Tabliczki na boksy- jakie macie?

Jak w temacie. Właśnie zaczynam tworzyć, szukam inspiracji
chcialabym ze zdjeciem ale zastanawiam sie czy tylko glowy, czy calego czy w skoku... z rodowodem czy tylko imiona rodzicow, data urodzenia czy rok, jak to graficznie rozplanowac... chwalcie sie jak to rozwiazaliscie 😉
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2010 18:26
Nie mam własnego ogona, nie więc nie musiałam nigdy nic rozwiązywać w tej kwestii, ale z punktu widzenia odwiedzającego stajnie różne:
Najbardziej podobają mi się proste, czytelne tabliczki na boks - najestetyczniej wygląda moim zdaniem jak w całej stajni są identyczne. Nawet jeśli są to 'tylko' kupione firmowe arpavu.
Nie podobają mi się tabliczki udziwnione, albo nie daj Boże "grafiki" zdjęć przerobionych w paincie, czy przesadnie udziwnione czcionki, których nie da się odczytać.
No i zawsze się zastanawiam: Po co właściciele przy tabliczkach dają zdjęcie/a? Przecie koń jaki jest, każdy widzi - w boksie. ;-)
Jak dla mnie w zupełności wystarcza imię, data urodzenia, skrót rasy i ew. rodowód. No plus oczywiście numer do właściciela, weta.
Ot moje prywatne halucynacje :P
Moim zdaniem pisanie rodowodu na tabliczce na boksie konia rekreacyjnego jest bez sensu. Nawet jheśli to koń z dobrym rodowodem. Czemu ma to służyć?  😲
Rozumiem stajnia hodowlana sprzedająca konie ( tam to jest baardzo ważne). Rozumiem stajnia sportowa z końmi chodzącymi wysokie konkursy.
Ale w rekreacji? Moim zdaniem stracone miejsce na tabliczce.
-Imię konia, ewentualnie rasa by uniknąć zbędnych pytań
-imię i nazwisko właściciela i numer telefonu do niego ( w razie groźnej sytuacji każdy kto stoi przy boksie jest w stanie skontaktować się z właścicielem)
-ważne informacje typu "uwaga gryzie", "nie dokarmiać- kolkuje", "chętnie przyjmę kawałek marchewki" itd itp
-jakaś mała grafika by tabliczka stała się indywidualna
I tyle.

ps- ja tabliczki nie mam i nie będę miała. Przy moim poprzednim koniu, powiesiłam tabliczkę. Następnego dnia nie żył. Wiem, że związku to nijakiego ze sobą nie ma, ale włącza mi się myślenie magiczne i boję się powiesić tabliczki przy obecnym koniu.  😉

Moon, zgadzam sie w zupełności, moim zdaniem tabliczki z grafikami/zdjęciami/kolorkami wyglądają tandetnie i kiczowato. Moje zamiłowanie do harmonii sprawia, że najchętniej widziałabym w całej stajni takie same tabliczki na każdym boksie, zawierające czytelne dane: imię, data urodzenia, matka,ojciec, ojciec matki, rasa, numer do właściciela i ew. ilość owsa/paszy, którą koń ma dostawać. Nic więcej ;-)
Ilość paszy nie, bo to sprawa która ulega zmianie. A tabliczki mogą być takie wiesz...na stałe. Bez możliwości zmiany treści.
http://www.tabliczkinaboks.jpg.pl/?893833,34187
Te wyszły spod mojej ręki, nowi właściciele zgodzili się na zamieszczenie zdjęć, więc może komuś podsuną trochę pomysłów.

(tabliczek już nie robię, a przynajmniej nie zarobkowo, więc proszę nie traktować tego jako ogłoszenia)
ja chce tabliczke z 2 czesci- glowna to taka a4 bez 4 cm, na dole bedzie osobno pasek z dawkami jedzenia wyjmowany od gory
mam cos a la ramki do zdjec ale bez tej gornej czesci i bede wsuwac je osobno
rodowod dla mnie jest wazny- bo lubie wiedziec co po czym jest. rodowody swoich koni pamietam do ktoregos pokolenia.
wlasnie o to mi chodzi- identyczne tabliczki w calej stajni, ale chce ze zdjeciem
ale zeby ni ebylo kiczu 😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 18:43
od roku tworze tabliczki a boksy, wypalane w drewnie. Przykładowe wzory.
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2010 18:45
O, właśnie - z 'udziwnień/upiększeń' - podobają mi się ew. takie emblematy, sylwetki konia w rogu.
I powtarzając za tunridą, bo mi się przypomniało :P - też nie widzę sensu dawania rodowodów przy koniach rekreacyjnych/szkółkowych.
u mnie nie ma typowej rekreacji, w wiekszosci to konie sportowe a kilka z nich jest na sprzedaz, wiec nie moze byc tak ze czesc koni bedzie miala rodowod a reszta nie
telefony do wszystkich wlascicieli koni mam, a opieka jest 24h na dobe wiec zastanawiam sie czy jest sens dawania nr przy kazdej tabliczce
ja mam taką:

kiedys pewna osoba się na forum polecała, zrobiła mi na zamówienie.

edit: to własnie sihaja mi robiła 🙂
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
19 sierpnia 2010 18:54
U mojej cioci w stadninie ogiery, wałachy i klacze matki - rekreantki, miały takie tabliczki (tabliczka po moim koniu):



oczywiście kolor czerwony był przeznaczony dla koni rasy xx a niebieski dla oo
katka, Mnie się osobiście podobają takie tabliczki:
http://www.motoallegro.pl/item1103727816_tabliczka_dla_koni_na_boks_do_stajni_id_konia.html

[te ciemnozielone i bordowe są przepiękne 😍 ]
Prosto, elegancko, a prestiżowo 😉 Z imieniem, rodowodem, rasą, datą urodzenia. Minusem jest jedynie fakt, że nie ma zdjęcia.
Jeszcze podoba mi się stary(?) przywilej czerwonego koloru dla koni xx oraz niebieskiego dla oo.

