SIODŁA

alona, nie, oddałam siodło w rozliczeniu.

Zaliczka w tej sytuacji sądzę, że niewiele by zmieniła, bo sprawa i tak skończyłaby się moim straconym czasem, wróceniem do punktu wyjścia i niesmakiem na koniec.
Czy ktoś z was uzywa Prestige'a Green Star'a?
Stanełam przed wyobrem siodła wszechstronnego i zastanawiam sie nad Green star'em, Prestigem GP i silver starem  w 2 osoatnich jeździłam, to pierwsze biore w poniedziałek do testów.
Jakie sa wasze opinie na ten temat?
ja wiem, że pewnie juz z milion razy bylo ale nie umiem znalezc
Jak naprawde wygląda jakos skory w siodlach Daw mag wersja economic?
Epikea. Daw mag w wersji eko ma siedzisko i poduszki kolanowe ze świńskiej ( chropowatej) skóry.
hmmm
duzo szybciej się taka skora zniszczy??

ktos ma te wersje economic?
Epikea Tak poza wizualnym wrażeniem nie widzę żadnej różnicy ani w użytkowaniu ani w trwałości(naprawdę mocna porządna skórka)- no może ta świńska skórka lepiej też się trzyma tyłka 😉.A i jeszcze jedno- przerobiłam około  10 DAW MAG  Hubertów  w standarcie i każdy był troszeczkę inny np.inne  szycie, inne zamki ,inny kształt siodła 😲 ,różniły się też jakością skóry czy też wykonania.

Edit
   Mam wersje eco i standart .Myślę że eco jest w porządku  🙂.Ja swojego użytkuje bardzo intensywnie już parę lat i to w różnych(czytaj -ciężkich -błoto ,deszcz, woda-takie tam siodło do czarnej-brudnej  😉 roboty)warunkach  i nic się z nim złego nie dzieje. Ta świńska skóra jest bardzo mocna. Ja tam jak najbardziej polecam 😀.
W ogóle co polecacie dla kogos kto przesiada sie z ujezdzeniówki i chce sobie kupic fajne wszechstrinne siodełko, w cenie do 3 tysiecy?
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 sierpnia 2009 10:29
a ja mam pytanie:
Co myślicie o siodłach firmy Jacson? Odpowiedzi mile widziane i na forum i na PW bo teraz wyjeżdżam na jakiś czas i niechciałabym żeby to zginęło w natłoku innych wiadomości, żebym nie musiała szukać godzinami  🙇
O w sumie o euroridingach nie myslałam i nawet nie oglądałam, ale chyba sie musze przyglądnąć bardziej 🙂
Ktos ma ten model który wystawiła NIRV?
Albo moze ten:
http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=23_84&products_id=280&osCsid=6047e4e7541bb2ea39414dcb2f2493fd
Hypnotize testowałam i nie byłam zadowolona, ale wrażenia z jazdy to zawsze osobista kwestia, możesz od nich (Ihaha) pożyczyć to siodło na testy jakby co.
Adriena
Właśnie sie nad tym zastanawiam. Póki co jutro biore presiga do testów, potem zobacze dalej... :/ Narazie mam tylko mętlik w głowie i nie wiem co wybrać, co testować, co bedzie dla mnie najlepsze... :/
Najchetniej zwaliłabym wybieranie siodła na kogoś innego 😉
ja osobiście moge polecić te siodło: http://www.ihaha.pl/product_info.php?cPath=23_84&products_id=282&osCsid=6047e4e7541bb2ea39414dcb2f2493fd

