SIODŁA

Jaka jest różnica między siodłem Wintec 500 Jump a Pro Jump ? W które lepiej zainwestować?
Wyszukiwarka nic mi takiego nie pokazała, a więc mam pytanie.
Czy rozstaw łęku equipe 32 odpowiada rzeczywistym 32 cm, czy tak jak Prestige o rozstawie 32 wypada jak 29 cm ?
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Czy jest może na r-v ktoś, kto skakał w siodle wszechstronnym parkury ok. L, L1? Zastanawiam się nad zmianą siodła(nasz stubben już przestaje pasować), pod nosem mam daw-maga Huberta, który pasuje prawie idealnie. Niby w nim skakałam, ale to były skoki po miesięcznej przerwie, więc nie wiem, czy to przez zmianę siodła nie mogłam wysiedzieć (Gniadej na pewno bardziej pasowało niż stubben), czy to z powodu przerwy... :/

EDIT-Poprawienie zdania
Wyszukiwarka nic mi takiego nie pokazała, a więc mam pytanie.
Czy rozstaw łęku equipe 32 odpowiada rzeczywistym 32 cm, czy tak jak Prestige o rozstawie 32 wypada jak 29 cm ?
Z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:


w łękach Equipe nie występuje rozmiar 32  🙄 Ale w oparciu o drugą część Twojej wypowiedzi (której nie pojmuję) mogę przypuszczać, że nie. Bo wg Ciebie 32 Prestige to 29, to 21,5 Equipe (analogia 32 prestige) będzie jak 29,1.
Generalnie Standard (22) Equipe ~ Standard (33) Prestige
Windziakowa ja jeździłam nawet wyżej w Batesie wszechstronnym, i wyszystko było ok
Witam 🙂. Czy ktoś z revoltowiczów posiadał siodło firmy Henri de Rivel albo County Saddlery? Jakieś opinie? 🙂 Jak u nich z usadzeniem jeźdźca, wygodą i przede wszystkim jakością skór?  🙂
Czy mogłabym prosić o opinie dot. siodła kieffer derby junior ? wyszukiwarka dosyć skromne informacje znalazła  :kwiatek:

