siodło ujeżdżeniowe

faith No Diamant odpada. Moje kolano w nim okropnie cierpi. Pytam o te dwa bo te mi się nawinęły, a że siedziałam tylko w diamancie to na tym się moje wiedza na temat Euroridingów wszelakich kończy. Jeśli mogłabyś coś o nich przybliżyć - nawet względem diamanta bo tego miałam i podobnego nie chcę.  😵
domcia łaaa jeśli na Ciebie za duże to może w końcu się w coś wcisnę z tą swoją doopą.  😎 Szukam właśnie głębokiego siedziska i sporych klocków.
Sęk w tym że Diamant pasował fit 3 - Titan II ma wybite 32 a Opal 34 i co ja mam z tym zrobić?  😜
Przymierzyć  😉 miałam titana- wielkie bloki, dużo pomaga, ale mnie nie zakleszczał, rozmiarowo wypadał spory- w 16,5 miałam jeszcze sporo miejsca. Bardzo miękki i wygodny- taka kanapa. Z tego przedziału cenowego to bardzo fajna opcja, u mnie dobrze leżał na koniu z prostymi plecami, wybity był normalnie fit 3. 32 to będzie pewnie fit 2.
O nie! To znaczy, że może być na konia za wąski.  😕
Euphorycznie jak szukasz wielkich klockow i glebokiego siedziska to poszukaj Hintermayera w ogloszeniach. Ja jestem z niego zadowolona, bardzo wygodne siodlo.
larabarson Trochę nie ten budżet.  Ale dziękuję 🙂
Niemce w ogłoszeniach twierdzą, że 32 to fit 3 a 30 to fit 2 i bądź tu człowieku mądry...  😵
Jak wypada Amerigo z łękiem M w stosunku do rozmiarówki Prestige?
💃 Chyba podziękuję mojemu kolanu, że tak mnie nap**** w Diamancie...
Titan to jest to czego mi było trzeba!  😜
Euphorycznie też tak mówiłam, do czasu aż wsiadłam w Amerigo.... Przepadłam całkiem.
Nie potrafię tylko odnaleźć jaki to model. Na siodle gdzieś to jest wybite? Ktoś wie?
He he moja trenerka ma Amerigo!
Jest święte i w pokrowcu w osobnym pomieszczeniu.  😁
Ja potrzebuje czegoś co mi pomoże - dopiero w Titanie nie mówią mi o pierdołach bo siodło pasuje i do mnie i do konia.
Więc wreszcie czuję konia, czuję co robi (lub nie heh) mój dosiad.
Jeździłam w paru ale to pierwsze w którym tak mi wszystko pasuje.
Nie wiem jak w ogóle mogłam w Diamancie funkcjonować.  😵

Edit: Sorry za  🚫 Ale Rolex  😜
Kaarina, koleżanka ma wybite na tybince, jakoś poniżej szlufki od puśliska. Z tym, że ona ma jednotybinkową Vegę, może w innych jest gdzieś na spodzie tybinki?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 sierpnia 2015 12:03
Czy siodło Passier Joung Champ ma wersję ujeżdżeniową i wszechstronną czy tylko ujeżdżeniową? Pytanie może głupie, ale szukam siodła dla siebie i znalazłam w ogłoszeniach coś, co mnie zastanowiło... 🙄
sumire dzięki, sprawdze gdzieś na spodzie, bo to dwutybinkowe siodło.
taggi wydaje mi się, że Champ był tylko ujeżdżeniowy (miałam Champa i wtedy szukałam różnych info)- była też wersja skokowa ale nazywał się Young Winner. Ale może jakieś stare nazywały się inaczej, albo był model wszechstronny i potem został wycofany?
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 sierpnia 2015 18:16
bardzo Ci dziękuję! Dziwi mnie to, że to, które mam na oku, przystuły ma krótkie (takie jak skokowe/wszechstronne).... a info też mi wyskakuje wszędzie, że to są siodła ujeżdżeniowe tylko
taggi, ujeżdżeniowe siodła też bywały na długie popręgi.
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 sierpnia 2015 19:10
jak wpisuję w googlach nazwę to mi wyskakują zdjęcia z długimi przystułami. trochę się obawiam, że dam się zrobić w konia 🙁 ale pewnie i tak wezmę na przymiarkę - zobaczymy co w trawie piszczy
taggi moje (ujeżdżeniowe) też miało krótkie- przerabiałam u siodlarza na długie 😉
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
20 sierpnia 2015 19:58
dzięki za pomoc i info.. Napisałam do dziewczyny, jeśli mi odpisze, to będę chciała zobaczyć na żywo :kwiatek:
Faith dawno temu pytała o siodełka Barnsby. Jestem od kilku miesięcy szczęśliwą posiadaczką więc napiszę, może innym się przyda🙂
Siodło jest średnio głębokie, nieusadzające, dające dużo swobody ale nie lata się po nim bynajmniej. Niewielkie bloczki kolanowe w moim egzemplarzu powodują, że można jeździć na tak skątowanej nodze jak się chce🙂 I nawet skrócić strzemiona na galopy i małe podskoki w terenie można spokojnie.  Tylny łęk nie jest za wysoki więc nie podbija. Konisku bardzo przypasowało (mało wykłebiony, dość prosty grzbiet) i mnie także.
Mam wrażenie jakby siodła nie było - tak pozytywnie🙂 Że po prostu się siedzi i już.