jest bardzo miękkie, idealne na co dzień, na skoki, ja osobiście skakałam na nim do 110, było bardzo fa\jnie, w niczym mi się tak dobrze nie skakało, fajne poduszki ma i ogólnie bardzo miłe siodełko ;]
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 sierpnia 2009 19:14
Achat jest bardzo fajny, jeżdżę obecnie konia który w takowe jest wyposażony i jest bardzo wygodne i w niczym nie przeszkadza. Nie wiem tylko jak przy skokach.
Hypnotize- Ja teraz śmigam w Green Starze i mi pasuje.  Jest miękkie i daje sporo swobody.
Wcześniej miałam Huberta Daw-Mag- całkiem inaczej mi się w nim jeździło (dużo głębsze siedzisko niż w Greenie), też fajne siodełko.
Zastanawiałam się wcześniej też nad kupnem Winteca 2000 Cair, ale że miałam okazję kupić sprawdzonego Green Stara, wybrałam to siodło.
Z czeluści internetu, w ciężkich bólach, w wyniku mozolnych starań ..... KUPIŁAM używane SIODŁO z neta. Pracując z młodym w tej chwili stwierdzam, ze skokówka mi w tej chwili na cholerę potrzebna, jeszcze uczy głupot, więc zdecydowałam że kupuję inne. Wnerwa miałam nieziemskiego, bo znalezienie czegoś używanego, co by do konia pasowało i co by mi odpowiadało i jeszcze przy okazji w cenie poniżej 2 tys to czasem graniczy z cudem. Za niedługo przyjdzie pocztą na przymiarkę...
Ja generalnie mam dobre opinie o Euroridingach. Jeżdżę czasem [jak se przyjdę powozić tyłek w rekreacji] w Euroridingu Jade ale wszechstronnym i jak dla mnie - bomba. Wygodne, fajne, miękkie, niczego nie wymusza, usadza dobrze i mnie osobiście się bardzo dobrze w tym siodle jeździ, do pracy ujeżdżeniowej i skokowej na poziomie takim "zwykłym" się nadaje. Opal S mi się wydaje taki jakoś średnio zrobiony, dziwnie mi się siedziało, Diamant VS i S też wydają mi się w porządku siodłami i generalnie słyszałam dobre opinie, no, ale zależy czego kto oczekuje.
Ja szukam czegoś z krótką tybinką, fajna poduszką kolanową - ale nie stabilizującą i usadzającą- i czegoś co nie jest płaskie jak deska. Generalnie ja klepie dupe rekeracyjnie dla siebie. Zanosi sie na to ze bede musiała zaczać skakac przynajmniej dwa razy w tygodniu. W związku z tym szukam czegoś dobrego do skoków, jazdy w teren i zabaw na ujeżdzalni.
Do dyspozycji bede miała jakies 3000 tys. Moze uda mi sie dozbierać jeszcze.

Aktualnie jeżdze w Ken Taur'ze Olimpic i bardzo mi sie podoba, aczkolwiek jets to juz iekowe i dosysc podniszczone siodełko.
A dzisiaj dorwałam skokową Pessoa'e . Była wygodna, ale zdecydowanie za duza ( 18" ) i wydawało mi sie ze siedze na muszli klozetowej... :/

Jutro bede wybierała w Equi Shopie testówke zPrestiga na pewno bedzie to Green Star, mysle tez o tym zeby dozbierac, poczekac troche i zastanowic sie nad Golden starem czy GP.

Mysle tez o tym Ken Taurze.

Nie za bardzo pzrekonują mnie Daw Magi z racji tego ze widze w jakim stanie sa siodła kilku letnie zaledwie uzytkowane 7 razy w tygodniu. Ja tyle jezdze i niestety chce kupic siodło na lata. I nie chce sie martwic peknieciami czy wytarciami skóry... .

Do dyspozycji bede miała jakies 3000 tys.
No to masz duuużo kasy 😉
Jutro bede wybierała w Equi Shopie testówke zPrestiga na pewno bedzie to Green Star, mysle tez o tym zeby dozbierac, poczekac troche i zastanowic sie nad Golden starem czy GP.

ale nie stabilizującą i usadzającą- i czegoś co nie jest płaskie jak deska.
Siodło GP to deska, jest to chyba najbardziej płaskie siodło Prestge'a..
Hypnotize, a nie myślałaś może o Venezji? Albo KenTaur modele wszechstronne: Seneca albo Jowisz? Względnie hmm... Euroriding Jade skokowy albo Achat?

Z tymi daw-magami to jest różnie, a nawet -bardzo różnie. Dzisiaj przypomniałam sobie jak to jest siedzieć w starym daw-magu, nie wiem który to model był, wszechstronne o profilu skokowym, podobne do Huberta. Nie wiem ile siodło lat miało, ale z 5 pewnie spokojnie, jeśli nie więcej i... było w stanie raczej niespecjalnym oraz mnie usadzało fotelowo. Z kolei jak wsiadłam w Huberta znajomej, siodło chyba 2letnie, w stanie dobrym i... usadzało "normalnie". Moim zdaniem siodłami nie do zdarcia są np. Stubbeny albo Pleszewy, z tym, że i te i te mają taki specyficzny przedni łęk, co się nie każdemu podoba, a Stubbeny są zazwyczaj twarde [przynajmniej te, w których ja jeździłam były, opinie też zewsząd słyszę, że twarde]
Znajomy ma Huberta w wersji Eco, skóra, jak dla mnie do bani. Po dwóch latach używania wygląda jak papier, natomiast siodło jest asymetryczne i moim zdaniem po prostu zaczyna siadać przedni łęk - a żeby było jasne facet jest szczupły i nie waży stówki. Fakt, że on totalnie o siodło nie dba, ale w tym samym czasie, ja kupiłam nowego Canaves'a i po tych dwóch latach nawet nie ma porównania. Moje nadal było jak nówka, a jeżdżę znacznie częściej. Z kolei koleżanka ma Daw-Maga, ale zainwestowała w najlepszą skórę i nadal jest bardzo zadowolona. Zastanawiałyśmy się czy to możliwe, ale ona kupiła to siodło, gdy jeszcze nie były tak popularne. Od tamtego czasu miała okazję siedzieć w różnych Daw-Magach i były bardzo nierówne jakościowo. 
Jestem po 1 testach siodeł.
Dzisiaj dostałam PRESTIGE VERSAILLES D i PRESTIGE ARCHIMEDE.
W sumie jestem troche rozczarowana. To 1 jest wizualnie śliczne. NIgdy nie widziałam ładniejszego siodełka.  Bardzo wygodne, miekkie, ale dla mnie zbyt małe poduszki przy zbyt głebokim ( jak dla mnie ) siedzisku. Close Contact wiec koń fantastycznie odpowiadał na pomoce, ale za to ja nie wiedziałam co mam  ze soba zrobić. Ciagle wydawało mi sie ze siedze fotelowo - a tak wcale nie było.
Ogolnie coś mi w nim nie pasowało. Byłam bardzo spieta i kurczowo sie tego siodła trzymałam.

