siodło ujeżdżeniowe

prawie jak top dressage  😀 no moze top ma tybinke szerszą i u dołu do tyłu wysuniętą  😉
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
01 stycznia 2009 17:00
A ja zapytam się o Bates Innova - ktoś je dłużej testował?
Kto posiada i korzysta z Winteca IW? Jakieś fotki jak się w tym siedzi?


Kiedyś, z 5 lat temu jeździłam w tym siodełku (choć nawet nie wiedziałam, że tak się nazywa) - w każdym razie było boskie!
Teraz zupełnie przypadkiem stałam się jego właścicielką - szukałam siodła skokowego, ale jak wsiadłam w testówkę Winteca IW to się w nim poprostu zakochałam i stwierdziłam, że MUSI być moje  😜
Jeszcze nie umiem siedzieć w ujeżdżeniówce, od lat jeżdżę w siodle skokowym. Na pierwszej jeździe latałam jak nie powiem co, ale miałam nieustawione klocki. Dziś było już milion razy lepiej i czuję, że się dogadamy. Mało tego - wiem, że jest to najwspanialsze siodło w jakim siedziałam, a wierzcie mi, jeździłam w wielu!
Zdjęcie mam tylko z pierwszej jazdy kiedy było bardzo ślisko i twardo (kuta na 4) i to akurat kiedy mój konik wymyślił jakąś głupotkę - jest dopiero zajeżdżona, wszystko ją interesuje i płoszy, a zarazem podnieca do chodzenia z głową i nogami w chmurach, więc proszę o nie komentowanie mojego dosiadu oraz jej odwrotnego ustawienia  🙄

Fajnie, że tyle pozytywnych opinii, jak dorwę to się okaże czy i mi pasuje 🙂
Burza - zwróć uwagę na ustawienie klocków... kombinuj, przestawiaj, wypróbuj różne warianty...
W zależności od tego jak je ułożysz (no i jakie - są też małe  lub duże) masz wrażenie, że siedzisz w zupełnie różnych siodłach - jedno przecięte, inne niesamowicie pasujące...  😉
A ja zapytam się o Bates Innova - ktoś je dłużej testował?


miałam obiecaną jazdę testową w nim, ale nie wiem, czy coś z tego wyjdzie 😉 Jak coś, to się podzielę wrażeniami.
to Stubben Tristan 17- czy ono jest na mnie za duże?




http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/858f74eea66b837c.html

kiedyś pożyczałam je od znajomej i bardzo mi było w nim wygodnie
_kate, nic na tych zdjęciach nie widać, dodatkowo na dwóch pierwszych mam wrażenie, że łydkę wypchnęłaś do przodu, co jeszcze bardziej utrudnia jakąkolwiek ocenę.

Wstaw zdjęcia robione z boku, na których coś widać.


edit - nie na dwóch pierwszych, tylko na pierwszym  😉

Mam pytanie, głównie do znających niemiecki: czy ktoś mógłby wytłumaczyć co to są dokładnie Keilkissen? Chodzi o poduszki w siodłach(kształt), głównie właśnie w ujeżdżeniówkach. Spotkałam się z tym terminem na forach niemieckich, mam nawet artykuł z gazety(mogę przesłać), niestety nie umiem niemieckiego w takim stopniu żeby to przetłumaczyć.


Zacytuję jednego z przedstawicieli firmy Stubben w Polsce:
"keilkissen - czyli podniesienie paneli tylnego łęku w stosunku do standardu"
Podobno stosuje się przy koniach łękowatych....


[quote author=lets-go link=topic=300.msg120369#msg120369 date=1229346762]
Nie mam pojęcia czy ma odpowiednik ale KISSING SPINES:

Wskutek zwyrodnień, często spowodowanych niedopasowanym siodłem (w PL szczególnie kwitnie rynek siodeł używanych 🙁 ale przecież nie tylko w PL) dochodzi podczas użytkowania koniska wierzchem do nacisków na grzbiet. Ponieważ konisko stara się od nacisku umknąć napina mięśnie lub krzywi kręgosłup, czasem objawia to się krzywieniem ogona, notorycznym "wieszaniem" się na jedną stronę, np. "zawsze na lewo".

