siodło ujeżdżeniowe

faith, dziękuję
Wintecki wyglądają na głębokie, ale sprzecznych opinii o nich bez liku i trochę się tego obawiam. Wyleciałam na jakiś czas z 'branży a w stajni, w której aktualnie stoimy o czymkolwiek ujezdzeniowym na przymiarke mogę zapomnieć...

Nadal poszukuję magika od siodeł z zachodniopomorskiego  :kwiatek:
No to niestety troche poszukasz, bo nic mi nie wiadomo zeby jakis byl - a jestem ze Szczecina.
Bedzie ciezko.
faith, kto więc zajmuje się Twoimi siodłami, dopychaniem paneli chociażby i innymi tego typu pierdołami, nie mówiąc o poszerzaniu łęku? Wysyłasz wszystko?
Albo zmieniam siodlo, albo koryguje podkladka albo wysylam 🙂
Jak 99% ludzi za wojewodztwa 😉
Może moje pytanie wydaje się głupie, ale w sumie na swoje usprawiedliwienie mam to, że niedawno się tutaj przeprowadziłam.
Pewnie czasem ktos przyjezdza w sensie trasy, ale zeby ktos byl na miejscu i np zmienil wypelnienie - nope, sorry, witamy na zadupiu 😉
Alcatraz  :kwiatek: poproszę może być na priv
w Szczecinie dopasowuje siodla Basia Kolczewska - equine2b.
jakos niedlugo ma przyjechać też Zuzanna Piekut.
vissenna   Turecki niewolnik
14 maja 2020 19:12
Czy mamy w PL przedstawiciela Amerigo?  👀
visenna według mojej wiedzy  - nie

Ale można zagadać do X-Horse - Equipe i Amerigo to w zasadzie jedna firma (a na pewno jeden biurowiec i jedna hala produkcujna) 😀
Czy mamy w PL przedstawiciela Amerigo?  👀


Nie mamy.... niestety.

Wiedzę ma Kostrzewa, bo je kiedyś dystrybuował. Ale teraz robi jakimiś rymarzami innymi więc jest mało "oryginalnie". U mnie była sytuacja, że najpierw słyszałam przez telefon, że się wszystko da i super będzie, potem po przesłaniu fotek i numeru seryjnego nagle się narracja zmieniła i usłyszałam, ze mam konia ze skokową budowa i to siodło nie na niego bo duzy i najlepiej jakbym nowego prestiga kupiła...

Na pewno Sebastian Szeląg i equipe bo to ta sama firma i odeśle do serwisu/zrobi na zamówionych z serwisu panelach. Ja zrezygnowałam ze względu na cenę. Ale wiem, że byłoby dobrze zrobione.

Finalnie mi ogarnął panele Bogdan Dąbrowski i jestem bardzo zadowolona.
Jak oznaczany jest rozmiar lęku w Kiefferach? Na tybince jest wybity numer i pod spodem cyfra "0". Czy to ona oznacza rozmiar łęku?
vissenna   Turecki niewolnik
03 czerwca 2020 14:44
[quote author=Rudzielc_23 link=topic=300.msg2932885#msg2932885 date=1591168578]
Jak oznaczany jest rozmiar lęku w Kiefferach? Na tybince jest wybity numer i pod spodem cyfra "0". Czy to ona oznacza rozmiar łęku?
[/quote]

0 to rozmiar siedziska - 16'

Najepiej napisz do Kieffera: https://www.kieffer.net/en/service/contact.html
vissenna dziękuje :-)
Bates bedzie duzo duuuuzo szerszy w twiscie niz schumacher.


Miałam batesa isabell rozmiar 16 i nie narzekałam na twist, ale faktycznie w syntetykach jest z tym gorzej
Jak sie ma Passier GG extra do zwyklego GG? GG kocham miloscia wielka, niestety nie moge trafic uzywki w sensownym stanie i rozmiarze, za to wlasnie jedno GG extra.

