posiadaczem ujeżdżeniowego hbcontacta użyczył by swoje
siodło do usadowienia moich czterech liter w nim?
(na codzień jeżdżę w 16,5-17)
[/quote]

Jeśli masz ochotę to zapraszam do nas. Mam ujeżdżeniówkę HB Contact
Czy jest jakieś siodło ''podobne'' do Ratomki?
Które siodła są z NAJBARDZIEJ GŁĘBOKIM SIEDZISKIEM?
:kwiatek:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
22 października 2013 18:17
Wszelkie Kieffery.
Czy ktoś kiedyś siedział w Albionie SLK?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się