siodło ujeżdżeniowe

ushia   It's a kind o'magic
25 maja 2010 20:18
Tak jak wspomniałam - na początek siodło z krótszymi klockami, które pozwalają na ugięcie nogi.  Bo siedzenie w imadełku trzymającym pionowo bywa bolesne 😉

I nie nastawiaj się, że siodło ujeżdzeniowe magicznie poprawi Ci dosiad - w ujezdzeniowce tak samo robi sie bledy jak w kazdym innym siodle 😉
Patron to bardzo dobre siodło na początek 😉
a widziały nowego prestige'a?

wielkość zdjęć
Czym się różni Euroriding Diamant od Titana? I czym się z kolei Titan od Titana II?
Pozdrawiam serdecznie. 😉
k_cian, a co to za prestige ??
i łe łe łe jakie duuże poduszki !! :p
D1K, jeszcze chyba u nas nie oferowane. Ciekawe czy wejdzie do polskiej oferty..🙂
wygląda, że chyba dla osób z krótszymi nogami?

ile ono kosztuje zagramanicą?
No ciekawe ciekawe.
I ciekawe jak krótkonozna osóbka jak ja by się w nim czuła..

Swoją drogą to jakieś zboczenie, patrzysz na siodło i zastanawiasz się jak by to było gdyby..

No i passier ma też nowość, jak zwykle - klasycznie i prosto. Opis zaś obiecuje wiele.

This dressage saddle has been developed by Passier in close collaboration with the classical dressage trainer, Anja Beran. The optimum cut, deep seat and ideally positioned thigh supports ensure that the rider sits comfortably as well as correctly – whilst at the same time enjoying the pleasant benefits of being able to move freely. Non-slip, snugly fitting panels made of calf leather mean that the Beran Dressage Saddle sits softly as well as securely on the horse’s back. The girthing arrangement is also particularly advantageous: if required, the front strap can be held firmly in position by means of a special guiding fixture which prevents the girth from pulling backwards and, furthermore, the practical billet strap arrangement guarantees that the saddle will remain in an ideal position on the horse’s back. The intelligently flocked saddle panel front sustainably prevents any accumulation of pressure behind the horse’s shoulder. A particularly advantageous saddle – for the horse as well as the rider. Each sale of a Beran Dressage Saddle includes a contribution to the Anja Beran Foundation which has been established to enable more young riders to enjoy the benefits of training according to the principles of classical horsemanship.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 maja 2010 21:59
D1K to monoflap. a koszt, pewno koło 9-10k jak wszystkie nowe prestige 😉
ten nowy prestige to chyba siodło z filmiku prestige który był linkowany w tym wątku
To nie jest siodło z filmiku, w filmiku był D1. To jest D1K. IMO bardzo się różni od swojego poprzednika.
wybacz pomyłkę, co
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
27 maja 2010 17:25
Strasznie mi się podoba to D1K, jestem ciakwa kiedy będzie w PL, bo jak przypasuje koniowatej, i akurat złoży się, że będę szukała siodla DR (a kiedyś będę  😁 ) to nie będę sie długa zastanawiać  😁
vissenna   Turecki niewolnik
29 maja 2010 19:30
Jutro będę testować County Competitor 2000.

Jeździł ktoś?  👀
Jakie wrażenia?
Jakość skóry, użytkowanie?
Widziałam nowego prestige'a na żywo-faaaajnyy 😜
ale cena no cóż.....ok 12tys 😵
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
03 czerwca 2010 12:36
hejka 😀

mam siodło ratomke i jest to siodło dla osoby długo nożnej  siodło bardzo dobrze trzyma jest głebkie 😀

mam też passier-ka hubertus-a schmidt-a jest to moje najlepszcze  siodło jakie miałam 😀D <333333
to siodło  jest dosyć płaskie -naleśnikowate ale świetnie układa człowieka - łydka jest w odpowiednim miejscu , nie pochylam sie ( bo w ratance się pochylam i łyske mam zadaleko i jak anglezuje to łydka mi odstaje ;/;/ )  POLECAM to siodło ponieważ jest ; lekkie , i mój koń wg inaczej pod nim chodzi bardziej łapy wyciąga i wg 😀D

oczywiście NIE chce sprzedawać siodła 

moje jest czarno-wiśniowe

Zdjęcie usunięte z powodu przekroczenia dozwolonego rozmiaru. Przedlużenie ost.
Pursat   Абсолют чистой крови
03 czerwca 2010 13:20
Masz na myśli Ratomkę? 😎
03 czerwca 2010 14:08
oki teraz już będe pisać prawidłowo
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Proszę powstrzymać się od całkowitego edytowania postów - "do zera" lub zmieniając sens ich treści. Z powodu małej szkodliwości tym razem tylko ostrzeżenie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 czerwca 2010 14:15
nie , nie chce żadnego sprzedawać XD

a kto ciebie o to pyta? 🙄 nikt.
Pursat tylko poprawiła nazwe siodła, które wymieniasz - bo piszesz niepoprawnie "ratanka", a zapewne chodzi o siodło wyprodukowane przez firme Germida Ratomka.

