SIODŁA

Chcę kupić siodło do 2,500 zł, bo zwyczajnie teraz jestem spłukana po weterynarzu, reszcie osprzętu i szybko się nie odkuję mimo, że już prawie mieszkam w moim miejscu zatrudnienia 😉 Pół żartem, pół serio. Zdecydowanie nie chce pakować się teraz w wyższe koszty. Poproszę trenerkę i p. Wet, żeby zobaczyła jak siodło leży.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
14 stycznia 2018 13:17
Damskie siodło- lepsze westernowe czy klasyczne? Mam okazję, że mogę sobie wybrać w prezencie  takie siodło.
Czy posiada ktoś siodło Tekna lemetek dresażowe i mógłby podzielić się ze mna swoją opinią na temat użytkowania :kwiatek:
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 stycznia 2018 21:15
Dementek nie miałam pojęcia, że damskie siodła west też są. Zapytaj może Drabcio ona w damski jeździ, może coś doradzi :kwiatek:
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
22 stycznia 2018 13:31
zembria- pisałam i do niej, i do osoby jeżdżącej po damsku. Znają tylko siodła klasyczne, a na siodło do powożenia tyłka dla zabawy nie wydam więcej niż 5 tys. zł. A modeli jest tyle, że jestem zagubiona. No i trochę obawiam się kupować za granicą...
Gdzie najlepiej robić siodło na zamówienie, pod konia? 
Dementek do mnie pisałaś?  👀
Dementek mam damskie siodło do odsprzedania ale na dużego konia typu ślązak. I nie za milion monet.

Czy ktoś używał/używa takiego siodła http://dobresiodla.pl/pl/siodla-wszechstronne/1747-ds-horus.html ? szukam opini co do tej firmy
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
17 marca 2018 06:06
drabcio- Przepraszam, pisałam do innej re-voltowiczki  :kwiatek:

Aktualnie czekam na siodło. Zamówiłam westernowe i jestem ciekawa, jak wygląda namacalnie i czy będzie pasowało na któregoś z koni, z którymi mam styczność. W razie czego zainteresowanym będę mogła podesłać zdjęcie.
Dementek mam damskie siodło do odsprzedania ale na dużego konia typu ślązak. I nie za milion monet.


Mozesz podeslac zdjęcia?
ponowię pytanie ktoś spotkał się z siodłami DS, miał takie? jakieś opinie?
desire   Druhu nieoceniony...
24 marca 2018 08:41
megruda, patrząc po tym w linku.. wolałabym w tej cenie kupić jednak jakąś używke.
vissenna   Turecki niewolnik
24 marca 2018 12:13
ponowię pytanie ktoś spotkał się z siodłami DS, miał takie? jakieś opinie?


To siodło wygląda jak typowy klepak szyty w Indiach. Ani to wygodne, ani symetryczne. Szkoda końskich pleców.
Wpadam tutaj z takim pytaniem: Jakie macie opinie i doświadczenia z siodłami FairPlay Prolight (możliwe ze zle napisałam) Koleżanka bardzo chcę kupić, ja osobiście nie jestem za bardzo przekonana. Chciałabym jej dobrze doradzić.
Jedni chwalą, inni nie polecają. Mi się w tym jeździło źle, córka koleżanki też w nim siedziała źle (ustawia mocno fotelowo) i sprzedały w pierony.
agull   Dążąc do celu
04 kwietnia 2018 11:32
Potrzebuję pomocy - szukam siodła dość szerokiego, z szerokim kanałem, z dłuższymi panelami i nie płaskimi  - za czym się rozglądać?  🙄 Jest mi wszystko jedno już czy skokówka czy ujeżdżeniówka, byle tylko pasowało  😵
agull wszystko zależy, jaki budżet
agull   Dążąc do celu
04 kwietnia 2018 15:11
BaŚ  3-3,5 tys. chciałabym wydać ale tak szczerze to jakby miało być wreszcie ok to wyskubię i więcej.  😵

Edit: "bonus" jest taki przy szukaniu siodła, że Ruda jest długa i jak siodło pasuje na mnie rozmiarem (17'😉 to jest za krótkie na Rudą  😵
Co to znaczy za krotkie siodlo?
agull   Dążąc do celu
04 kwietnia 2018 20:20
Po grzbiecie, w długości  🤣
A czym to się objawia? W sensie jaki dyskomfort wywołuje bo pierwszo słyszę.
Też nie bardzo rozumiem jak może być za krótkie? O za długich to powszechnie wiadomo, a za krótkie? Chodzi o to, że masz jeszcze miejsce na plecach i chcesz dłuższe panele, żeby lepiej rozlożyć ciężar?
agull   Dążąc do celu
05 kwietnia 2018 08:36
Też nie bardzo rozumiem jak może być za krótkie? O za długich to powszechnie wiadomo, a za krótkie? Chodzi o to, że masz jeszcze miejsce na plecach i chcesz dłuższe panele, żeby lepiej rozlożyć ciężar?


