siodło ujeżdżeniowe

fanelia, a Kieffer Lusitano? To też chyba szerokie powinno być?

[url=https://www.olx.pl/oferta/siodlo-ujezdzeniowe-kieffer-lusitano-exclusive-17-CID767-IDqkEq9.html#eca4f947fb]link[/url]
vissenna   Turecki niewolnik
18 marca 2018 19:58
fanelia   Never give up
23 marca 2018 05:35
Dziewczyny kochane, dziękuję za linki!  :kwiatek: Poodzywałam się do niektórych ogłoszeń, ale wszystkie, które widziałam są raczej za małe. Będę jeszcze się rozglądać przez parę tygodni na różnych portalach sprzedażowych, ale chyba muszę wziąć pod uwagę siodło na miarę. Czy Daw-Mag to dobry wybór? Czy może uderzać do kogoś innego, może do np. pana Andersza z Pleszewa (widziałam i jeździłam w zrobionym przez niego siodle i zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie)?
fanelia, - w wyborze Andersz-Daw Mag brałabym Daw Maga, ale nie wiem, czy zrobią Ci aż tak szeroki łęk...
vissenna   Turecki niewolnik
23 marca 2018 10:17
Fanelia na fryzach dobrze leżą euroridingi, ale koniecznie fit 4.
fanelia   Never give up
23 marca 2018 13:29
Faith - tego nie widziałam! Dziękuję, odezwę się.

Z ciekawości tylko - czemu DawMag lepszy?

Rozejrzę się też za euroridingami, dziękuję  :kwiatek: revolta zawsze pomoże  💘
Moi drodzy, zaczęłam poważnie zastanawiać sie nad ujezdzeniowka z tekny. Czy ktoś wie moze, jakiemu lekowi odpowiada w teknie czerwony/biały lek od winteca? Czy te siodła (jak w wintecu) mogą byc dopychane w panelach specjalnymi wkładkami (analogicznie jak w wintecu)? Byłabym wdzięczna za każda odpowiedz, rownież w kwestii tego jak sprawdzają Wam sie te siodła. Mogą byc informacje na priv  :kwiatek:
Ja zastanawiam się nad KenTaurem, macie może namiar na jakiegoś przedstawiciela, który od razu na miejscu może dopasować siodło i zebrać pomiar do korekty siodła? Wiem, że jeden przedstawiciel Daw Maga miał również KenTury ale nie pamiętam nazwiska
Wigorrr, a yard equites?
Zadzwonię do nich, a ten przedstawiciel to chyba był ze sklepu cwał tak mi coś świta.
Kochani, poszukuję BARDZO szerokiego siodła dla swojej fryzki. Niestety wyrosła z najszerszego łęku winteca wide  😵 . Mamy jeszcze Barefoota Londona, ale ja w nim źle siedzę i walczę o życie, jak dla mnie nadaje się tylko w tereny. Czy są jakieś firmy, modele, dedykowane bardzo szerokim koniom? U nas jeszcze jest ten minus, że oprócz szerokości fryzia ma kłąb. Zastanawiam się też nad zrobieniem na miarę - czy polecacie jakiś konkretnych wytwórców?