A ja muszę przyznać, że jednak z siodełkiem ujeżdżeniowym jest łatwiej i przyjemniej jeździć 'ujeżdżenie' (w cudzysłowiu, bo w naszym przypadku narazie lepiej tak to nazywać żeby nie obrażac dyscypliny🙂. Oczywiście ja to jeszcze nie umiem w to to dobrze usiąść i w ogóle puśliska są takie dłuuugie, ale ostatnio pożyczam na ujeżdżenie Ratomkę i musze przyznać, że bardzo mi się spodobała, z tym, że ja raczej długonożna jestem to fakt. Niestety wciąż mam jeszcze problem z łydką uciekajacą do przodu i tendencją do siadania bardziej z tyłu zamiast opierać się na udach i cofać łydkę w odpowiednie miejsce jej działania, ale może do tego też kiedyś dojdę😉

jeździł ktoś a siodle Euroriding Saphir? Bo zastanawiam się nad zakupem a nie chcę znowu wpakować się na minę.. Czy to siodło jest dobre dla niskich osób? Ja mam 156 cm i mam krótkie nóżki. A bardzo mi się podoba i cena poza aukcją też jest przyzwoita🙂
Słyszałał, ktoś z was o siodłach firmy MERANO ?? Znalazłam gdzieś takie siodełka i z tego co zauważyłam duuże rozstawy łęku oferują 🙂_
nabyliśmy siodło  🏇 na Kucuniu leży idealnie, Pams je bardzo lubi  😜

Otto Schumacher Profi Dynamic, niestety 17 cali, ale jakoś muszę przeboleć ten fakt, bo niestety na Pamira nic nie pasuje :< btw, dobra motywacja do schudnięcia jeszcze więcej  😁
vissenna   Turecki niewolnik
05 czerwca 2010 17:07
To może ja się podzielę wrażeniami z jazdy na County Competitor 2000. Przypominam, że to woja przesiadka z siodła wszechstronnego  😉

Siodło leciutko trzymające, nie ortopedyczne, bardzo wygodne. Średnie klocki kolanowe totalnie mi nie przeszkadzają (a naprawdę nie lubię siodeł "trzymających"😉.
Siedzisko na oko jest anatomiczne, półgłębokie co na początku mi przeszkadzało, ale jak już się usadziłam na swoim miejscu - pełen komfort.
Koniowi też się podobało na pewno, czuć było chęć ruchu na przód i raźniejszy krok. W końcu naprawdę szeroki rozstaw poduszek (wybity rozmiar L) tak,że pasowało na Łaciatego smoka idealnie.
Tutaj foto:

I teraz pytanie pomocnicze (znowu) siedział ktoś? Jak się spisują w codziennym użytkowaniu?
Bardzo proszę o opinie o tym siodle: Stubben Parzival Extra
07 czerwca 2010 11:15
jeździłam w trym siodle i uważam że troche przedni łęk  jest za wysoki

mi sie średnio w nim jeździło poduszek prawie nie ma i roche twarde jest ;/
teraz chwilowo użytkuję stubbena i faktycznie przedni łęk jest wysoki, słabe poduszki i twarde jest, ale ponoć tak mają wszystkie starsze modele stubbena.
Słuchajcie, wiem, ze się powtórzę, ale szukałam sobie nazw w wyszukiwarce i zauważyłam, że czasem jak gadacie o jakimś siodle to tak jakbyście nie zauważali pytań o inne i w ten sposób nawet przeszukując cały wątek nie udało mi się znaleźć waszej opinii na temat siodeł:

- Daw Mag Dominus (widziałam tylko kilka debat o Sylwestrze :P)
- Henri de Rivel "Paris"

Możliwe, że jestem ślepa, nie będę się upierać, ale macie jakąś opinię na temat tych siodeł ?
Fairytales, Dominus to nowy model i nikt go w ręku jeszcze nie miał, a Henri de rivel to chyba tylko zduśka może coś wiedzieć.
Dzięki 🙂 bo właśnie to Henri de Rivel bardzo mnie zaintrygowało 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się