edit - uzupełnie - szukam siodła na arabkę, klasyczną , bez kłębu, krótką i szeroką 😉 jakie rozmiary łęku brać pod uwagę ( tak wiem pasujące do konia, ale co firma to mam wrażenie inna rozmiarówka ) siodło dla dziecka, czyli trochę pomagające powinno być 🙂
A mi sie udalo "dostac""CWD 2gs 😀 i jestem przeszczesliwa.teraz tylko czekac az dojedzie 😀 i pasowac bedzie 😀 ma ktos moze porownanie do tego siodla?jak sie w nim  jezdzi?🙂 ja mialam pekniecie kregoslupa i w zwyklej skokowce niestety sie bardzo usztywniam.a wczesniej jezdzilam w normalnych CWD i bylo okey.
Mogę prosić opinie o siodle Kentaur apollon?
Czy ktoś miał/ma do czynienia/użytkuje gapę na kuca z decathlonu? Tę różową/niebieską. Warto kupić? Na zdjęciach wygląda w porządku ale obawiam się że jest chamsko plastikowa i się rozpadnie po chwili. Nie musi być długowieczna ale miło by było gdyby posłużyła chociaż dwa sezony. Niestety w żadnym dostępnym mi sklepie nie mieli na stanie żebym mogła pomacać a trochę boję się brać w ciemno 🙁
megi moim zdaniem ta gapa jest całkiem przyzwoita, myślę, że posłuży bez problemu dwa sezony.
Ja polecam "siodełka", gapy Winteca o te: http://www.x-horse.com.pl/wintec-gapa-na-kucyka,3,181,181
Mamy je już chyba... Z 2 lata? Używane bardzo często jak za taką cenę naprawdę sie rewelacyjnie sprawdzaja 🙂
Dzieciaki u mnie jeżdżąc w nich skokowo, ujeżdzeniowo i mimo, że wiadomo nie powinnam ale nawet ja czasem tyłek swój w nich usadzałam i nie uszkodziłam :P
Wsadzam do niej normalne puśliska 120cm do tego normalne strzemiona plastikowe tylko jak najlżejsze i lepszych kompletów na nasze obydwa kuce nie mieliśmy 😉
Leżą na plecach super, nie obcierają (choć dodatkowo zakładam jeszcze żel) i fajnie bo mogłam do dwóch rożnych kucyków trochę panele na rzepy poprzestawiać, żeby lepiej dopasować (jedna kucka ma strasznie wrażliwe plecki).
I popręgi do tego siodła ujeżdzeniowe 50-55cm i super 🙂
Także polecam bo gapę z decathlonu tez planowaliśmy kupić ale jakoś jak ja macałam kiedyś to mnie jakością nie urzekła tak za specjalnie 🙂
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:
Czy posiada ktoś Daw-Maga Dominusa w rozm 16,5" ??
Kayra   Kucusiowy wariat :P
12 kwietnia 2016 08:49
Dziewczyny potrzebuję pomocy, może mi któraś z was coś doradzi.
Poszukuję siodła ujeżdzeniowego 15" max 16" z krótką tybinką. Widziałam w necie, że Wintec wyprodukował coś nowego Pony 500. Może miała, któraś z was z nim do czynienia?
emota2006098 Czy wiecie jakie wypełnienie paneli ma model Venezia? Dałoby się je jakoś zmodyfikować? Mówię o starszych rocznikach z miedzianym znaczkiem
Jak z jakością siodeł Prestige w porównaniu do Equipa?
Gniadata   my own true love
17 kwietnia 2016 16:10
Pomoże ktoś rozszyfrować Kieffera?  :kwiatek: Pod tybinką wybite:
8359  4
      1
Gniadata, 1 to rozmiar siedziska - 17cali , 4 to rozmiar łęku. Miałam kiedyś dwa - 4 i 6  , szóstka była węższa, ale 4 też do szerszych nie należała.
Gniadata   my own true love
17 kwietnia 2016 20:41
Ulalala bardzo dziękuję :kwiatek: generalnie siodło raczej z mocno wąskich - właśnie jakoś je chciałam wystawić, bo koń się rozrósł, ale nie wiedziałam do końca jak opisać 🙂
Gniadata W moim zamiast 4 była 2. Była też jedynka jak w Twoim. Siodło miało rozmiar 17,5 oraz łęk 32/33
Gniadata   my own true love
17 kwietnia 2016 23:20
kwagga  :kwiatek: dzięki! To siedzisko wydaje mi się bardziej "siedemnastkowe" niz 17,5, ale moze to jakies moje zwidy 😀
Co do 1 - to 17.
Natomiast kiedys, jak bylam tym zainetresowana, znalazlam, ze kieffer nie oznaczal szerokosci leku, bo sa one standardowe
Powiedzcie, jak pakujecie siodła, żeby było bezpiecznie i tanio za wysyłkę? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Skąd bierzecie takie duże kartony  👀
Gillian   four letter word
21 kwietnia 2016 21:30
koniara19, ze sklepu 🙂 ja chodzę po kartony do Media Markt bo mam najbliżej ale ostatnio udało mi się dostać w osiedlowym. Nie płaciłam za ani jeden 😉
Mam problem 🙁. Jedno ze stajennych siodeł (jedyne z normalnej skóry, reszta jakieś mielonkowo-papierowe) po zimie ma na sobie taki białawy nalot wyglądający jak pleść (niby schodzi po przejechaniu ręką, ale nadal trochę klei), prawdopodobnie od zostawiania w siodlarni wilgotnych czapraków. Wiecie co z takim fantem zrobić?
Mam dylemat, i to duży... Andersz czy Daw-Mag (skokowe) Bo z używek nie ma mojego kochanego prestige GStar :/ Jakieś porównanie co do jakości, wygody, blokowania w skoku itd? Dodam, że musi być dość miękkie, nienawidzę twardych kamieni pod tyłkiem  🤬
Dramuta12, umyć po prostu?  🙄 bierzesz mydło do skór, później smar i jedziesz...
Czy jeździł ktoś w takim modelu kieffera?

Chyba jest dość mocno usadzające?
Gillian dzięki za info  :kwiatek:  Ja dotychczas brałam tylko ze sklepów typu Kaufland/Biedronka i trzeba było sztukować. Nie przyszło mi do głowy, że przecież w RTV i AGD na pewno muszą mieć takie giganty  😁 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się