To  2 to niestety jakaś deska. Miekkie siedzisko, ale reszta jakas masakra. Przy normalnym dosiadzie kolana odstawały mi na kilometr i w po stepie darowałam sobie dalsza jazde , bo nie potrafiłam sie jakkolwiek odnaleźć. Koniowi tez ewidentnie nie pasowało bo średnio był chtny do ruchu na przód.

Szukam dalej. Wezme jeszcze jakies  Prestige z wiekszymi poduszkami kolanowymi i jesli nie bedzie ok to sobie daruje i wezme do testów Euroriding'a a potem Ken Taura.
Hypnotize jeśli nie możesz się odnaleźć w takim bardzo close contactowych siodłach, proponuję spróbować z Prestige'a model Sydney lub Elastic. Natomiast z Euroridinga może Ci podpasować Achat S. Wszystkie w/w mają średnie klocki, półgłębokie siedziska i są wygodne.
Lena:
Wczoraj wieczorem przeglądałam jeszcze liste tych siodeł z Prestiga i właśnie nad tymi dwoma myślałam.

Chce tez wziac testowe z Ihaha tego Eurodinga Achat S i Ken Taura Charon albo Olimpic.  W Olimpicu jeździłam i był dla mnie bardzo ok ,chociaz brakowało mi wiekszych poduszek, dlatego mysle o tym modelu Charon,ale to musze tam pojechac i zobaczyć , bo na miejscu nikt nie ma 🙁
Hypnotize a może spróbuj sobie jakiegoś Kieffera, bo Kieffery są generalnie "głębsze" i lepiej trzymają w siodle, bez uszczerbku w czuciu konia.
Adriena
Problem w tym że ceny Kiefferów nie spadaja ponizej 4000  zł z tego co widze :/ Toe prestige w wersjach testowych, sa dla mnie nawet osiagalne. A Kiefferów nie widze nigdzie uzywanych i albo nie znalazłam albo nie widze gdzie mogłabym zamówić ewentualnie  testowke :/
czy ktos ma lub uzywal jakikolwiek model siodel firmy black country? interesuje mnie opinia na temat skokowek i siodel do wkkw ( katalogowo eventing).
czy jest w PL przedstawiciel tej firmy?
Karla zajrzyj na www.horsetackreview.com, jest tam sporo opinii na temat marek mało popularnych w PL.
Lena dzieki🙂 zagraniczne opinie juz znam, ale chcialabym troche naszych voltowych poczytac🙂 jestem 10km od  fabryki Black Country i jezdze w  dwoch modelach ichnich siodel i stad ciekawosc czy na naszym rynku cos mamy z BC
[quote author=Karla🙂 link=topic=31.msg319819#msg319819 date=1250770737]
czy ktos ma lub uzywal jakikolwiek model siodel firmy black country? interesuje mnie opinia na temat skokowek i siodel do wkkw ( katalogowo eventing).
czy jest w PL przedstawiciel tej firmy?

[/quote]powiedzmy ,że ma być. na dzień dzisiejszy trwa korespondencja na ten temat...a ja ze swej strony chętnie bym ie w tych siodłach powoził.

ps. Ktoś juz na tym forum prezentowała tę markę...jeżeli nie w tym wątku, to w "siodłach skokowych".
W glownej siedzibie nic nie wiedza o zadnej korespondencji z pl  🤔 a siodla fajniste
tak czy tak czekam na voltowe opinie🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się