siodło ujeżdżeniowe

w PL jest jeden przedstawiciel: http://www.rehabilitacjazwierzat24.pl/butterfly.html

na ebay i lokalnych ogłoszeniach w niemczech są po ok 1400 euro. 
Cena pokaźna , a coś z niższej półki z krótkimi panelami ktos poleca ?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 listopada 2016 21:34
Frans, mam Claudię. Zakładam naprawdę na najróżniejsze konie i na wszystkich leży. Jedyne co to koryguję podkładką podniesienie tyłu. Jakość wykonania bez zastrzeżeń.
Frans, mam Claudię. Zakładam naprawdę na najróżniejsze konie i na wszystkich leży. Jedyne co to koryguję podkładką podniesienie tyłu. Jakość wykonania bez zastrzeżeń.

Dziękuję bardzo za info  :kwiatek:
Masz klocki standard czy na rzepy? osobiście nie lubię rzepów a większość na rynku wtórnym oraz stronie producenta jest w wersji rzep. Kupowałaś od przedstawiciela z PL?
Mam plan aby takową ujeżdżeniówkę sobie sprawić na wiosnę  😉 a w przyszłości swego prestiga skokowego zamienić też na butterfly 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
15 listopada 2016 19:12
Mam klocki na rzepy. Też nie przepadam za tą opcją, ale akurat tu dobrze zadziałało, bo klocki które były fabrycznie mi nie do końca pasowały, a udało mi się zmienić na takie co pasują idealnie. Tak, kupowałam od Magdy Saracyn. Ja bardzo te siodła polecam, pasuje idealnie zarówno mi jak i koniowi, a brak konieczności ciągłego zastanawiania się czy koń przybrał czy stracił i czy trzeba podłożyć czy zabrać, jest bezcenna.
Myślicie , że warto oddać to siodło do renowacji?
nie wiem jeszcze czy zostawię je sobie czy sprzedam, już po naprawie. To stubben i wiecej nie wiem nic. 🙁
Koniczka serdecznie dziękuję  :kwiatek:

Konikaraa to stubben parzval, moim zdaniem się nie opłaca bo te siodła w dobrym stanie można kupić od 500zł (są tacy co i wyceniają je na 1000 ale nie są tyle warte  😉 )  . Chyba, że masz kogoś kto tanio je naprawi.
Ratunku!
Poszukuję szerokiego siodła z rozmiarem łęku ok 33-34 (lub Prestige 35-36). Może ktoś ma akurat na sprzedaż? 😉
Rozmiar siedziska 17'5, nie za głębokie, tybinka standard, skórzane (Wintec odpada). Cena do ok 3500zł.
Jak patrzyłam w ogłoszeniach jakiś czas temu to wisiały takie euroridingi. Teraz nic nie widzę 😵
Dziękuję Frans  😀 dotyram je więc pod dzieciakami. 🙂
Potrzebuję pomocy. Mój koń zakochał się w siodle, a ja nie mam pojęcia co to za marka. Ani Google ani re-volta nic mi nie wypluwają. Siodło na tybince ma wytłoczone Olympic Olimpic 1025. I herb chyba z literkami JD i głową konia - niestety nie dam sobie za to nic uciąć, bo znak jest mocno wytarty. Na skrzydełku przy przednim łęku zielony nit, chyba ze skoczkiem. Wygląda jak na poniższym zdjęciu. W czeluściach internetu znalazłam siodło Trainer's Jessica, które jest bardzo podobne, jednak znaczek jest czarny, a na dole tybinki nie ma wytłoczonej "rybki". Czy ktokolwiek z Was spotkał się z takim siodłem? Wie co to za marka lub model? Albo u jakiego producenta mogłabym szukać takiego siodła?

Za wszelką pomoc będę przeogromnie wdzięczna. Już zwątpiłam, że znajdę coś, co spasuje i mnie i Księciuniowi... :kwiatek:

Za duże foto.
To Rd a nie Jd, Ruiz Diaz.
:kwiatek: faith ozłocę Cię! Jesteś niesamowita!
Nie ma sprawy 🙂
tuch u nas było siodło na sprzedaż mega szerokie ujeżdzeniowe jaguar, z tego co pamiętam w bardzo dobrym stanie, mogę Ci zdobyć nr do chłopaka, który je sprzedawał jak chcesz spróbować tę markę.