Jeśli ktoś szuka siodła ujeżdżeniowego ale o szerokim zastosowaniu to warto spróbować. Ja jestem zakochana... Tak fajnie siedziało mi się jeszcze w Otto Schumacher (chyba Activ Profi czy jakoś tak). County było baaardzo wygodne dla tyłka ale niestety dla wyższej osoby chyba bo ograniczało mi kolano🙁 Ten sam problem miałam w Sommerze Esprit Athen, cudne siodełko (chociaż z tych głębszych) ale też nie dla mnie... W koncu mnie dziewczyny z interpretacji zdjęć przekonały, że jak chcę usiąśc poprawnie to siodłu na przekór...:/ No niestety, udo wzdłuż już nie urośnie, co najwyżej wszerz 🙂

A BARNSBY wygląda bardzo skromnie i niepozornie. Model KANTER.
[img][[a]]http://img.equinenow.com/slir/w600/english_saddles/data/photos/640_1.jpg%3F1243008911[[a]][/img]

A to my, mało widać ale przynajmniej to, że nie ogranicza w dziwnych pozach🙂
Przymierzam się w końdu do zakupu ujeżdżeniówki obecnie podpasowały mi 3 modele prestiga Helen K D, VENUS K I OPTIMAX D Czy mogłabym poprosić jakieś opinie o tych siodłach ? z góry bardzo dziekuje  :kwiatek:
Ja osobiście miałam przyjemność jeździć w Venus K. Siodło wygodne nieziemsko, bardzo fajne, głębokie i miękkie siedzisko, dobrze skątowane poduszki. Mocno usadzające. Jednakże w mojej opinii raczej dla długonożnych osób, gdyż mi bardzo przeszkadzał fakt blokady kolana, mimo, że mam 171 cm wzrostu i tybinka była normalna. Może z XS byłoby lepiej, ale niestety nie miałam okazji spróbować w krótszej. Więc dla mnie to był jedyny minus. 🙂
:kwiatek: Wszystkie siodła mierzyłam w opcji ze skrócona tybinką ponieważ przy moim 165 cm przy standardzie tybinka była za długa.
Jestem na etapie poszukiwania siodła. Koń dość krótki, ogólnie wąski ale za to łopatka i mięśnie dookoła kłębu dosyć rozbudowane, płaskie plecy. Do tej pory jeździłam w Diamancie fit 3 17", jednak zaczął ostatnimi czasy lewitować z tyłu. Jeśli chodzi o moje preferencje: najlepiej bardzo głębokie i dość trzymające ale niezbyt blokujące. Mam 169cm wzrostu i całe 50kg wagi. Za czym mniej więcej powinnam się rozglądać? Budżet w granicach +/- 2000zł  więc w grę wchodzą tylko siodła z rynku wtórnego. Myślałam nad Kentaurem np. Elektra, jednak ciężko ustrzelić je w ogłoszeniach. Co jeszcze możecie polecić? Będę wdzięczna za wszelkie sugestie 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
25 sierpnia 2015 22:17
Kentaura elektrę masz obecnie w ogłoszeniach - w bardzo dobrym stanie za 2500. Sama się zastanawiałam, ale na mnie siedzisko za duże. Choć Ty też nie masz łatwo z niską wagą a wysokim wzrostem ;-)
Na tego z ogłoszeń byłam zdecydowana, ale sprzedający wyjechał i póki co nie ma możliwości wysyłki siodła i nie wiadomo kiedy będzie dostępny. Ostatecznie poczekam ale nie ukrywam, że zależy mi na czasie bo zostałam bez siodła 🙁
Jakie wrażenia po prestige top dressage i modena? Mam dylemat między tymi modelami, ale mam jeszcze problem z długością tybinki. Jeśli mam 165cm wzrostu (nie należę raczej do grona długonożnych, raczej tak standardowo 🙂😉 to czy teoretycznie powinna być mi dobra tybinka 43cm? Czy za długa?

edit. Aż zmierzyłam udo (po wew. stronie) - ok. 34cm
Dramuta12 - obstawiałabym, że będzie długa, ale to też zależy od kształu tybinki i położenia klocka.
Dramuta12, ja mam udo 33 i tybinka 40 cm jest na mnie przydługa.
A myślicie, że dużo przydługa? Czy jakoś ujdzie? Mam jeszcze ten plus, że mogę urosnąć z 3-4cm 😁.
Wydaje mi się, że modena ma krótszy klocek i chyba będę musiała celować w ten model, chociaż bardziej mi się widzi top dressage (kupuję używki i mam małe pole manewru).
Dramuta12 ja mam ok 164cm wzrostu, udo długie na tak ok 33-34cm i tybinka 40cm była na mnie trochę przydługa, ale absolutnie bez tragedii 🙂 Teraz mam tybinkę 38 i jest praktycznie idealna. Więc wydaje mi się, że 43cm może być na Ciebie za długa.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się