siodło ujeżdżeniowe

Czyli jednak poszukam czegoś krótszego, dzięki 😉.
czy może mi ktoś powiedzieć jaki to rozmiar jeśli chodzi o łęk 3  wychodzi jakoś 32 czy więcej ? Chodzi o euririding diamant
3 to średni rozmiar, wychodzi jak standardowe 32
Ja teraz testuję Top Dressage SP. To jeden z modeli, które znalazłam tu: http://www.prestigeitaly.pl/?page=siodla&sub=ujezdzeniowe  Fajna, miękka skóra, ma też krótszą poduszką łopatkową. Koń ma przynajmniej większą swobodę ruchu.
A ja po wypróbowaniu chyba wszystkich siodeł z prestige i erre plus, zdecydowałam sie na na erre plus Vittoria,  nogi nie uciekały do tylu (niestety mam z tym problem), dużo swobody daje, mimo ze dopiero jestem początkująca w tym temacie, moze i Helena z Prestige mocno usadzą przez co siedzi sie jak w obrazku, ale za bardzo klaustrofobiczne dla mnie 😀
aggii dziękuje bardzo  😉
Czy ktoś się orientuje, jak wygląda sprawa poszerzania Amerigo? Jest w Polsce jakiś serwis? I jakie są możliwości poszerzania- o dwa rozmiary od oryginału tak jak standardowo prawie wszystkie siodła, czy daje się więcej?
Siodła Amerigo nie da się poszerzyć. To są terlice z klejonego drewna. Jak siodło przestaje pasować, to należy go sprzedać i kupić nowe albo wysłać do producenta w celu wymiany terlicy. Serwisu w Polsce nie ma. Jedynie co można pokombinować, to wyjąć trochę wypełnienia, co automatycznie poszerzy siodło ale tylko max jeden rozmiar.
Niby na stronie producenta jest napisane, że łęk można poszerzyć o max 1,5cm ale w praktyce i tak trzeba wysyłać siodło do Włoch.
Dorcysia - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Amerigo da się poszerzać i zwężać. Bzdurą jest, że jak nie pasuje to trzeba sprzedać. Problem polega na tym, że trzeba mieć i wiedzę i odpowiedni sprzęt żeby to zrobić.
foka a ktoś w Polsce jest w stanie to zrobić? Jak tak, to o ile rozmiarów? Mam na prawdę mega szerokiego konia i muszę kombinować :P
Dorcysia - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Amerigo da się poszerzać i zwężać. Bzdurą jest, że jak nie pasuje to trzeba sprzedać. Problem polega na tym, że trzeba mieć i wiedzę i odpowiedni sprzęt żeby to zrobić.

Nie wprowadzam w błąd. 1.5cm to wszystko co sie da zrobić z siodłem.
Cytat ze strony producenta:
Adjustments: If your horse changes shape, Amerigo saddles can be adjusted at the head iron to be made wider or narrower as required, up to a maximum of 1.5cm, and a new horse may not automatically mean a new saddle too. If the basic shape of the new horse is similar to the old one, it may be possible for the saddle to be changed to fit the new situation. We advise you to check with your Amerigo Saddle Expert, and any alterations to the saddle tree should be undertaken by an Authorised Amerigo Saddler.
Czy ktoś zamawiał siodło od p. Andersza szyte na miarę? 👀  Coraz bardziej przyglądam się jego pracom i wyglądają wg mnie bardzo zachęcająco. Ktoś coś wie, ma/miał, macał, widział?
Wstawiam zdjęcie jednego z modeli siodeł ujeżdżeniowych, Grand Lux, które pochodzi z fanpejdża p. Andersza, pozwoliłam sobie jednak nieco obciąć zdjęcie:
Dorcysia, Amerigo mają też siodła Vega, na syntetycznej terlicy.
Wiem, że są Vegi. Pytanie o poszerzanie siodeł dotyczyło konkretnie siodeł Amerigo. Pewnie Weiderowa ma jakąś używkę na oku, tylko wąską na jej konia.
[quote author=foka link=topic=300.msg2416855#msg2416855 date=1441614226]
Dorcysia - nie wprowadzaj ludzi w błąd. Amerigo da się poszerzać i zwężać. Bzdurą jest, że jak nie pasuje to trzeba sprzedać. Problem polega na tym, że trzeba mieć i wiedzę i odpowiedni sprzęt żeby to zrobić.