Kręgi w miejscu, gdzie leży siodło zaczynają się zsuwać (przybliżać do siebie) i się stykać. Dochodzi do bólu i stanów zapalnych, zwyrodnień, czasem uniemożliwiających korzystanie wierzchowe. Można wykonać prosty test, czy siodło pasuje czy też nie, czyli czy konisko odczuwa dyskomfort, czy też nie. Jakby więcej osób chciało mogę nakręcić filmik i pokazać, bo to proste, ale do OPISANIA niemożliwie ciężkie 😀 Aha, tylko nie mam konta na youtube, ktoś by musiał wrzucić za mnie 😀
[/quote]

Ja bym bardzo prosiła o wstawienie filniku.
kate, jak dla mnie masz to co ja - za długie trybinki. Ale jesli dobrze Ci sie jeździ to chyba nie jst źle, nie widac tego jakos bardzo... . tzn w ogóle na tych fotkach średnio widac cokolwiek :P
Jak chcesz to możesz do mnie wpaśc przymierzyc moją 16 jesli ten rozmiar wchodzi w gre 😉
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 stycznia 2009 20:51
Kate ja tez daje twierdzę to samo co już ci raz napisałam, za długie tybinki badz jak kto woli za krótkie nogi  😉

oprocz tego ze srednio to wyglada wadą jest fakt ze w takim siodle nigdy dobrze nie usiądzie, dobrze nie ułożysz nogi i nie masz jak działać łydką bo noga wysataje ci nie wiele niz od kostki w dól.
ja wolę wersję, że tybinki są diablo za długie  😉

właśnie na tej sesji zdjęciowej fotograf był raczej marny i niestety uparł się i nie robił zdjęć z profilu. Siodło i tak stosunkowo dobrze mnie usadziło, bo w tamtych czasach lubiłam nogę zakładać koniowi za ucho, a w tym siodle miałam trochę wypchniętą nogę.
Trochę pokroiłam i to jest najlepsze, co mi się wykroić udało:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9bbd7d832e51309f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a2ac5a97f0d864c8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c17ef3887103d3d0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9c147e82d3b0b4e.html

oj Alice, bo przyjadę  🙂
Zapraszam 😉
(sama nie jeździłam jeszcze dłużej na tym siodle a innych zapraszam :P)

Po tych fotkach w linkach co wstawiłas to widac, że długie te trybinki... ( ja tez wole ta wersję niż za krótkie nogi 😉 )
A ja wolę wersję o za krótkich nogach  😁

_kate, siedzisko wydaje się być ok, mniejsze może być już za małe, choć oczywiście przymierzyć zawsze możesz.
No a tybinka faktycznie za długa.

[quote=Brzask]oprocz tego ze srednio to wyglada wadą jest fakt ze w takim siodle nigdy dobrze nie usiądzie, dobrze nie ułożysz nogi i nie masz jak działać łydką bo noga wysataje ci nie wiele niz od kostki w dól.[/quote]
Ale przecież przez siodło koń też czuje działanie łydki, jak dla mnie to nie jest tak, że działa się tylko tą częścią, która wystaje. Może działanie nie jest aż tak wyraźne, ale zdecydowanie odczuwalne.
Jakie siodła ujeżdżeniowe charakteryzują się close contact-em?
Devocoux- chyba tak to sie pisze ;-)
Miałam bardzo dobre doświadczenie z Stubbenami. Najpierw - Avalon, a potem Tristan, bardzo fajnie się jeździło, ale.. niestety potrzebuję siodła z większym łękiem.
Mam obecnie Maestosa i jestem z niego bardzo zadowolona, zawsze miałam wrażenie,że te siodła to typowe twarde deski a jednak jestem miło zaskoczona. Miłam możliwość testowania Scandici, mięciutka skóra, chyba z jakąś pianką pod spodem, bardzo wygodne,tylko że po kilku latach ta właśnie miękka skóra nie wygląda zbyt ładnie, szybko się wyciera i ugniata ;-/
mial ktos do czynienia z tym siodlem? ewentualnie jakies zaslyszane opinie?
zen looknij na www.horsetackreview.com może tam coś piszą.
Ja się właśnie oficjalnie od wczoraj przesiadłam na GG  😅
Mierzyłam też Antaresa 17, ale było na konia za wąskie, a tybinki miałam prawie po kostki (mam 160 cm)  😁 wstawię zdjęcie, jak mi net ruszy, to pośmiejecie, wyglądam jak krasnal...
pokemon i jak wrażenia z antaresa? 🙂 gdzie kupowałaś?
Powiem tak - baaaardzo żałuję, że dla mnie za duży. Wolałabym go od GG.
Jak wsiadłam pierwszego dnia po moim plaskatym Romanusie, to jak w wypasioną kanapę  🙂 No ale tu nawet nie było się nad czym zastanawiać
(kobył wygląda, jak wygląda, bo ma wściekliznę od 4 dni i spróbuj się ustawić do zdjęcia)

