siodło ujeżdżeniowe

Bacik90, na pewno Twoje argumenty są trafne aczkolwiek do tej pory nie brałam tak drogiego siodła pod uwagę- plus ma bardzo duże siedzisko i bardzo szeroki rozstaw łęku i tunelu- to nie jest łatwe do sprzedania siodło, gdyby coś mi się zmieniło 🙂 aktualnie i tak prostuję wszystko Mattesem więc może faktycznie nie ma co marudzić.


O mamo, mogę wiedzieć ile kosztuje? Brzmi jak siodło idealne na Rudą! I pod moją doopę.  😜
Euphorycznie, już sprzedane- Antares od Polista Equestrian( polecam fb). Kosztowało chyba 6.500.
Było piękne!  😵
Jak małe faktycznie jest siedzisko w Sommer Opus, jak ma wybity rozmiar 16,5? Wydaje się malutkie.
lillid, zależy - tam są ze trzy terlice różne i dwie głębokości siedziska. W zależności która jest to będzie mniej lub bardziej "ciasne"
epk dzięki, czyli muszę cierpliwie czekać na odzew sprzedającego.
Zasugerowano mi dzisiaj, żebym poszukała siodła, które ma spore wypełnienie z tyłu. Tak, że siodło wydaje się być nierówne, wyższe z tyłu, nie wiem czy wiecie o co mi chodzi. 😜 Ale jeśli jakimś cudem tak, to z jakich firm czegoś takiego szukać? 👀 🙇
flygirl to nie kwestia firmy raczej, tylko na jakiego konia siodło było zamawiane lub przerabiane. Siodło z wypełnieniem wełnianym na ogół bez problemu można dopchać. Panele lateksowe np. w Equipe też występują w różnych wariantach geometrii paneli i ewentualne różnice można potem korygować wkładkami (lub wymianą całych paneli, co bardziej prawdopodobne). Przeglądając ogłoszenia z grubsza widać, na ile siodło ma dopchnięty tył, resztę trzeba wymierzyć już na swoim koniu i do ewentualnej jazdy testowej skorygować podkładką, jeśli nadal z tyłu brakuje. A jak uznasz, że warto, to zaprosić profesjonalistę na pomiary i oddać siodło do poprawki.
Rozumiem, myślałam, że może jakieś firmy produkują takie już fabrycznie. No to będę kombinować inaczej, dzisiaj będzie miał robione pomiary, to zobaczymy co z tego wyniknie. :kwiatek:
flygirl, - a nie myślałaś, żeby kupić podkładkę podnoszącą tył, np. żel, matesa z wkładkami? Ja wiem, że podkładki to ostatnio jakieś zuo okropne, ale ja nawet w dopasowanym siodle jeżdżę z żelem, a skokówki/wszechstronne zawsze z miśkiem. Konie mają 13 i 14 lat, jakieś 8 z tego są pod siodłem i mają wzorowe plery w opinii fizjo. Siodło z takimi panelami zrobi Ci każda firma oferująca modyfikacje, tylko potem w razie czego ciężko je będzie sprzedać, jak koń się przebuduje.
Problem w tym, że tu jeszcze dochodzi fakt, że on jest wysoki przodem, a siodło zrobiło się z przodu przyciasne. Ten żel co teraz mam jest w porządku jeśli chodzi o tył siodla ale z przodu już nie. Fizjo nie miała pomysłu, czy istnieje typ podkładki czy zelu, który to wyrówna. Dzisiaj będzie miał robione pomiary, może pasowaczka coś wymyśli konkretnego, no zobaczymy. Ogólnie to mogę jeździć w nim albo w skokowce, ale tak max na 2 razy w tygodniu, żeby plecy mu się nie odezwały. Więc póki nie znajdę czegoś, to bede tak robić, że wsiadac bede tylko na same treningi, a reszta lonża.
flygirl ja polecam podkładkę mattesa correction system. Możesz sobie regulować wkładkami tył lub przód, w zależności co potrzeba. Regulacja jest spora, bo w jedną kieszeń można zmieścić nawet kilka wkładek.
Tak, mam go pod skokowke i niestety pod ujezdzeniowka się nie sprawdzi wg fizjo. Jeszcze dzisiaj będą kombinacje, może jednak da się coś z tym zrobić w miarę bezboleśnie, czyt. kupowania nowego. 🤣
flygirl, - a poszerzyć siodło i dalej podnosić tył podkładką? Bo panele to ogólnie kosztowna sprawa jest.
"Fabrycznie" w Kentaurach jest opcja dodatkowego wypełnienia tyłu w dowolnym modelu na wełnie.
Niestety stanęło na tym, że jednak muszę kupić nowe, ta ujeżdżeniówka teraz nijak do niego nie pasuje. Aż się 'śmiałam', że już było łatwiej jak był chudy. W cudzysłowie, bo wiadomo, że wolę jak jest taki, jak teraz a nie jak wyciąnięty z rzeźni. W poniedziałek konkretne pomiary, ale już dzisiaj pojawiło się światełko w tunelu, że da się coś względnie dopasowanego znaleźć i dopchać ewentualnie. Jak sobie myślę, że miałabym mieć takie przeboje z własnym koniem, to odechciewa mi się takowego w ogóle mieć. 😂
flygirl, ja mam dość podobny problem, to znaczy konia, który ma kłąb z 10 cm wyżej, niż zad :roll:
Do tego jest szeroki, każda podkładka z przodu zabiera mu miejsce na łopatki i niepotrzebnie zwęża siodło (kupione jako wide +1 i aktualnie poszerzone). Co ja się już w tym typkiem nakombinowałam, to moje 😉
Zamówiłam teraz taką podkładkę:
https://animalia.pl/wintec-podkladka-pod-siodlo-half-pad-comfort-12-cm-z-korekta-tylu-biala/szczegoly/38728/



