SIODŁA

donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 kwietnia 2023 16:14
ekhem, tak to podtyp wełny syntetycznej, taki pluszowy jakby

Tak, GFS (Monarch) to są też takie siodełka w przyjemnej cenie i całkiem w porządku, oczywiście nie ma się co spodziewać luksusu jeśli chodzi o fakturę skóry i super wykończenia (K&M też nie są luksusami, s-series ma lepszą skórę może i tyle) ale w moim doświadczeniu to generalnie dobrze oceniane siodła w tej półce cenowej. Sama posadziłam parę razy tylek w nich ale raczej za mało razy żeby wyrobić sobie opinię.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
19 kwietnia 2023 18:59
ekhem, ja miałam dobre 5 lat skokowkę GFS - mogę modelu poszukać, bo już nie pamiętam. To bardzo przyjemne siodło, minimalne klocki ale w mniej udanym skoku dawały oparcie, miękko i stabilnie się jeździło. Siodło poszło w świat, jak się na Batesy przerzuciłam.
JustKaro   Kiedyś Windziakowa :)
19 kwietnia 2023 23:38
donkeyboymnie niestety ujeżdżeniówka nie ustawia, ale i tak dziękuję!

zdecydowałam się na używkę Andersza - w czerwcu mamy wizytę saddlefitterki, może coś się zmieni do tego czasu i będziemy szukać dalej.
-Alvika-, pewnie, jak ci się gdzieś nawinie nazwa modelu tego GFSa to chętnie poznam. Batesa też bym chciała, kiedyś jeździłam i fajnie wspominam... ale używanych na wełnie nie ma zbyt wiele na rynku, a tu bym chyba potrzebowała większej ingerencji w kształt paneli. One są dość płaskie i proste, prawda? Może jako następne siodło, jeśli kiedyś koń odzyska plecy...🤔
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
20 kwietnia 2023 22:49
ekhem, miałam dokładnie ten model: https://www.tessathesaddler.co.uk/products/17-5-m-black-fieldhouse-gfs-pro-jumping-saddle-f846
Cud, miód i orzeszki. Wełnę w GFS wymieniałam u Bogdana / HB Contact. Jak brałam swoje Batesy, to rozmawiałam z nim nt. wybebeszenia CAIR w razie potrzeby i zamiany również na wełnę, nie miało być z tym większego problemu.
I niestety, ale dobrze piszesz: Batesy są zaprojektowane na szerokie i płaskie plecy. Mam nadzieję, że będą pasować na moje dziewczyny, bo inaczej będzie żałoba...
Witam, nie wiem czy odpowiedni wątek, jeżeli nie to z góry przepraszam.

W końcu udało mi się dopasować siodło do mojej huculskiej kluski, mam Thorowgooda Cob 17. Problem w tym, że siodełko ma już trochę lat i to syntetyk. Chciałabym trochę je odrestaurować, wymienić wypełnienie paneli poprawić wizualnie to i owo, sprawdzić, czy z terlicą wszystko ok. Pytanie czy znacie kogoś kto w centralnej Polsce by się tego podjął? Ewentualnie jaka byłaby tego cena? Lub, gdyby światełko na odrestaurowanie byłoby naprawdę nikłe (szukałam na kilku stronach, mało kto bierze się za syntetyki) znacie jakieś podobne modele? Myślałam o zakupie nowego Winteca Wide, ale muszę jeszcze pomierzyć, polecacie coś konkretnego?
Z góry dziękuję za podpowiedzi! 🙂
Hucmanka, nie centralna polska ale napisz do siodloserwis Natalia czasem bawi się z thorowgood
dzikadermi, Dziękuję! Tak zrobię 🙂
Które marki produkują siodła 16"/16.5" z przystułą mocowaną na przednim łęku poza thorowgood?
Niektóre Wintec, Ikonic kucowe, Kentaur na zamówienie, inne na zamówienie zapewne też. Można też taką przystułę wstawić do gotowego siodła- każdy rymarz-siodlarz i część saddle fitterów to zrobi.
Czy da się znaleźć markę siodła na podstawie tylko numerów seryjnych ?
Orientuje się ktoś gdzie mogę zmówić łęk do siodła Thorowgood? Czy jakieś łęki dostępne w Polsce pasują do tych siodeł?? np. Norton, Fp, Tekna
Potrzebuje 31 MW Niebieski
Weronika008, thorowgood ma zupełnie inne łęki. W wiadomości prywatnej dałam namiary, żeby nie było reklamy😊

Jedyne co to musisz wiedzieć czy to s czy r bar. Czyli czy masz długi czy krótki łęk.
Czy mogę też wiedzieć, gdzie kupić łęk Thorowgood? Również szukam niebieskiego, krótkiego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się