Podobno extra jest glebsze (?), nie jest to juz jakas ortopedia?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
24 czerwca 2020 09:54
kokosnuss,
jako, że ja jestem maniakiem GG 🙂 (niestety konia mam z bardzo trudnym grzbietem i
GG niestety nie dało rady) i testowałam GG extra, to z całą odpowiedzialnością
mogę stwierdzić, że to nie żadna ortopedia. Siedzisko jest pogłębione subtelnie,
tak, że pozwala fajnie się usadowić i rozluźnić (mi pomogło szczególnie w galopie).
Zachouje przy tym tę ogomną zaletę GG, czyli swobodę.
Jakbym miała wybór między GG a extra, to brałabym to drugie.
W passierach w ogole ciezko o ortopedie 🙂
Potwierdzam - Passier do dnia dzisiejszego "nie naumiał się" robić ortopedycznych siodeł 🙂 i to się tyczy chyba wszystkich modeli...
ms_konik, brzmi fajnie, sprobuje w takim razie! :kwiatek: Balam sie, ze jak siodlo jest reklamowane jako extra glebokie = zakleszczajace i trzymajace noge.

Mowicie, ze inne Passiery tez warte uwagi? 👀 jakie modele konkretnie?

GG kocham wlasnie za swobode, ze mnie pingwin zaden, pol zycia w skokowce cc 😉 i to siodlo to pierwsza ujezdzeniowka, w ktorej mi sie luzno i wygodnie siedzi. Musze zrobic oczko w ujezdzeniu zeby moc skakac, a ze w Zuid-Holland baaardzo krzywo patrza na skokowki na czworoboku 🤣 to szukam siodla.

Kobyla chodzi w skokowce passiera (ME) i nie bylo problemow z dopasowaniem, ale to generalnie dosc latwy grzbiet i co zarzucisz to idzie dopasowac. Wiec chcialam sprobowac z uzywka ujezdzeniowa, na nowke mnie nie stac na ten moment.
kokosnuss, ja bym jeszcze na coronę II spojrzała. Nie wiem czy ci się nie będzie siedzieć lepiej niż w GG
Cokolwiek o siodłach syntetycznych Premier Equine? 👀 Czy ktokolwiek widział je na żywo,dotykał, testował?
Cześć,
Ja może z głupim pytaniem  :kwiatek:
muszę dokupić klocki do siodła ujeżdzeniowego Wintec.
Mam starszy model - Wintec Pro Isabell Werth
Widziałam, że nowsze modele siodeł Isabell prezentuje się inaczej od mojego.
Nie wiem jak wyglądają klocki do nich.
Czy w takim razie mogę kupić te wersje klocków?
https://sklep.bergo.pl/p/472/7481/wintec-klocki-kolanowe-do-siodel-ujezdzeniowych-isabell-siodla-i-akcesoria-wintec-siodla-siodla-i-osprzet-kon-cob-full-xfull.html
Czy ktoś miał do czynienia z siodłami Santa Cruz? Chodzi mi o model Leopold i jak się sprawuje system wymiennych łęków?
Miałam, ale bez łęków wymienych.
Ja ogonie mam 3 kategorie siodeł wg tego jak usadzaja:
1. kibel - jak usadzaja fotelowo.
2. na małysza - jak bujaja widłowo i góre ciala do przodu.
3. spoko kanapa = jak siedzisz normalnie.

To był zdecydowanie kibel 😉 w dodatku dosc mocno ortopedyczny.
Faith to był konkretnie model Leopold czy inny?
Leopold dokladnie.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 sierpnia 2020 19:55
Czy ktoś wie może gdzie można dopaść testówkę Daw-Maga Revolution?
Jestem po przymiarce 2 siodeł i mam dylemat.
Czarne siodło to Passier ABS rozmiar 16,5. Bardzo dobrze mi się w nim jeździło, ale za małe na mnie i na konia 🙁
Brązowe to Kentaur Elektra rozmiar 17,5.
Myślałam, że te duże poduchy kolanowe przypadną mi do gustu, ale w Passierze chyba jeździło mi się wygodniej.
Najchętniej kupiłam bym większego Passiera, ale ABSów właściwie nie ma.
Macie pomysł, co mi innego polecić?

I pozostaje pytanie czy te 17,5 czy 17? Do tej pory jeździłam parę razy w siodle ujeżdzeniowym i starłam się jak najlepiej usiąść, więc bez bicia proszę.
Martyna, ja się specjalnie nie znam ale w tym drugim zdecydowanie lepiej siedzisz. Jak Ci nie pasuje tak bardzo, to próbuj dalej szukać. Wiele siodeł ma możliwość dopasowania do konia. No i każdemu człowiekowi coś innego pasuje. Ja wiele lat jeździłam w siodłach bardziej ortopedycznych dopóki przez przypadek nie trafiłam na ErrePlus Freestyle i okazało się, że mi się o wiele lepiej jeździ.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się