Hej, ja miałam niedawno na sprzedaż county competitor 17". Baaaardzo szerokie!
Nie moje, tylko w imieniu właściela wrzucane w ogłoszenia ale się nie sprzedało.
Jaki ty rozmiar potrzebujesz? Ja zapytam czy oni to siodło jeszcze mają.
Super miękkie było i ja płakałam, że takie szerokie bo dla siebie chciałam brać.
Wigorrr, - pan ze sklepu Cwał nazywa się Maciej Łągiewka (lub ew. jego ojciec Włodzimierz) i ja bardzo polecam go jako sprzedawce, bo przez bite 10 lat nie zdarzyło się, żeby namówił mnie na coś, z czego nie byłam zadowolona 🙂 A różne rzeczy kupowałam, zawsze doradził tak, że się sprawdzały. Nigdy nie było problemu z siodłem testowym, fajnie pomierzył mnie i konia, sugerował modele, korekty. Mogę Ci puścić numer na priv.
fanelia, - jakość skór, technologia, to, jak siodło zachowuje się po pewnym czasie w użytku - wszystko na plus dla Daw-Maga. Ja mam ich 9 letnie wszechstronne siodło, które nie wymaga żadnej korekty paneli, jest dalej mięciutkie i wizualnie też jest super. Miałam miesiąc na testach ich oba modele ujeżdżeniowe i uważam, że Dominius jest świetnym siodłem w swojej półce cenowej i imo nie ustępuje niektórym modelom droższych marek. Prawie go sobie uszyłam, ale znalazłam Albiona fartem 😉
fanelia   Never give up
27 marca 2018 16:56
Dziękuję dziewczyny za kolejne posty i wiadomości 🙂 Napisałam do DawMaga i czekam na odpowiedź. Mierzyłam dwa kolejne siodła, niestety fiasko. Rozmiar 36 wchodzi z biedą. W dodatku potrzebuję siodła, które będzie miało wypukłe panele w środkowej części, bo dotychczas znalazłam tylko jedno siodło, które dolegało do grzbietu mojego konia... wszystkie inne lewitują w tej części i opierają się na łopatkach i tylnej części paneli. Chyba ratuje nas tylko na miarę, ale mój budżet umrze  😕  😕  😕 Póki co wróciłam do barefoota, ale w tym się nie da normalnie trenować.
vissenna   Turecki niewolnik
27 marca 2018 18:19
vissenna fajny ten Santa Cruz - ciekawe czy na moją by pasował.  😜
agull   Dążąc do celu
04 kwietnia 2018 15:49
Mam pytanie -  potrzebuję siodła na dość szerokiego i długiego konia, siodło musi być z szerokim kanałem, z dłuższymi panelami i nie płaskimi  - podoba mi się Kentaur Elektra ale pytanie czy ma szansę pasować? Czy użytkuje ktoś Elektrę i może się wypowiedzieć na jakich plecach się sprawdza?
fanelia poszukaj butterly, na mojej kobyle się układa, a ona ma przekrój kuli  😁
Znacie może więcej siodeł o takim kształcie paneli? Dokładniej tak żeby były tylko przy kłębie, a nie obejmowały jeszcze miejsca za łopatką?
Zdjęcie przedstawia Busse Nice Connection, ciężko wyrwać używkę, a nowe ma za dużą cenę na moją kieszeń
Wigorrr któryś model Erreplusa na pewno ma takie panele,  w sensie bez tego skrzydła wzdłuż łopatki.
W erre to jest panel SL.
Dokładnie, chodzi żeby nie miało skrzydełka wzdłuż łopatki tylko gołą tybinkę
Ale to chyba nie sam fakt tego "skrzydełka" tylko jego kształt i co jest w środku definiują czy jest dobre dla konia.
Ten panel musi być równoległy do łopatki. Jka jest pod innym kątem (każdy koń, inna budowa), to grzebień łopatki, albo jej krańce haczą w ruchu.
No właśnie, skoro jest z nim tyle problemów to po co on nam. Tak jak mówi tulipan, szukam wszystkich modeli z panelami SL, czyli wolna łopatka
Tam jest taki pewien element zespolony z  terlicą ujeżdżeniową (jej fragment). Wtedy lepiej/stabilniej leży na koniu i kilka innych technicznych kwestii.

Siodła na innej terlicy to równie dobrze mogą być siodła skokowe (na terlicy skokowej), gdzie dorobiono wyższy tylni łęk, długie tybinki i klocki🙂

...

Jeśli pasowacz/handlowiec sprzedaje siodło do konia robione na miarę ale siodło to jest robione na terlicy, której elementów nie dopasowano do kąta nachylenia łopatki  i próbuje się to załatwić wypełnieniem (kształt tego panela załatwić wypełnieniem) to to jest komercyjna dupa, a nie siodło "na miarę".

Są też konie, które są tak paskudnie wrażliwe na to "szuranie łopatką", że rzeczywiście tam w zasadzie nic nie może być. Czyli zostaje "skokówka"w dresiarzowym przebraniu  😁

Kupując siodło i mierząc trzeba sobie wziąć ołówek/prosty patyk, przyłożyć równolegle do łopatki (znaleźć tą równoległość), przesunąć ze dwa paluchy do tyłu (w stronę siodła) i spojrzeć czy aby na pewno ten patyk jest równoległy do tego panela.

Koniom ten kształt się też zmienia z wiekiem, tak jak niektórym się zmienia "wysokość" kłębu (jego osadzenie) względem łopatek. Dlatego często dane siodło przestaje pasować i można na głowie stawać dopasowując szerokość łęku, wypchanie paneli całych, a i tak siodło nie pasuje, bo właśnie nagle koń zaczyna "zawadzać" łopatką o ten element terlicy gdy nie leży on równolegle.

Jest tutaj ktoś kto poszerzał\ zwężał MacRider'a? Zastanawiam się czy to wykonalne ... Zaczyna nam się robić ciasno, a szkoda mi puszczać w obieg to siodło, bo moje 4 litery je kochają  😵
Czy jest mi ktoś w stanie pow jak wypada siedzisko w Jaguarach.
Bo zakochałam sie w ujezdzeniówce ale nie wiem czy wypada normalnie czy może jak prestige
Czy ktoś miał styczność z siodłami ze skóry licowej? Nie ślizga sie człowiek na tym  ? 🙂
Dominika95, - skóra licowa to po prostu gładko obrobiona skóra (nie zamsz, nubuk, welur etc. i nie egzotyczna jak krokodyl) 😉 Tylko jak ktoś w opisie piszę "skóra licowa" to chyba nie wie do końca za wiele w temacie siodeł lub chce ukryć pochodzenie skóry 🤣 Większość siodeł jest ze skóry licowej, w zasadzie nie stosuje się innej - nawet jak jest "antypoślizgowa" to i tak jest to skóra licowa zazwyczaj, ze względu na większą odporność mechaniczną i na zabrudzenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się