siodło ujeżdżeniowe

Rozne gusta i preferencje🙂
faith, wg ciebie gust powinien decydować o wyborze siodła??? Czy się podoba wizualnie?
To już chyba wiem, czemu tak trudno jest znaleźć Dobre siodło.
ochrystusie... gusta siedzeniowe w sensie. Jedni lubia glebokie siedzisko i duzy klocek, drudzy plaskie i klockow brak.
serio usilujesz mi wmowic ze wybieram siodla na wyglad? na oko to chlop w szpitalu umarl, ale wyrazilam tylko co mi sie wydaje na podstawie fotek.
dla mnie akurat poza oczywistymi wymiarami pasujacymi pod konia i pode mnie podstawowym kryterium jest glebokosc siedziska - jak widze na zdjeciu plaskie - to odrzucam. pewnie ze jak sie usiadzie to moze byc zupelnie co innego, ale kto ma tyle czasu/kasy zeby testowac wszystkie oglaszane siodla? jakies kryteria trzeba przyjac i zrobic odsiew.
faith, niby tak a niby nie 🙂
Tzn o kryteria chodzi, te wizualne, przedwstępne. Bo jest kwestia mody - odnośnie formy siodeł i ludzie nawet nie wiedzą, że szukają pośród tego co modne, często omijając to co naprawdę dla nich dobre; czasem można się zdziwić pasując się w siodle, które na oko odrzucilibyśmy ze względu na kształt. Akurat KNy "mają zwyczaj" dostarczać takich niespodzianek. Miałam tak z moim KN-em, tylko krosowym. Pierwszy luk: gosz, to Musi być strasznie niewygodne, nie dla mnie, be. A tu pełne zaskoczenie "w praniu". A siodło o wymarzonej formie się nie sprawdziło - w ogóle. A przecież byłam przekonana, że już "na oko" wiem czego szukam (dla konia, dla tyłka). Hening też podobał mi się znacznie mniej niż Venus. Itd.
Tylko to mam na myśli: siodła niewielkich firm, o specyficznych, wypraktykowanych  konstrukcjach mogą bardzo zaskoczyć jeźdźca przyzwyczajonego do popularnych typów.
Takie potoczne obserwacje z "nowoczesnych" (a popularnych) konstrukcji wtedy nie działają.
No jak ktos ma mozliwosc testowac posladkami wszystko co sie nawinie to hulaj dusza piekla nie ma, ale z calym szacunkiem, ja nie mialam tyle kasy/czasu zeby brac wszystko co sie nawinie bo a nuz okaze sie ciekawe😉
trafilam, na oko, nikt nie umarl😉 a nawet nic mnie nie zaskoczylo, szukalam konkretnego typu siodla i takie znalazlam.
Zamówiłam do przymiarki, także rozwieje swoje i Wasze wątpliwości  😉
hej dziewczyny poniewaz konisko mi sie mocno rozrosło muszę zrezygnować z mojego ukochanego windsora i poszuakć czegoś innego o szeroki łęku
siodeł jest niewiele w tej chwili na rynku. Jak na razie minimalizując oferty mam do wyboru prestiga hippos dressage oraz pleszewa ujezdzeniowego robionego na zamówienie pod konia na razie skłaniam się ku temu drugiemu bo lubię mocno zabudowane siodła a prestige wydaje mi się jaki taki hmmm. no sama nie wiem nigdy nie siedziałam. z drugiej strony boje się kupna nowego siodła. Macie z tym jakieś doświadczenia? i co myślicie o tych dwóch ?
Witam, chciałabym poznać waszą opinię które siodło ujeżdżeniowe lepsze:

Euroriding Diamant z czerwonym znaczkiem czy KenTau Andromeda


Obecnie posiadam KenTaura ale zastanawiam się nad Diamantem.
To które jest lepiej dopasowane do konia i ciebie.
A możesz tą Andromedę opisać? Nie miałam z nią do czynienia jeszcze 😉

Diamant jest generalnie z półki siodeł usadzających, raczej trzymające niż dające dużo pola do popisu, ale tez nie tak bardzo jak Kieffer Lusitano (gdzie ja miałam problem z anglezowaniem)
Klocki kolanowe są średnio-duże, siedzisko głębokie.
Andromeda ma duże klocki więc dobrze trzyma. nie jest jakoś bardzo głębokie.
Thymos, wymieniłaś windsora na coś innego?
Thymos, wymieniłaś windsora na coś innego?


