SIODŁA

Siodlo wszechsteonne, lekkie, nie wintec - jakies pomysly? Dla krotkogrzbietowca😉
faith, serio - kolejne?
Jesteś chyba najczęściej zmieniającym siodła jeźdźcem którego znam (czy realnie czy wirtualnie).
Nie szkoda Ci konia na takie wieczne eksperymenty?

A w temacie: mi się ostatnio świetnie jeździ w Daw Magu Grand Prix. Nie jest ono jednak super lekkie (wszak skórzane) ani super wszechstronne (wszak skokowe), ale szczerze polecam spróbować 🙂
Koń ma sie dobrze, dziekuje za troske 🙂

Pytanie nie warunkuje kupna, chcialam sie zorientowac w temacie. Zwlaszcza ze drugi kon w stajni o podobnym profilu grzbietowym. Ja mam w czym jezdzic 🙂
Sama bym chętnie sie dowiedziała o siodle na mniejsza kobyłkę. Właśnie coś lekkiego, wszechstronnego ale inne niż Wintec? Bo Winteca ciężko kupić nie jest 🙂
Siodlo wszechsteonne, lekkie, nie wintec - jakies pomysly? Dla krotkogrzbietowca😉


A Tekna?
A masz jakies opinie/doswiadczenia?🙂
A masz jakies opinie/doswiadczenia?🙂


Parę razy się przymierzałam do tych siodeł ale ostatecznie nigdy nie próbowałam. Często je widzę ostatnio w naszych ogłoszeniach, może ktoś wyśle na testy? Sama jestem ciekawa  🙂
faith, thorowgood? Co prawda moja jest taka kulka, ze wszystko leci jej do przodu (ok 20 siodeł w stajni...) ale ostatecznie po wyjęciu podkładki nie ma tragedii
Orientuje się ktoś może ile jest warte siodło kieffer garmish, stan b dobry, nie ma tylnych klocków??  :kwiatek:
Ja uzywam Abetty typu endurance. Moja walkerka ma krotki grzebiet i jest wysoka, wiec potrzebowalam rowniez czegos lekkiego i krotkiego.


Pasuje tez na jeszcze krotszego walacha:


Jesli potrzebujesz nr seryjnego, moge sprawdzic.


Co do ozdobnych westernowych, to jest siodlo mojej siedmiolatki. Kupilismy jako lekko uzywane, bo przestalo pasowac na kucyka poprzedniej wlascicielki. Sprzedawala za mniej niz pol ceny nowego  😅


Wstawki ze skory Longhorna:


i ozdobne tloczenia..






Mi sie marzy czasem kupienie wlasnie takiego westernowego, ze skory z duza iloscia srebrnych okuc. Ale jak pomysle o pielegnacji i zakladaniu na duzego konia, to sie odechciewa. Maz kupil siodlo westernowe 19 calowe, z grubej skory i ledwie jestem w stanie je podniesc, nie wspomne o zalozeniu  🤦On zreszta tez ma ten sam problem. A moje endurance jest leciutkie, moge umyc woda z weza i bedzie czyste, nie trzeba specjalnymi preparatami konserwowac.
Planta, pochwal się koniecznie tym pięknym siodłem w westernowej rewii mody: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96809.0.html
Tak zrobie. Dodalam do ulubionych watkow  :kwiatek:
jakie siodło polecacie dla osób zaczynających przygodę z ujedżeniem? myślałam głównie nad jakimś modelem Wintec'a ze względu na wymienne łęki. (i tu sie pojawia pytanie jaki model?). Obecnie jeżdżę w berefoocie cherokee ale próby treningu ujeżdżeniowego w nim to koszmar....  😕
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
30 października 2015 19:25
Dziewczyny ratujcie bo jestem właśnie w trakcie poszukiwań dla siebie siodła. Wzrok mój skupił się na firmie Wintec z uwagi na możliwość manewrowania rozmiarem. Z racji kompletnego braku pojęcia o siodłach tej firmy pojawiło się pytanie: czy siodło Isabel Werth i New Isabel to ten sam model? Jeśli nie to czym się różnią. Czy New jest bardziej na wypasie? Siedziałam w contourblok ale niestety jestem na nie zbyt obfita🙁 Czy ciężko się przesiąść ze skórzanego w syntetyk?
Porownaj sobie zdjecia obu modeli to zobaczysz roznice 🙂 zupelnie inne siodla.
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
30 października 2015 19:30
Ok a które lepsze?
Sparafrazuje: a lepsze bmw czy mercedes?😉

