SIODŁA

cudna_11
Musisz w to siodło po prpstu usiaść i zobaczyc czy Ci pasuje. Silver Star nie ułatwia życia jeźdźcowi. Moim zdaniem blokuje tam gdzie nie powinno, usadza w niekoniecznie poprawnej pozycji. A jak sie starasz dobrze siedzieć , zeby noga w przód nie leciała, to nie ma szansy dosiąsć konia.
Ja dopiero po zmianie siodła czuje radośc z jazdy. I nigdy nie wroce do Silver Stara.
adrianna32, Tylko, że siodła nie ocenia się w stępie, ale we wszystkich chodach. W kłusie i w galopie może się okazać, że nie jest takie idealne.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 10:07
Sankatarina mozliwe, jednak nie mam mozliwosci wypozyczenia siodla nawet za wplaceniem pelnej kaucji......

Nie wiem do kogo poszlo siodlo od Debory, a na Ebayu jest tylko jedna sztuka. Wiec chyba nie bede miala innego wyjscia jak kupic, przetestowac no i ewentualnie - sprzedac.  😵 Zdaje sobie sprawe ze ile tylkow, tyle opinii.

:kwiatek:
Hypnotize - dzięki za info 😉 bardzo mi pomogłaś, bo wizualnie wygląda te siodło super.


Ale szukam wlasnie siodła które dobrze usadza i dobrze trzyma 🙂

Jakie możecie najbardziej polecić takie do 2 tysięcy ??

Szukam na już siodełko, bo moje nie pasuje na konia i muszę kupić nowe...

A jest ich TYLE, że szok, trudno wybrać.

Potrzebuje siodło wszechstronne ewentualnie skokowe.
adrianna32, Nie wiem czy Deborah nie sprzedała przypadkiem tego siodła komuś z revolty.... Może spróbuj popytać w ogłoszeniach albo samej Debory. Jeśli na ebayu się opłaca kupno [bo tam różne siodła są czasami dużo tańsze niż w Polsce] to ewentualnie możesz kupić i później sprzedać i przy odrobinie szczęścia wyjść na tym na 0. 🙂 Życzę powodzenia! :kwiatek:

cudna_11, Silver niestety, nie trzyma. W ogóle prawie że. Nie no, pomaga w skoku trochę, ale tylko wtedy. Ja w nim nie mogłam usiąść do porządku. Jeśli chcesz siodło trzymające, które jest firmy prestige, to polecam rozglądnąć się za venezią.
co sadziecie o siodelkach :  :kwiatek:

KIEFFER VIEN

STUBBEN AVALON

kieffer lech dl professionall
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 10:54
Sankatarina bardzo dziekuje.  :kwiatek: Nie pomyslalam o tym...  🙇
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 grudnia 2010 11:23
adrianna32, Pasi-konik prowadzi sprzedaż Euroridinga: http://pasi-konik.pl/pl/product/browsecategory?producer=74558&page=2

Ja mam Prestige'a z łękiem 33 i Daw-Maga z łękiem L. Obydwa leżą na koniu bez zastrzeżeń.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 11:37
Koniczka dzieki.
Ale to jest juz wlasnie inny model, ten ktorego szukam ma duze klocki kolanowe i wygladaja nieco inaczej. To taki znak szczegolny, na ktory zwracam uwage...
Na ebayu jest tylko jedna sztuka jade s  :kwiatek:
Koniczka, Jesteś moim bogiem!  🙇 Straciłam już wszelką nadzieję na nowego euroridinga w PL!
ja sprzedaję euroridinga achata s
a wracając do tematu - czy ktoś posiada siodło pessoa skokówkę i orientuje się w  numeracji ich łęków i jak się ma do standardowych łęków prestige i euroriding?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 grudnia 2010 12:04
adrianna32, to pewnie poprzednia wersja tego modelu była, pozostaje Ci li tylko rynek wtórny.

Sankaritarina, dołączdo grona wyznawców 😎 😁
Koniczka- a jaki masz model daw maga??
...venezia trochę droga🙁 ciężko znaleźć do 2 tys

A co powiecie na daw mag - huberta??
Albo euroriding model opal ??
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 grudnia 2010 12:24
Mam Grand Prixa.
cudna_11, hubert mega wygodny, ale jak dla mnie idealny w tereny, lekko w ujeżdżeniu, małe skoki; jest głębokie i ciężko skoczyć coś wyższego.
a GrandPrix super sprawa, ale musiałam się z moim pożegnać na rzecz zmiany rozstawu łęku  😕
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 13:14
Koniczka moze glupie pytanie ale jak rynek wtorny  ❓  :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 grudnia 2010 13:19
Rynek wtórny czyli po prostu zakup używanego 😉
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 13:24
Acha dzieki, myslalam o czyms innym.  :kwiatek:
Nowe Euroridingi sprzedaje PASI-KONIK  😉
Koniczka, Jeszcze tylko przeprowadzka do Wawy i mogę czcić Cię jako guru! 😁 😉

cudna_11, O hubercie było tutaj bardzo dużo, poszukaj.
Opal kiedyś wyglądał jakoś inaczej i ja jeździłam w jakims starym, które wyglądało jakby miało krótsze tybinki niż to z Pasi-konika. Dosyć trzymające, ale w porządku. Takie, o, wszechstronne siodło.

