SIODŁA

Faith o to właśnie pytanie chodzi  🙂 myślę nad odpowiedzią.
Re-volta otwiera mi oczy i zmusza do myślenia.
Sprawa z Hubertem jest bardziej złożona.
Orzeszkowa mam 2 swoje Huberty 17 M i 17,5 M. Jeżdżę w nich na 2 koniach (Sp 174cm w kłębie i wlkp. 165 cm), zamiennie.
Choć siodła z założenia powinny być takie same, bo to ten sam model, to są diametralnie inne. Porównując je to: 17-nastka ma płytkie siedzisko i bardzo niski i szeroki przedni łęk a skóra jest pierońsko śliska. Natomiast 17,5 przedni łęk ma wysoki i wąski a skórę prawie jak nubuk- antypoślizgowa i fajnie trzymająca.
I teraz tak: na wielkopolance (obydwa siodła leżą w miarę ok) w 17,5 mam dosiad fotelowy, natomiast w 17 czasami kolano wyjeżdża mi z poduchy i mam problem z równowagą.
Na wykłębionym SP leżą źle bo za blisko kłębu. Laickim okiem stwierdzam że są za duże. Przed chwilą byłam w stajni, na sucho je jeszcze mierzyłam. Po podłożeniu podkładki winteca podnoszącej przód w zasadzie jest dobrze jeśli chodzi o konia. Wsiadłam na chwilę i przy próbie anglezowania opadam na tylny łęk 🙁 podkładka chyba zbyt wysoko podnosi siodło. Za godzinę jadę w teren i jeszcze przetestuję  konfigurację z tą podkładką i osiodłaniem bardziej na tył.
O zmianie siodła pomyślałam ze względu na konia SP. Nie chciałabym korygować siodła podkładkami tylko mieć je dopasowane konkretnie pod niego. A (teraz głośno myślę) może wystarczyłoby zmienić rozmiar łęku i będzie ok?
Dodam jeszcze,że mam 170 cm wzrostu, waga 64 kg i jestem raczej szczupła, co by nie powiedzieć chuda. Nogi mam długie i chude jak patyki.
Jak nauczę się dodawać zdjęcia to wrzucę porównawcze fotki obydwu Hubertów. I jeszcze dorzucę zdjęcie siodła koleżanki- też Hubert a kompletnie inny niż moje  🙂
Dziękuję za odzew  🙂
Tak czy siak potrzebuję fachowca  🙂
jeśli zdecydujesz się na daw maga grand prix, który według mnie jest najwygodniejszy ze wszystkich siodeł jakie miałam, to radzę Ci zdecydować się na wersję exclusive, gdyż miałam je też w standardzie i wersja exclusive jest o wiele wygodniejsza i przyjemniejsza dla tyłka 😉
Amigo posiada siodła testowe, wiec mogpabys wtedy przymkerzyc i zobaczyc jak Ci sie w nim jeździ. Nie wiem jaki sklep jeszcze ma testówki
olga96, dobrze mówisz! Te nowe wersje standardowe potrafią byc koszmarnie śliskie 👿
filipa, no i pewnie żadnego z tych Hubertow nie kupowalas jako nówki? Może byc tak ze roznice wynikają z tego, ze pierwszy właściciel, dla którego siodlo bylo robione, zazyczyl sobie inna skore, długość tybinki, no i kazdy inaczej siodło wysiedzial 😉 sama zmiana rozstawu leku moze nie wystarczyć, pewnie konieczne będzie dopchanie/przepchanie paneli. Łatwiej by bylo cos powiedziec, gdybyś wkleila zdjęcia (po prawej na górze jest napis galeria, kliknij go a potem "Mój galeria" - tam możesz dodawać zdjęcia) 😉
Dziewczyny, a jak wypada najszerszy łęk w Gran Prix? 33 cm nie brzmi jakoś bardzo szeroko, ale nie mam odniesienia w cm.
W imieniu koleżanki mam pytanie a'propos siodła - może któraś z was po zdjęciu skojarzy, do czego może być podobne 😉
I tu właśnie największy problem - ma powycierane znaczki... Miało jakiś napis od spodu tybinki, ale też jest wytarty i nie możemy zidentyfikować... Zdjęcie też nie jest najlepsze, ale na tę chwilę tylko to mam. Miałybyście jakieś propozycje, co to może być za firma? Myślałam, że może jakis starszy DawMag? Ale niekoniecznie przeszycie na poduszce kolanowej pasuje... Na pewno ma około [s]7[/s] edit: 5 lat.

Canaves moze byc, diamant model konkretnie.
faith, o, to już jakiś trop! Spróbujemy jeszcze raz podumać nad tym zamazanym napisem, może w coś się ułoży 😉 googlując rzeczywiście pokazują się zdjęcia identycznych siodeł. Wielkie dzięki!
Witam!

Pilnie potrzebuje pomocy odnośnie siodeł firmy Waldhausen. Od lat przymierzam się do kupna skokówki Waldhausen Moll Close Contact. Ostatnio znalazłam jednak ofertę siodła po prostu Waldhausen Moll, lecz sprzedawca zapewnia że jest to również siodło typu close contact. Chciałam zapytać czy ktoś miał do czynienia z obydwoma modelami i może mi doradzić, czy 'zwykły' Moll będzie tak samo dobry ?

Mam też pytanie, jak ten model wypada przy Kieffer Norbert Koof ? Lepiej dopłacić i kupić Kieffera?