Zalezy co sie komu podoba 🙂 sa tu zarowno fani starszego jak i nowszego.
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
30 października 2015 19:33
Myślałam że może te New ma poprawione jakieś niedogodności w starszym modelu i jest bardziej funkcjonalne. Nie siedziałam w żadnym dlatego szukam opini.🙁
Jest inne po prostu.
Ma krotsze panele, inaczej ksztaltowana tybinke, mi np. bardziej pasuje niz stare ale to trzeba usiasc i porownac.
W naszym przypadku "krótkogrzbietowca" w dodatku o beczkowatej kłodzie sprawdziły się siodła Jorge Canaves - jeśli dobrze pamiętam to Saphir, a póżniej Celebration.  A teraz siodłem, które użytkuję już dobrych kilka lat i szczerze polecam jest Barnsby (modelu nie znam  😡, ale wszechstronne o profilu skokowym). Spasowało i zwierzakowi, i mnie. Warto również spróbować Albiona i County. Z ciut wyższej półki miałam okazję przymierzać ujeżdżeniówkę Amerigo Vega i skokówkę Equipe Synergy , oba super. 
Ktoś miał styczność z siodłami Kalt Bult warte uwagi czy szkoda pieniędzy i końskiego grzbietu??
Zamrucz   Gdziekolwiek iść chcesz, hej, pójdę tam i ja:)
06 listopada 2015 16:12
Czy jest ktoś w lubuskim posiadający siodła HB Contact? 🙂

Pani z HB mówiła, że raczej nie ale może jednak ktoś się znajdzie🙂 siodło ujeżdżeniowe.
Hej dziewczyny🙂

Mam duży problem, pisałam tu już jakieś dobre 1,5roku temu, żebyście mi pomogły ze znalezieniem przyczyny zjeżdżania mi siodła na prawo. Myślałam wtedy, że to kwestia dopasowania siodła, wyjęłam wtedy futro spod siodła, było lepiej. Jednak siodło nadal mi leciało w bok. 2 dni temu zmieniłam siodło na winteca pro, wszystko było idealnie wymierzone przeze mnie i trenera, jednak nadal inne siodło leci mi w prawą stronę. Zastanawiałam się, czy może to moja wina i naciskam bardziej na jedną stronę i nie. Popręg jest zapięty maksymalnie i nadal nic. Tracę już siły powoli, naprawdę nie wiem już w czym szukać przyczyny...

Z góry dziękuję i mam nadzieję, że mi pomożecie  🙁  :kwiatek:
eruantalle, obejrzeć konia?
Planuję zakupić pleszewską rajdówkę. Każda z innej firmy jest lecz  z wyglądu podobna ale która jest najlepsza w wykonania i najwygodniejsza dla konia? Słyszałam opinie, że ciężko dopasować do konia, że problemy z grzbietem itp. ale nie wiem czy to się tyczy daw maga czy siodlarza czy siodeł ryszarda andersza. Zależy mi by siodło dobrze trzymało z przodu, a te na takie wyglądają ale boje się,że zepsuję koniowi grzbiet ;/ Proszę o rade osób mających styczność z tymi rajdówkami.
Czy zmarszczenie skory na siedzisku moze świadczyć o złamaniu terlicy?
raczej o złym wysiedzeniu
Czyli generalnie lepiej nie brać takiego? 😉 znalazłam fajny model w dość dobrej cenie, ale te zmarszczenia trochę mnie martwia
używał ktoś siodła Pfiff trooper?
plemniczka, nie spotkałam się jeszcze z dobrym siodłem firmy pfiff.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się