Ruda ma specyficzne plecy i np. 17" leży źle, leci na tył, 17,5" (siodła tej samej firmy, ten sam model i rozstaw łęku) przez to że jest dłuższa leży już dobrze, bo panele kończą się dalej.  Ruda ma też kłąb kończący się daleko, co dodatkowo sprawy mi nie ułatwia. Ruda miała kilka tych siodeł na plecach, no i zawsze jest ten sam wniosek - co jest dłuższe zdecydowanie lepiej układa się na plecach. Jest jeszcze jedna ewentualność, że jakby było krótkie to musiałabym mieć gigantycznie wysokie poduszki podbicia, ale czy wówczas nie wystąpiłaby znowu bolesność pleców w tych właśnie miejscach, gdzie dotychczas przy krótkich siodłach?! 
Nie znam się za bardzo, widzę tylko co i jak się objawia i dlatego szukam pomocy w co uderzać  :kwiatek:


agull, siodło 16" może być dłuższe od 18"... siedzisko jest tu drugorzędne, liczą się panele
Podobnie nijak do równowagi siodła ma rozmiar siedziska...
Na konie z długim, mocno zaznaczonym kłębem pasują siodła z wyciętym przednim łękiem (np Kieffer), na konie u których siodła lecą na tył czyli mają grzbiet pod górkę - tylne pa ele muszą być napompowane, tu bym celowała w bananowe panele wystające mocniej do tyłu.
agull   Dążąc do celu
05 kwietnia 2018 11:18
_Gaga   no mówiłam, że się nie znam  😵 W 17" i 17,5", o których pisałam była różnica w długości siodła i może to mnie jakoś tak zmyliło mocno już na początku  😡 Dziękuję za podpowiedzi  :kwiatek:
_Gaga   jeszcze pytanie czy miałaś może styczność z Kentaur Elektrą i czy myślisz, że mogłoby spełniać nasze wymogi?
Widział ktoś może brązowe siodła KenTaur ze skórą w wersji standard i podwójną cielęcą? Czy w standardzie skóra rzeczywiście na poduszkach i siedzisku jest inna niż na tybinkach? Warto zainwestować w cielęcą czy zostać przy opcji standard (w moim przypadku to około 400 złotych różnicy). Który rodzaj skóry będzie lepiej się sprawował w przypadku ciemno brązowego siodła? Chodzi mi o to w której opcji będzie większa odporność skory na wycieranie? Z góry dziękuje.
_Gaga   jeszcze pytanie czy miałaś może styczność z Kentaur Elektrą i czy myślisz, że mogłoby spełniać nasze wymogi?

Nawet miałam to siodło, ale nie mam pojęcia czy Tobie i koniowi będzie pasowało, bo skąd ma  to wiedzieć?  🤔
agull   Dążąc do celu
09 kwietnia 2018 17:42
Chodziło mi czy na takie plecy mogłoby pasować, stąd było moje pytanie (właśnie gdzieś chyba widziałam, że pisałaś, że miałaś z nim styczność)...
Odpowiem zatem ja, bo mierzyłam siodło i może komuś się przyda ta informacja - panele w Elektrze są dość krótkie i mocno napompowane i to się nie sprawdza na plecach takich jak u mojej kobyły (z grzbietem właśnie pod górkę). Optymalnym wydaje się dość długi panel z końcową częścią mocniej napchaną, a w przypadku daleko sięgającego kłębu jeszcze dodatkowo wycięty łęk. 
agull, Elektra, pdobnie jak inne siodła - może występować w kilku wersjach terlicy. Moja miała szeroki kanał i bananowe panele, przodem nie była "napompowana". Koń, który pod tym chodził miał grzbiet płaski , mega umięśniony, ze słabo zarysowanym kłębem. Średnio to widać na zdjęciu, ale revoltowe mam tylko takie, jak poniżej:
Dodam, że siodło było dla mnie przymałe i za daleko od konia, dlatego sprzedałam. Ale generalnie wygodne.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
10 kwietnia 2018 07:36
agull- na stronie dobre-siodła można znaleźć rajdówki szerokie z długimi panelami. Zamawiałam na grubasa siodło o rozmiarze łeku 36 😉 Koń zadowolony, także jego ruch się poprawił.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się