Nie wprowadzam w błąd. 1.5cm to wszystko co sie da zrobić z siodłem.
Cytat ze strony producenta:
Adjustments: If your horse changes shape, Amerigo saddles can be adjusted at the head iron to be made wider or narrower as required, up to a maximum of 1.5cm, and a new horse may not automatically mean a new saddle too. If the basic shape of the new horse is similar to the old one, it may be possible for the saddle to be changed to fit the new situation. We advise you to check with your Amerigo Saddle Expert, and any alterations to the saddle tree should be undertaken by an Authorised Amerigo Saddler.
[/quote]

Dorcysia - napisałaś, że nie można poszerzyć bo terlica jest drewniana a to nie jest prawda. 1,5 cm to dwa rozmiary są. I nie trzeba wysyłać do Włoch żeby przestawić łęk w Amerigo 🙂
Dorcysia, ale Vega to Amerigo Vega.
Maea ja przymierzałam się do zakupu, miałam już nawet konia pomierzonego, ale trafiłam na fb Mac Ridera Wellingtona i się skusiłam, nie żałuję ani złotówki wydanej na niego ale jestem ciekawa jakości i wygody siodeł Pana Andersza  😉 jeździłam parę lat temu w kilku siodłach wszechstronnych i skokowych od niego i biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości wypadały przyzwoicie  😀
No właśnie mam na oku używane, ale już wiem, że konisko na tą chwilę się nie zmieści, więc albo będę w stanie poszerzyć do takiego rozmiaru, który zapewni mi spokój na najbliższy rok, albo nie ma sensu się w to ładować. Coś czuję, że skończy się za jakiś czas na siodle na miarę, bo obecnie potrzebny rozstaw łęku 36 wg prestige, a to niestety, bądź "stety" na pewno nie koniec  🙄
W takim razie dorzucę od siebie jeszcze jedno pytanko. Czy ktoś orientuje się ile kosztuje zrobienie HB Contact na zamówienie? Siodełko wygląda baaaardzo obiecująco. Mam nadzieję, że cena jest równie obiecująca  🤣
Weiderowa, 10tys trzeba zakładać ( nie wiem czy nawet nie trochę więcej).
Rozmawiałam właśnie z saddlefitterką z USA, która sprzedaje Amerigo. Najwięcej co się im udało rozszerzyć bez ściągania okucia, to 2cm.
Można oczywiście oddać siodło w ręce jakiegoś lokalnego siodlarza ale ja bym nie ryzykowała.
Czyli raczej to Amerigo, które mam na oku nie jest nam pisane 🙁
Dorcysia, Amerigo mają też siodła Vega, na syntetycznej terlicy.

Vega może być poszerzona/ zwężona najwyżej o 1cm bo łęk jest wtopiony w terlicę składającą się z jednego kawałka.
only 1cm with vega because it's a one piece injection mold with head iron.
Czy Prestige top dressage dawało wam radę na mocniej wyklebioniych koniach?
koniara19 ja mam top dressage (takie 14letnie) i na moim całkiem wykłębionym koniu spokojnie daje radę.
Uff, dobra wiadomość  😀 dziękuję  :kwiatek:
koniara19, to zależy przecież od rozmiaru łęku i szerokości kanału...
_Gaga Moim zdaniem zależy też od kształtu/wyprofilowania/wycięcia przedniego łęku (i akurat mój Top Dressage jest OK pod tym względem).

Oczywiście, siodło musi byc dopasowane... To taka "oczywista oczywistość"
Powoli zaczynam się rozglądać za czymś nowym - niestety im dalej w trening, tym większą przszkodą staje się dla mnie szeroki twist mojej izabelki. Myślałam, że dłużej będzie trwał okres, gdzie będzie ona ok, może się przyzwyczaję, ale no kurcze, nie jestem w niej w stanie usiąść na 100% swobodnie w kłusie ćwiczebnym robiąc coś więcej z koniem, a coraz więcej pracuje w nim 🙁  W związku z tym zapytowywuje - siodło dostępne z szerokim łękiem (36 prestiga, biały wintec), leżące podobnie do izabelki, ale z wąskim twistem? Najchętniej średnio/mocno głębokie, zostawiające więcej swobody, nie usadzające na siłę. Dobrze leżał nam lucky dressage, ale niestety, już przymierzając go jako pare kg chudsza czułam się klaustrofobicznie. Najchętniej coś, co można dorwać tak do 3000/3500zł, ale już nawet z pominięciem ceny i moich preferencji, czy mogłby ktoś posiadający kiedykolwiek winteca izabelke podpowiedzieć, na co ją zmieniał, co lezało podobnie, a miało węższy twist? Mam tą "nową" wersje.
Prestige top dressage na "naszych" plecach leży bardzo dobrze, siedzi i jeździ się genialnie, także jestem baardzo zadowolona z zakupu  😀 jest przewygodne  😍
Nie bijcie za głupie pytanie proszę ale mam marne pojęcie o ujeżdżeniówkach :kwiatek:
Czy znajdę jakimś cudem na rynku siodło z dużym siedziskiem (17,5-18) i krótką tybinką? Czy takie rzeczy tylko na zamówienie?
Czas oczekiwania w HB Contact to ponad rok  🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się