Heh, jak już w końcu dojrzałam do tego, by kupić nówkę-sztukę Euroridinga... tak Ihaha przestało te siodła sprowadzać. 😁 No nic, trzeba zadzwonić do Pasi-konika...🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
25 grudnia 2010 14:14
Galeria niestety nie ten model, ktorego szukam.  😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 grudnia 2010 14:20
Sankaritarina, feel welcome to 😀iabeł:
cudna_11
Huberta tez polecam. wizualnie mnie nie powalał, tak samo jak jego waga w porównaniu do Prestiga Silver Stara. ale usadza fajnie, nie tzreba sie pocić i starać zeby łydka leżala w dobrym miejscu. Na male skoki ok. W terenie bardzo na plus.
Dzięki wam bardzo bardzo 😉

Bo ja mam młodego konia który nie idzie w jednym kierunku
trochę tego i tamtego 😉
w tereny jak najbardziej bo las mam tuż za padokiem to często jeździmy 🙂
muszę się porządnie obejrzeć za tym siodłem, może ktoś ma używanego
tylko coś ciężko jak szukam, żeby znaleźć brązowe....

jeszcze raz dzięki 😉
Jeszcze zapytam tylko który hubert?
Czy mocno różnią się te siodła jeśli chodzi o skórę??

Bo mi zależy żeby było tanio, ale jeśli jest róźnica duża

to wole kupić droższe a lepsze🙂

jeśli była o tym mowa gdzieś wcześniej to napiszcie to bede szukać ;d
a jak nie to prosze powiedzcie ( bo ja nie mam zielonego pojęcia)
cudna_11
Powiem Ci szczerze ze ja mam Huberta w wersji standard i jestem zadowolona. Skóra jest antyposlizgowa. Ogolnie byłam przerazona jak je zobaczyłam po wysyłce do mnie. Balam sie ze ta skórka jest za cienka, zbyt papierowa i taka "nieśliska" teraz wiem ze to ma swój sens i po zaimpregnowaniu siodła zdecydowanie lepiej to wyglada, nic sie nie dzieje itp. A nie dbam o to siodło. Poza tym swietnie to siodło współgra z bryczesami z pełnym lejem 🙂  😍  Widziałam je w wersjach z lepszej skóry ( exclusive i super ) i skóra była tez dobra. Chociaz moim zdaniem badziej śliska. Ale zapewne tez grubsza , moze bardziej wytrzymała. Musialabys spytac kogos kto ma siodla w tej wersji.
Ja jeżdżę w kilkuletnim Hubercie ze skóry ekonomicznej. Siodło jest w bdb stanie, na nic nie narzekam, a nówka kosztowała... 1000zł.
Ja mam huberta w wersji exlusive, a dotykałam i w wersji standard i tej najlepszej, chyba de lux? Szczerze to dla mnie róznica jest minimalna. teraz wiem ze gdybym miała jeszcze raz wybierać nie wzięłabym exlusive, a standard. Różnią się tylko tym że st. jest robione z najlepszych polskich skór bydlęcych, natomiast exlusive z najlepszych importowanych skór bydlęcych. W dotyku różnica, MINIMALNA jak nie żadna, zależy też od tego na jaką partię skór trafisz. Ja o mojego huberta dbam i po 1,5 roku użytkowania wygląda jak nówka.
  Tylko nie zgodzę się że jest taki super w tereny.Może na godzinny, dwugodzinny terenik to fajnie, ale jak ja w nim jeździłam w 5/6h wyprawy, to tyłka nie czułam. Pisałam tu już parę razy , dla mnie problemem głównym było nadziewanie się na przedni łęk. Nie często, parę razy w ciągu takiego terenu się zdarzyło i wystarczyło. Głównie dlatego kupiłam wklejoną tutaj wyżej rajdówkę.
Witam!
Osobiście polecam wszystkim moim klientom siodła znanej Wam już na forum firmy HB Contact. Miałam przyjemność (zaznaczam przyjemność) pojeździć w modelu wrotki. Moje osobiste siedzenie nie miało absolutnie żadnych zastrzeżeń. Obecnie testuje inne siodło tej marki i jest również bardzo przyjemne. Jeśli ktoś poszukuje takiej skokówki na terenie Warszawy to można pomacać, obejrzeć a może i kupić. Generalnie siodła są perfekcyjne. Jako sprzedawca siodeł podpisuję się pod wszystkim tym co pisze producent a jako użytkownik nie chcę już żadnego innego.
Pozdrawiam Byczek
Jejjku dziękuje wam naprawdę bardzo 😉))
ja ciągle jeździłam w wintecu 500..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się