Tak, miałam jeszcze euroridinga diamanta, ale niestety za szeroki.. w między czasie przyplątał się kentaur Athen, który leżał na Lunie idealnie, dla mnie też spoko, więc na razie zostaje 🙂

Windsory miałam dwa. Niby identyczne modele, ale różnice w nich spore...
Wyszukiwarka nic nie wypluwa, a potrzebuje info o euroriding opal. Ktoś ma, jakie wrażenia?


z dużym opóźnieniem, ale ja mam ujeżdżeniówkę opala 🙂 i coś na pewno o niej w tym wątku pisałam
Wyszukiwarka wypluła wybitnie mało - ma ktoś jakieś doświadczenia z windsor ellite?
To musisz do thymos pisac albo lenki1z🙂
Szukam siodła które ma tak skonstruowaną tybinkę,że uwalnia łopatki-coś takiego,jak D1 Prestige,ale ponieważ nie stać mnie na wydatek 13 tysięcy na owy model w tej chwili,szukam innej firmy.W tej chwili posiadam Albiona SLK,Euroriding Luxor,i Albion Style,ale żadne z nich niestety nie daje tego,czego szukam i jedno z siodeł muszę zmienić na coś,co uwolni łopatki-mój koń ma je akurat bardzo bardzo rozbudowane i większość siodeł nieco uciska mu tę ''bułę''.Czy w ogóle są tańsze modele z takim rozwiązaniem?
Szukam siodła które ma tak skonstruowaną tybinkę,że uwalnia łopatki-coś takiego,jak D1 Prestige,ale ponieważ nie stać mnie na wydatek 13 tysięcy na owy model w tej chwili,szukam innej firmy.W tej chwili posiadam Albiona SLK,Euroriding Luxor,i Albion Style,ale żadne z nich niestety nie daje tego,czego szukam i jedno z siodeł muszę zmienić na coś,co uwolni łopatki-mój koń ma je akurat bardzo bardzo rozbudowane i większość siodeł nieco uciska mu tę ''bułę''.Czy w ogóle są tańsze modele z takim rozwiązaniem?


a dobry saddle-fitter ktory wyjmie trochę wypełnienia w poduszce w miejscu "buły"? Ja tak miałam swoje dopasowywane, właśnie z luzem na "bułę".
DressageLife a Passier Sirius?
keirashara, ja mam windsora i sobie bardzo chwalę.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
02 stycznia 2014 20:46
Dziewczyny, jeździł ktoś siodło Sorrano Grand Georges? Jakieś opinie?
Hej, mam takie pytanie. Zastanawiam się nad kupnem siodła ujeżdżeniowego.
Jestem niska, 160 cm.
Jeśli chodzi o konia rozmiary dopasuję ale chciałabym się dowiedzieć czy macie może jakieś informacje na temat siodła Euroriding Achat D.?
Czy ktos ma klocki ujezdzeniowe na rzep, i nie sa taki ( mi cieniutkimi bananami, naprawde cienkimi (jak zwiniety bandaz) tylko ciut szerszymi, dosc podluznymi, i moglby mi na 2 dni pozyczyc? odwdziecze sie, chce zobaczyc czy bedzie to jakas roznica. ( mam te najciensze, ruloniki )
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2014 21:35
DressageLife polecam P.Sebastiana z Equipe. Mi w Prestigu wyciągnął trochę wypełnienia i teraz na łopatce siodło świetnie się układa.
Niestety poszerzenie mojego Doga nie powiodło się tak jakbym tego chciała, materiał nie pozwolił się rozciągnąć na tyle na ile było trzeba... A mówili trenuj, będzie fajnie... 🙄 😁
Więc będę się przymierzać do testowania Equipe Emporio Dressage i Emporio Dressage SF. Na forum nie wiele o nich opinii, ale jak już są to raczej pozytywne. Spróbuję przekonać się sama 😉
Jeśli chcesz zamawiać nowego i niestandardowego to przygotuj się na długie czekanie :P ale na prawdę warto ! Ja mam emporio dressage ze skracaną tybinką i jestem bardzo zadowolona , choć teraz żałuję ze nie wzięłam brązowego  😁
Jest tu ktoś kto może się wypowiedzieć na temat siodła Kentaur Afrodyta?  👀

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 stycznia 2014 23:57
magdaszka jak będę brała to tylko ze skracaną tybinką 😉 a mogłabyś wrzucić zdjęcia swojego emporio?
Kocham swojego Doge'a, niestety w pewnym sensie zabrakło nam rozmiarówki łęku 😀iabeł:
Strucelka Ja mam Emporio i kocham je miłością wielka  😍
Misia kupowałaś nowe, czy wyczaiłaś używane? Chyba rzadko się przewijają Equipe w ogłoszeniach.
Czy siodła Cobra mają jakąś stronę internetową? Nic nie mogę znaleźć. U nas na forum też w sumie półzdaniowe urywki.
Ew. czy ktoś miał z tymi siodłami do czynienia?

Edit- była kiedyś taka niemiecka strona gdzie jeden koń i jeździec miał zdjęcie w większości znanych modeli siodeł, ktoś pamięta co to za strona?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się