Kupiłam u Byczka 🙂
a w GG wystaje Ci coś więcej niż kostka? zastanawiam się, bo wzrost mamy ten sam.
No tu już jest lepiej, ciągle nie idealnie, ale siodełko zostaje


[quote author=_kate link=topic=300.msg140146#msg140146 date=1231256620]
a w GG wystaje Ci coś więcej niż kostka? zastanawiam się, bo wzrost mamy ten sam.
[/quote]

Ja bym lała na to -  "za duźe za małe" -  jeźeli czujesz się w tym siodle dobrze i na twojego konia pasuje, to bierz. Można tak to końca zycia przebierać ale i tak wrócisz do punktu wyjscia. Miałam Tristana - dobre siodło, musiałam sprzedać bo na mojego konia nie pasowało.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 stycznia 2009 09:53
[quote author=_kate link=topic=300.msg140146#msg140146 date=1231256620]
a w GG wystaje Ci coś więcej niż kostka? zastanawiam się, bo wzrost mamy ten sam.


Ja bym lała na to -  "za duźe za małe" -  jeźeli czujesz się w tym siodle dobrze i na twojego konia pasuje, to bierz. Można tak to końca zycia przebierać ale i tak wrócisz do punktu wyjscia. Miałam Tristana - dobre siodło, musiałam sprzedać bo na mojego konia nie pasowało.
[/quote]

Alona, ja wczoraj wsadziłam na R. passiera GG 16,5 i konia nie poznałam, więc dziś nasz kieffer orphee siodło robi pa!pa!  Było to genialne siodło na Darię, ale na Ritku masakra...
[quote author=alona link=topic=300.msg141655#msg141655 date=1231408018]
[quote author=_kate link=topic=300.msg140146#msg140146 date=1231256620]
a w GG wystaje Ci coś więcej niż kostka? zastanawiam się, bo wzrost mamy ten sam.


Ja bym lała na to -  "za duźe za małe" -  jeźeli czujesz się w tym siodle dobrze i na twojego konia pasuje, to bierz. Można tak to końca zycia przebierać ale i tak wrócisz do punktu wyjscia. Miałam Tristana - dobre siodło, musiałam sprzedać bo na mojego konia nie pasowało.
[/quote]

Alona, ja wczoraj wsadziłam na R. passiera GG 16,5 i konia nie poznałam, więc dziś nasz kieffer orphee siodło robi pa!pa!  Było to genialne siodło na Darię, ale na Ritku masakra...
[/quote]
Wierzę Ci  😀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
08 stycznia 2009 14:33
Ale wiesz, to samo dokładnie (ten sam konkretny egzemplarz) na mojej byłej klaczy totalnie nie leżało i naprawdę nie powalało na kolana... więc to nie o model chodzi  😉
alona
to fakt, w Tristanie siedziało mi się wyśmienicie, ale żeby przyłożyć łydkę musiałam kombinować, bo najzwyczajniej w świecie nie sięgałam nogą do ciała konia. I w tym momencie zaczyna się wywijanie łydką i przekręcanie jej. Nie rzadko, aby dotknąć konia łydką trzeba mi było "wykręcić" nogę, aby do niego dotrzeć.
Wyginanie konia, trzymanie zadu, żeby nie wypadał to czysta fantazja, bo po prostu nogi nie starcza  🙂 A skoro i tak siodło kosztuje parę tysięcy, usługi dopasowywacza są "w cenie" to jednak postawię na to i mimo wieku będę miała siodło młodzieżowe.  😉
Owszem, przez siodło łydka też działa, ale jednak to nie jest to samo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się