Nie miałam jej jeszcze w rękach, ale bardzo podoba mi się konstrukcja. Zaczepiana jest za kanał między panelami siodła, a co najważniejsze ma gładkie krawędzie, uniesienie tyłu siodła będzie bez schodka, który niestety powstaje, jeśli pod tylny łęk podkładamy np. ręcznik, podkładkę pod owijki. Jak już zamontuję i przetestuję na koniu, dam znać, jak się takie rozwiązanie sprawdza.
Witam. Czy mogę prosić o opinie nt. rozmiaru siedziska w Euroridingach? Konkretnie mam na myśli Titan II. Czy rozmiarówka wypada normalnie czy jest raczej zaniżona/zawyżona porównując z Daw Magiem bądź Prestige? Jak wypada 17" i 17,5"?

Czy jest tu ktoś kto posiada Titana z rozmiarem łęku fit 4?
On jest gleboki bardzo, wiec moze sie wydawac nieco ciasniejszy w siedzisku.
Witam. Czy mogę prosić o opinie nt. rozmiaru siedziska w Euroridingach? Konkretnie mam na myśli Titan II. Czy rozmiarówka wypada normalnie czy jest raczej zaniżona/zawyżona porównując z Daw Magiem bądź Prestige? Jak wypada 17" i 17,5"?

Czy jest tu ktoś kto posiada Titana z rozmiarem łęku fit 4?


ja mam Titana II 17 ale chyba Fit 3 (popatrzę dziś w stajni)

dla mnie rozmiar jest typowy, chociaż jak pisze Faith jest mega głębokie - akurat za to je kocham  😍
No własnie wiem ze jest bardzo głębokie I mocno trzyma dlatego właśnie się zastanawiam czy moze nie lepiej wieksze skoro mozna odniesc wrazenie ze jest ciasne  🤔
ja w 17 czuje sie oki 😉
moge Ci jakies foty podeslac jak to wyglada z proporcjami ciala u mnie, w tym siodle
Bardzo proszę  :kwiatek: z podaniem wzrostu I wagi  :kwiatek:
Jak szukałam siodła to mierzyłam euroridinga, ale luxora i wg mnie 17 wypada raczej mniejsze porównując do np. 17 passiera. Być może jest to spowodowane faktycznie głębokością siedziska, ale takie miałam odczucia.
a wgl ma ktoś porównanie Luxor a Titan II? No i jaka jest różnica w łęku fit 3 i 4? Czy 4 jest na bardzo okrągłe konie?
Testowałam dzisiaj 6 siodeł. Otto Schumacher przypasował i mi i koniowi, wymaga jednak nieznacznej korekty. I teraz jest wielka bitwa z myślami, czy wysłać je do wypchania, żeby pasowało idealnie czy włożyć podkładkę podnoszącą tył. To nie mój koń, nie mam pojęcia ile czasu jeszcze będziemy razem. Nie wiem, czy nie lepiej będzie zostać przy podkładkach póki co? Mam mętlik. 😵
flygirl, - podkładka. Bardzo nietypowe siodło będzie ciężko sprzedać 😉
Też właśnie wychodzę z tego założenia i chyba jednak tak będzie. :kwiatek:
flygirl, podkładka jeśli jest jeszcze szansa nabudować plecy.

A jak radzicie sobie z asymetrią u konia? Mam ewidentnie z jednej strony większy mięsień niż z drugiej i zastanawiam się czy lekko czymś wypełniać czy tylko pracować na lonzy dużo by szybko nabudować?
Witam. Stoję przed wyborem siodła ujeżdżeniowego i mam kilka pytań:
Jaki łęk Stubbena odpowiada Kentaurowemu 3 ? (Znalazłam stubbena z łękiem 35)
Domyślam się że majac 162cm wzrostu musze miec coś z krótka tybinką - czy 40cm bedzie odpowiednie czy jeszcze szukac coś krótszego?  Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się