W tej chwili jeżdżę w Daw Mag Oskar, ale przestało pasować na mojego konia, więc muszę poszukać czegoś innego. Z obecnym siodłem mam problem jeżeli chodzi o przykładanie kolan; poduszki w ogóle ich nie trzymają, muszę bardzo się starać zeby trzymać kolana przy siodle. Może to kwestia dużego siedziska. Przy jeździe w Waldhausen Moll Close Contact nie miałam takiego problemu i łydka lepiej leżała przy boku konia.

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam 🙂
Jednak siodło z mojego posta powyżej to nie będzie Canaves. Koleżanka znalazła pod spodem blaszkę, co prawda napis po środku przytarty, ale udało mi się rozszyfrować, jest to Rossner 😉
Ale raz jeszcze dziękuję faith za pomoc  :kwiatek:
Faktycznie! Nie pomyslalam o tym rossnerze, nie ma za co🙂
Ja wpadam podzielić się swoją "profesjonalną naprawą siodła" 😉. Siodło kupiłam z czymś co sprzedający opisał jako przetarcie tybinek. Dodam, że jest to syntetyk - wintec starego typu. Głupia, nie zagłębiałam się w te "plamy" aż do dzisiaj, z nadmiaru wolnego czasu. Z ciekawości zahaczyłam paznokciem o te "przetarcia" i okazało się, że jest to skorupa z czegoś bliżej nieokreślonego. No to gąbka, woda i jedziemy. Nic. Spróbowałam więc ostatniej deski ratunku w takich przypadkach - zmywacza do paznokci, stwierdzając, że gorzej to i tak w razie czego raczej nie będzie. Paskudztwo zaczęło rozmiękać, kulkować się i schodzić a właściwie odklejać się bo .. był to klej. Ktoś mądry inaczej najprawdopodobniej użył przy syntetyku kleju do łydek 😉. Załączam zdjęcia przed i po.

Xymena
Dobre 😉))
Swoja droga moze mnie ktos uswiadomoc po co stosuje sie klej do lydek?
Czy ma ktoś BATESA skokowego? Caprilli close contac albo Elevation? Potrzebuję opinii
A może wiecie czy jakiś sklep posiada testówki?
Wpadam poinformować, że w moim, wcześniej opisywanym przypadku, doraźnie mattes załatwił sprawę  🙂 a na spokojnie poszukam jakiegoś pasowacza.
Orzeszkowa zgadza się, każde moje siodło jest z drugiej ręki.
Dzięki dziewczyny za podpowiedzi  :kwiatek:
A do mojej galerii wstawiłam zdjęcia porównawcze dwóch daw-magów Hubertów, jeśli by to kogoś interesowało  😉
Hej. widzialam gdzies siodlo z wycieciem nad klebem czy ktos moze sie orientuje co to moglo byc ?
KaNie, nie stosowałam, więc nie pomogę 😉
Platynka17, może któreś z siodeł Butterfly?
o, własnie. o to o to. Dziekuje 🙂
Hej, przymierzam się właśnie do zakupu używanego prestiga. Pani, która go sprzedaje, mówi, że wysyła za pełną kaucją do przymiarki. Powiedziałby mi ktoś jak się kupuje takie używane siodło przez stronę internetową, aby było to bezpieczne i pewne? Skąd mam mieć tę pewność, że w razie 'W' dostanę pieniądze z powrotem?
Sofciowata Nie masz pewności co do uczciwości sprzedającej, nawet jeśli sprzedaje np. za pośrednictwem allegro.  Ona także nie ma pewności, że podczas testowania siodła czy jego wysyłki, nie zostanie zniszczone. Uważam, że najlepiej szukać ogłoszeń w miarę blisko i jechać po siodło.
Co to za strona przede wszystkim?
Re-volta
Sofciowata niestety, takie pewności nigdy nie masz. Najbezpieczniej jest odsyłać za pobraniem. w najgorszym wypadku zostaniesz z siodłem, ale z drugiej strony nie każdy sprzedający się na to godzi. Wyszukaj nick sprzedającej w wątku o uczciwych i nieuczciwych revoltowiczach, będziesz miała okazje ustrzec się, jeśli to znana oszustka. Sprawdź ile ma wiadomości na forum i jak długo jest zarejestrowana, nie da Ci to żadnej gwarancji, ale zazwyczaj stali użytkownicy są uczciwi.
Tylko co zrobić gdy użytkownik zarejestrował się tylko do jednego ogłoszenia  🙁. Wtedy trzeba ryzykować. 🙁
jak ma nowe konto i tylko siodlo to bardziej oszust niz nie oszust.  🤣
Ta osoba na wystawione kilka rzeczy, zarejestrowana jest od 4 lat. Nie udzielała się na forum :p czyli jeśli powiedzmy bym brała to siodło i przykładowo nie pasuje na konia, to wtedy informuję o tym tę osobę i wysyłam siodło za pobraniem?
Teoretycznie tak. Praktycznie może paczki nie odebrać i wtedy jesteś jeszcze dodatkowo na minusie na kosztach przesyłki.
Polecam opcje płatność za przesyłkę przelewem, a przesyłkę za pobraniem 😉 w razie czego jesteście stratni tylko 30zł, a nie kilka tysięcy 😉
Ja ostatnio kupowałam dość drogie siodło od użytkowniczki, która zarejestrowała się tylko w celu wystawienia siodła na sprzedaż. Poprosiłam ją o wystawienie aukcji na allegro, gdzie jest zawsze większe bezpieczeństwo.
tylko na allegro jest prowizja od sprzedaży
Czy jest ktoś w stanie odczytać z tego rozstaw łęku? (Equipe Emporio)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się