Pozdrawiam
tuch, wybieram się do Polski na początku grudnia, mogę zabrać 2 szerokie Schumachery, jeśli jesteś zainteresowana.
Mam pytanie odnośnie puślisk ujeżdżeniowych , zawsze w sumie w swoich siodłach stosowałam zwykle a nie uje . Czy dla kogoś o 164 cm wzrostu , powinny wystarczyć 60cm ?
Ja mam 163 cm i krótką nogę. Aktualnie nie mam ujeżdzeniówki i symuluję w skokówce - czyli jeżdżę na długim strzemieniu - mam 70 cm "i już się kończą". Czyli gdyby siedział w ujeżdzeniówce to jeszcze chciałabym ze dwie dziury w dół ... ale już by bylo ciężko - brak strzemienia.
Imho, kup dłuższe... także ze względu praktycznego - czasem potrzeba aby ktoś inny na konia wsiadł i mógł poprawnie usiąść.
Ale zbyt długie puśliska przeczą idei puślisk ujeżdżeniowych - jednaj warstwie puśliska pod nogą.
To jak rybki albo akwarium. W zwykłych też - albo chce się mieć dobrane do wzrostu, i bez powiewającej końcówki, albo o dużej regulacji.
Długość puśliska ujeżdżeniowego zależy od długości nóg, szczególnie łydek, i od ułożenia nogi: do skoków czy do ujeżdżenia. Zależy tez od firmy, bo np DM ma nadmiarową regulację. Przy 166 wzrostu (łydki krótkie) miałam 60 cm i do skoków  były bez sensu, większość puśliska była podwójnie.
Najlepiej zmierzyć sobie siedząc w siodle czy nawet markując na czymś taki dosiad i dopytać na ile duża regulację mają takie puśliska.
Misiu, ja mam 167cm, średniej długości nogi i mam 60cm puśliska zapinane tak, że jest jeszcze 2 dziurki na wydłużenie. To serio zależy - poza długością nóg głównie od tego jak masz nogę w siodle ułożoną i od mocowania zamka. Osoby ok. 163cm po mnie jeszcze skracają po 2 dziurki puśliska.
Kupiłam , w końcu 70tki , ze względu na to , że moja trenerka ma dużo dłuższe nogi ode mnie . Ja mam cały czas zagwostkę siodłową , sprzedałam bates dressage , który mojemu koniu i mi nie do końca odpowiadał , kupiłam Lucky dressage ale jednak to nie to . Najbardziej młodemu podpasowała isabelka , której ja nie znoszę :P Najchętniej wróciłabym do KN symphonie gdybym znalazła z odpowiednim łękiem albo do top dressage .

A jakie macie opinie o cobrach ? miękkie ? szerokie/wąskie twisty ?

Czy ktoś miał styczność z siodłem Don Rodrigo? To podobno jakaś linia siodeł od Stubben'a. Wsiadłam bez przekonania a jeździło mi się całkiem dobrze. Będę je dalej testować, ale chciałabym dowiedzieć się czegokolwiek więcej o tych siodłach, bo nawet nie wiem, jakie pieniądze może być warte. Pomocy :kwiatek:
Czy jest jakis sklep w Berlinie, który ma dużo siodeł różnych marek na stanie (takich lepszych)? Chciałbym coś poogladać bo mam problem z dobrem siodla na konia  🙁 Właśnie jestem w drodze do Berlina, wiec będę wdzięczna za szybką pomoc  :kwiatek:
Mam pytanie  🙂 Co myślicie o Siodle Equipe Emporio i Prestige Dressage dream? 😉  Które lepsze i które bardziej polecacie?  🤣
Kochani czym się różni w starszych modelach Wintec Isabelle Werth a Wintec Pro Isabelle Werth?
Bo na stronie głównej producenta aktualnie nie ma czegoś takiego jak połączenie w nazwie jednego i drugiego czyli Pro i Isabelle Werth a znalazłam stare siodło, które ma ewidentnie taką nazwę modelu, nawet podpisane na skrzydełku nad zamkiem od puśliska "Wintec pro" a nasze Isabellki w stajni tego nie mają ... mam się spodziewać po takim siodle nie wiem gorszej jakości? Czy może jakieś starsze modele miały jakieś modyfikacje nazwowo-modelowe?
Ktoś się może orientuje?
Miał ktoś może do czynienia z marką EquiNomic ? 🤔wirek:
ushia   It's a kind o'magic
05 grudnia 2016 14:48
Blue Horse - wg moich informacji nie ma czegos takiego - sa albo pro albo isabell

masz zdjecie tego cuda?
BlueHorse Wintec Pro Dressage a Wintec Isabell to 2 różne modele.

Na starszych modelach Wintec Pro Dressage był napis modelu "Wintec Pro" na skrzydełku,

w Isabellce był i jest napis "Isabell" pod lub na tybince.
Napisałam że siodło o którym mówię ma napis wintec pro na skrzydełka i  równie z napis isabelle Werth na tybince jak wszystkie Isabellki i wygląda identyczne jak Isabellki u mnie w stajni zarówno siedzisko jak i tybinka takie same siodła kilka sztuk wyszukalam na ebayu...
Zobacze jak wymacam osobiście czy sie może jednak czymś różni...
Zależy którą wersję Isabellki do której wersji Wintec Pro będziesz porównywać. Bo oba te modele były udoskonalane na przestrzeni lat i są zupełnie różne.
Tak ale dalej nie spotkałam się tym, żeby było połączenie jednego z drugi: Pro i Isabelle Werth więc albo ktoś nie wiem wstawiał część zamienna przy naprawie z innego modelu? (wydaje mi się to abstrakcją) albo były jakieś modele pośrednie, nie wiem limitowane edycje? Dlatego pytam z ciekawości bo za niedługo dowiem się osobiście czy to to samo, może prawie to samo albo zupełnie co innego...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się