Drewniane tabliczki na boks też są fajne, ale muszą "pasować" do reszty. W rekreacyjnej, sielankowej i kameralnej stajence ze swojskim klimatem nie bałabym się wstawić tabliczki drewnianej, wypalanej, z udziwnieniami, w rekreacyjnej dużej wstawiłabym hurtem najzwyklejsze białe tabliczki z imieniem, rasą i wiekiem, ale już do sportowej stajni pasują mi tylko i wyłącznie "zadufane" tabliczki z linku, który podałam.🙂
Nie widziałam gotowych tabliczek ze zdjęciem natomiast.
A ja tam widze sens podawania rodowodow nawet na tabliczkach koni rekreacyjnych....
Jak bylam mala i jezdzilam jeszcze w rekreacji to pilnie studiowalam kazda tabliczke i zawsze wiedzialam co po czym jest. Niby nic ale dla dzieci ktore jezdza na koniach rekreacyjnych takie informacja moga byc 'bardzo istotne' nawet jesli matka to Baśka a ojciec nn:P

Mi podoba sie kilka tabliczek z tej strony: http://www.dostajni.pl/tabliczki.html
hehe te same tabliczki 😉
z tej strony właście
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2010 19:27
Ooo, te powyżej bardzo mi się podobają 🙂
Prosto, czytelnie i elegancko.
Ilość paszy nie, bo to sprawa która ulega zmianie
wystarczy zawiesić na boksie mini tablicę na której kredą będą napisane dawki i pory zadawania pasz 😉
dla mnie tabliczka musi być czytelna, estetyczna (żadne zdjęcia), mniej więcej taka jak wstawiona przez katkę 🙂
kreda to nie jest estetycznie
ale ta naprawde ladna i ze zdjeciem 😉
Moon   #kulistyzajebisty
19 sierpnia 2010 19:36
To już lepiej mazakiem zmywalnym pisać - tylko nawierzchnia tej tabliczki musiałaby być pewnie odpowiednia, żeby się zmazywało i chciało pisać, ale nie zmazywało by byle przypadkowym przejechaniu czaprakiem/derką. ;-)

I np zdjęcia w takiej formie jak w poście Katki mi się bardzo podobają - bo są małe, dopasowane, estetyczne.
Ale taki typowy wydruk komputerowy (jeszcze kiepskiej jakości) to w ogól jak dla mnie masakra.
a kolejna kwestia- barwy stajni
blekitno brazowe
i kolory tabliczek tez w tej tonacji- masakra wybrac co i jak 😉 ktos moze sie tym zajmuje i chcialby mi profesjonalnie zaprojektowac?
chodzi o osobną tabliczkę, nie tą z danymi konia. Lepsze to niż na drzwiach boksu pisać :P
Ja kiedyś miałam taką😉 Poskładałam ją sama na kompie, wydrukowałam na papierze fotograficznym i zalaminowałam. Wyglądało ok😉
I osobną miałam na żywienie. W tym samym stylu i ta samą czcionką, ale już bez zdjęcia.



Teraz niestety u nas w stajni nie ma w ogóle tabliczek, a ta została w starej 🙁
Alice, mega fajna  😍
Alice, twoja tabliczka mnie po prostu powaliła. Ogólem nie lubię tabliczek ze zdjęciami, ale Twoja jest po prostu piękna.
W stajni w której jeżdżę konie rekreacyjno - sportowe(należące do stajni) mają na swojej tabliczce napisane: imię, rok urodzenia, matkę i jej rasę oraz ojca i jego rasę, natomiast konie prywatne mają takie tabliczki jakie kupią lub ewentualnie wydrukują/ zrobią im ich właściciele. Jeden koń ma nawet tabliczkę z dość szerokim - do pra pra dziadków, ale inne to mają z matką i jej ojcem, ojcem(rasy też są podane), dokładną datę urodzenia i telefon do właściciela.
O, dzięki dziewczyny😉 Miło, że się podoba.

Bo w moim mniemaniu to nic specjalnego, chwilę posiedziałam przy photoshopie. Za to teraz gustuję w takich tabliczkach jak w tym linku, sa po prostu piękne! 😉
http://www.motoallegro.pl/item1103727816_tabliczka_dla_koni_na_boks_do_stajni_id_konia.html
Tylko zeby takie wyglądały ładnie to musiałoby je miec więcej koni i najlepiej żeby jeszcze były z logo stajni😉


zabeczka17 😲 nie wiedziałam, że moje zdjęcie Złotego będzie wzorem to wygrawerowania na tabliczce! ale odlot 😜

katka nie obraź się, ale moim zdaniem ta, którą wrzuciłaś wygląda jak nekrolog 😡
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 20:32
Mscarmen gadaj z Ponią 😀 klient wymaga klient ma 😀 😅
zabeczka17 wyszło super!
vissenna   Turecki niewolnik
19 sierpnia 2010 20:34
Łaciate do niedawna miało taką:



(wiem, mistrzem PS nie jestem)  😡

teraz coś nowego kaalarepa wymodziła 🙂
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 sierpnia 2010 20:36
zabeczka17 wyszło super!


dzięki 🙂 :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się